Τελικό Scorpion για Tiger 1050

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: liberal στις 04/02/2009 8:35 μμ.

spyr"τωρα να πω την αλήθεια, στις πρώτες φωτο που είχαν χαμηλότερη αναλυση και εντονότερο χρώμα και για την μηχανη και για την εξατμιση, το αποτέλεσμα ηταν πολυ πιο ομορφο "
















Η εξάτμιση όμως φαίνεται πολύ καλά! Και απ' όλες τις γωνίες ε;
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ;;;
Η να βάλω κι άλλες;
Δημήτρης

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: spyro στις 05/02/2009 11:13 πμ.



όχι μην βάλεις άλλες


Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: liberal στις 18/02/2009 8:08 μμ.

vakis75"file mou polu oraia i eksatmisi kai kaloriziki,tin vrika agglia 339 lires diladi 365 euro!
skeftomai sovara na tin valo "


Στο τελευταίο περιοδικό ΜΟΤΟ υπάρχει κουπόνι έκπτωσης 20% για τις scorpion (δεν γνωρίζω αν υπάρχει και σε άλλο περιοδικό, μιας και είναι η ολοσέλιδη καταχώρηση της "ΑΦΟΙ ΒΑΣΣΑΛΟΥ"), που σημαίνει ότι η τιμή της πέφτει στα 360 Ευρώ...
Δημήτρης

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: hc01 στις 20/02/2009 7:41 μμ.

ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΕΥΧΟΣ ΜΟΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ ΓΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ SCORPION?432 Η΄ 431?

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: liberal στις 20/02/2009 10:25 μμ.

hc01"ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΕΥΧΟΣ ΜΟΤΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΚΟΥΠΟΝΙ ΓΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ SCORPION?432 Η΄ 431?"


431 σελίδα 89. Υπάρχει και στο 0-300 αλλά δεν γνωρίζω σε ποιο τεύχος...
Δημήτρης

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: liberal στις 19/05/2009 12:49 πμ.

Ταϋγετος, 16/5/2009, 2α...

http://www.youtube.com/watch?v=m2BUoRJ46KI

Τι να λέμε τώρα...
Δημήτρης

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: chris34 στις 19/05/2009 9:07 πμ.

Ταπα ο Δημητρης...............
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: easy_tiger στις 20/05/2009 1:11 μμ.

φιλε liberal, ηθελα να σε ρωτησω αν ειχες προβλημα με την τοποθετηση της σχαρας givi με το scorpion τελικο-. προχ8ες περασα την ιδια σχαρα στο δικο μου που φοραει εξατμιση sc-project oval,και η βαση της σχαρας βρισκει στο τελικο. Για να μπορεσει να περασει η βαση χαλαρωσα τον σφικτηρα της εξατμισης, κ ετσι περασε με τα χιλια ζορια βεβαια(μου εβγαλε το λαδι η ολη διαδικασια οπως καταλαβες, ενω αρχικα νομιζα οτι θα ηταν παιχνιδακι..) το κολαρο της εξατμισης εσφιξε επειτα οσο πηγαινε αφου πρωτα βιδωθηκε η βαση της givi. εχει παρει αρκετες στροφες παντος η βιδα οποτε δεν νομιζω να παιζει περιπτωση να ξεφορτωσω την sc σε καμια στροφη, και ετσι το μονο θεμα ειναι οτι ακουμπαει πανω στη βαση. παντος λογω carbon δεν ζεσταινεται το τελικο υπερβολικα κ ετσι νομιζω οτι δεν θα εχω θεμα στο μελλον...ειδωμεν...

*αυτο το post για οσους σκεφτονται συνδυασμο givi(sr225) με sc-project

Re: Τελικό Scorpion για Tiger 1050  

  Από: liberal στις 20/05/2009 7:09 μμ.

easy_tiger"... και ετσι το μονο θεμα ειναι οτι ακουμπαει πανω στη βαση. παντος λογω carbon δεν ζεσταινεται το τελικο υπερβολικα κ ετσι νομιζω οτι δεν θα εχω θεμα στο μελλον...ειδωμεν..."


Δεν είχα κάποιο πρόβλημα στο να περάσω τη σχάρα από το τελικό γιατί, η socrpion αφήνει 2-3 πόντους "αέρα", μεταξύ της βάσης και του τελικού (συγκεκριμένα μεταξύ, της βίδας της γέφυρας της βάσης και του τελικού).

Αν όμως, βρίσκει η βίδα ή κάποιο κομμάτι της βάσης πάνω στο τελικό σου, τότε θα έχεις πρόβλημα... Δεν ξέρω τι επίστρωση έχει το carbon του δικού σου τελικού, αλλά, δεν πιστεύω πως θ’ αντέξει και πολύ στην τριβή με το σίδερο της βάσης. Προσπάθησε, αν μιλάμε για μερικά χιλιοστά, να μεγαλώσεις τον αποστάτη του κολάρου της εξάτμισης, ώστε να την φέρεις λίγο πιο έξω, τόσο ώστε να μην ακουμπάει πουθενά.

Για πιο εύκολα, όταν βάζω και βγάζω την τριπλέτα, αφαιρώ όλοκληρο το τελικό από τον σωλήνα.

Δημήτρης