Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/03/2010 12:43 μμ.

alki_viades"...."


+1050
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: harrysvr στις 08/03/2010 4:04 μμ.

Παίδες , όσο να`ναι ξενέρωσα με τα επιπλέον...εκεί που λέω άντε να πάρω τις μαμά(ακριβές αν και μεταχειρισμένες) , μου λέτε οτι θέλω κι άλλα 170-200 για βάση...Ήδη συνολικά έδωσα μέχρι τώρα 13200 για διάφορα αξεσουάρ(κάποια βασικά δηλ.)...
Απο ταξίδια, είναι σχεδόν προγραμματισμένα δύο, ένα βόρεια EU(10μερες), και το άλλο IT(3-7μ) μέχρι τον Ιούλιο, οπότε;

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: Cpt. Haddock στις 08/03/2010 4:15 μμ.

harrysvr"Παίδες , όσο να`ναι ξενέρωσα με τα επιπλέον...εκεί που λέω άντε να πάρω τις μαμά(ακριβές αν και μεταχειρισμένες) , μου λέτε οτι θέλω κι άλλα 170-200 για βάση...Ήδη συνολικά έδωσα μέχρι τώρα 13200 για διάφορα αξεσουάρ(κάποια βασικά δηλ.)...
Απο ταξίδια, είναι σχεδόν προγραμματισμένα δύο, ένα βόρεια EU(10μερες), και το άλλο IT(3-7μ) μέχρι τον Ιούλιο, οπότε;"


Οπότε για το δεύτερο σου φτάνουν οι μαμα (εαν είσαι μονος σου), για το πρώτο δύσκολα αλλα εξαρτάται και τί κουβαλάς. Εγώ πχ ειμαι ψιλοlarge στα πραγματα (και αλλαζω συχνα σωβρακο )

Οι μαμίσιες ειναι πανακριβες και υπερτιμολογημένες. Όμορφες, αλλα μεχρι εκεί. Επίσης δεν μπορείς να κανεις μια επενδυση (γιατί αυτο ειναι οι βαλίτσες) με βαση τα δυο φετινα ταξίδια. Εαν αποφασίσεις του χρονου να κανεις ενα δικαβαλος, τα δεδομένα αλλαζουν

Τις hepco becker που εβαλα εγω τις είδες;
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Πλαΐνές βαλίτσες...δεν μπορώ να αποφασίσω...  

  Από: alki_viades στις 08/03/2010 4:40 μμ.

Να συμπληρωσω τα εξής:

- οσον αφορα την επιλογη μαμα - after market: τις δε, μπορεις να τις χρησιμοποιησεις και σε μελοντικη μηχανη. πχ εγω τις Κ41 τις ειχα απο το SV1000 (εκει να δεις ασχημια , αλλα τρομερα πρακτικες) οποτε για τον τιγρη πηρα μονο τις βασεις.

- τα 170€ μην τα σκεφτεσαι , βαλε τα στον προυπολογισμο των ταξιδιων που σχεδιαζεις και θα δεις πως ειναι λιγα μπροστα στα χιλιαδες ευρω που θα χρειαστεις.

Το σημαντικο οταν παιρνεις τετοια "χρηστικα" αξεσουαρ ειναι να σε βολεψουν, γιατι αλλιως και δεν θα κανεις τη δουλεια σου και θα αναγκαστεις να παρεις αυτα που πρεπει αργοτερα

ΥΓ Υπαρχουν σωβρακα απο εξωτικα υλικα για να αλλαζεις καθε βδομαδα, τσεκαρε το