Το μεγαλο ταξιδι...

Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: WBP στις 10/06/2009 11:17 μμ.

Οπως ειχα γραψει και σε ενα αλλο post, μετα απο οικονομιες και σχεδιασμο ετων, φετος το καλοκαιρι το ονειρο - καλως εχοντων- θα γινει πραγματικοτητα. ΣΚΩΤΙΑ! και μια που η Σκωτια δεν ειναι στη διπλανη γωνια, το ταξιδι θα περιλαμβανει Ιταλια - Γαλλια - Αγγλια - Σκωτια - Βελγιο - Γερμανια - Τσεχια - Αυστρια και πισω μεσω Ιταλιας παλι. Διαρκεια : 45 - 48 ημερες. (περιμενω απο τον πρακτορα να μου βαλει αλλεσ 2 μερες για να παω και Δολομιτες). Ημερομηνια αναχωρησης: 15/7/2009.

Στο thread αυτο ευελπιστω να ποσταρω εντυπωσεις και φωτογραφιες απο τα σημεια που θα επισκεπτομαι (μια που κατ' αναγκην το laptop θα με συνοδευει στο ταξιδι μου) και να ανταλασσω εμπειριες απο συναδελφους που εχουν ηδη κανει αντιστοιχα ταξιδια.

και ξεκιναμε με την πρωτη - βασικη - ερωτηση:

Θα ειναι κανεις απο εσας τους συμφορουμιτες στις ευρωπαικες highways στο διαστημα αυτο? κι αν ναι, που και ποτε? Βλεπετε... λογω μεγαλου μηκους και διαρκειας, δεν μπορω να ελπισω σε παρεα και ετσι θα παω μονος. Αν ομως μπορεσω να κανω εστω καποια τμηματα του ταξιδιου με παρεα, δεν θα πω οχι...
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: chris34 στις 11/06/2009 8:11 πμ.

Θα ειμαι Γερμανια 15-23 Αυγουστου!Στο Durtmud για την ακριβεια.
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: Cpt. Haddock στις 11/06/2009 11:14 πμ.

WBP"... ΣΚΩΤΙΑ! ...."




Μια και θα πας ως εκεί, κανε τον κοπο και πετάξου ως τη Β. Ιρλανδία. Απο το Stranraer έχει πλοίο για Belfast. Ανέβα βόρεια προς Londonderry, Coleraine, Portrush και φυσικα, Giant's Causeway

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: WBP στις 11/06/2009 5:26 μμ.

Τωρα πλεον ειναι αργα... εχουν κλειστει ηδη τα ξενοδοχεια σε συγκεκριμενες ημερες... δυστυχως..!

Cpt. Haddock"
WBP"... ΣΚΩΤΙΑ! ...."




Μια και θα πας ως εκεί, κανε τον κοπο και πετάξου ως τη Β. Ιρλανδία. Απο το Stranraer έχει πλοίο για Belfast. Ανέβα βόρεια προς Londonderry, Coleraine, Portrush και φυσικα, Giant's Causeway

"
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: WBP στις 13/06/2009 1:53 μμ.

Οι ετοιμασιες προχωρουν με γρηγορο ρυθμο...

Ο τιγρης απεκτησε καινουργια φαναρια, καινουργιο πισω δισκοφρενο (δισκοπλακα), προβολακια extra πανω στα καγκελα, καινουργια ζελατινα μπροστα στο fairing και καινουργια λαστιχα + σαμπρελλες. (Bridgestone 501 / 502)

come next week, το προγραμμα λεει καινουργια αλυσσιδογραναζα και καινουργια σελλα (μεταποιηση της υπαρχουσας σε ανατομικη)... σε δουλεια να βρισκομαστε...!
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: tripletech στις 13/06/2009 1:58 μμ.


περιμενουμε...αναφορα μετα ε?

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: corrado στις 14/06/2009 10:23 πμ.

Θα ηταν ενδιαφερον να ανεβαζες φωτο απο την μηχανη σου πως την ετοιμασες για" Το μεγαλο ταξιδι"
και καλο ταξιδι ..

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: WBP στις 14/06/2009 11:03 μμ.

Θα το κανω.. μολις τελειωσει η.... "αναδομηση" ... Και περιμενω να κανω και κατι modifications για να μπουν βασεις για το GPS, κινητο κλπ.

corrad"Θα ηταν ενδιαφερον να ανεβαζες φωτο απο την μηχανη σου πως την ετοιμασες για" Το μεγαλο ταξιδι"
και καλο ταξιδι .."
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: WBP στις 15/07/2009 9:57 πμ.

Η ωρα της αναχωρησης εφτασε! Σε 2 ωρες ο τιγρης θα περασει τα διοδια της Ελευσινας κι απο κει Πατρα...

Θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον Ηλια Παπαριζο, τον μηχανικο μου, που με τις γνωσεις και το μερακι του εκανε το Tiger πιο ετοιμοπολεμο απο ποτε... Αν ποτε χρειαστειτε εναν ΚΑΛΟ μηχανικο, πηγαινετε σε αυτον. (210 5905295)

Ο τελικος απολογισμος: ενα tank-bag, δυο σαμαρια, μια βαλιτσα colori στο πισω καθισμα συν την μπαγκαζιερα! Στην πλατη η τσαντα με τα φωτογραφικα. Απο βαρος μπολικο... αλλα ο Τιγρης οπως ξερουμε δεν μασαει απο τετοια!
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: john_street_triple675 στις 15/07/2009 11:18 πμ.

Καλό ταξίδι φίλε μου....

Περιμένουμε φώτο

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: HelenKoR στις 15/07/2009 11:23 πμ.

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: antoine στις 15/07/2009 12:06 μμ.

Καλό ταξίδι φίλε μου!

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: chris34 στις 15/07/2009 12:23 μμ.

Καλο ταξιδι να εχεις και με το καλο να γυρισεις!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: denthnpalevw στις 15/07/2009 12:53 μμ.

Αν σου πω οτι δεν ζηλευω λιγο, θα ναι ψεμα

καλο ταξιδι φιλε και με το καλο να γυρισεις να ακουσουμε τις ιστοριες σου και να δουμε τις foto σου
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Το μεγαλο ταξιδι...  

  Από: jimdom στις 15/07/2009 12:58 μμ.

καλο ταξιδι να εχεις γεματο εμπειριες!
ετσι οπως το εγραψες σκιαχτηκα λιγο...

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me