Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!

Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Godfather στις 09/09/2009 2:40 μμ.

Καταρχήν καλώς σας βρήκα!! Δημήτρης από Αθήνα!! Πρώην κάτοχος Yamaha FZ6 S2!
Υστερα από αρκετή έρευνα και μελέτη αποφάσισα να προσχωρήσω στην μεγάλη οικογένεια της Triumph συνεπώς θα έπρεπε να ενταχθώ και στο καταλληλότερο forum

Οφείλω να ομολογήσω πως δεν έχω πάρει ακόμα τον τίγρη μου.. πραγματικά ανυπομονώ!!
Προς το παρόν είμαι ένας ιππότης δίχως άλογο.. όπως καταλαβαίνετε αυτό είναι ΜΑΡΤΥΡΙΟ!!
Θέλω να βγω ξανά στους δρόμους και μετά το στρώσιμο-''ημέρωμα'' του τίγρη να ταξιδέψω σωματικά και πνευματικά!! στο αίμα μου κυλάει βαλβολίνη και αμόλυβδη.. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ

Όμως ας μπω κατευθείαν στο ψητό... σας έχω τρεις ερωτήσεις!!

ΕΡΩΤΗΣΗ 1η : Η αθηναική πλειοψηφία του forum που κανει service και ειδικά οι κάτοχοι ''τιγρη''

ΕΡΩΤΗΣΗ 2η: Πότε θα κάνει lifting η αλλαγή μοντέλου η triumph μιλάμε πάντα για ''τίγρη''

ΕΡΩΤΗΣΗ 3η: Ποιά είναι η συχνότερη βλάβη στον τίγρη (αν υπάρχει) η το βασικό του μειονέκτημα (αν έχει)

Παρακαλώ να απαντήσουν οι πιό έμπειροι αναβάτες του forum χωρίς παρεξήγηση.
Live by the sword.. Die by the sword

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Sprinter στις 09/09/2009 2:51 μμ.

Γεια σου και σένα.

Για τις ερωτησεις που ρωτάς, αν εκανες τον κόπο να ψάξεις λίγο εδώ μέσα θα βρισκες τις απαντήσεις. Αλλά επειδή με βρίσκεις σε καλή διάθεση... (παρακαλώ όχι γέλια από τους αναγνώστες)

1. Ο Σάκης (στο αφήνω σαν ασκηση να βρείς διέυθυνση και τηλ).

2. Δεν δουλεύουμε για την Τ άρα δεν ξέρουμε. Φήμες λένε για νεο 750/800 οσονουπω και αντικατάσταση του 1050 με 1200 σε βάθος χρόνου (αλλά πολύ βάθος).

3. Δεν εχει παρατηρηθεί πραγματική βλάβη πολύ συνηθισμένη. Ο καθένας έχει τις δικές του... Κάποιες παρτίδες ειχαν κάποια θέματα αλλα δεν σε αφορά αυτό (φαντάζομαι πέρνεις καινούργια).

4. Τα μειονεκτήματα αφορούν θέματα χρηστικότητας κυρίως (όλες οι μηχανές έχουν) και είναι προσωπικά για τον καθένα. Α! αυτό θα έπρεπε να το ρωτήσεις πρίν παραγγείλεις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Godfather στις 09/09/2009 3:23 μμ.

Sprinter ήσουν σαφής και στην ενημέρωση αλλά και στην αντιμετωπιση,
μάθε λοιπόν ότι επειδή και γω έχω καλή διάθεση θα σου απαντήσω ότι τον τιγρη δεν τον έχω παραγγείλει ακόμα επίσης δεν θεώρησα ότι δουλεύουν καποιοι για την T προφανώς όμως είστε καλύτερα ενημερωμένοι!! Και ναι είχα κάνει τον κόπο για τον Σακη στο πολύγωνο αλλά ήθελα κ άλλες γνώμες, για να είμαστε ωραίοι και αγαπημένοι παρακαλώ σεβασμό!.. μην με παρεξηγήσεις! Όταν θα πάρω τον τίγρη με το καλό και βρεθούμε και απο κοντά θα καταλάβεις γιατί πλήγωσες το κεντρικό μου νευρικό συστημα!! Φρενοβλαβής η όχι σε χαιρετώ και πραγματικά σ'ευχαριστώ!!
Live by the sword.. Die by the sword

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: mixalakis στις 09/09/2009 3:51 μμ.

Φίλε godfather !!

Θα τον μάθεις και εσύ σιγά σιγά τον sprinter!

Τα πράγματα είναι όπως σου τα είπε. Προβλήματα γενικά δεν υπάρχουν.
Στην καθημερινή χρήση αυτό που θεωρείται από τα σημαντικότερα μειονεκτήματα του τίγρη είναι η πολύ ψηλή θέση του συνεπιβάτη και η κακή προστασία του από τον αέρα.
Κατά τα άλλα θα το ευχαριστηθείς το μηχανάκι.


Αφού δεν το έχεις παραγγείλει ακόμα, θα σου συνέστηνα να ρίξεις πρώτα ΠΟΛΥ διάβασμα εδώ μέσα!!
Αν έχεις ακόμα απορίες, εδώ είμαστε...

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Sprinter στις 09/09/2009 4:55 μμ.

A! και φίλε προσοχή: Δε παίρνει ο Τίγρης βαλβολίνες.

PS. Για βλάβες του νευρικού συστήματος, όχι εδώ. Σε άλλο φόρουμ.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Godfather στις 09/09/2009 5:57 μμ.

Αφού πιάστηκες από εκεί ε λοιπόν άκου!!
Φίλε μου εγω δεν είπα ότι παίρνει ο τίγρης βαλβολίνες αλλά ότι υπάρχει στο αίμα μου βαλβολίνη και αμόλυβδη επειδή καβαλάω μηχανές από τα 16 και είμαι 30!! Έλα σε παρακαλώ τώρα τελείωνε, έκανα δυό ερωτήσεις απάντησες με τον πλέον ειρωνικό τρόπο και παρόλα αυτά σου είπα κ ευχαριστώ, επίσης σου είπα να μην παρεξηγηθείς!! Αλλά φιλαράκο είχα ''λοχίες'' στις ειδικες δυναμεις δεν περίμενα εσενα! Λες και μπήκα εγω εδώ για να με ειρωνευτείς ελεος ρε φίλε έλεος!! Όσο για τις βλάβες του νευρικού συστηματος ουδεν σχολιον!!

Mixalaki πραγματικά ρε φίλε σ'ευχαριστώ πολύ!!
Live by the sword.. Die by the sword

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Godfather στις 09/09/2009 6:09 μμ.

Godfather"Αφού πιάστηκες από εκεί ε λοιπόν άκου!!
Φίλε μου εγω δεν είπα ότι παίρνει ο τίγρης βαλβολίνες αλλά ότι υπάρχει στο αίμα μου βαλβολίνη και αμόλυβδη επειδή καβαλάω μηχανές από τα 16 και είμαι 30!! Έλα σε παρακαλώ τώρα τελείωνε, έκανα δυό ερωτήσεις απάντησες με τον πλέον ειρωνικό τρόπο και παρόλα αυτά σου είπα κ ευχαριστώ, επίσης σου είπα να μην παρεξηγηθείς!! Αλλά φιλαράκο είχα ''λοχίες'' στις ειδικες δυναμεις δεν περίμενα εσενα! Λες και μπήκα εγω εδώ για να με ειρωνευτείς ελεος ρε φίλε έλεος!! Όσο για τις βλάβες του νευρικού συστηματος ουδεν σχολιον!!

Και στην τελική έχεις αλλάξει ποτέ βαλβολίνες σε κιβώτιο ταχυτήτων?? είχες ποτε Bmw??


Mixalaki πραγματικά ρε φίλε σ'ευχαριστώ πολύ!!"
Live by the sword.. Die by the sword

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Sprinter στις 09/09/2009 6:43 μμ.

Φιλε λοκατζή, μήπως πρέπει να κοιτάξεις στον καθρέπτη να δείς ποιός είναι ο παρεξηγιάρης και αχιούμορος? Λέω τώρα... Περί βλαβών, σύ είπας όχι εγώ.

[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: HelenKoR στις 09/09/2009 7:55 μμ.

ενταξει παιδες ! δεν χρειαζεται να το συνεχιζουμε , ετσι δεν ειναι ?

________________________________________
καλως ορισες Godfather και να παρεις τον τιγρη αφου σ'αρεσει και μην σκεφτεσαι τιποτα! ειναι πανεμορφος και ειναι λογικο να σου εχει παρει τα μυαλα!

καλως ορισες στο forum
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Piki στις 09/09/2009 8:14 μμ.

Sprinter"Φιλε λοκατζή, μήπως πρέπει να κοιτάξεις στον καθρέπτη να δείς ποιός είναι ο παρεξηγιάρης και αχιούμορος? Λέω τώρα... Περί βλαβών, σύ είπας όχι εγώ."
Τους νέους δεν χτυπάμε
μόνο τους προσέχουμε
και τους αγαπάμε.

Godfather"Αλλά φιλαράκο είχα ''λοχίες'' στις ειδικες δυναμεις δεν περίμενα εσενα! Λες και μπήκα εγω εδώ για να με ειρωνευτείς ελεος ρε φίλε έλεος!! Όσο για τις βλάβες του νευρικού συστηματος ουδεν σχολιον!! "
Τους παληούς σεβόμαστε
δεν τους παρεξηγούμε.

Ακούμε μόνο τους έμπειρους, δηλαδή εμένα
Πάρε λοιπόν μόνο τα καλά και συμφέροντα από το forum.

Καλώς όρισες λοιπόν
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Godfather στις 09/09/2009 8:29 μμ.

Καλή καρδιά!! Όλα καλά!! Ζητώ συγνώμη από τον sprinter γιατί η αλήθεια είναι ότι με βοήθησε!!
Sprinter όταν πάρω τον τιγράκο και βρεθούμε απο κοντά θα δεις ότι ο Βαλβολινάνθρωπος δεν παρεξηγεί απλά μερικες φορες δεν έχει υπομονή!!
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους!!

Καλώς σας βρήκα!!
Live by the sword.. Die by the sword

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: Sprinter στις 09/09/2009 8:33 μμ.

No problem. Θα μάθεις και σύ... αν αντέξεις Μόνο για λάδια μη ρωτήσεις
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: ATN PANOS στις 09/09/2009 9:38 μμ.

καλως ηρθες φιλε.
παρτο αφοβα το τιγρακι.ειναι souper

καλα χιλιομετρα
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Γειά σας 3κύλινδρα αδερφια!!  

  Από: chris34 στις 10/09/2009 7:38 πμ.

Η καλη μερα απο το πρωι φαινεται.....
Φιλε Godfather να το παρεις το τιγρακι σου αφοβα.
Εγω το εχω απο τον Μαρτιο του 08 και δεν εχω κανενα προβλημα!
Οσο για τον sprinter δεν τον μαθαινεις.....τον συνηθιζεις....
Να εισαι παντα καλα και ορθιος!!Καλως ηρθες στο φορουμ μας!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................