ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: Sprinter στις 10/04/2010 10:58 μμ.

Πές μας πές μας γιατί κι εγώ τώρα τα QII φοράω.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: mixalakis στις 11/04/2010 6:48 μμ.

Εγώ πάντως που για λόγους οικονομίας έβαλα τα απλά qualifier, δεν έχω μείνει ικανοποιημένος σε σχέση με τα Μ3 που είχα πριν.

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: ATN PANOS στις 12/04/2010 12:58 πμ.

mixalakis"Εγώ πάντως που για λόγους οικονομίας έβαλα τα απλά qualifier, δεν έχω μείνει ικανοποιημένος σε σχέση με τα Μ3 που είχα πριν."



τα QI με τα QII εχουν τεραστια διαφορα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: Sprinter στις 12/04/2010 8:38 πμ.

Και εγω απο τα QII ευχαριστημένος είμαι αν εξαιρέσω ότι άστρωτα μου φάνηκαν χειρότερα από τα M3. Με το στρώσιμο ολα ήταν μια χαρά. Για διάρκεια δε ξέρω ακόμα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: takis1964 στις 22/05/2010 9:11 μμ.

τι τιμη τα βρηκατε?

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: Cpt. Haddock στις 07/07/2010 10:14 πμ.

gorgix"κανενα νεοτερο για τα Μ5? ενδιαφερομαι να τα βαλω. "


Κοντεύω τα 6,000 χλμ και έχουν ακόμα ψωμί. Απο κράτημα, κανένα παράπονο
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: Art-I-Sun στις 21/09/2011 1:12 πμ.

Για τα κιλά του 675, θα συμπεριφέρεται καλά, ή πρέπει να πάμε σε κάτι λίγο πιο σπορ?
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: Art-I-Sun στις 25/09/2011 5:38 μμ.

Τα έβαλα προσφάτως στον Peristera στην Μιχαλακοπούλου... Πολύ καλή τοποθέτηση και άμεση εξυπηρέτηση. Ενημερώθηκα για ψιλοστραβώματα στις ζάντες, βέβαια οι τιμές για το ίσιωμα με πόνεσαν λιγάκι στην καρδιά! 80-100 ευρώ για μία ζάντα?! Έλεος! (Δεν γνωρίζω τί διαδικασία χρειάζεται, αλλά μου φαίνονται πολλά!) Γενικά πολύ καλή φάση ο Peristeras, τον συστήνω ανεπιφύλακτα!

Τα M5 έχουν πολύ καλή αίσθηση στο 675... Είχα ξεχάσει πως να οδηγάω χωρίς να με νοιάζει πότε θα χάσω κάποιον απ'τους τροχούς. Πάνε μόνα τους στην στροφή και βγαίνουν χωρίς δυσκολία! Θα δείξει... Πις φορ νιάου!
Μια πατατιά τηγάνες...

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: dimchrist στις 25/09/2011 5:57 μμ.

Art-I-Sun"Για τα κιλά του 675, θα συμπεριφέρεται καλά, ή πρέπει να πάμε σε κάτι λίγο πιο σπορ?
... Τα έβαλα προσφάτως στον Peristera στην Μιχαλακοπούλου
... Γενικά πολύ καλή φάση ο Peristeras, τον συστήνω ανεπιφύλακτα!"

Ο Νίκος (Περιστερας) ήταν ο κατάλληλος άνθρωπος να ρωτήσεις για τη χρήση που το θες και από ότι κατάλαβα τα βρήκατε.
Στο Νίκο πάμε αρκετοί από εδώ μέσα. Εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μαζί του. Οι τιμές είναι λογικές (έχουν ανέβει σε σχέση με πέρυσι σε όλους τους λαστιχάδες) και είναι εξυπηρετικότατος ακόμα και αν έχει πολύ κόσμο (που συνήθως έχει ακόμα και τώρα που οι περισσότεροι σφίγγονται και αυτό από μόνο του λέει πολλά).

Triple Way

Re: ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ METZELER  

  Από: xaotikos στις 25/09/2011 10:34 μμ.

+1 Για τον Περιστερα. Περιμένουμε και άλλους για τα λάστιχα, γιατί πλησιάζει και εμάς ο καιρός...