Κυριακη 18-1, Επιδαυρος

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: jimdom στις 17/01/2009 6:13 μμ.

polymhxane ειχες ταξιδεψει μαζι τους?

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: Polymhxanos στις 17/01/2009 6:23 μμ.

''Ταξιδέψει''. Καλό... Φύση αισιόδοξος ε;

Το παράδειγμα που ανέφερα είναι 100% πραγματικό, είχε γίνει πέρσι τέτοια εποχή περίπου, ήμουν ένας από αυτούς που είχα πάει σε εκείνην την βόλτα και γύρισα με ΠΟΝΟ στα χέρια από τις υπερβολικά αργές ταχύτητες που φόρτιζαν τα χέρια στα κλιπονς...Μπορεί να επιβεβαιώσει τα λεγομενά μου και η ίδια η Ελένη, αφού ενας φίλος της ήταν επίσης σε αυτήν την βόλτα...

Στον γυρισμό, μόλις πιάσαμε την Τριπόλεως>Κορίνθου, χαιρέτησα και έφυγα, δεν άντεχα άλλο, ήταν τόσο τραγικά αργοί που είχε γίνει επικίνδυνο. Η καθυστέρηση δεν ήταν μόνο λόγω πολύ αργών ταχυτήτων, ήταν και λόγω ότι ΣΕ ΚΑΘΕ διασταύρωση κάποιος ΒΛΑΚΩΔΩΣ χανόταν, όπως ο μέσος έλληνας μοτοσυκλετιστής δλδ... Του χοντρού-λιγνού δουλειές...

Να ξεκαθαρίσω ότι στα 25 άτομα δεν ήταν και τα 25 αργοί, απλά 5 αρκούσαν να καταστρέψουν και την βόλτα των υπόλοιπων 20.

Από πέρσι μέχρι φέτος, πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει, αλλά με μια ελληνική κοινωνία να πηγαίνει από την βλακεια στην αποβλάκωση, με πολλά καλά μέλη πιτστοπ να έχουν αποχωρήσει και να έχουν αντικατασταθεί από πολύ χειρότερούς τους, δεν εκτιμώ να έχουν βελτιωθεί, ούτε περιμένω την έκπληξη...

Η τύχη που λέει η Ελένη ότι θα σας χρειαστεί, είναι για να αντέξει κανείς το παραπάνω μπάχαλο, και όχι γιατί υπάρχει κάτι το επικίνδυνο λόγω ταχυτήτων, στριψιμάτων, ταυτοτήτων και άλλων τέτοιων σεναρίων Ε.Φ.
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: dimchrist στις 17/01/2009 7:42 μμ.

alki_viades"Καλησπερα, δεν βλπω να υπαρχουν αλλες συμμετοχς , οποτε Δημητρη παμε με το πιτστοπ, 11 στο περιπτερο;

Να υποθεσω ...δερματα και πυραυλοκινηση ή απλα σβελτοι ρυθμοι; Εγω ειμαι του 2ου, δε θελω να καθυστερω κανεναν..."


Σε τέτοιες βόλτες πάω με δερμάτινη φόρμα. Όσο και αν δε βολεύει είναι απαραίτητη. Τη διαδρομή επειδή δεν τη ξέρω και απ' ότι έχω ακούσει έχει αρκετή υγρασία αυτόν τον καιρό, θα πρέπει να περιοριστούμε σε απλά σβέλτους ρυθμούς.
Σήμερα πήγα για καφέ με το Φώτη (τον παλιό βοηθό του Β. Ευθυμίου), μου είπε ότι σε ξέρει. Γι' αυτό του πρότεινα να έρθει και αυτός αύριο και δέχτηκε.
Σήμερα αναγκαστηκά θα βγω και θα γυρίσω αργά (λόγω γιορτή Θανάση). Ελπίζω να μην αργήσω στο περίπτερο...
Αν θα ακολουθήσουμε και άλλο γκρουπ αυτό το βλέπουμε στην πορεία.

Triple Way

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: alki_viades στις 17/01/2009 8:28 μμ.

Ok τοτε, τα λεμε στις 11 στο περιπτερο, θα στειλω κι ενα σμσ οταν ξεκινησω

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: HelenKoR στις 18/01/2009 12:51 πμ.

@Polymhxanos : οπως ειπες κι εσυ , τα μελη εχουν αλλαξει . και ετσι οπως διαβασα τα posts τους δεν μου αρεσαν και τοσο πολυ ... μου φανηκαν πως μερικοι ειχαν καπως αγριες διαθεσεις .

οσο για την καλη τυχη ... θα τους χρειαστει οχι μονο στην διαδρομη αλλα και αλλου .

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: jimdom στις 18/01/2009 5:35 μμ.

αντε να δουμε τι θα μας πουμε κ οι δικοι μας!polymhxane σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: alki_viades στις 18/01/2009 7:25 μμ.

Καλησπερα, πρεπει να εχουμε γυρισει ολοι εδω και ωρα, μαζευτηκαμε 5 αναβατες και μηχανες τελικα, δεν πηγαμε με το πιτστοπ. 3 Τ, ενα Ζ750 κι ενα ΧΤ660 το οποιο αποδειχτηκε το ταχυτερο ολων, ακομα και στην εθνικη

Ωραια μερα, ωραια βολτα, πολλες μηχανες, κι ο καθενας στο ρυθμο που ενιωθε ανετα. Μονο στο γυρισμο χαθηκαμε, την επομενη φορα το "απο παλια εθνικη" θα αναλυεται στο "απο παλια γεφυρα" ή "απο καινουργια γεφυρα"

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: dimchrist στις 18/01/2009 8:17 μμ.

Η βόλτα ήταν πολύ καλή. Τα περάσαμε super! Βοήθησε και ο καιρός. Παρόλα αυτά υπήρχαν κομμάτια με υγρασία και ήθελε προσοχή. Στην επιστροφή ήταν λίγο καλύτερα.
Στο Stork γινόταν πανικός! Ξεκουραστήκαμε στο ηλιόλουστο μπαλκόνι του παρέα με τα καφεδάκια μας. Στο δρόμο και στο πήγαινε αλλά και στο έλα είδαμε άπειρες μηχανές. Στο γυρισμό αποφασίσαμε να γυρίσουμε από παλια εθνική. Λόγω μη καλής συννενόησης ο Άλκης έστριψε πιο νωρίς και έτσι γυρίσαμε χωριστά.
Οι αναβάτες των ιαπωνέζικων ήταν πολύ δυνατοί, με το XT να κάνει τη διαφορά όταν πήγαινε με τις... δύο ρόδες

Triple Way

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: jimdom στις 18/01/2009 9:43 μμ.

καλως ορισατε παιδες

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: HelenKoR στις 18/01/2009 9:50 μμ.

εγω αναρωτιεμαι ποιο ηταν το 3ο Τραιουμφ .

μπραβο παιδια !
και εις αλλα με υγεια
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: dimchrist στις 18/01/2009 11:42 μμ.

HelenKoR"εγω αναρωτιεμαι ποιο ηταν το 3ο Τραιουμφ . "


Το τρίτο ήταν πολύ δυνατό!

gallery2.php?g2_itemId=818


Triple Way

Re: Κυριακη 18-1, Επιδαυρος  

  Από: HelenKoR στις 18/01/2009 11:50 μμ.

ελα ρε !!! ζει το παλικαρι ???

αφου ειδα οτι ηταν μαζι σας ενα kawasaki z750 και λεω βρε μπας και .... και τελικα ναι !

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.