Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: redfoot στις 25/04/2011 7:41 μμ.

Ρε παίδες ,σοβαρολογειτε ότι Αυτό το πράγμα είναι ωραίο ; Πείτε μου για να ξέρω κ το ραντεβού πουχα κλείσει με τον οφθαλμίατρο το ν Ιούνιο να το βάλω νωρίτερα !
the road is made clear when viewed from above..

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: gpal στις 25/04/2011 7:54 μμ.

Συμφωνώ με τον red foot. Το ψηλό τελικό στο Tiger του δίνει χάρη, με χαμηλή εξάτμιση θυμίζει από το TDM. Το λέω εκ πείρας γιατί TDM είχα πριν και οι λαιμοί μου ακουμπούσαν κάθε που τολμούσα να βγώ σε χωματόδρομο. Τώρα για βαλίτσα με ψηλή εξάτμιση, θέλει αναγκαστικά κομμένη ή προς τα έξω.

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: tharis στις 25/04/2011 9:19 μμ.

Κι εμενα μ αρεσει !! πολυ ωραια πατεντα και πρακτικη αν χρησιμοποιεις συχνα τις βαλιτσες!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/04/2011 4:55 πμ.

Ολα αυτα εφόσον έχετε τις ανεπαρκείς μαμα βαλιτσες

Ωραίες, αλλα απαραδεκτες για ταξιδι.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: vagtyrp στις 26/04/2011 2:14 μμ.

Cpt. Haddock"Ολα αυτα εφόσον έχετε τις ανεπαρκείς μαμα βαλιτσες

Ωραίες, αλλα απαραδεκτες για ταξιδι."


συμφωνώ εν μέρει μαζί σου κάπτεν....αλλά αν ταξιδεύεις μόνος σου, με μιά 46άρα κεντρική και ένα tail bag όπως χρησιμοποιώ εγώ είσαι μια χαρά. και οδηγικά το τιγράκι πάει μια χαρά με τις μαμά και με μεγάλες ταχύτητες και σε οποιεσδήποτε στροφές. τώρα στο δικάβαλο και αν η συνεπιβάτης θέλει να πάρει όλα τα υπάρχοντά της την έκατσες όντως!

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: vagtyrp στις 26/04/2011 2:25 μμ.

redf"Ρε παίδες ,σοβαρολογειτε ότι Αυτό το πράγμα είναι ωραίο ; Πείτε μου για να ξέρω κ το ραντεβού πουχα κλείσει με τον οφθαλμίατρο το ν Ιούνιο να το βάλω νωρίτερα !"



καταρχήν οδηγάς γυμνό, και κατα δεύτερον σε όποιον αρέσει.( αν μιλάς για την φώτο με το λευκό τιγράκι συμφωνώ μαζί σου, αλλά διαφωνώ πλήρως με την τελευταία με το μπλέ!!!) αν κοιτάξεις πολλά τιγράκια έχουν χαμηλη εξάτμιση και δείχουν μια χαρά όπως του φίλου μου του galan! για μένα με μία κοντή εξάτμιση όπως η mivv και η remus το μηχανάκι είναι πανέμορφο.και διαφωνώ και με τον φίλο που λέει ότι μοιάζει με tdm μιας και εκείνο έχει δύο εξατμίσεις και μακρυές!( εγώ εχω ψηλή εξάτμιση μαμά και δεν με ενοχλεί καθόλου, (αν και θα μου άρεσε η street legal arrow)
όπως και να έχει το συγκεκριμένο ποστ είναι για οποιον γουστάρει τις μαμά βαλιτσες ( όπως εγώ ) και ψάχνει τί να κάνει για να μεγαλώσει την χωρητικότητά τους κάπως. εγώ σε 15νθήμερο ταξίδι μόνος μου εντός ελλάδος είχα πάρει τα πάντα μαζί μου χωρίς πρόβλημα, και σε ένα δεύτερο ταξίδι είχα δέσει και την σκηνή μου πάνω που είναι 4άρων ατόμων( γιατι θέλω το χώρο μου )

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: vagtyrp στις 26/04/2011 3:15 μμ.

και μερικές ακόμα φώτο από τον τύπο που το πρωτοέκανε, με την remus powercone.....[attachment=0:1m8yc40t]015.JPG[/attachment:1m8yc40t][attachment=1:1m8yc40t]016.JPG[/attachment:1m8yc40t]

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/04/2011 3:33 μμ.

vagtyrp"
Cpt. Haddock"[...], με μιά 46άρα κεντρική[...]"
"


Η 46αρα κεντρική έχει βγει απο τη μηχανη και χρησιμοποιείται σε εξαιρετικές μονο περιπτώσεις
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: johnygalan στις 26/04/2011 4:07 μμ.

vagtyrp" τώρα στο δικάβαλο και αν η συνεπιβάτης θέλει να πάρει όλα τα υπάρχοντά της την έκατσες όντως! "

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα τις έχουμε εκπαιδευμένες τις δικές μας
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: redfoot στις 26/04/2011 4:37 μμ.

vagtyrp"
redf"Ρε παίδες ,σοβαρολογειτε ότι Αυτό το πράγμα είναι ωραίο ; Πείτε μου για να ξέρω κ το ραντεβού πουχα κλείσει με τον οφθαλμίατρο το ν Ιούνιο να το βάλω νωρίτερα !"



καταρχήν οδηγάς γυμνό, και κατα δεύτερον σε όποιον αρέσει.( αν μιλάς για την φώτο με το λευκό τιγράκι συμφωνώ μαζί σου, αλλά διαφωνώ πλήρως με την τελευταία με το μπλέ!!!) αν κοιτάξεις πολλά τιγράκια έχουν χαμηλη εξάτμιση και δείχουν μια χαρά όπως του φίλου μου του galan! για μένα με μία κοντή εξάτμιση όπως η mivv και η remus το μηχανάκι είναι πανέμορφο.και διαφωνώ και με τον φίλο που λέει ότι μοιάζει με tdm μιας και εκείνο έχει δύο εξατμίσεις και μακρυές!( εγώ εχω ψηλή εξάτμιση μαμά και δεν με ενοχλεί καθόλου, (αν και θα μου άρεσε η street legal arrow)
όπως και να έχει το συγκεκριμένο ποστ είναι για οποιον γουστάρει τις μαμά βαλιτσες ( όπως εγώ ) και ψάχνει τί να κάνει για να μεγαλώσει την χωρητικότητά τους κάπως. εγώ σε 15νθήμερο ταξίδι μόνος μου εντός ελλάδος είχα πάρει τα πάντα μαζί μου χωρίς πρόβλημα, και σε ένα δεύτερο ταξίδι είχα δέσει και την σκηνή μου πάνω που είναι 4άρων ατόμων( γιατι θέλω το χώρο μου )"


Χαχα ! Καλο Αυτό με το χώρο σου
Ναι συμφωνώ , Ένας λάτρης των γυμνων δύσκολα μπορει να αποδεχτεί τη γοητεία των ντυμενων
Ναι το λευκό εννοουσα, με τις mivv ή Remus και γενικώς κάποια συμμαζεμενη η εικόνα είναι εμφανώς βελτιωμένη .Αλλα με την καραγκουμουτσα μαμά πλαι στον τροχό κ όλο Αυτό το βαλιτσομανι απο πάνω κ ολουθε πρακτική τη λες αλλα για να την πεις κ όμορφη θες γερές δόσεις φαντασίας κ μυωπιας
the road is made clear when viewed from above..

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/04/2011 8:35 μμ.

Κοκκινοπόδαρε, χωρις το βαλιτσομάνι δυσκολα πας εδω:

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=110543
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: Glober στις 26/04/2011 11:45 μμ.

johnygalan"
vagtyrp" τώρα στο δικάβαλο και αν η συνεπιβάτης θέλει να πάρει όλα τα υπάρχοντά της την έκατσες όντως! "

Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα τις έχουμε εκπαιδευμένες τις δικές μας "


Ρε παιδια αν ξερετε καμια καλη σχολη πειτε το γιατι η δικια μου ειναι ανεπιδεκτη μαθησεως!

Αφου σκεφτομουν να σας ρωτησω αν το Τιγρακι παιρνει κοτσαδορο για να τραβαει τρειλερ!

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: tharis στις 26/04/2011 11:52 μμ.

Πες της οτι αμα δε συμορφωθει θα την αλλαξεις ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: redfoot στις 27/04/2011 12:31 πμ.

Cpt. Haddock"Κοκκινοπόδαρε, χωρις το βαλιτσομάνι δυσκολα πας εδω:

http://www.moto.gr/forums/showthread.ph ... did=110543"


respect Cpt μολις το διαβασα
the road is made clear when viewed from above..

Re: Χαμηλή εξατμιση+πλαϊνές βαλίτσες σε Tiger γίνεται???  

  Από: Glober στις 28/04/2011 12:43 μμ.

Παρ' όλο που μπήκα στην πρίζα, το συνολικό κόστος του εγχειρήματος (χαμηλό τελικό, πατέντα στα σίδερα, καινούργια βαλίτσα απο δεξιά) με αποθάρυνε.

Αποφάσισα τέλικά να αλλάξω τον θερμοσίφωνα με την SC Projsct Oval, η οποία απο όσο έψαξα είναι απο τις πιο καλές και όμορφες "ψηλές" εξατμίσεις που παίζουν.

Έτσι θα μου μείνει και κανα φράγκο για να βάλω και καγκελάκια (αχρείαστα να είναι)

Τώρα αν αργότερα πάθω άλλη κρίση και μου περισεύουν λεφτά την χαμηλώνω!