Triumph Thruxton SE 2010

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: johnygalan στις 14/01/2010 7:58 μμ.

bonnie"
semitar"Πολυ ομορφοι οι καινουργιοι χρωματισμοι...
Ως ιδιοκτητης thruxton εχω να πω οτι η μηχανη εχει καταπληκτικη αισθηση ειτε παρατηροντας την ειτε οδηγωντας την.Φθηνια δεν μπορεσα να εντοπισω οπτικα ουτε εγω ουτε οσοι σταματουν να τη χαζεψουν μοτοσυκλετιστες εμπειροι και μη.Και γενικοτερα, η αισθηση που μου δινει μεχρι τωρα,γιατι 1 μηνα και κατι την εχω ειναι το αντιθετο της φτηνιας.Επισης χαιρομαι να μου πιανουν τον κωλο οταν προκειται για κατι που δεν το παιρνω απλα επειδη το εχει κι ο γειτονας,εχει φθηνα ανταλλακτικα,παει τον κωλο του...και αλλα συναφη, αλλα με συγκινει και με κανει να χανω τον υπνο μου ανυπομονωντας για ακομη μια βολτα.Η μηχανη αυτη ειναι για λιγους και αυτο ειναι προφανες.Αλλη θα την βρουν μαπα,ρετρο και φτηνοσιδερα οπως λεει ο φιλαρακος πιο πανω και αλλοι θα ψαχνουν δικαιολογιες για να παθαινουν την πλακα τους με δαυτην οπως εγω!Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..."


λιγοι ειμαστε οι classic εδω .. χιχιχι
να το χαιρεσαι κ να το αγαπας το μοτορι σου, νιωθω ακριβως οπως κ εσυ! "

Σωστοί οι classic μπορεί και εγω να μην συμφωνώ με την φιλοσοφία αυτών των μηχανών, αλλά όπως λέει και ο φίλος semitar και η φίλη bonnie οι μηχανές αυτές είναι για λίγους
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: ATN PANOS στις 14/01/2010 10:50 μμ.

για μενα ειναι ενα σχετικα ομορφο μηχανημα....

φυσικα λιγο υπερκοστολογημενο

παρα τα χρονακια μου αισθανομαι ιδιαιτερα χαρουμενος
που καταφερνω ακομα να διπλωνω στα καθε λογης μηχανηματα
του διαολου και να εχω το αποτελεσμα που εχουν οι παρακατω φιλοι με τα κλασικα...

ισως... σε μερικα χρονια που το σωμα θα σταματησει να ανταποκρινετε,ισως τοτε αποκτησω
και εγω ενα κλασικο!!!


ελπιζω τοτε να εχουν μεινει μηχανες με την μορφη που τις ξερουμε σημερα....
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: semitar στις 15/01/2010 1:56 πμ.

Μια που αναφερεσαι στους παρακατω φιλους ας κανω εγκυρη τη λεξη και να γινω ο παρακατω...
Σου ευχομαι να διπλωνεις μεχρι τα βαθια σου γεραματα αν και ξεφυγαμε λιγο απο το θεμα thruxton.
Anyway,αν σταματησει το σωμα να ανταποκρινεται, να σαι σιγουρος οτι δεν θα αναζητησεις να παρεις thruxton, αλλα καμμια royal enfield...
Αυτη την μοτοσυκλετα αν και την εχω λιγο διαστημα βλεπω οτι αν απαιτησεις και κατι αλλο...δεν λεει οχι...Οσοι την εχουν οδηγησει θα με αντιλαμβανονται σιγουρα..
Οποτε καλλιστα κρατας τη supersport σου, την παλαιωνεις,(αν τα καταφερει να γινει classic) και απλα την οδηγας σαν παππους.Ειναι και πιο οικονομικο ετσι. Γλυτωνεις και τα 11χιλιαρικα...

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: Sprinter στις 15/01/2010 2:04 μμ.

semitar"Πολυ ομορφοι οι καινουργιοι χρωματισμοι...
Ως ιδιοκτητης thruxton εχω να πω οτι η μηχανη εχει καταπληκτικη αισθηση ειτε παρατηροντας την ειτε οδηγωντας την.Φθηνια δεν μπορεσα να εντοπισω οπτικα ουτε εγω ουτε οσοι σταματουν να τη χαζεψουν μοτοσυκλετιστες εμπειροι και μη.Και γενικοτερα, η αισθηση που μου δινει μεχρι τωρα,γιατι 1 μηνα και κατι την εχω ειναι το αντιθετο της φτηνιας.Επισης χαιρομαι να μου πιανουν τον κωλο οταν προκειται για κατι που δεν το παιρνω απλα επειδη το εχει κι ο γειτονας,εχει φθηνα ανταλλακτικα,παει τον κωλο του...και αλλα συναφη, αλλα με συγκινει και με κανει να χανω τον υπνο μου ανυπομονωντας για ακομη μια βολτα.Η μηχανη αυτη ειναι για λιγους και αυτο ειναι προφανες.Αλλη θα την βρουν μαπα,ρετρο και φτηνοσιδερα οπως λεει ο φιλαρακος πιο πανω και αλλοι θα ψαχνουν δικαιολογιες για να παθαινουν την πλακα τους με δαυτην οπως εγω!Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα..."



Φίλε παρεξηγείς.

Κατ' αρχήν να δηλώσω πως περί ορέξεως κολοκυθόπιτα συμφωνώ απόλυτα. Δεύτερον να δηλώσω ότι η συγκεκριμένη κολοκυθόπιτα μ' αρέσει (γιατί ήμαστε και κάποιας ηλικίας) αλλα 11 χιλιάρικα πώς να το κάνουμε ειναι πολλά. Εγώ δεν τα δίνω και να τα 'χω γιατί από μια κατηγορία τιμής και πάνω νιώθεις πώς ο άλλος εκμεταλλεύεται μονο την καύλα σου δίνοντάς σου πίσω πολύ λίγα... Συμβαίνει γενικώς με τις μηχανές, με την καύλα μας παιζουνε, αλλα με τουτες εδώ το παρακάνουνε..

Τώρα, για να πούμε και την αλήθεια, φτηνοσίδερα ειναι... όμορφα αλλά φτηνοσίδερα. Επαναλαμβάνω: Για την τιμή που ζητάει.. Αμα κάτσω μαζί σου κι αρχίσω να σου δείχνω τις φτήνιες πάνω στο μηχανάκι σου, θα στεναχωρηθείς... δε θα το κάνω.. Βαλτη μόνο δίπλα σ' ενα guzzi και θα καταλάβεις..

Τεσπα, αν μου την χάριζαν θα την κράταγα, αν ειχε 6-7 χιλιάρικα μπορεί και να χρεωνόμουν για δεύτερη μηχανή, αλλα 11 το κερατό μου?

Apropos 6900 λιρόνια έχει στην Αγγλία το απλό... εδώ πόσο?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: jimdom στις 15/01/2010 3:04 μμ.

ATN PANOS"για μενα ειναι ενα σχετικα ομορφο μηχανημα....

φυσικα λιγο υπερκοστολογημενο

παρα τα χρονακια μου αισθανομαι ιδιαιτερα χαρουμενος
που καταφερνω ακομα να διπλωνω στα καθε λογης μηχανηματα
του διαολου και να εχω το αποτελεσμα που εχουν οι παρακατω φιλοι με τα κλασικα...

ισως... σε μερικα χρονια που το σωμα θα σταματησει να ανταποκρινετε,ισως τοτε αποκτησω
και εγω ενα κλασικο!!!


ελπιζω τοτε να εχουν μεινει μηχανες με την μορφη που τις ξερουμε σημερα...."


Για να παρεις εσυ κλασικο πρεπει να το βγαλουν με 150 αλογα
Τι guzzi k πρασινα αλογα ενα ειναι το κλασικο κ ειναι κ αγγλικο
http://www.nortonmotorcycles.com/bikes/ ... o%20961SE/

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: Sprinter στις 15/01/2010 3:06 μμ.

jimdom"

Για να παρεις εσυ κλασικο πρεπει να το βγαλουν με 150 αλογα
Τι guzzi k πρασινα αλογα ενα ειναι το κλασικο κ ειναι κ αγγλικο
http://www.nortonmotorcycles.com/bikes/ ... o%20961SE/"



Ναι πάμφτηνο αυτό.......

Ασε που αυτό το υβρίδιο κλασσικού και μοντέρνου ΔΕ μ' αρέσει. Σα μαιμουδιά μου κάνει..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: jimdom στις 15/01/2010 3:19 μμ.

Ειναι καπως σαν υβριδιο δεν εχεις αδικο!
Πανακριβο δεν το συζητω,ειναι βεβαια συλλεκτικο κ πληρωνεις μια αναρτηση κ φρενα της προκοπης,
Τωρα γουστα ειναι αυτα,εσυ που κομανταρεις γαλερα τα ξερεις καλυτερα

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: semitar στις 15/01/2010 5:43 μμ.

Το Norton ειναι απιστευτο αλλα δεν εχει να κανει με την κατηγορια κατα τη γνωμη μου...
Οσο για το Guzzi αν μιλαμε για το v7 ναι οντως...το πλαστικο ντεποζιτο του ειναι κορυφαιας ποιοτητας...
Τελος,οσα και να μου δειξεις πανω στη μοτοσυκλετα μου ως φτηνιες,μονο εσυ θα τα δεις.
Ζητω συγνωμη εγω ειμαι ανυμπορος να τα διακρινω ή και ανικανος.
Αλλα πανευτυχης!

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: Sprinter στις 15/01/2010 6:38 μμ.

Δε θα ξέρεις βέβαια πως τα πλαστικά ντεπόζιτα ειναι και πιο ακριβά και πιο ανθεκτικά από τα σιδερένια Πλάκα, πλάκα η Τ για λόγους κόστους άλλαξε τα πλαστικά σε σιδερένια στα μοντέρνα μοντέλα της τα τελευταία 2 χρόνια.. Το Σπριντ μου πλαστικό έχει..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: Aris. στις 15/01/2010 9:05 μμ.

jimdom"Για να παρεις εσυ κλασικο πρεπει να το βγαλουν με 150 αλογα
Τι guzzi k πρασινα αλογα ενα ειναι το κλασικο κ ειναι κ αγγλικο
http://www.nortonmotorcycles.com/bikes/ ... o%20961SE/"



εργαλειο !
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: bonnie στις 15/01/2010 11:17 μμ.

http://www.nortonmotorcycles.com/bikes/ ... o%20961SE/



this is my dream bike!!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: NikosV στις 16/01/2010 4:13 πμ.

..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: Sprinter στις 16/01/2010 10:30 πμ.

Μη ξεράσω..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Triumph Thruxton SE 2010  

  Από: semitar στις 16/01/2010 11:47 πμ.

Σχετικα με τα πλαστικα ντεποζιτα δεν νομιζω οτι ταιριαζουν σε μια μοτοσυκλετα που θελει να ειναι κοντα στο χαρακτηρισμο του κλασσικου.Επισης η v7 εχει βγαλει αρκετα προβληματα αξιοπιστιας σε πολλους τομεις της λειτουργιας της.Οταν τσεκαρα τετοιου τυπου μηχανες ενας λογος που με απετρεψε να την δω σοβαροτερα ηταν αυτος.Τωρα να μου πεις μπορει να ετυχε αυτοι οι τρεις που ρωτησα να ηταν ατυχοι με το μηχανακι τους.Παντως τους εβγαλε κουλα ως καινουργιο μαλιστα.Μηνων...
Τωρα για τη Thruxton ψαχνωντας γενικα δεν εντοπισα κατι περιεργο...
Σχετικα με τις τιμες στην Αγγλια ειναι λογικη η διαφορα.Αν τσεκαρετε τιμες σε χωρες οπως η Ιταλια και η Γερμανια Η thruxton βρισκεται στο χιλιαρικο πιο κατω απο οτι εδω...