Μερικη Κλοπη Tiger 1050

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: mixalakis στις 15/01/2011 6:38 μμ.

Για δες εδώ http://www.forumtriumph.gr/izei-t3070.html.

Πράγματι δεν αξίζει να βρεις όλα αυτά που σου έκλεψαν και καλά θα κάνεις να το δώσεις για ανταλλακτικά. Θεωρώ ότι αυτά που έχουν τη μεγαλύτερη αξία τώρα είναι ο κινητήρας, το πλαίσιο και η ζάντα. Για τα υπόλοιπα θέλει υπομονή και αγγελίες για να τα δώσεις ή σε κανένα μηχανικό, αλλά θα στα σκοτώσουν αυτοί.

Για αυτό λέω μήπως το παλικάρι ενδιαφέρεται να πάρει το πλαίσιο, αντί να το κολλήσει.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 15/01/2011 8:08 μμ.

Σε ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 15/01/2011 8:25 μμ.

spido αν αποφασισεις να δωσεις ανταλλακτικα πες το να εχουμε το νου μας,ενδιαφερομαι κ εγω για 2 πραγματακια.


.... αν κ θα προτεινα να περιμενεις λιγο.... ποτε δεν ξερεις

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 15/01/2011 11:05 μμ.

ΟΚ. Αν αποφασισω να το δωσω θα κανω και ενα ξεχωριστο thread (Συζητηση) μηπως θελει και κανενας αλλος τιποτα.
Το κακο ειναι οτι και να τα βρω, αν δεν βρω παρκινγ θα μου την ξανακανουν γιατι τωρα ξερουν. Και αυτο δεν μπορω να το ξαναπερασω...

Ηταν (δυστυχως δεν ειναι πια) μοντελο του 5ος 2007 (τοτε ακομα πολυ λιγοι ειχαν τολμησει να πιστεψουν στο Tiger 1050 και οταν πετυχαινες κανενα στο δρομο του κορναρες και σου απαντουσε ) με 41.000χμλ. Μολις ειχα κανει το σερβις των 40,000 (Αλλαγη λαδιων εκανα καθε 5.000). Δυστυχως ηταν σε αψογη κατασταση...

Ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: strani στις 16/01/2011 7:27 μμ.

spid"Το αποτελεσμα το καννιβαλισμου
http://www.forumtriumph.gr/gallery2.php?g2_itemId=4594
Συγνωμη αλλα δεν καταφερα να τις βαλω απευθειας στο ποστ.

edit:
[url=http://www.forumtriumph.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4599:37u5zj3f][url=http://www.forumtriumph.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4603:37u5zj3f]

Ο μηχανικος μου ειπε οτι πρεπει να τους πηρε τουλαχιστον μιση ωρα και το ελυναν τουλαχιστον 2 ατομα και σιγουρα τουλαχιστον αλλος ενας τσιλιαδορος. Η μοτο βρισκοταν σε πυλωτη και δεν φαινοταν απο μπρος. Οποτε μαλλον καρφωτη πηγε απο που αγνωστο. Ή ημουν τοσο γκαντεμης που με πηραν απο πισω οταν επεστρεφα απο δουλεια, ημουν κουρασμενος και δεν πηρα χαμπαρι. Διπλα στην πολυκατοικια υπηρχει μονοκατοικια με σκυλι που παντα γαυγιζει και απο οτι ρωτησα γαυγιζε και εκει το μαυρο βραδυ. Μεταξυ της μοτο και τους σκυλου μεσολαβουν μια θεση για παρκιν αυτοκινητου και το δρομακι του παρκινγ, δηλ το σκυλι ηταν διπλα σχεδον. Και παρολα αυτα κατσαν τουλαχιστον 30 λεπτα. Η κλοπη εγινε στην Τουφα Χαλανδριου.

Δεν πιστυω να βγαλω ακρη. Και να βγαλω πρεπει να βρω να νοικιασω κλειστο παρκινγ γιατι τωρα ξερουν οτι εχω μηχανη και θα περασουν σε κανα μηνα να δουν τι εχω παρει... Και να βρω εκει διπλα κλειστο, ενα 50ρικο το μηνα το σκεφτομαι Οποτε το ιδιο δεν μπορω να το παρω η καποιο υποδιαιστερο εμπορικο αλλο πχ TDM.

Μακαρι να τα επαιρναν ολο!!! Τοτε θα με καλυπτε (αν ειχα που θα κανω τωρα ομως) η ασφαλεια κλοπης. Οι ασφαλιστικες ομως δεν καλυπτουν μερικη κλοπη (οπως η δικια μου) αλλα μονο ολικη.... Και το βασικοτερο δεν θα το εβλεπα ετσι για τελευταια φορα...

Για μενα δυστυχως αυτος ο Ερωτας πεθανε. Η μαλλον μου το σκοτωσανε (Κοστος καινουριων ανταλλακτικων 6500+. Οτι εχει μεινει κοστιζει πολυ λιγοτερο). Το ερωτευτηκα αυτο το μηχανακι απο την πρωτη φορα που το ειδα στο αφιερωμα των 2ΤΡΟΧΩΝ τον Ιανουαριο του 2007. Καταφερα να το παρω το Μαιο του 2007. Και το ξεχρεωνα για 2.5 χρονια. Αλλα αφου εχω την υγεια μου θελω να πιστευω οτι θα καταφερω καποια στιγμη να παρω παλι κατι που θα με εκφραζει.

Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι θα μπορυσα να εχω φαει καμια χυμα, να εχω το μηχανακι παλι π***ανα και να εχω και κανα ποδι λιγοτερο....

Ερωτηση: Ξερουμε ποιες μοτο ειναι λιγοτερο πιθανες για θυματα Κανιβαλισμου? Το Tiger 955i ειναι?
Μια αποψη λεει οτι κινδυνευουν εμπορικα μοντελα με ακριβα πλαστικα. Μια αλλη οτι και κατι μη εμπορικο να παρεις πχ Tiger 955i, δεν κινδυνευει επειδη κυκλοφορουν λιγα. Οποτε δεν υπαρχει ζητηση. Ναι αλλα μηπως αν ενα απο αυτα τα λιγα πεσει παλι εμενα θα γδυσουν???

Ευχαριστω."

τι να πω ρε φιλε μακαρι να σε γερος κα ι να φιαξεις τη μηχανη σου και παντα ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 17/01/2011 12:03 πμ.

Να σαι καλα.

Οντως παντα γεροι να ειμαστε και ολα θα γινουν...
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: geor100 στις 18/01/2011 10:13 πμ.

κουραγιο φιλε κ συναγερμο να ειχες δεν ειναι δυσκολο να τον παραβιασεις αρκει να εχεις μια γεφυρα.....ηταν να γινει το κακο ψαξε να βρεις τρακαρισμενα μπλε σε συνεργεια.κ σε τυπους παλατζιδες μπας κ γνωρισεις κανα πλαστικο απο κανα σημαδι.κ μετα την ασφαλεια καταγγελεια κλοπης κ σδοε για τιμολογια κ ολα αυτα τα σκατα.... ευχομαι να τους βρεις κ να τους κοψεις τον "πετσο"

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: dimchrist στις 18/01/2011 10:48 πμ.

Περαστικά παλίκαρε. Μακρια από όλους μας τέτοιες περιπτώσεις. Μακάρι να βγάλεις άκρη και να ξανάχεις τον τιγράκο σου. Πάντως και συναγερμό να είχες ενεργό εφόσων το είχαν βάλει στο μάτι δε θα αποτελούσε ανασταλτικό παράγοντα.

Triple Way

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: dirtygass στις 23/01/2011 10:14 μμ.

Τωρα διαβαζα το μηνυμα κ δυστυχως ρε φιλε εφαγα κ γω μια ΞΕΝΕΡΑ με αυτη την μ@λ@κια που εγινε!
τι να πω?που πρεπει να βαζουμε τις μηχανες μας?σε κανα μετρό?να τις θαυουμε?κ τοση ωρα που τους
πηρε για το λυσιμο μαλλον θα ηπιαν κ καφε..ΕΛΕΟΣ!!!
Δεν εχω λογια

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 24/01/2011 6:27 μμ.

Ο Τιγρης παει δυστυχως για ανταλλακτικα. Οποιος θελει κατι ας μου το πει. Θα προσπαθησω αν μαζεψω οτι εχει μεινει και να φτιαξω ενα αλλο thread για να γνωστοποιησω οτι εχει μεινει. Ο κινητηρας ειχε 41.000 και ηταν σε πολυ καλη κατασταση. Λαδια καθε 5.000.

Ευχαριστω ολους για την συμπαρασταση.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 25/01/2011 8:34 πμ.

Δεν ξερω αν αυτο το part locator σε βοηθησει καθολου http://www.worldoftriumph.com/section.p ... ts_locator
.... ευχομαι να μαζεψεις οτι περισσοτερο μπορεις για να παρεις την επομενη "καλη" σου!!!