Τα προγαλατόπια

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Theozed στις 25/02/2013 8:11 πμ.

sinister"Οποιος μπορει να τα οργανωσει καλυτερα ας βγει στη σεντρα να κανονισει κ ας αφησει τις εξυπναδες. Το να ασκουμε κριτικη παραμενοντας στο απυρόβλητο ειναι το ευκολο. Τα παιδια που πηραν πανω τους καποιες εκδηλωσεις ειναι ανοιχτοι σε συζητήσεις αλλα οταν δεν παιρνεις μερος σε αυτες καλο θα ειναι ή να ακολουθεις τις αποφασεις που βγηκαν ή να απεχεις. "


+666
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: john doufexis στις 25/02/2013 12:01 μμ.

Τι αυτο ηταν ? ρε πατε καλα ? ελατε να γινουμε μαλλια κουβαρια.......
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: HelenKoR στις 25/02/2013 6:07 μμ.

vagtyrp"[...] ίσως παρεξηγήσατε λίγο τα λεγόμενα του βασίλη......
[...]
"


Κανένας δεν παρεξήγησε τα γραφόμενα του ecobill. Είναι γραπτά. Είναι εκεί. Και είναι αυτά που είναι.

Όμως, το θέμα αυτό ανοίχτηκε -όπως και πέρσι- για να συζητηθεί το πότε θα γίνει η Γαλατόπιτα και όχι για να ορίσω απο μόνη μου την ημερομηνία. Οι ημερομηνίες που πρότεινα δεν ήταν καθόλου τυχαίες. Είναι βασισμένες κυρίως στα "τεφτέρια" και παλαιότερα γραπτά σχόλια του ecobill. Αλλά επειδή συμβαίνουν πράγματα και μπορούμε εύκολα να βγούμε εκτός προγράμματος (καλή ώρα), αναθεωρούμε! Δεν είναι κακό αυτό..! Γι'αυτό θα πρότεινα, αν θέλετε, να κάνετε updates στα τεφτέρια σας και να ενημερώνετε εκείνους που τους αφορά άμεσα το θέμα. Για παράδειγμα αν είχατε ενημερώσει έγκαιρα τον Dennis G., πάλι θα άνοιγα το ίδιο θέμα αλλά με άλλες ημερομηνίες!
Τόσο καιρό που είμαι μέλος σε αυτό εδώ το forum (αλλά και σε άλλα) οι θέσεις μου είναι πάντα διαλλακτικές ως προς αυτό το θέμα. Ο σκοπός είναι να βρεθούμε όλοι παρέα και να περάσουμε καλά. Ο σκοπός δε της Γαλατόπιτας είναι Ιερός. Κρίμα να τον ισοπεδώνει τοιουτοτρόπως ο ecobill και ο κάθε κακότροπος ecobill.
Κάνω σχετικό quote γιατί μπορεί ο υπερβάλλοντας ζήλος του να μην του επέτρεψε να το δει!
HelenKoR"
Όπως πάντα, έτσι και φέτος, θα πάμε κάποιο Σάββατο κοντά στην 25η Μαρτίου.
Καλές ημερομηνίες είναι οι 23 και 30 Μαρτίου!
Τι λέτε κι εσείς;!;!

Ακούω σχόλια! ΓΙΑ ΠΑΜΕ!!! "


Δεν είναι απαγορευτικό να πει κάποιος οτι για τον Χ,Υ,Ζ λόγο, καλό θα ήταν να γίνει τον Απρίλιο/Μάιο/Ιούνιο. Σιγά τα αυγά!
Η ομάδα αυτή που δημιουργήθηκε είναι νεοσύστατη (υπάρχει ενα ή δύο μήνες τώρα) και κανείς δεν κρίνει αρνητικά τις προσπάθειές σας να οργανώσετε εκδρομές και συναντήσεις. Εντάξει;


vagtyrp"[...]

η γαλατόπιτα θα γίνει γιατί μας χρωστάει μάθημα η ελένη

στην προηγούμενη ήταν όλη την ώρα με το κολητό της το διονύση και όλους τους υπόλοιπους μας είχα από μακρυά...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα"


Άσε τις γαλιφιές σε μένα, χασάπη!
Να είσαι σίγουρος οτι ο Διονύσης μου έδειξε ενα-δύο πράγματα με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιτυχία!
Ίσως κι εσύ θα έπρεπε να δείξεις στον ecobill πώς να είναι πιο ευγενικός!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: PTiger800 στις 25/02/2013 7:12 μμ.

Theozed"Can't we just all get along?"

john doufexis"Τι αυτο ηταν ? ρε πατε καλα ? ελατε να γινουμε μαλλια κουβαρια......."

Συμφωνώ με τους δύο προλαλήσαντες...



Όπως το βλέπω...
Ελένη, θεωρείς ότι σε έθιξε το ύφος του Βασίλη, Ok το είπες. Τέλος.
Βασίλη, θεωρείς ότι μπήκε η Ελένη στα χωρικά σου ύδατα και εσύ το είπες. Τέλος.
Προσοχή, περιγράφω την κατάσταση, δεν εκφράζω άποψη περί του δίκιου του ενός ή του άλλου (το λέω για να μην παρεξηγούμαι και να μη δίνω συνέχεια).
Τολμώ να προτείνω... Βρείτε τα "εκτός αέρα". Η ύπαρξη ακροατηρίου δεν είναι πάντα καλό πράγμα.
Μην αναλωθείτε να απαντάτε ο ένας στον άλλο, θα χάσει το Forum.

Και εμείς οι υπόλοιποι...Ας μη συντασσόμαστε με τον ένα ή τον άλλο, παρόλο που μπορεί να έχουμε άποψη για το δίκιο του ενός ή του άλλου.




Ας βρεθούμε στο HIVE το Σάββατο να παίξουμε ξύλο σαν πολιτισμένοι άνθρωποι...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: dimchrist στις 25/02/2013 8:33 μμ.

Δεν παρεξηγήθηκε κανένας μόνο κάτι "νέοι" (συγγνώμη κιόλας που σας ενοχλήσαμε)...

Αν υπάρχει θέμα είναι επειδή δεν έχει ενημερωθεί ακόμα με τις τελευταίες εξελίξεις το ετήσιο πρόγραμμα (Ιμαλάια δε θα έχει πάντως).
calendar-ekdrom-2013-forum-triumph-t5184.html
Η Ελένη δεν είχε επικοινωνήσει με την ομάδα ούτε είχε ενημερωθεί οπότε και η γαλατόπιτα μάλλον θα πάει πιο μετά. Το συζητάμε και το Σάββατο.

Triple Way

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: nfot στις 25/02/2013 9:28 μμ.

Οι κεντροβοριοι περιμενουν με ανυπομονησια.
Το D ειναι ετοιμο, με τη συντηρηση των 20.000 χλμ να εχει γινει και με το παραπανω και με φορεμενα ημισλικ, μιας και η οικονομικη στενοτητα δε με αφησε να βαλω φρεσκα δρομισια. Αντε να τα ξαναπουμε ρεεεεεεεεεεεε.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Theozed στις 25/02/2013 11:57 μμ.

Μπράβο ρε παιδιά (Ptiger800 & Dimchrist).

Ας πρυτανεύσει και μια φορά η λογική.

Ας μη σφαζόμαστε μεταξύ μας

Ας πορευτούμε εν ειρήνη!
Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: billy the kid στις 26/02/2013 1:10 πμ.

Make love, no war...

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: PTiger800 στις 26/02/2013 10:07 πμ.

dimchris"Ιμαλάια δε θα έχει πάντως"


Ναι, ναι, έτσι λέτε τώρα. Κανονίστε να το πείτε πάλι τελευταία στιγμή και να μην προλαβαίνω να ακυρώσω το κομμωτήριο...
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: john doufexis στις 26/02/2013 11:46 πμ.

....και ηρθαν οι πυροσβεστε κ χασαμε το καλο, ποιος σας καλεσε ρε ? εχουμε γινει αγγλικο γηπεδο, ουτε ενα επεισοδειο ετσι να αναψουνε τα αιματα, να φχαριστηθουμε ρε αδελφε !!!!

α ναι κ 2 βοσκοι στο ιδιο μαντρι δεν κανουν χαιρι, οποτε εγω παω με την εδρα "σαν νεος" κ θα πορευθω με τα λεγομενα του Βασιλη που οπως κ να το κανουμε το εχει προσπαθησει κ το εχει βαλει σε ενα μονοπατι το ολο θεμα κ οχι μονο αυτος φυσικα, πυροτεχνηματα τυπου κυπελλου αγγλιας απο Γ' κατηγορια φχαριστω δν τα θελω !!! ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ !!!!

Αυτα λοιπον ετσι να "ηρεμησω" τα πνευματα κ εγω !!!
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: batinaki στις 26/02/2013 1:43 μμ.

Theozed"Μπράβο ρε παιδιά (Ptiger800 & Dimchrist).

Ας πρυτανεύσει και μια φορά η λογική.

Ας μη σφαζόμαστε μεταξύ μας

Ας πορευτούμε εν ειρήνη!"

Ο πιο αργος πρωτος τον λιθο βαλετω!!!!
Αλίμονο σε αυτούς που περιμένουν να σταματήσουν πατώντας φρένο..!!!!
[quote="Theozed":3c1qbi2i]
Δεν υπάρχει ρε συ γενιά πριν ή μετά τον batinaki!
Τον έφτιαξε ο Μέγιστος Θεός και πέταξε το καλούπι στο Mount Doom!
Τ-Ε-Λ-Ο-Σ[/quote:3c1qbi2i]

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Ecobill στις 26/02/2013 2:57 μμ.


Ένα από τα πράγματα που δεν μ αρέσουν είναι οι παρεξηγήσεις.

Εάν ήθελα θα απαντούσα στον καθένα σας ξεχωριστά, σε παλιούς και νέους, αλλά τότε τα πράγματα θα περίπλεκαν περισσότερο και το νήμα αυτής της συζήτησης θα ήταν ατελείωτο. Θα προτιμήσω λοιπόν το δρόμο της εξομάλυνσης για να ηρεμήσουν τα πνεύματα.

Επειδή όμως με κατηγόρησε η Ελένη, θα απαντήσω μόνο επί προσωπικού..

Ο κακότροπος Ecobill , όταν έγινε το ποστάρισμα, πήρε το κινητό του και κάλεσε την καλότροπη HelenKor στο κινητό και μιλήσανε για να μην υπάρξει ακριβώς αυτή η παρεξήγηση που έγινε( και πάλι καλά την περίμενα να εξελιχθεί πολύ χειρότερα). Πιστεύω ότι τα γραφόμενα εύκολα παρερμηνεύονται και παρεξηγούνται και προτιμώ την απευθείας επικοινωνία.
Ο κακότροπος λοιπόν Ecobill , για όσους με ξέρουν , δεν θα κρυφτεί πίσω από το δακτυλάκι του και αυτό που θα πει θα είναι η αλήθεια κι όχι ψέματα ή υπεκφυγές.

Αυτό που έγραψα ως απάντηση στην καλότροπη HelenKor ίσως να ήθελε πιο καλό «περιτύλιγμα»στο …σερβίρισμα. Και αυτό ίσως ναναι το λαθος μου και μόνο. Τίποτε άλλο.

Θα σταματήσω εδώ την όποια διένεξη, και θα καλέσω την HelenKor να συμπορευτεί μαζί μας στην προσπάθεια που κάνουμε. Εξάλλου ως πιο παλιό μέλος από εμένα , έχει υπάρξει και mod στο forum σε περίοδο με πολύ πιο «ατίθασα» μέλη αλλά και έχει ηγηθεί στο παρελθόν σε ανάλογες προσπάθειες με προτάσεις για ποτάκι, κυρίως του καλοκαιρινούς μήνες. Σε μια τέτοια συνάντηση πρωτογνωριστήκαμε εξάλλου.

Εάν φυσικά θέλει, πολύ ευχαρίστως αποχωρώ από την διοργάνωση των όποιων εκδηλώσεων και να αναλάβει αυτή άμα νομίζει ότι θα τα κάνει καλύτερα….

Σε περιμένω λοιπόν Ελένη το Σαββάτο στην συνάντηση (όσο κι αν ξινίσουν τα μούτρα σου που θα με δεις ) για να τα πούμε και από κοντά και να λύσουμε την όποια παρεξήγηση…αλλά και σαν παλιό μέλος που ήσουν στην θέση που είμαι, δεν θα στερείσαι ιδέες που πολύ ευχαρίστως να ακούσουμε και να υλοποιήσουμε.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: HelenKoR στις 26/02/2013 4:03 μμ.

Όντως ecobill, με κάλεσες στο κινητό και μου είπες οτι είχες ήδη απαντήσει στο θέμα που είχα ανοίξει αλλά επειδή δεν ήθελες να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις μου εξήγησες τους λόγους που σε έκαναν να προγραμματίσεις την Γαλατόπιτα για τον Απρίλιο. Όταν είδα οτι άρχιζες να επαναλαμβάνεσαι σου είπα οτι μπορείς να γράψεις ο,τι θέλεις στο θέμα και όταν να ξανάμπαινα στο φορουμ θα το έβλεπα διότι όταν με πήρες τηλέφωνο ούτε online ήμουν, ούτε ήταν η κατάλληλη ώρα (συγκεκριμένα είπα οτι "δεν είναι της παρούσης" και όντως δεν ήταν). Ηταν η μοναδική φορά που μιλήσαμε κατ'ιδίαν απ'οταν απάντησες στο θέμα.

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, δεν κλονίζεται η θέση σου με τα προγαλατόπια (τα οποία ανοίχθηκαν για συζήτηση κυρίως αλλά και για προβολή - όπως και πέρσι) και ούτε διεκδικώ κάποια θέση διαχειριστή! Αν ήθελα, θα ήμουν mod ή θα είχα δεχτεί την πρόσκληση του Κώστα για την νέα ομάδα -αν θυμάμαι καλά, είχε ανοίξει και θέμα οπου απάντησες θετικά!

Καταλαβαίνω την ανάγκη σου. Απλώς θα μπορούσες να το είχες διαχειριστεί διαφορετικά το θέμα.

Ecobill"
Εάν φυσικά θέλει, πολύ ευχαρίστως αποχωρώ από την διοργάνωση των όποιων εκδηλώσεων
"

Ελα! Πες την αλήθεια! Δεν το εννοείς αυτό!
Και δεν θα έπρεπε να το εννοείς...
Αφ'ενός δεν επιθυμείς να αποχωρήσεις (αν το επιθυμούσες, απλά θα σταματούσες)
Αφ'δευτέρου δεν είναι δικό μου θέμα αν θα είσαι στην διοργάνωση ή όχι!
Το forum δεν είναι ούτε δικό σου, ούτε δικό μου!
Το forum είναι τα μέλη του αλλά ανήκει σε συγκεκριμένους ανθρώπους (τους admins). Σε αυτό είμαι κάθετη, οριζόντια, παράλληλη, συνευθειακή!

Δεν νομίζω να ήταν τόσο προσβλητικό (για εσένα ή κάποιο άλλο μέλος) το γεγονός οτι άνοιξα ενα θέμα προς συζήτηση της επικείμενης βόλτας. Ούτε νομίζω οτι έχω σχολιάσει αρνητικά τις συναντήσεις που έχεις οργανώσει (μάλιστα έχω συμμετάσχει σε μερικές - όχι όλες αλλά αυτό μπόρεσα, αυτό έκανα!)

Επίσης μην κολακεύεις τον εαυτό σου με το να νομίζεις οτι δεν θα συμμετάσχω σε κάποια εκδήλωση επειδή θα είσαι κι εσύ εκεί!
Όσο για το Σάββατο, σε ευχαριστώ για την πρόσκληση! Πολύ ευγενικό εκ μέρους σου!
Βέβαια το οτι με προσκάλεσες δεν σημαίνει οτι θα μπορέσω να έρθω κιόλας...
Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω όλα όσα θα ήθελα...!
Το βλέπουμε όμως!

Ecobill"
Σε μια τέτοια συνάντηση πρωτογνωριστήκαμε εξάλλου.
"

Ελα δεν θέλω αηδίες!!!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: kyrkyriakos στις 26/02/2013 4:25 μμ.

Κανονίστε τώρα,όλα αυτά να είναι αφορμή τελικά να μην γίνει η Γαλατόπιτα!!!!

Re: Τα προγαλατόπια  

  Από: Costas στις 26/02/2013 4:36 μμ.

Νομίζω οτι και οι δύο άμεσα εμπλεκόμενοι ανταλλάξανε τις απόψεις τους, από εδώ και πέρα το θέμα πηγαίνει επί προσωπικού άρα υπάρχουν και τα pm