Rizoma μανετες - Ερωτηση

Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: TheFace στις 22/03/2011 10:30 μμ.

Μαγγες σημερα αντικατεστησα το τιμονι του Τιγρη μου με rizoma και πραγματικα το μηχανακι μεταμορφωθηκε!
Απιστευτη αισθηση και φυσικα φοβερο design!

H ερωτηση μου ειναι αν οι μανετες που δινει η rizoma για το speed triple 1050 κανουν και για τον Τιγρη???
Εχει βαλει κανεις?

Θα πρεπει να ειμαι σιγουρος πριν μπει παραγγελια γιατι οπως καταλαβαινετε θα πονεσει ΠΟΛΥ ετσι και δεν κανουν μιας και ειναι πολυ ακριβες!

Thanx!
money cant buy me love

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: tooljim13 στις 23/03/2011 1:27 πμ.

info@motoraid.eu

Γιατί δεν στέλνεις ένα mail με τις απορίες σου? Τσάμπα είναι.....

Και μιας που λέμε για μανέτες...Γιατί να μην πάρεις αυτές http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Clutch-B ... 4155ce5b5d με κανα 30ευρω σύνολο?

Εκτός αν θέλεις ντε και καλά να διπλώνεται οπότε παω πάσο....

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: devil... στις 23/03/2011 3:51 μμ.

tooljim13 πιστευω οτι δεν ειναι μονο το θεμα το να διπλωνει ..αλλα και θεμα πιοτητας..και αισθησης στο ματι και στο grip ...εχω δει διαφορες μανετες σε διαφορα μοντελα ..και πιοτητα στη πιοτητα αλαζει πολυ...και φυσικα αλλο το 169 η μια μανετα και αλλο 30....εχω δει χρυση μανετα να ξεθωριαζει με το καιρο....

Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: redfoot στις 23/03/2011 4:10 μμ.

Οι ριζομα ΕΙΝΑΙ γενικά φαρμακερη Εταιρεια απο θέμα τιμής αλλα ποιοτικά σκιζει νομίζω .Τα γούστα πληρώνονται ..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: TheFace στις 23/03/2011 11:36 μμ.

ljim13"info@motoraid.eu

Γιατί δεν στέλνεις ένα mail με τις απορίες σου? Τσάμπα είναι.....

Και μιας που λέμε για μανέτες...Γιατί να μην πάρεις αυτές http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Clutch-B ... 4155ce5b5d με κανα 30ευρω σύνολο?

Εκτός αν θέλεις ντε και καλά να διπλώνεται οπότε παω πάσο.... "


Φιλε tooljim13, το να διπλωνουν οι μανετες ειναι το λιγοτερο. H ποιοτητα και η αισθηση πανω απο ολα που εχουν οι rizoma ειναι που γουσταρω... για το design τους δεν νομιζω οτι χωραει κουβεντα... οτι πληρωσεις παιρνεις αλλωστε.

Οσο για τις μανετες που παραθετεις ειμαι σιγουρος (βλεποντας την τιμη και μονο) οτι ειναι κλασσικη περιπτωση "της Κυριακης χαρας και τις δευτερας λυπης". Οπωε ειπε και ο devil πιο κατω εχω δει παρομοιες φτηνες μανετες να ξεγλουδιζουν σαν το πασχαλιατικο αυγο μετα απο μερικες βδομαδες (και πλυσιματα!)

PS. Εχω στειλει mail στη rizoma και περιμενω
money cant buy me love

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: TheFace στις 23/03/2011 11:39 μμ.

redf"Οι ριζομα ΕΙΝΑΙ γενικά φαρμακερη Εταιρεια απο θέμα τιμής αλλα ποιοτικά σκιζει νομίζω .Τα γούστα πληρώνονται .."


Well-said
money cant buy me love

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: tharis στις 23/03/2011 11:44 μμ.

Ποια αισθηση ρε παιδια.. ολες την ιδια δουλεια κανουν ..

Ενταξει δεν ειπαμε να παρεις των 30 ευρω αλλα ουτε χρειαζεται να δωσεις 300+ για να ειναι κατι ποιοτικο. Εξαλου ειναι εξαιρετικα απλο εξαρτημα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: redfoot στις 23/03/2011 11:55 μμ.

Όντως αλλα αν θες ποιότητα κ πρώτη μούρη στο καβούρι θα πληρώ..
the road is made clear when viewed from above..

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: Billy στις 24/03/2011 4:38 μμ.

Πολλά από τα προϊόντα που ακριβοπληρώνουμε,είναι made in china.
Σε χαλάει να πληρώσεις λιγότερα,σε ένα κατασκευαστή που έκλεψε την Ευρωπαϊκή πατέντα και κατασκευάζει πια για πάρτη του;

Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: redfoot στις 24/03/2011 5:58 μμ.

Δεν είναι μόνο η πατέντα φο θέμα αλλα και τα υλικά-ποιότητα κατασκευής .Άλλο πράγμα τα ευρωπαϊκά ή αμερικάνικα που κατασκευάζονται στην κίνα κι αλλιώς τα veritable κινεζικά
the road is made clear when viewed from above..

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: kanelj στις 21/09/2011 12:40 πμ.

επαναφερω το θεμα για να ρωτησω αν εχει δοκιμασει κανεις σε street triple αυτες τις μανετες?!

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/_W0QQcmd ... MEWAXQ3aIT

Επισης αν εχετε να προτεινετε καποια τσεκαρισμενη λυση για μανετες καλοδεχουμενη!
Ευχαριστω!

www.dottv.gr

Re: Rizoma μανετες - Ερωτηση  

  Από: zoomzoom στις 21/09/2011 1:18 μμ.

http://www.rideitmoto.com/products.php?id=10