1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: Gdoc στις 24/09/2011 10:31 μμ.

Cpt. Haddock"
Gdoc"[...]Δεν αξίζει...."


Σε πόσα αντίστοιχα εχεις πάει;

+1050 στη Bonnie"



Σε αρκετά...πιστεψέμε...έχω δει πολύ καλύτερα...και χωρίς μεγάλο ''πακετάκι''...

...και να σου πω κάτι...

στα Ζήρεια που ανέβηκα...πριν μια εβδομάδα...ήταν πολύ καλύτερα...
...φαντάσου...κι ήταν enduro...

έκανα την βόλτα μου ως εκεί...ήπια ένα καφεδάκι...κι είδα και κάτι...

...εδώ έκανα ένα κάρο χιλιόμετρα...για να δω τι??
αυτούς που θέλουν να πουλήσουν αξεσουάρ??


...αποτέλεσμα??

...μια τρύπα στο νερό...

Ελλαδάρααααααααααααα και τα πρόβατα στο μαντρί...


ΥΣ: Ελπίζω να με ακούσουν κάποιοι και να μην χαραμίσουν την μέρα τους...

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: ad1 στις 24/09/2011 10:46 μμ.

Cpt. Haddock"Εαν το αλλου ειναι παρτι με 5 ξανθες σε τζακουζι, να πας στο αλλου "





Απο τιμες στα αξεσουαρ τι ελεγε? Αξιζει να παρεις κατι? Ρε Gdoc τι σε χαλασε τοσο? Δεν εκανες κανα test ride τουλαχιστον? Κανεις αλλος απο δω δεν πηγε?

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: Gdoc στις 24/09/2011 10:55 μμ.

ad1"
Cpt. Haddock"Εαν το αλλου ειναι παρτι με 5 ξανθες σε τζακουζι, να πας στο αλλου "





Απο τιμες στα αξεσουαρ τι ελεγε? Αξιζει να παρεις κατι? Ρε Gdoc τι σε χαλασε τοσο? Δεν εκανες κανα test ride τουλαχιστον? Κανεις αλλος απο δω δεν πηγε?"



α)...Η όλη διοργάνωση με χάλασε...

β)...ίδιες τιμές που βρίσκεις κι έξω...

γ)...κι από test ride??

Χάλι μαύρο...

10 χαζομηχανάκια....

...μονο ενα tiger κι ενα ΚΤΜ αξιζε...

ολα τα αλλα??

για πέταμα..


οχι πως εκανα...αλλά να χαμε να λεγαμε...

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: mixalakis στις 24/09/2011 11:41 μμ.

Πήγα και εγώ!
Για το αν αξίζει ή όχι είναι καθαρά θέμα προσδοκιών. Τι περιμένει να δει κανείς σε ένε τέτοιο happening;
Παγκόσμιες πρώτες; Φαντάζομαι όχι.

Επί της ουσίας θα δει κάποιος τα triumph, YAMAHA, honda, Kymco, ducatti της αγοράς και μερικά αξεσουάρ.
Εγώ δεν είχα ξαναδεί το duc diavel π.χ.

Οι τιμές των αξεσουάρ είναι όπως έξω, τα μοντέλα τα βλέπεις και στις αντιπροσωπείες όπου τα κανείς καΙ test ride.
Με αυτήν τη λογική δεν αξίζει.
Όμως είναι τσάμπα, τα έχει όλα μαζεμένα, έχουν κάνει αρκετά καλή δουλειά οι οργανωτές και υπάρχει όμορφο κλίμα.
Έτσι αξίζει.

Εγώ οδήγησα το τιγράκι (δεν με ενθουσίασε καθόλου) και το smt (με ενθουσίασε!).
Από την Πάτρα δεν θα ερχόμουν, αλλά είναι μια όμορφη Κυριακάτικη μοτοσυκλετιστική βόλτα.

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: pap43-d2 στις 25/09/2011 1:09 μμ.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ περίμενα κάτι καλύτερο αλλά όχι ότι ήταν χάλια, απλά πιστεύω ότι ήταν πολύ μικρός ο χώρος, ο ένας πάνω στον άλλο και με αρκετές απουσίες. Δυναμική παρουσία είχαν οι TRIUMPH, YAMAHA και DUCATI. Από την άλλη οι SUZUKI και HONDA απών... τις έσωσαν τα αντίστοιχα club.Από καταστήματα πολύ tuning και λίγος εξοπλισμός με τιμές που βρίσκεις και έξω. Παρόλα αυτά ήταν ευκαιρία για μια μικρή βόλτα, να δεις πολλούς φίλους της μοτοσικλέτας, να κάνεις test ride (αν και δεν έκανα) και να δεις ορισμένα πράγματα και ένα μικρό σόου. Για μια εκδήλωση με την λαμπερή απουσία των μεγάλων εταιριών και σ' ένα τέτοιο χώρο ήταν μια πολύ καλή προσπάθεια και ΔΩΡΕΑΝ είσοδο...
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: dimchrist στις 25/09/2011 5:27 μμ.

Είναι μία καλή προσπάθεια σε δύσκολους καιρός. Ελεύθερη είσοδος κατά τη γνώμη μου πολύ σημαντικό. Σήμερα (Κυριακή) είχε αρκετό κόσμο και έγινε κλήρωση για διάφορα δώρα. Μηχανάκια για test ride υπήρχαν σε ένα ειδικά διαμορφωμένο χώρο, αλλά αυτό που μου άρεσε ήταν το παρεΐστικο κλίμα. Βέβαια αν δε γνωρίζεις άτομα του χώρου ενδεχομένος να σου φανεί βαρετό καθώς δεν έχει μεγαλη έκταση και λίγα περίπτερα χωρίς τις περισσότερες αντιπροσωπίες μηχανών. Για αρχή το θεωρώ πολύ καλό και δείχνει στο μέλλον να γίνει ακόμα καλύτερο.

Triple Way

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: bonnie στις 25/09/2011 10:57 μμ.

εξαιρετικη προσπαθεια φορουμς κ λεσχων κ καποιων αντιπροσωπειων, για μια εκθεση που ειχε απ ολα..

πολλα μηχανακια για τεστ ραιντ, κληρωση για δωρα αρκετα καλα, μουσικες, ενημερωση, πολυ και καλο κοσμο απο παντου, και φυσικα μηχανακια!!

δεν συγκρινω με εκθεσεις μοτοσυκλετας, γιατι δεν εχει απολυτως καμια σχεση απ οτι ειδα..

αλλα το κλιμα ηταν σουπερ, οι ανθρωποι γουσταρανε, και εγω περασα γαμάτα!
μακαρι να ηταν παντα ετσι οι Μοτοδιοργανωσεις, γιατι αυτο τους ταιριαζει πολυ περισσοτερο.. παρεες πολλες καινουριες και παλιες, κουβεντες, μπυροσουβλακια, και φυσικα μινι πιστακι για καβλαντισμα!

μακαρι να υπαρξει κ συνεχεια!

αυτα...

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: Cpt. Haddock στις 25/09/2011 11:44 μμ.

Ελπιζω την αλλη φορά να εχει κι αλλους καφεδες κι οχι μονο φραπε.

Ζητησα καπουτσινο κι αισθανθηκα να με κοιτανε όλοι περίεργα
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: bonnie στις 25/09/2011 11:47 μμ.

Cpt. Haddock"Ελπιζω την αλλη φορά να εχει κι αλλους καφεδες κι οχι μονο φραπε.

Ζητησα καπουτσινο κι αισθανθηκα να με κοιτανε όλοι περίεργα "



καποια "περιπτερα" ειχαν κ εσπρεσιερα....

α, κ ενα "βρετανικο" ειχε κ βαρελι με μπυρα....


δεν εψαξες καλα, καπιτανο...


στριβω, αρα υπαρχω...

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: Polymhxanos στις 26/09/2011 2:53 πμ.

mixalakis"
Επί της ουσίας θα δει κάποιος τα ... ducatti της αγοράς και μερικά αξεσουάρ.
"


Νέα εταιρία αυτή; Τι μηχανάκια έχει; Ιταλική είναι;

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: mickat στις 26/09/2011 7:45 πμ.

[quote="Gdoc":y8fvxlxw]
Cpt. Haddock"
Gdoc"[...]Δεν αξίζει...."


Σε πόσα αντίστοιχα εχεις πάει;

+1050 στη Bonnie"



Σε αρκετά...πιστεψέμε...έχω δει πολύ καλύτερα...και χωρίς μεγάλο ''πακετάκι''...

...και να σου πω κάτι...

στα Ζήρεια που ανέβηκα...πριν μια εβδομάδα...ήταν πολύ καλύτερα...
...φαντάσου...κι ήταν enduro...

έκανα την βόλτα μου ως εκεί...ήπια ένα καφεδάκι...κι είδα και κάτι...

...εδώ έκανα ένα κάρο χιλιόμετρα...για να δω τι??
αυτούς που θέλουν να πουλήσουν αξεσουάρ??


...αποτέλεσμα??

...μια τρύπα στο νερό...

Ελλαδάρααααααααααααα και τα πρόβατα στο μαντρί...


ΥΣ: Ελπίζω να με ακούσουν κάποιοι και να μην χαραμίσουν την μέρα τους...[/quote:y8fvxlxw]

εγώ ξέρω ότι όταν δεν μ' αρέσει κάτι το αλλάζω,αυτό έχω κάνει ως τώρα στη ζωή μου και αυτό συνεχίζω να κάνω,με ότι συνέπειες έχει αυτό.είμαι όμως εντάξει με τον εαυτό μου και εσωτερικά ευτυχισμένος.το λέω αυτό γιατί κουράστηκα ν' ακούω σχόλια για την Ελλαδάρα και τους Ελληνάρες κτλ κτλ.Αν δεν σ΄αρέσει αυτό που ζεις άλλαξέ το ή σήκω και φύγε απ' την κωλοελλάδα και ζήσε κάπου αλλού που θα έχει "πλούσιες" εκθέσεις,φοβερά γεγονότα,πολλές πίστες και άλλα πολλά!Πίστεψέ με αυτή η προσπάθεια έγινε με ΠΟΛΥ προσωπικό κόπο-χρόνο απ όλους όσους συμμετείχαν και είναι ΑΔΙΚΟ να αφορίζεις τα πάντα απ' την πολυθρόνα του σπιτιού σου με μία σκέψη άκρως περιορισμένη και κλειστή σε κλασικές πλέον ατάκες που μ' έχουν κουράσει ν' ακούω τόσα χρόνια.νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "Ελληνάρας" γυρνάει εναντίον σου...τουλάχιστον αυτό νιώθω εγώ.άντε γιατί, για τρίτη μέρα τα πόδια μου μ' έχουν πεθάνει κι έχουμε και το κουβάλημα σήμερα για να μαζέψουμε και τα τελευταία φτωχοελληνικά υποπροϊόντα μας που εκθέσαμε.εμείς πάντως περάσαμε όμορφα και μας έχει αφήσει γλυκές αναμνήσεις το όλο γεγονός καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: tharis στις 26/09/2011 9:01 πμ.

micka"

εγώ ξέρω ότι όταν δεν μ' αρέσει κάτι το αλλάζω,αυτό έχω κάνει ως τώρα στη ζωή μου και αυτό συνεχίζω να κάνω,με ότι συνέπειες έχει αυτό.είμαι όμως εντάξει με τον εαυτό μου και εσωτερικά ευτυχισμένος.το λέω αυτό γιατί κουράστηκα ν' ακούω σχόλια για την Ελλαδάρα και τους Ελληνάρες κτλ κτλ.Αν δεν σ΄αρέσει αυτό που ζεις άλλαξέ το ή σήκω και φύγε απ' την κωλοελλάδα και ζήσε κάπου αλλού που θα έχει "πλούσιες" εκθέσεις,φοβερά γεγονότα,πολλές πίστες και άλλα πολλά!Πίστεψέ με αυτή η προσπάθεια έγινε με ΠΟΛΥ προσωπικό κόπο-χρόνο απ όλους όσους συμμετείχαν και είναι ΑΔΙΚΟ να αφορίζεις τα πάντα απ' την πολυθρόνα του σπιτιού σου με μία σκέψη άκρως περιορισμένη και κλειστή σε κλασικές πλέον ατάκες που μ' έχουν κουράσει ν' ακούω τόσα χρόνια.νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "Ελληνάρας" γυρνάει εναντίον σου...τουλάχιστον αυτό νιώθω εγώ.άντε γιατί, για τρίτη μέρα τα πόδια μου μ' έχουν πεθάνει κι έχουμε και το κουβάλημα σήμερα για να μαζέψουμε και τα τελευταία φτωχοελληνικά υποπροϊόντα μας που εκθέσαμε.εμείς πάντως περάσαμε όμορφα και μας έχει αφήσει γλυκές αναμνήσεις το όλο γεγονός καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη"


. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: bonnie στις 26/09/2011 9:24 πμ.

micka"[

εγώ ξέρω ότι όταν δεν μ' αρέσει κάτι το αλλάζω,αυτό έχω κάνει ως τώρα στη ζωή μου και αυτό συνεχίζω να κάνω,με ότι συνέπειες έχει αυτό.είμαι όμως εντάξει με τον εαυτό μου και εσωτερικά ευτυχισμένος.το λέω αυτό γιατί κουράστηκα ν' ακούω σχόλια για την Ελλαδάρα και τους Ελληνάρες κτλ κτλ.Αν δεν σ΄αρέσει αυτό που ζεις άλλαξέ το ή σήκω και φύγε απ' την κωλοελλάδα και ζήσε κάπου αλλού που θα έχει "πλούσιες" εκθέσεις,φοβερά γεγονότα,πολλές πίστες και άλλα πολλά!Πίστεψέ με αυτή η προσπάθεια έγινε με ΠΟΛΥ προσωπικό κόπο-χρόνο απ όλους όσους συμμετείχαν και είναι ΑΔΙΚΟ να αφορίζεις τα πάντα απ' την πολυθρόνα του σπιτιού σου με μία σκέψη άκρως περιορισμένη και κλειστή σε κλασικές πλέον ατάκες που μ' έχουν κουράσει ν' ακούω τόσα χρόνια.νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "Ελληνάρας" γυρνάει εναντίον σου...τουλάχιστον αυτό νιώθω εγώ.άντε γιατί, για τρίτη μέρα τα πόδια μου μ' έχουν πεθάνει κι έχουμε και το κουβάλημα σήμερα για να μαζέψουμε και τα τελευταία φτωχοελληνικά υποπροϊόντα μας που εκθέσαμε.εμείς πάντως περάσαμε όμορφα και μας έχει αφήσει γλυκές αναμνήσεις το όλο γεγονός καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη"



couldnt agree more...


να εισαι καλα, καλημερα!
στριβω, αρα υπαρχω...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:51, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: Cpt. Haddock στις 26/09/2011 9:47 πμ.

bonnie"
Cpt. Haddock"Ελπιζω την αλλη φορά να εχει κι αλλους καφεδες κι οχι μονο φραπε.

Ζητησα καπουτσινο κι αισθανθηκα να με κοιτανε όλοι περίεργα "



καποια "περιπτερα" ειχαν κ εσπρεσιερα....

α, κ ενα "βρετανικο" ειχε κ βαρελι με μπυρα....


δεν εψαξες καλα, καπιτανο...


"


Το βαρέλι με τη μπυρα το είδα (αλλωστε όλο στον Πιερράκο ήμουνα)
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: 1o Moto Weekend - 24 & 25 Σεπτεμβρίου 2011  

  Από: petros1479 στις 26/09/2011 11:13 πμ.

Ενταξει καλα ητανε αλλα πολυ λιγο!!!!!!! Αισθητη η απουσια honda, yamaha και λιγο βαρετα γιατι το γυρισα 2 φορες μεσα σε 5 λεπτα! Ασε που ολο την bonnie εβλεπα μπροστα μου!
Ενταξει για κατι που ξεκιναει για πρωτη φορα καλα ητανε ας ελπισουμε του χρονου να εχει και αλλες συμμετοχες μια και χτες που πηγα εγω ειχε αρκετο κοσμο.
ΑΛΛΑ οπου σμηγουν μηχανοβιοι ειναι παντα μια ωραια και ευχαριστη ατμοσφαιρα!!!!
HIGHWAY TO HELL.