Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες

Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: redfoot στις 27/03/2011 5:36 μμ.

Μόλις μπήκα κι εγω ;-) .ήταν εξαιρετικά ! Ι καιρός θεσπεσιος η παρέα ζέστη τα γλυκά θεϊκά η φύση οργιαζε οι βράχοι επιβλητικοι κ οι μηχανές κούκλες όλες ανεξαιρέτως οπότε δε μπορώ να ψηφίσω κάποια
Πάντα τέτοια ναχουμε ,ΗΔΗ περιμένω κ εύχομαι το επόμενο meeting να είναι στα κοντά .
the road is made clear when viewed from above..

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: mixalakis στις 27/03/2011 8:29 μμ.

Πωπω!! Ζάχαρο έπαθα μόνο από τις φωτογραφίες!!

Πάντα τέτοια!!

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: vagtyrp στις 27/03/2011 8:49 μμ.

viper7"paides merikes foto k apo mena
tromeri diadromi k axize me ta 1000 o kyklos apo arahova amfissa mpralo...

kai afou oloi eidame tis mihanes ton allon proteinw na xekinisei psifoforia gia tin pio omorfi mihani... fysika den ehoume dikaioma na psifysoume ti diki mas.... kai prin dwsete psifo sto mple tiger me tin psili mauri zelatina egw psyfizw k nomizw me diafora ws to pio omorfo mihanaki...

viper7 - red daytona675 "


θα ψηφίσω και γω το κόκκινο daytona.....και την μαύρη ζελατίνα του σταύρου!!!!!!!! την ζήλεψα στην επιστροφή.....μου είχε ξαπλώσει στο ντεπόζιτο και γλύτωνε όλα τα κωλομυγάκια!

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: Fragiask στις 27/03/2011 8:51 μμ.

Καλησπέρα σε όλους .Η εκδρομή ήταν και για μένα από τις καλύτερες και τις πιο στριφτερές.Ειδικότερα τα κομμάτια Μπράλος-Δομοκός αλλά και ο περιφεριακός της Ναυπάκτου για όσους γνωρίζουν τον οποίο έκανα εγώ ερχόμενος από Πάτρα.Συγχαρητήρια λοιπόν στον Διονύση και στο Βαγγέλη για την οργάνωση της εκδρομής με πρόφαση την γαλατόπιτα.Αξίζει επίσης να αναφερθώ στο οδηγικό κομμάτι στο οποίο θαύμασα τον Διονύση αλλά και τον Τάσο για τον τρόπο που έστριβαν και ειδικότερα στον Τάσο που απέδειξε οτί το τιγράκι με ένα ζευγάρι καλά λάστιχα είναι ικάνο να κυνηγήσει και ικανότερους συνδιασμούς αλλά και χρόνους.Όπως και να 'χει περάσαμε πολύ ωραία με καλή παρέα και παραθέτω κι εγώ με τη σείρα μου μερίκες φωτογραφίες και στην άλλη βόλτα σύντομα.Υ.Γ (κάντε έναν έλεγχο στη στάθμη των λαδιών)

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: Dennis G. στις 27/03/2011 9:39 μμ.

Λοιπόν......
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ και από εμένα !!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταρχήν να πώ και νομίζω πώς συμφωνείτε όλοι,
ότι ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν είχαμε κάνει το προηγούμενο ΣΚ την διαδρομή αυτή με βροχή,
διότι η μαγεία αυτού του ταξιδιού εκτός από την φοβερή παρέα ήταν το ατελείωτο στροφιλίκι......

φοβερή παρέα , χάρηκα που γνώρισα πολλά παιδιά που δεν τα είχα ξαναδεί.....
Τάσο, Σταύρο.... τον Κώστα τον ήξερα... όσο για τον γιατρό... νομίζω δεν χρειάζονται σχόλια......
χάρηκα για τα παιδιά απο τον Βόλο ( τον Νίκο με τον Οδυσσέα ), τον Κώστα από την Πάτρα ( πέρασες την γέφυρα με τον αέρα ??? )..
τον Πάνο από Λάρισα, τον Χρήστο με την συνταξιδιώτισσα του από Βέροια
και τα μάχιμα καρντάσια από την Β.Ελλάδα ( Χάρης, Κυριάκος, Λευτέρης ), ααα και τον Μήτσο με το αυτοκίνητο.. ( έφαγε καζούρα ο καημένος χαχαχα ).....
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

Για την διαδρομή... τι να πώ, απλά ονειρική !!!!
Μέσα στους χρόνους που είχαμε ορίσει ( ακούς Δημήτρη και Καπετάνιε !!! <<πλάκα κάνω>> ),
χωρίς απρόβλεπτα ευτυχώς, το κομμάτι από Άμφισα για Μπράλο ΦΟΒΕΡΟ, σφιχτό και τεχνικό ότι πρέπει να σε
προετοιμάσει για τον Μπράλο,
ο Μπράλος θεϊκός, χωρίς αυτοκίνητα και κάγκουρες..... το καταευχαριστήθηκα αν και μόνος......
και μετά η δημόσια πίστα... ο Δομοκός, όπου είχα μια πολύ ευχάριστη έκπληξη....
τον Τάσο.
Πιάσαμε ένα σβέλτο ρυθμό... ο οποίος εξελίχθηκε σε τρελλό κυνηγητό με τον Τάσο πίσω στον τροχό μου ( το έχει χαλαρά ο ψηλός ).. .......
η βαρετές ευθείες του κάμπου και μετά η μαγεία των βράχων.

Για τα γλυκά..... τι να πώ, απ' όλες τις γωνιές της Ελλάδος τα καλύτερα......
με τον γιατρό να έχει πέσει επάνω και με χειρουργικές κινήσεις να τα καταπίνει σαν τον βόα
και δίπλα του το κρυφό ανακόντα... ο Λευτερης

Πάντα τέτοια !!!!

Όπως καταλάβατε, για την γαλατόπιττα δεν είχε κανείς μυαλό......
αλλά δεν πειράζει.... εξάλλου ήταν μόνο η αφορμή....

μερικές φωτό και από μένα

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: pg 800 στις 27/03/2011 10:20 μμ.

Ωραία περάσαμε παιδιά και περιμένω να οργανώσετε και νέα εκδρομή που έχει και ομορφιές κρυφές που δεν γνωρίζετε. Αν θέλετε την βοήθειά μου είμαι πάντα διαθέσιμος...

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: dimchrist στις 27/03/2011 10:20 μμ.

Super παιδιά!
Ωραίες φωτό!

υ.γ. Την επόμενη με διανυκτέρευση παρακαλώ γιατί διαφορετικά δε νομίζω πλέον να το βγάζω!...

Triple Way

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: pg 800 στις 27/03/2011 10:29 μμ.

παιδιά και εγώ σας ευχαριστώ για την παρέα και περιμένω και νέα εκδρομή στην Θεσσαλία που έχει κρυφές ομορφιές. Είμαι πάντα διαθέσιμος να συζητήσουμε νέες εξορμήσεις...

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: nfot στις 27/03/2011 10:42 μμ.

pg 800"παιδιά και εγώ σας ευχαριστώ για την παρέα και περιμένω και νέα εκδρομή στην Θεσσαλία που έχει κρυφές ομορφιές. Είμαι πάντα διαθέσιμος να συζητήσουμε νέες εξορμήσεις...
"


Για ριξε ιδεες ...
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: Native στις 27/03/2011 10:48 μμ.

Δεν ξανακάνω τέτοιο λάθος....το πλήρωσα με μεγάλη στεναχώρια και καημό

Ελπίζω σύντομα στην οποια επανάληψη αγνώστου προορισμού
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: pg 800 στις 27/03/2011 10:51 μμ.

Ανατολική Αργιθέα πάνω από το Μουζάκι στα όρια με την Άρτα εκεί που από πάνω βλέπεις καταγάλανο το Αχελώο και η διαδρομή είναι σούπερ και άγνωστη για τους περισσότερους. Απάτητα και παρθένα, καταπράσινα τοπία...

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: nfot στις 27/03/2011 11:06 μμ.

Αυστηρα ασφαλτινες διαδρομες, ετσι;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: pg 800 στις 27/03/2011 11:13 μμ.

Ναι αλλά φιδωτές διαδρομές...

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: doohan στις 27/03/2011 11:23 μμ.

........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:48, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Γαλατόπιτα στα μετέωρα.. Σχολια - Φωτογραφιες  

  Από: nfot στις 27/03/2011 11:30 μμ.

pg 800"Ναι αλλά φιδωτές διαδρομές..."


Παλι πιασμενος θα ειμαι γμτ
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.