Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: kostantinos στις 10/03/2011 2:42 μμ.

εγω που ειμαι απο ζακυνθο μπορω να ερθω?
2 ατομα
kostantinos+george(αδελφος)
Intense Violence
Blood
Strong Language
Strong Sexual Content
Partial Nudity
Use of Drugs and Alcochol

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: crazyumpire στις 10/03/2011 3:49 μμ.

kyrkyriakos"Να πώ και εγώ την κακία μου?
1ον θα ήταν προτιμότερο να μας πείτε ότι δεν μας γουστάρετε εμάς απο τα βόρεια.......
2ον μόλις μάθατε ότι δεν θα έρθει κανείς απο βόρεια, μαζευτίκατε 45 τόσα άτομα
3ον πιστεύω πώς δεν θα έπρεπε να λέγεται κοπή πίτας του φόρουμ

Πάντα φιλικά! "


Γεια σου Σαλονικα!!
1ον δεν υπαρχει εμεις και εσεις ...η βασιλοπιτα ειναι για οποιον θελει να παρευρεθει!! Βοριοι Νοτιοι Ανατολικοι Δυτικοι!!
ο αλλος παλλευει να ερθει απο Κρητη οι αλλοι απο Ζακυνθο..
οποτε δεν υπαρχει διχονεια,(ισως μονο μες στο μυαλο σας)
2ον θα μαζευονταν και 40 και 50 και οσοι χρειαζοντουσαν να μαζευτουν,δηλαδη και Παλι οσοι Θελανε να βρεθουν με τους αλλους!! και οταν λεω αλλοι δεν ειναι μονο οι Αθηναιοι, ειναι ολοι οι Triumphακηδες!! και μη!
δηλαδη αμα κατεβαινανε 30 νοματεοι απο Βορεια,οι υπολοιποι θα καθοντουσαν σπιτια τους?? ετσι νομιζετε??
γιατι εαν νομιζεις ετσι τοτε φιλε μου εισαι ΠΟΛΥ Λαθος!
και οπως αμα γινει κανενα event στον Λευκο τον Πυργο..να εισαι σιγουρος πως θα μαζευτουνε απο παντου συν της Αθηνας.

3ον η πιτα ειναι για το 2011 ,απλως το συζηταμε στο Φορουμ!! αν καποιος απο τους Δημιουργους του Φορουμ εχει καποια αντιρηση,δεν εχει παρα να το πει και να το οργανωσει!!
η πιτα δεν θα γραφει Φορουμ!! απλα 2011 ή το πολυ να λεει Triumph 2011 , τιποτα περρισοτερο τιποτα λιγοτερο!!
Γι'αυτο σε παρακαλω σαν Φιλος σαν Ελληνας σαν Γειτονας σαν οτι αλλο θες ,καταλαβε οτι υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωποι.Δεν φανταζομαι πως ολοι Σαλονικεις (γνωστοι σου και μη)ειναι καλοι,σιγουρα και εκει θα υπαρχουν π@π@ρες,
οπως και εδω, που εχουμε ισως πιο πολλους!!!!!
Σε Χαιρετω και σε περιμενω να Βρεθουμε ,να πιουμε και να φαμε παρεα!!
Νικος!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: Costas στις 10/03/2011 4:02 μμ.

Επειδή διαβάζω αλλά δεν καταλαβαίνω αν πρόκειται για πλάκα ή τα λέτε σοβαρά,θα ήταν προτιμότερο να γίνετε πιο συγκεκριμένοι.Από πού βγαίνει οτι έχουμε πρόβλημα με τους βόρειους;
Κατ αρχάς ο Γιώργος που έχει το Mainstreet βρίσκεται στην Ξάνθη,τί πρόβλημα θα μπορούσαμε να έχουμε;Πραγματικά δεν καταλαβαίνω,αν έχει την καλοσύνη ας εξηγήσει κάποιος.

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: Billie στις 10/03/2011 4:10 μμ.

kyrkyriakos"
3ον πιστεύω πώς δεν θα έπρεπε να λέγεται κοπή πίτας του φόρουμ

Πάντα φιλικά! "


Δε λέει πουθενά κοπή πίτας του Φόρουμ! 5 άτομα είπαμε αρχικά να κόψουμε την πιτα για το καλό του καινούριου χρόνου, ρωτήσαμε το Γιάννη αν μπορεί να μας φιλοξενήσει στο καινούριο μαγαζί, δέχτηκε και το κανονίσαμε
Για επίσημη-επίσημη πίτα, κανονικά θα πρέπει να κανονιστεί μια πανελλαδική. Αλλά αυτή την περίοδο είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα για όλους.
Εννοείται ότι έρχονται όσοι θέλουν και μπορούν, δεν αποκλείουμε κανένα (και ίσα ίσα, το καλύτερο θα ήταν να είμαστε όσο περισσότεροι μπορούμε!) Μια παρέα είμαστε εξάλλου!
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: bonnie στις 10/03/2011 6:01 μμ.

συμφωνω με τα παιδια παραπανω, με καλυψαν πληρως...
νομιζω κυριακο οτι εισαι αδικος, κ σε καμια περιπτωση δεν ισχυουν αυτα που λες.

θα ερθουν κ παιδια απο πατρα, κ απο αλλα μερη. σας απαγορεψε κανεις να παρεβρεθειτε?

ας μην βλεπουμε παντα το κακο σε οτι κινηση παει να γινει. ελεος πια!


κ οχι, καλυτερα να μην την ελεγες την κακια σου...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/03/2011 6:05 μμ.

Το 'χω ξαναδεί το έργο τόσες φορές που βαρεθηκα.

Μια ζωή η ίδια γκρίνια στο moto.gr με την ετησια. Γιατι απο Αθήνα, γιατι έτσι, γιατι αλλιως (διοτι το 80-90 % των μελών ειναι απο Αθηνα...), κλπ κλπ

Αποφασίζουμε λοιπον μια φορα να αλλαξουμε την ετήσια ωστε να έρθουν και βόρειοι. Την κανουμε διήμερη, με διανυκτέρευση στην Καλαμπάκα.

....

....


....


Ηρθαν 5 άτομα απο Θεσσαλονικη...

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: bonnie στις 10/03/2011 6:25 μμ.

παντα υπαρχει γκρινια, κ τις περισσοτερες φορες χωρις λογο!

ας μην σταθουμε σε αυτο, ειπαμε να κανουμε κατι ομορφο γιατι γουσταρουμε να βρεθουμε , να τα πουμε , να γνωριστουμε.
οποιος θελει να ερθει, απο οπου θελει να ερθει, ειναι ευπροσδεκτος, ακομα κ ο καπτεν

ειχε ποσταριστει καποια στιγμη ενα θρεντακι με ενα παιδι απο πατρα, που εψαχνε πατρινους αν θυμαμαι καλα, για παρεα, βολτακια, κλπ..
νομιζω δεν ειχε καμια απαντηση. ή μια, κατι τετοιο...
στην αθηνα απλα ειμαστε περισσοτεροι...
αμα δηλαδη οι πατρινοι πουν να κοψουν μια πιτα της παρεας, θα βαλουμε τις φωνες οι αθηναιοι??
ή αμα το κανουν στην θεσσαλονικη, δεν θα παω? αμα μπορω, φυσικα κ θα παω, οπως κ καποιοι αλλοι φανταζομαι..

στην τελικη... γιατι δεν κανονισατε να κοψετε κ εσεις πιτα της παρεας σας εκει πανω?
ειναι δυσκολοι καιροι για μεγαλες αποστασεις, ειδες ποσο πηγε η βενζινη??

ελα, χαλαρωστε λιγο..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/03/2011 6:29 μμ.

bonnie"[...]οποιος θελει να ερθει, απο οπου θελει να ερθει, ειναι ευπροσδεκτος, ακομα κ ο καπτεν
[...]"


"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: bonnie στις 10/03/2011 6:37 μμ.

επισης, να πουμε οτι τελικα την πιτα με το μαγικο φλουρι, δεν θα την φτιαξω εγω ή ο doohan (γλιτωσατε κωλοπαιδα.. ), γιατι δεν εχουμε φουρνο για 50 ατομα!!

η πιτα μας λοιπον ειναι μια εξαιρετικα ευγενικη χορηγια του φιλου μας Σωτηρη Τιλιγαδα (περηφανος ιδιοκτητης tiger), ο οποιος εχει ενα patisserie απο αυτα που μπαινεις μεσα κ θες να τα φας ολα!!


zen gateau , σοφιας σλημαν44-46, αμπελοκηποι, παραπλευρως Ντυναν, τηλ. 2106910703

πιτα λοιπον, φτιαγμενη απο τα χερακια του.
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: tharis στις 10/03/2011 7:30 μμ.

Παιδια χαλαρωστε βρε.. μια κουβεντα ειπε ο ανθρωπος και πεσατε ολοι εσεις "οι Αθηναιοι" να τον φατε ..

Καταρχην ο kyrkyriakos ειναι Σερρεος!! και δευτερον για να λυσουμε και την παρεξηγηση νομιζω ειχε αποφασιστει οτι δεν συμφερει να γινει καποια πανελληνια συναντηση για ενα απογευμα για την κοπη της πιτας, οποτε θα γινοταν αυτο τοπικα και παρεϊστικα και οταν θα φτιαξει ο καιρος ισως κανονιστει και ενα πιο επισημο event/συγκεντρωση των μελων..

Ατομα οπως βλεπετε υπαρχουν απλα κανενας δεν επαιρνε την πρωτοβουλια να ξεκινησει κατι μεχρι προτεινος.

Στην τελευταια πανελληνια βεβαια 2 ατομα ειχαν ερθει απο Αθηνα, εκ των οποιων ο ενας δεν ηταν καν μελος του φορουμ, αλλα τελος παντων αυτο δεν εχει καμια σημασια...

Εμεις παντως εδω στη Σαλονικα 3 ατομα μαζευομαστε όποτε παμε για καφε, οπότε δε βλεπω να την κοβουμε την πιτα γτ θα βαρυστομαχιασουμε κι ολας .. γι αυτο κοψτε κι ενα κομματι για τα καρντασια !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: Billie στις 10/03/2011 7:34 μμ.

Θα σας κόψουμε και θα τη στείλουμε με email
"Facts do not cease to exist because they are ignored" Aldous Huxley

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: bonnie στις 10/03/2011 7:52 μμ.

θα την ανεβασω εγω πανω στον χαρη, του χρωσταω ενα τσαγιασμα πισταδορικο με το καινουριο χαρχαλο..




σπαμ ον .
παιζει να ανεβω στο τρακμπαικ 16-17-18 απριλιου, θα μιλησουμε αν ειναι!!
σπαμ οφ
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: kyrkyriakos στις 10/03/2011 8:39 μμ.

Μια κακία είπα να πώ και εγώ και πέσατε όλοι πάνω μου..............
Είναι που έχω καιρό να καβαλήσω(τη μηχανή μου) και μου ξεφεύγουν διάφορα!

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: bonnie στις 10/03/2011 8:57 μμ.

kyrkyriakos"Μια κακία είπα να πώ και εγώ και πέσατε όλοι πάνω μου..............
Είναι που έχω καιρό να καβαλήσω(τη μηχανή μου) και μου ξεφεύγουν διάφορα! "



καβαλα μια κ ελα το σαββατο τοτε!!!
ολα θα ναι αλλιως μετα...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Κοπη Πιτας 2011 - πριν μιας πιασει το Πασχα!!  

  Από: acratosa στις 11/03/2011 2:35 πμ.

πρώτο μου Meeting Και νομιζω θα περασουμε καταπληκτικά!Μέχρι και κάτι φίλοι BMWαδες κλπ ζηλευουν!!
Χωρέσουμε ή όχι, η παρέα είναι ζεστή και χαρά για κάθε νέο Φορουμίτη να είναι μέλος της!
α) 1,2,3 Απριλη θα ειμαι Θεσσαλονικη!Ανεβαζω πιτα, κατεβαζω Τερκενλή!Δικαιο,ε;!!χιχιχι.. ΦΙλια στα καρντάσια και όλοι ευπρόσδεκτοι!

β)Κι απο μένα ένα μεγάλω ευχαριστώ στους δωροθέτες και τον Σωτήρη για την πίτα!Γι'αυτο ανεβαίνουν τα κρούσματα από ζάχαρο στην περιχοή πλησίον του Ντυνάν;!

γ)Ζηλεύοντας τη δόξα των δωροθετών, ενημερώνω ότι είστε ευπρόσδεκτοι στο παρακάτω (Σαββ 12/03, ALMODOBAR, Γκαζι)..
http://www.facebook.com/event.php?eid=174902635889089
Eιδικά για όσους ΔΕΝ κερδίσουν στην πίτα, κερνάω σφηνάκι! (Άλλωστε οι νικητές θα έχουν ήδη το κατιτί τους!)

cu all, boyz n girlz!!!