συναγερμος με immobilizer?

συναγερμος με immobilizer?  

  Από: spy στις 22/10/2009 4:55 μμ.

Καλησπερα και καλως σας βρηκα. Ειμαι κατοχος ενος street triple (09-2008), και θα ηθελα τη βοηθεια σας. Σκεφτομαι να τοποθετησω συναγεμο, και συγκεκριμενα τον spyball 6527. Η μηχανη μου , απ΄οσο ξερω , δεν εχει immobilizer (αν ειπα βλακεια, ,συγχωρεστε με...), οποτε ο συναγερμος που θα βαλω (ο οποιος και δεν ειναι φθηνος) θα πρεπει να εχει immobilizer? Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: doohan στις 22/10/2009 5:04 μμ.

............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:40, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: spy στις 22/10/2009 5:08 μμ.

ουτως ή άλλως, την εγγύηση (ηλεκτρολογικα) την εχω χασει, μιας και οταν την αγορασα καποιος μαγκας μου εκανε δωρο συναγερμο, οχι τησ triumph οπως ειχαμε πει (μην τα ψαχνεις). Τελικα, immobilizer, δεν εχει η μηχανη; Ή μηπως κανω λάθος;

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: doohan στις 22/10/2009 5:09 μμ.

..........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:40, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: spy στις 22/10/2009 5:12 μμ.

οκ. Οποτε αυριο, παω για τoποθετηση. Ευχαριστω για τη βοηθεια

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: harrysvr στις 25/10/2009 8:46 πμ.

Ο συναγερμός της datatool που υπήρχε σε προσφορά μέχρι πριν λίγο καιρό , έχει ή δεν έχει ιmmobiliser;

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: takis1964 στις 25/10/2009 8:38 μμ.

doohan"Αυτον εχω και γω φιλε μου και ειναι πραγματικα μια καλη λυση!!!Αυτο που πρεπει να ξερεις ομως ειναι αν θα σε καλυπτει η εγγυηση της triumph σε ηλεκτρολογικα θεματα!!!!!!!!!!!!!!!Ρωτησε το καλου κακου!Εμενα αυτες τις παπαριες μου λεγανε.... και αυτα αφου εβαλα τον συναγερμο και οχι πριν!"


βαζεις την πλεξουδα`της spyball με 60 ευρω που κουμπωνει οπως ο μαμισιος και ααααααν παθει ποτε προβλημα το επαναφερεις σε μισο λεπτο

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: grgasteus στις 29/10/2009 8:08 πμ.

τελικά τον έβαλες; πόσο; εντυπώσεις;
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: συναγερμος με immobilizer?  

  Από: spy στις 05/11/2009 4:45 μμ.

Μολις τελειωσε η εγκατασταση του 6527. Αγορα (συναγερμος + φισα + "παγιδοπατεντα" σελας) και τοποθετηση, πηγαν 300ευρω!
Αν το συγκρινω με τον steel mate που μου ειχαν κανει δωρο (και μου κοστισε αρκετα νευρα και μια μπαταρια... ) υπερεχει αισθητα (ποιοτητα κατασκευης, κουμπωμα στην εργοστασιακη φισα, ενσωματωμενες μπαταριες, IMMOBILIZER...). Βεβαια καθε νομισμα εχει δυο οψεις, οποτε, παπαλα η τηλεειδοποιηση (μπαινει extra). Τελος, πρωτη φορα εχω δει συναγερμο που τον ενεργοποιεις και οπλιζει μετα τα 60δευτερα (κανει λεει αυτοδιαγνωση!). Ελπιζω να επραξα σωστα.