καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!

καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: fotis_kefalonia στις 30/12/2014 11:01 μμ.

Καλησπέρα στη παρέα κ χρόνια πολλά!!! Πολλές ευχές σε όλους τους μηχανόβιους για ότι καλύτερο κ πολλά κ ασφαλή χιλιόμετρα!!!
Πρόσφατα μπήκα κ γώ στην παρέα της Triumph με το καινούριο μου λευκό 800αρι τίγρη! Αναβαθμισμένος πλέον απο το παλιό suzuki gs400x του '79 με '80 που μου έμαθε πολλά με τις ιδιοτροπίες του παλιού αλλά κ με τις συνεχείς βλάβες...
Λόγω δουλειάς τον εχω ευχαριστηθεί λίγο μέχρι στιγμής αλλά μ έχει ενθουσιάσει αρκετά με τις επιδόσεις του κ τη συμπεριφορά του εντός πόλης.
Το Φλεβάρη με την άδειά μου σχεδιάζω ένα ταξιδάκι στην Ιταλία για να τον ευχαριστηθώ ακόμα περισσότερο από Ανκόνα για Τορίνο κ πίσω. Τώρα βρίσκομαι στη φάση οργάνωσης κ σχεδιασμού του ταξιδιού κ συλλογής πληροφοριών. Θα ήμουν ευγνώμων όσοι από εσάς έχετε εμπειρία από ταξίδια από εξωτερικό κ όχι μόνο να μου δώσετε τις όποιες συμβουλές αλλά κ πληροφορίες πιστεύετε ότι θα μου χρειαστούν σε όλα τα επίπεδα.
Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά κ καλή χρονιά να έχουμε!!!
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...

Re: καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: jou στις 31/12/2014 7:18 μμ.

καλώς ήρθες στην παρέα φιλε μου
πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα με την αγγλίδα σου

Re: καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: billy the kid στις 31/12/2014 9:26 μμ.

Καλώς ήρθες φίλε και καλή χρονιά και σε εσένα...αν θέλεις γράψε ένα θέμα με τι ακριβώς πληροφορίες ζητάς για να σε βοηθήσουμε όσοι γνωρίζουμε κάτι.

Re: καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: johnygalan στις 31/12/2014 11:09 μμ.

Καλώς ήρθες
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: voyager1970 στις 01/01/2015 6:34 μμ.



Καλή χρονιά και πάντα καλά χιλιόμετρα φίλε Φώτη!

fotis_kefalonia"...να μου δώσετε τις όποιες συμβουλές αλλά κ πληροφορίες πιστεύετε ότι θα μου χρειαστούν σε όλα τα επίπεδα. "

Είναι πολύ γενικό αυτό που ρωτάς και απαντώντας αυτές τις ακόλουθες ερωτήσεις, θα βοηθήσει στην οργάνωσης & σχεδιασμό της εκδρομής σου:
- Πόσες μέρες υπολογίζεις να αφιερώσεις στο ταξίδι αυτό:
- Θα πας Ιταλία μαζί και με άλλες μοτοσυκλέτες;
- Mε συνεπιβάτη και με πόσα απαραίτητα πράγματα θέλετε να έχετε μαζί σας;
- Τι ρυθμό θες να κάνεις (αργό ή γρήγορο).
- Θές να πας από Autostrade (ακριβά διόδια) ή θα πας απο επαρχιακό δίκτυο (οχι διόδια αλλά πιο πολλά χλμ);
- Τι εποχή/ μήνα σκέφτεσαι να πας;
- Εχεις GPS/ smart phone για πλοήγηση ή θα πας με τους κλασικούς χάρτες της Michelin;
- Θα μείνεις σε ξενοδοχείο ή θα σε φιλοξενήσουν σε σπίτι.
- Εχεις κάνεις επέκταση της ασφάλειας του οχήματος για ταξίδι στο εξωτερικό;
Αυτά για αρχή!

Re: καλησπέρα κ χρόνια πολλά!!!  

  Από: fotis_kefalonia στις 01/01/2015 10:19 μμ.

Καλησπέρα, καλή χρονιά κ ότι καλύτερο σε όλους!
Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!!!
Φίλε Γιώργο (voyager 1970) ευχαριστώ για την απαντησή σου, θα ξεκινήσω καινούρια συζήτηση με το θέμα το ταξιδιού κ θα αναφερθώ πιο συγκεκριμένα σε πράγματα που με απασχολούν για να ξεκινήσει έτσι συζήτηση που ελπίζω να φανεί χρήσιμη κ σε άλλους που ενδεχομένος είναι στην ίδια η παρόμοια φάση με εμένα.
Sometimes I Ride to forget... But I never forget to Ride...