Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way

Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: kontizas giwrgos στις 01/09/2009 8:16 μμ.

ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΔς.ΜΟΘ ΕΔΩΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.ΜETZELER M3 STA 320 EYRW.M1 STA 270 EURW.RACETEK ANTERACT STA 380EYRW.DIABLO ROSSO STA 320 EYRW.CORSA CORSA3 STA 350 EYRW.DIABLO APLO STA 290 EURW. ANGEL STA 320 EURW.KAI DIABLO SYPER CORSA STA 350 EYRW.OI TIMES EINAI ME OLA MESA.GIA OSOUS EINAI KAI SE TRACK DAY YPARXOUN AKOMA PIO KALES.AYTA MOU EIPE.EGW PANTWS PAW GIA TO M3.AUTO MOU PRWTINE STO TIGER.TO THLEFWNO EINAI 6948116548./2104827200/2109713577.

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟΘΣ ΕΜΑΣ  

  Από: vagtyrp στις 02/09/2009 12:03 πμ.

καλησπέρα!καλές τιμές νομίζω.και εγώ για το Μ3 ή το interact z6 θα πάω!έλεγα να τα βάλω τώρα, αλλά θα το αργήσω λιγάκι να βγεί και ο σεπτέμβρης γιατί μόλις ξηλώθηκα με το σέρβις! πάντως θα τον πάρω τηλέφωνο, όπως και τον ψυχογιό στη λένορμαν για τιμές τη πέμπτη που θα είναι στο μαγαζί και θα ενημερώσω!

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟΘΣ ΕΜΑΣ  

  Από: kontizas giwrgos στις 02/09/2009 3:25 μμ.

den xerw an einai kales times h oxi.alla toulaxiston na baloume ena lastixo na tairiazei me to tiger.einai arketa ta lefta kai panw sth mhxanh einai to a kai to w

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: Native στις 02/09/2009 4:26 μμ.

Metzeler M3 320€ τοποθετημένα είναι καλή τιμή, έχουν περίπου 35% έκπτωση. Εγω τα έβαλα 335€ με 30% στον Ακριβό(Λ.Αλεξάνδρας). Πολύ καλό λάστιχο...σε σύγκριση με το Pirelli Angel που είχα πριν, και με τα μαμά φυσικά.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 02/09/2009 5:45 μμ.

Native"Metzeler M3 320€ τοποθετημένα είναι καλή τιμή, έχουν περίπου 35% έκπτωση. Εγω τα έβαλα 335€ με 30% στον Ακριβό(Λ.Αλεξάνδρας). Πολύ καλό λάστιχο...σε σύγκριση με το Pirelli Angel που είχα πριν, και με τα μαμά φυσικά."


εχω τα Μ3 τωρα αλλα δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος μετα απο 5000κλμ το μπροστινο γλυστραει παρα πολυ ειδικα σε στροφες, μονο το πισω εχει σχετικα καλο κρατημα σε στροφες και αυτο σε δρομους σαν αττικη οδο. λεω να δοκιμασω τα conti attack.
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: Sprinter στις 02/09/2009 5:52 μμ.

Στην Αττική Οδό κρατάνε και τα πετρολάστιχα όχι το Μ3 που 'ναι πολύ καλό λάστιχο... Κάτι άλλο συμβαίνει. Κοίτα τις πιέσεις σου και τις αναρτήσεις σου. 5000 είναι λίγα εκτός κι αν το χεις πηδήξει το λάστιχο σε τίποτα χωματόδρομους. Επίσης μη συγκρίνεις τώρα καλοκαίρι με τις πολλές ζέστες με τον χειμώνα. Μόλις δροσίσει λίγο όλα τα λάστιχα δουλεύουν καλύτερα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 02/09/2009 6:05 μμ.

Sprinter"Στην Αττική Οδό κρατάνε και τα πετρολάστιχα όχι το Μ3 που 'ναι πολύ καλό λάστιχο... Κάτι άλλο συμβαίνει. Κοίτα τις πιέσεις σου και τις αναρτήσεις σου. 5000 είναι λίγα εκτός κι αν το χεις πηδήξει το λάστιχο σε τίποτα χωματόδρομους. Επίσης μη συγκρίνεις τώρα καλοκαίρι με τις πολλές ζέστες με τον χειμώνα. Μόλις δροσίσει λίγο όλα τα λάστιχα δουλεύουν καλύτερα."


ευστοχες οι παρατηρησεις σου (πιεσεις-αναρτησεις) ειναι ολα οκ. χωματοδρομος δεν παιζει αλλα τα λαστιχα ειναι ακομα χειροτερα τωρα που τα εχω φτασει στα 8000 ειδικα το μπροστινο μου σπαει τα νευρα στα πλαγιασματα πλεον και στην αττικη οδο.
{ε καποια στιγμη πρεπει να παρω και καινουρια τι διαολο κλεφτες θα γινουν οι λαστιχαδες???}
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: Sprinter στις 02/09/2009 6:13 μμ.

Καλά ρε φίλε, μεσα σε 1 ώρα έκανες 3000 χλμ ????????????????? Το Space shuttle είσαι?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΟΛΟYΣ ΕΜΑΣ  

  Από: ΑΓΓΕΛΟΣ στις 02/09/2009 6:23 μμ.

Sprinter"Καλά ρε φίλε, μεσα σε 1 ώρα έκανες 3000 χλμ ????????????????? Το Space shuttle είσαι?"

ρε γερο δεν χανεις ευκαιρια ρε π@%΅%^#^$*τη μου!!! χαχα χαχα χα χ α!!!! ελεος
δεν εχω γραψει οτι μεχρι σημερα εχω 5000, εγραψα οτι τα λαστιχα μετα απο 5000 αρχισαν να παρουσιαζουν τα οποια προβληματα και στο δευτερο μυνημα εγραψα οτι εχω συνολικα 8000 κλμ. κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ
ΓΥΡΙΣΕ Ο ΤΡΟΧΟΣ ΚΑΙ Γ_-_-_ ΚΑΙ Ο ΦΤΩΧΟΣ ΠΛΕΟΝ!!

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: vagtyrp στις 25/09/2009 7:48 μμ.

παίδες καλησπέρα! έβαλα σήμερα τα Μ3 στον Μπούκη στα καμίνια. 310 μου τα άφησε, πολύ εξυπηρετικός του πήγα και έναν φίλο με versys και τον βόλεψε και εκείνον. πήγα και στο ψυχογιό στη λένορμαν, 315ευρόπουλα μου είπε για τα Μ3 αυτός, αλλά μου άρεσε ο τρόπος που μου μίλησε ο μπούκης γιαυτό πήγα σε αυτόν. ο περιστεράς με τα πολλά πολλά δεν κατέβηκε κάτω από τα 335 ευρώ για τα Μ3, οπότε....

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: stratis στις 25/09/2009 10:23 μμ.

[quote="vagtyrp"]παίδες καλησπέρα! έβαλα σήμερα τα Μ3 στον Μπούκη στα καμίνια. 310 μου τα άφησε, πολύ εξυπηρετικός του πήγα και έναν φίλο με versys και τον βόλεψε και εκείνον. πήγα και στο ψυχογιό στη λένορμαν, 315ευρόπουλα μου είπε για τα Μ3 αυτός, αλλά μου άρεσε ο τρόπος που μου μίλησε ο μπούκης γιαυτό πήγα σε αυτόν. ο περιστεράς με τα πολλά πολλά δεν κατέβηκε κάτω από τα 335 ευρώ για τα Μ3, οπότε....[/quote

Καλοριζικα φιλαρακι. Ωραια ασθηση τα καινουργια λαστιχα. Πες μας και εντυπωσεις

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: vagtyrp στις 26/09/2009 9:25 πμ.

εννοείται πως θα ποστάρω, αλλά νομίζω ότι οι παλιοί και πολύ πιο έμπειροι από εμένα έχουν αναφερθεί στα Μ3 σαν ένα από τα λάστιχα που ταιριάζουν στους τίγρηδες. ο ψυχογιός και ο μπούκης μου είπαν να βάλω το Μ3 για να καταλάβω τι μηχανή οδηγώ, και για να έχω ένα μέτρο σύγκρισης πρίν βάλω πιό τουριστικά λάστιχα, που ήθελα εγώ εξαρχής, όπως τα ineract z6, michelin pilot road 2 κλπ.και οι δύο είπαν ότι με μια συνετή οδήγηση, που περιλαμβάνει και γκάζι και υψηλές ταχύτητες ....τα 12000-14000χλμ θα τα βγάλω άνετα.την κυριακη θα πάμε βυτίνα οπότε θα τα δοκιμάσω λίγο, αν και η άσφαλτος είναι λίγο χάλια προς τα εκεί

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: Sprinter στις 26/09/2009 9:40 πμ.

Δε θα βγάλεις 12-14000 με τα Μ3 με τίποτα (εκτός κι αν σ' αρέσει να πηγαίνεις με τετράγωνα λάστιχα, η εισαι μονίμως πλαγιαστός ). Καμμια δεκαριά όμως θα βγάλεις με άνεση.

Αν η άσφαλτος είναι λίγο χάλια από εκεί, να μη πάς στο 99.999% του οδικού δικτύου στην Ελλάδα και να κάνεις παρέα με τον Κώστα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: Natassa_triple στις 26/09/2009 11:42 πμ.

Ο Μπούκης είναι πολύ καλός επαγγελματίας κ πάντα βρίσκεται παρών στα track day του Trackbike.gr, στα οποία συμμετέχω.

Για Ελλάδα, οι τιμές είναι πολύ καλές.

Εδώ, Γερμανία τα Dunlop qualifier RR που βάζω στο triple μου, τα βρίσκω με 260€ + τοποθέτηση.

Αλλά για Ελλάδα, οι τιμές που κάνει ο Μπούκης είναι σούπερ, οπότε μην το σκέφτεστε, μαζευτείτε κάμποσα άτομα που ενδιαφέρεστε κ κάντε παραγγελία!!

Στείλτε τα χαιρετίσματά μου παρακαλώ όποιος τον δει.

Re: Τιμες για λαστιχα για ολους εμας - Boukis Way  

  Από: vagtyrp στις 26/09/2009 2:43 μμ.

έλα ρε νίκο με τα καυστικά σου σχόλια πάντα! και 10000 να βγάλω ευχαριστημένος θα είμαι. όσον αφορά το οδικό μας δίκτυο, χάλια είναι παντού, απλά προς τα κάτω είναι χειρότερο νομίζω.πήγα κεφαλλονιά όταν πρωτοπήρα την μηχανή τον μάιο και ψιλοτρόμαξα.... το πλάγιασα λιγάκι στην αττική οδό σήμερα και πέφτει πιό εύκολα, μου άρεσε για αρχή αλλά δεδομένου και της απειρίας μου δεν πίεσα παραπάνω.