2η Παϊδακιάδα 2011

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: TheFace στις 21/06/2011 10:52 μμ.

Tiger800xc"Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς και από εμένα!!!!!

Το μέρος ήταν τέλειο, το ίδιο και η διαδρομή

Πάντα είναι όμορφο να γνωρίζεις καινούριο κόσμο

Φάγαμε ωραία , κάποιοι το παράκαναν αλλά χαλάλι τους......

Άντα και στο επόμενο....

Υ.Γ. Αναστασία, Γιώργο, Νίκο και Βιργίνιε χάρηκα πολύ που σας γνώρισα "


Η χαρα ειναι αμοιβαια Σπυρο!

Sorry, που χαθηκαμε στο γυρισμο αλλα Τιγρης ειδε εθνικη και ξεσαλωσε... ειχα καταπιεστει τοσο καιρο στο σταματα-ξεκινα της πολης
money cant buy me love

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: TheFace στις 21/06/2011 10:54 μμ.

Cpt. Haddock"
TheFace"[...]Μια προταση που θελω να κανω και ισως να βελτιωσει τυχων μελλοντικες εξορμησεις ειναι η δημιουργια γκρουπ με βαση τους οδηγους και κυριως τα μηχανακια. Ετσι ουτε οι γρηγοροι με τα υπερτουμπανα να χασμουργιουνται κοιτοντας συνεχεια τους καθρεφτες, αλλα ουτε και οι πιο αργοι με τα χαρχαλα να ανχονονται που δεν εχουν κυαλια μαζι τους.
Εκτος αυτου θα υπαρχει και καλυτερος ελεγχος του βασικου αγχους των διοργανωτων “ειμαστε ολοι εδω???”
[...]"


Είμαστε λιγα μηχανακια για να σπάμε και σε γκρουπ. Πώς θα διαχωρίσεις με βάση τον οδηγό; Μετα, καθε γκρουπ θελει οδηγό (που να ξερει ΚΑΛΑ τη διαδρομή) και σκούπα που να ειναι γρηγορος ωστε να τους προλαβαίνει όλους.

Εχοντας πάει σε 5 ετησιες του moto.gr όπου τα πράγματα ειναι πολύ πιο αυστηρα σε γκρουπ (αλλα δε γινεται αλλιως γιατι μαζευόμαστε 120-130 μηχανακια - τις καλες χρονιες και παραπανω), το χαρηκα καλυτερα την Κυριακή που μπορούσα να προσπεράσω και μπορούσα να κινηθώ στο ρυθμο που εγω ήθελα (αργά ή γρήγορα)

Άσε που το να χαθείς ειναι μέρος του παιχνιδιού "


Εγω μηλισα βαση αυτου που ειδα την Κυριακη... οτι δηλαδη φταναμε στους προορισμους σε δοσεις, οποτε σκεφτηκα οτι αν ειχαμε χωριστει ετσι αναλογα στην αρχη θα ειχαμε γλυτωσει (κυριως οι διοργανοτες) απο ενα μερους του αγχους. Οσο αναφορα τον διαχωρισμο σταθηκα κυριως στα μηχανακια... οπως και να ‘χει θεωρω κομματακι δυσκολο να συμβαδισουν για πολλα χιλιομετρα ενα Daytona με ενα thruxton για παραδειγμα χωρις καποιος να πηξει... εκτος αν το thruxton το οδηγει ο vale και το Daytona η θεια μου η κουλη (εκει κολλαει ο οδηγος που ανεφερα)…

One way or another, σεβομαι την εμπειρια σου σε τετοιου ειδους βολτες και δεν επιμενω.

Get one!
money cant buy me love

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: tharis στις 21/06/2011 11:57 μμ.

[quote="TheFace":2vdshznj]
Cpt. Haddock"
TheFace"[...]Μια προταση που θελω να κανω και ισως να βελτιωσει τυχων μελλοντικες εξορμησεις ειναι η δημιουργια γκρουπ με βαση τους οδηγους και κυριως τα μηχανακια. Ετσι ουτε οι γρηγοροι με τα υπερτουμπανα να χασμουργιουνται κοιτοντας συνεχεια τους καθρεφτες, αλλα ουτε και οι πιο αργοι με τα χαρχαλα να ανχονονται που δεν εχουν κυαλια μαζι τους.
Εκτος αυτου θα υπαρχει και καλυτερος ελεγχος του βασικου αγχους των διοργανωτων “ειμαστε ολοι εδω???”
[...]"


Είμαστε λιγα μηχανακια για να σπάμε και σε γκρουπ. Πώς θα διαχωρίσεις με βάση τον οδηγό; Μετα, καθε γκρουπ θελει οδηγό (που να ξερει ΚΑΛΑ τη διαδρομή) και σκούπα που να ειναι γρηγορος ωστε να τους προλαβαίνει όλους.

Εχοντας πάει σε 5 ετησιες του moto.gr όπου τα πράγματα ειναι πολύ πιο αυστηρα σε γκρουπ (αλλα δε γινεται αλλιως γιατι μαζευόμαστε 120-130 μηχανακια - τις καλες χρονιες και παραπανω), το χαρηκα καλυτερα την Κυριακή που μπορούσα να προσπεράσω και μπορούσα να κινηθώ στο ρυθμο που εγω ήθελα (αργά ή γρήγορα)

Άσε που το να χαθείς ειναι μέρος του παιχνιδιού "


Εγω μηλισα βαση αυτου που ειδα την Κυριακη... οτι δηλαδη φταναμε στους προορισμους σε δοσεις, οποτε σκεφτηκα οτι αν ειχαμε χωριστει ετσι αναλογα στην αρχη θα ειχαμε γλυτωσει (κυριως οι διοργανοτες) απο ενα μερους του αγχους. Οσο αναφορα τον διαχωρισμο σταθηκα κυριως στα μηχανακια... οπως και να ‘χει θεωρω κομματακι δυσκολο να συμβαδισουν για πολλα χιλιομετρα ενα Daytona με ενα thruxton για παραδειγμα χωρις καποιος να πηξει... εκτος αν το thruxton το οδηγει ο vale και το Daytona η θεια μου η κουλη (εκει κολλαει ο οδηγος που ανεφερα)…

One way or another, σεβομαι την εμπειρια σου σε τετοιου ειδους βολτες και δεν επιμενω.

Get one! [/quote:2vdshznj]

Κι εγω παντως το βρισκω πολυ λογικο και πρακτικο να γινεται ενας διαχωρισμος οταν σε μια βολτα ειναι 30-40 μηχανακια, εστω κι εκεινη τη στιγμη χωρις ιδιαιτερη οργανωση.. Αλλωστε τα γκρουπ πολλες φορες δημιουργουνται κι απο μονα τους στο δρομο..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: madbiker στις 22/06/2011 12:09 πμ.

ειναι διαφορετικα ομως ν ακους 35χ3=105 κυλινδρους ν περνανε κ αλλο ν ακους6-7χ3=18....γνωμη μου παντα
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: bonnie στις 22/06/2011 12:16 πμ.

TheFace" οπως και να ‘χει θεωρω κομματακι δυσκολο να συμβαδισουν για πολλα χιλιομετρα ενα Daytona με ενα thruxton για παραδειγμα χωρις καποιος να πηξει... εκτος αν το thruxton το οδηγει ο vale και το Daytona η θεια μου η κουλη (εκει κολλαει ο οδηγος που ανεφερα)…

"



...πρωτο εφτασε το Thruxton ομως, ειδες?

captain...

απλα γιατι οπως αναφερει κ ο φιλος μου ο madbiker...
madbiker"ειναι διαφορετικα ομως ν ακους 35χ3=105 κυλινδρους ν περνανε κ αλλο ν ακους6-7χ3=18...."

τελειοοοοο ηταν!!!!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: crazyumpire στις 22/06/2011 12:24 πμ.

Case"Αφιερωμένο στον crazy!!! Γειά σου ρε Αλάνι!!!!

Θέλω να προσέξεις τι κρατάει και αυτός στο χέρι του... Stay Hungry λοιπον (απίστευτη συμπτωση έτσι;;;)

http://youtu.be/S9bfRb1dS-w"



Sorry.... αλλα αυτο μου αρεσει καλυτερα!!!! Full Version!

http://www.youtube.com/watch?v=25pS3bx4S8A

VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: tharis στις 22/06/2011 12:29 πμ.

bonnie"
απλα γιατι οπως αναφερει κ ο φιλος μου ο madbiker...
madbiker"ειναι διαφορετικα ομως ν ακους 35χ3=105 κυλινδρους ν περνανε κ αλλο ν ακους6-7χ3=18...."

τελειοοοοο ηταν!!!!! "


Επειδιξιες ......
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: madbiker στις 22/06/2011 1:02 πμ.

crazyumpire"
Case"Αφιερωμένο στον crazy!!! Γειά σου ρε Αλάνι!!!!

Θέλω να προσέξεις τι κρατάει και αυτός στο χέρι του... Stay Hungry λοιπον (απίστευτη συμπτωση έτσι;;;)

http://youtu.be/S9bfRb1dS-w"



Sorry.... αλλα αυτο μου αρεσει καλυτερα!!!! Full Version!

http://www.youtube.com/watch?v=25pS3bx4S8A

"


αμα συνεχισεις να τρως ετσι σαν το χοντρο στο βιντεο κλιπ θα γινεις....
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: Cpt. Haddock στις 22/06/2011 7:23 πμ.

Εγω φωτογραφίες δεν έβαλα, γιατι οι πιο πολλοι τραβηξατε τα τοπια και τον κοσμο μια χαρα.

Παρ' ολα αυτα, επικεντρώθηκα στα μηχανακια, ειδικα στα νέα μοντέλα.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: dimchrist στις 22/06/2011 8:26 πμ.

Πρώτο μου βιντεάκι που ανεβάζω στον σωλήνα οπότε με ταλαιπώρησε αρκετά...
Φρεσκαδούρα λοιπόν μόλις είδε το φως της μέρας.
Έχει αποσπάσματα μόνο από το πρώτο 20λεπτο της διαδρομής δικάβαλο με το Daytona.

http://www.youtube.com/watch?v=4jtRAdFIvkM

υ.γ. Κάπτεν θα μας βάλουν μέσα!

Triple Way

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: crazyumpire στις 22/06/2011 8:52 πμ.

Πολυ καλο!!
αν τραβαγες το πρωτο 20αλεπτο...μετα το φαγητο προς Λιβαδεια...θα ηταν Σουπερ!!!! εγω ειπαμε...με συνεπηρε η ..φορα!!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: johnygalan στις 23/06/2011 8:31 μμ.

madbiker"ειναι διαφορετικα ομως ν ακους 35χ3=105 κυλινδρους ν περνανε κ αλλο ν ακους6-7χ3=18....γνωμη μου παντα"

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: HelenKoR στις 23/06/2011 8:54 μμ.

dimchris"Πρώτο μου βιντεάκι που ανεβάζω στον σωλήνα οπότε με ταλαιπώρησε αρκετά...
Φρεσκαδούρα λοιπόν μόλις είδε το φως της μέρας.
Έχει αποσπάσματα μόνο από το πρώτο 20λεπτο της διαδρομής δικάβαλο με το Daytona.

http://www.youtube.com/watch?v=4jtRAdFIvkM

υ.γ. Κάπτεν θα μας βάλουν μέσα! "



μπραβο παιδια!!! παντα τετοια!

ειδα το video και απορω! που ειναι οι στροφες?
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: tharis στις 23/06/2011 9:19 μμ.

HelenKoR"
μπραβο παιδια!!! παντα τετοια!

ειδα το video και απορω! που ειναι οι στροφες? "


. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 2η Παϊδακιάδα 2011  

  Από: ATN PANOS στις 23/06/2011 9:31 μμ.

πολυ καλο το βιντεο κουμπαρε
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.