triumph tiger 1200

Re: triumph tiger 1200  

  Από: mixalakis στις 15/10/2010 5:15 μμ.

Θα συμφωνήσω και εγώ με τους δύο συμφορμίτες παραπάνω.

Τα μηχανάκια δεν χωρίζονται σε δρόμου και εκτός δρόμου. Κρατάει χρόνια η συζήτηση για τα on-off, πόσο % off είναι κάποιο μηχανάκι, πόσο % on κτλ.
Όπως όλα τα δρόμου δεν είναι ίδια, έτσι και όλα όσα πάνε και εκτός, έχουν διαβαθμίσεις. Από trail και καθαρόαιμα, μέχρι τα μαστόδοντα on-off των 1200 κ.ε.. Δεν θα πάρει κανείς το tenere 1200 για πηγαίνει τάπα στα κατσάβραχα, ούτε για να κάνει άλματα! Θα το πάρει για να κάνει ταξίδια στα οποία δεν θα βρει εμπόδια, όπως χωματόδρομοι, νεροφαγώματα, δρόμους με κρατήρες και λακούβες, καλντερίμια κτλ.
Και εμένα αυτή ήταν από την αρχή η μεγαλύτερη ένστασή μου με το tiger 1050. Δεν είμαι καυλωτίμονος και δεν εκμεταλλεύομαι τον 17άρη μπροστινό τροχό ούτε το upsidown πιρούνι. Ευχαρίστως θα τα θυσίαζα για να κάνω μια χαλαρή βόλτα σε δασικούς χωματόδρομους.
Αυτός είναι και ο λόγος που θέλω να πάρω το 800σάρι τιγράκι ή μπορεί να ψηθώ για το 1200 αν έχει αυτόν το χαρακτήρα. Αν κανείς θέλει εντούρο, αγοράζει ένα καθαρό με τρέιλερ και οργώνει τα βουνά!

Re: triumph tiger 1200  

  Από: After στις 15/10/2010 11:38 μμ.

Mαλλον παιδια δεν εχετε ιδεα του τι γραφετε, οποτε κακως εγραψα και εγω

ΧΩΜΑ και 140+ κιλα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΩΜΑ, παει και τελειωσε
Οποιος εχει κανει χωμα, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ, ξερει τι εννοω, τα 100 μετρα πριν την παραλια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΩΜΑ
Ειναι σαχλοσυζητησεις της καφετεριας για ΑΣΧΕΤΟΥΣ χρηστες μοτοσυκλετας, δηλαδη το 95% των κατοχων BMW π.χ., που παιρνουν ολοι το adventure απο το απλο, γιατι αλλιως δεν μπορουν να κατεβουν τον λοφο του Στρεφη...

Τωρα οτι αφορα το r.i.p. 1050, μα πραγματικα πιστευετε οτι θα εχει και 1050 και 1200 στην γκαμα?
Φυσικα και θα σκοτωσει το 1050 για να βγαλει το anti-gs με τα 1200cc, αλλωστε μην ξεχναμε οτι στο παρελθον σκοτωσε το πρωτο tiger για να βγαλει αυτην την αηδια αργοτερα(2η γεννια tiger) που ηταν σαν πρησμενο κοτοπουλο


ΚΡΙΜΑ

Re: triumph tiger 1200  

  Από: doohan στις 16/10/2010 1:36 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 16/10/2010 7:26 πμ.

@After

Ρε αλήτη, μας ξέρεις καλά εδώ μέσα? Ξέρεις τι είμαι εγώ, ο άλλος, ο παράλλος, και θεωρείς ότι μπορείς να μπαίνεις εδώ μέσα και να προσβάλεις όποιον δε συμφωνεί με τις παπαριές σου? Σε πρόσβαλλε κανένας εδώ μέσα? Δε σ' αρέσει να διαφωνούν με τη γνώμη σου? Ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να βρίζεις (γιατι αυτό έκανες ουσιαστικά) συλλήβδην? Μπάς κι εχεις φάει καμμιά πετριά αδέσποτη ξεκράνωτος στις εντουράδες σου? Το μυαλό σου, όσο έχεις, επικοινωνεί με το στόμα σου όταν μιλάς?

Αντε χάσου λοιπόν, γιατί με παπαράκους που συζήτηση δε μπορούν να κάνουνε συζητήσεις δε θέλουμε. Δίκιο έχεις, κακώς έγραψες και εμείς κακώς σου απαντήσαμε στα σοβαρά, γύρνα στο καγκουριστάν ή στο νηπιαγωγείο όπου ανήκεις και αει παράτα μας από δώ μέσα.

Την άλλη φορά που θα θελήσεις να γράψεις έδω μέσα, ελπίζω πως όχι αλλά το ελεύθερο το 'χεις μια και εδώ δε μπανάρουμε κανέναν απλώς τον παίρνουμε με τις πέτρες αν είναι αλήτης, ρίξε μια ματιά στην υπογραφή μου για να θυμηθείς τι συζητήσεις κάνουμε.

Αι σιχτίρ πρωινιάτικα.

Μίλησα τη γλώσσα σου? Γκέ γκε?

Μάγειρα, γράψτον στα παπάρια σου τον παπάρα που κάθεσαι και του απαντάς στα σοβαρά.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: alexandros.s στις 16/10/2010 6:39 μμ.

ετσιιι!!!και η μονομαχια καλα κρατει!!!! @after sorry αλλα δεν ξερεις που επεσες-με την καλη εννοια, να μην παρεξηγηθω!!!

εμενα το μισο μου φερνει bmw gs παρελθ. ετων συν moto guzzi breva 1100!
καλο αποτελεσμα παντως αλλα οπως ειπε ο sprinter-αν θυμαμαι καλα- ειναι στην αρχικη μορφη...

Re: triumph tiger 1200  

  Από: gran tiger στις 16/10/2010 11:41 μμ.

εμενα το μισο μου φερνει bmw gs παρελθ. ετων συν moto guzzi breva 1100!
καλο αποτελεσμα παντως αλλα οπως ειπε ο sprinter-αν θυμαμαι καλα- ειναι στην αρχικη μορφη...[/quote]


Tωρα να πω οτι και τα δυο μου αρεσαν? να ενας λογος να χωρισω τη γρια μου

Re: triumph tiger 1200  

  Από: alexandros.s στις 16/10/2010 11:59 μμ.

gran tiger"εμενα το μισο μου φερνει bmw gs παρελθ. ετων συν moto guzzi breva 1100!
καλο αποτελεσμα παντως αλλα οπως ειπε ο sprinter-αν θυμαμαι καλα- ειναι στην αρχικη μορφη..."



Tωρα να πω οτι και τα δυο μου αρεσαν? να ενας λογος να χωρισω τη γρια μου [/quote]


αν ηταν σε καλυτερη μοιρα η μηχανη στην φωτο και οχι σε σταδια προ-ετοιμασιας για παραγωγη,σε συνδυασμο με αυτα που ακουγονται για 1200 κ.ε και κατι για τροχους μπροστα 21ιντσων τοτε κατα την γνωμη μου παντα ειναι κατι παρομοιο με bmw hp megamoto. σιγουρα θα ειναι καλη επιλογη για οσους εχουν δρομους μπροστα τους και οχι πολη!!!

Re: triumph tiger 1200  

  Από: doohan στις 17/10/2010 12:06 πμ.

.............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: alexandros.s στις 17/10/2010 12:12 πμ.

doohan"
alexandros.s"ετσιιι!!!και η μονομαχια καλα κρατει!!!!"


Ουκ έστι μονομαχία φίλτατε!

Απλώς Φιλοκαλούμεν τε γάρ του forum μετ'ευτελείας και φιλοσοφούμεν,άνευ μαλακίας"


@doohan που δουλευεις?σαν μαγειρας φανταζομαι!

Re: triumph tiger 1200  

  Από: doohan στις 17/10/2010 12:19 πμ.

...........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: triumph tiger 1200  

  Από: alexandros.s στις 17/10/2010 11 πμ.

doohan"Θελεις να σου κανω το τραπεζι? Ειμαι σε πολλες δουλειες ταυτοχρονα αλλα τον περισσοτερο εργασιακο χρονο σε Νοσοκομειο!!!Ειμαι Γιατρος της πεινας θα ελεγα "


απλη συναδελφικη αλληλεγγυη!

Re: triumph tiger 1200  

  Από: After στις 17/10/2010 7:01 μμ.

Sprinter"@After

Ρε αλήτη, μας ξέρεις καλά εδώ μέσα? Ξέρεις τι είμαι εγώ, ο άλλος, ο παράλλος, και θεωρείς ότι μπορείς να μπαίνεις εδώ μέσα και να προσβάλεις όποιον δε συμφωνεί με τις παπαριές σου? Σε πρόσβαλλε κανένας εδώ μέσα? Δε σ' αρέσει να διαφωνούν με τη γνώμη σου? Ποιός σου έδωσε το δικαίωμα να βρίζεις (γιατι αυτό έκανες ουσιαστικά) συλλήβδην? Μπάς κι εχεις φάει καμμιά πετριά αδέσποτη ξεκράνωτος στις εντουράδες σου? Το μυαλό σου, όσο έχεις, επικοινωνεί με το στόμα σου όταν μιλάς?

Αντε χάσου λοιπόν, γιατί με παπαράκους που συζήτηση δε μπορούν να κάνουνε συζητήσεις δε θέλουμε. Δίκιο έχεις, κακώς έγραψες και εμείς κακώς σου απαντήσαμε στα σοβαρά, γύρνα στο καγκουριστάν ή στο νηπιαγωγείο όπου ανήκεις και αει παράτα μας από δώ μέσα.

Την άλλη φορά που θα θελήσεις να γράψεις έδω μέσα, ελπίζω πως όχι αλλά το ελεύθερο το 'χεις μια και εδώ δε μπανάρουμε κανέναν απλώς τον παίρνουμε με τις πέτρες αν είναι αλήτης, ρίξε μια ματιά στην υπογραφή μου για να θυμηθείς τι συζητήσεις κάνουμε.

Αι σιχτίρ πρωινιάτικα.

Μίλησα τη γλώσσα σου? Γκέ γκε?

Μάγειρα, γράψτον στα παπάρια σου τον παπάρα που κάθεσαι και του απαντάς στα σοβαρά."


Εισαι μεγαλο νουμερο αγορι μου
Θα μπορουσα να σου απαντησω με ενα ατελειωτο ποστ, αλλα δεν θα το κανω γιατι δεν αξιζεις μια, οπως και μερικοι αλλοι εξυπνοι εδω μεσα(δεν παιρνει ολους σβαρνα αυτο)
Συνηθως σε κατι τυπους σαν και εσενα οταν τους βλεπω στον δρομο, τους βαζω στην θεση τους με την μια
Ολο και καπου θα τρακαρουμε.....

Re: triumph tiger 1200  

  Από: After στις 17/10/2010 7:03 μμ.

Και μην μπεις στον κοπο να απαντησεις, γιατι πολυ απλα αυτομπαναρομαι
Δεν δεχομαι να συμμετεχω σε μια συζητηση με κομπλεξικους ΝΕΟΕλληνες οπως εσυ

Re: triumph tiger 1200  

  Από: Sprinter στις 17/10/2010 7:29 μμ.

Μπράβο ρε αλητάμπουρα, μπράβο ρε μαγκάκι, αυτομπαν(ι)αρίσου γιατί αλητείες δε γουστάρουμε εδώ μέσα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: triumph tiger 1200  

  Από: After στις 17/10/2010 8:32 μμ.

Sprinter"Μπράβο ρε παπαράκο, μπράβο ρε μάγκα, αυτομπαν(ι)αρίσου γιατί αλητείες δε γουστάρουμε εδώ μέσα."



Eισαι πολυ μικρος για να με πεις αλητη, υποαναπτυκτε ΝεοΕλληνα
Για σημαια σου εχεις το ''Ξερεις ποιο ειμαι εγω?'', ως γνησιο τεκνο του τραμπουκισμου, ΕΥΓΕ!
Κοιτα να προσεχεις τα πρασινα Versys κατα Πορτο Ραφτη μερια ομως, απλα προσεχε....ςςςςςςςςςςςςςςς ....