Μερικη Κλοπη Tiger 1050

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: TAS στις 14/01/2011 4:07 μμ.

ΤΡΑΓΙΚΟ. ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ,ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ . ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΕ. ΕΣΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΓΝΩΘΙ ΣΕΑΥΤΟΝ ΚΑΙ ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 14/01/2011 4:16 μμ.

patapios"
TRIUMPHAKIAS"μιλαμε για ατομα που μαλλον εχουν η απλα δουλευουν σε συνεργειο Triumph γιανα κανουν αυτο το επιχειρημα και ηξεραν πολυ καλα τι και πως θα το λυσουν....."


...μην τα παραλεμε... δεν θελει κ γνωσεις triumph για να λυσεις - ξηλωσεις ενα μηχανακι!!!

οτιδηποτε κ να ελυναν επαγγελματικα θα το εκαναν!"


Για να το κανουν τοσο γρηγορα και καθαρα σημαινει οτι το εχουν ξανακανει σε TIGER πολλες φορες.Και γω εχω γνωσεις αλλα την πρωτη φορα που ελυσα/εδεσα τα πλαστικα της μηχανης μου για να μπουν πολυεστερικα εκανα 2-3 ωρες ,μετα απο εκεινη την φορα μεσα σε μιση ωρα πλεον αλλαζω πλαστικα και κανω και σερβις ταυτοχρονα.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: ATN PANOS στις 14/01/2011 6:50 μμ.

δεν σχολιαζω. να πω τι??

το ειχα ξαναπει παλια,το ξαναλεω.

μην αγοραζει κανεις μετα/σμενα ανταλακτικα.
μονο αυτο μπορουμε, να κανουμε.

φυσικα ολο και καποιος θα βρεθει να τα αγορασει και να καυχιετε κιολας
που γλυτωσε ενα σκασμο χρηματα.

κουραγιο φιλε.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 9:20 μμ.

Εχεις δικιο.

Σε ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: black_power στις 14/01/2011 9:24 μμ.

καλη τυχη φίλε... μακάρι να τον πιάσουμε τον τύπο
τι το θελες κ εσυ το διπλό στάντ??? ( ) πρεπει να τους βόλεψε
συναγερμο δεν ακουσες ή δεν έχει;

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 9:33 μμ.

Λοιπον το διπλο σταντ το βαζω σπανια. Εκεινο το βραδυ το ειχα αφησει ετσι γιατι λαδωσα αλυσιδα. Τους το ειχα ετοιμο.. (ειρωνια να σου πετυχει!)

Συναγερμο δνε ειχε. Τον ειχα βγαλει μετα το 2ο χρονο γιατι ετρωγε μπαταρια.. Δεν νομιζω οτι θα αλλαζε κατι ομως αφου παραβιασαν την σελα. Κααθως επισης και ο σκυλος που γαυγιζε δεν τους πτοησε....
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 14/01/2011 9:37 μμ.

Αν είναι δυνατόν
Λυπάμαι φίλε μου... τι να πω υπομονή και μακάρι να τους πιάσουν γρήγορα!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: jimmakos1050 στις 14/01/2011 10:13 μμ.

Αν ειναι δυνατον!!!Οτι και να σου πουμε εμεις εδω ειναι λιγο.Το νιωσα προσφατα αυτο το συναισθημα αφου ειδα το Τιγρη μου μετα απο το τρακαρισμα με σπασμενα πλαστικα αλλα βλεποντας τον δικο σου φρικαρα παραπανω.
Παντως φταινε και αυτοι που αγοραζουν μεταχειρω ανταλλακτικα και στηριζουν αυτες τις αλητειες.
Προσωπικα ποτε δεν το σκεφτηκα σε κανενα μηχανακι που ειχα γτ πιστευω οτι θα ναι κομματια και απο τετοιες ιστοριες.
Υπομονη και μακαρι να παρεις συντομα οτι σου αρεσει.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: chris34 στις 14/01/2011 10:28 μμ.

Φιλε μου ειλικρινα δεν ξερω τι να πω.Ευχομαι γρηγορα να το ξαναφερεις στην αρχικη του κατασταση!
Θελω ομως φιλικα να σου κανω μια παρατηρησουλα!!
Ειπες οτι εβγαλες τον συναγερμο γιατι ετρωγε την μπαταρια!!Σου αρεσει η αποφαση αυτη που πηρες;Για 60-70Ε στα 2 χρονια που χρειαζεται να βαλεις μπαταρια κοιτα τωρα ζημια που επαθες! 6500+ θα ειχες βαλει 100 μπαταριες τωρα!
Ισως λεω ισως να σε εσωζε αυτος ο συναγερμος!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: acratosa στις 15/01/2011 2:02 πμ.

απλά να εκφράσω κι εγω τη λύπη και τη συμπάθεια μου στο φίλο..
Στους γιατρούς να τα φάνε οσοι το έκαναν..
Υπομονή, φιλε μου..

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 15/01/2011 2:18 πμ.

Δεκτη η παρατηρηση και οντως απο εδω και μπρος παντα θα εχω συναγερμο και ας πληρωνω μια μπαταρια το χρονο. Αλλα και παλι δεν νομιζω οτι θα με εσωνε. Παραβιασαν την σελα. Θα τον εβγαζαν και θα εβρισκαν ενα τροπο να τον "πνιξουν". Ο θορυβος δεν του πολυ ενοιαζε γιατι δεν θα το ειχα επιχειριση με το σκυλι να γαυγιζει στα 10 μετρα...
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: black_power στις 15/01/2011 2:42 πμ.

καλά τώρα και εκ του ασφαλούς όλοι μας λεμε τι εφταιξε και τι όχι... οτι έγινε έγινε...περαστικό να ναι και οσο το δυνατο ανώδυνο(αν μπορουσε να τα πληρωσει καμια ασφαλεια...)
σα παρατήρηση πάντως , οι πυλωτές που δεν είναι κλειστές, ίσως είναι πιο επικίνδυνες κ απο το πεζοδρόμιο.γιατι κρύβετε ο αλλος απο πίσω και την λύνει με την ησυχία του(στη περιπτωση σου μπορει ανετα να την ελυσε και σε 2 ωρες) ειδικά μια ώρα μετα τα μεσάνυκτα που λογικα δε θα κυκλοφορεί και κανεις της πολυκατοικίας... σκέψου το. εγω την έχω σε πολυ καλά κλειδωμένη πυλωτή και στη δουλειά την αφήνω σε κλειστό γκαράζ πάλι...αυτα ειναι τα 2 μερη που ολοι μας τα αφηνουμε τον περισσοτερο χρονο. σπίτι και δουλειά...αν τα προσέξεις την εχεις ασφαλίσει απο κλέφτρόνια 90%...

αν δε μπορεις να κλείσεις τη πυλωτή σου, δέστη γυρω απο μια κωλόνα του σπιτιού, βάλε και 2 αλυσίδες αμα λάχει.και ο συναγερμός παντα...μπορει να μη τον ακουσεις εσυ αλλα καποιος θα τον ακουσει...
τελος παντων
τα καλυτερα σου ευχομαι

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: mixalakis στις 15/01/2011 1:48 μμ.

Τι θα κάνεις τώρα με αυτό που απέμεινε;
Θα το δώσεις για ανταλλακτικά; Μήπως να πούλαγες το πλαίσιό σου στο παλικάρι που του κόπηκε;

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 15/01/2011 2:16 μμ.

mixalakis"Τι θα κάνεις τώρα με αυτό που απέμεινε;
Θα το δώσεις για ανταλλακτικά; Μήπως να πούλαγες το πλαίσιό σου στο παλικάρι που του κόπηκε;"



Oντως θα ηταν καλα να το πουλαγε ανταλλακτικα μπας κ βγαλει κατι... εστω.

Μακαρι βεβαια να βρεθει καμια ακρη κ να τους πιασουν αλλα....

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 15/01/2011 6:30 μμ.

Το ποιο πιθανο ειναι να πουληθει ανταλλακτικα γιαιτ το κοστος να διορθωθει ειναι πολυ μεγαλο.
Επισης και να ειχα λεφτα να το φτιαξω, πρεπει να βρω + πληρωνω κλειστο παρκιγκ κοντα στο σπιτι μου γιατι διαφορετικα θα μου την κανουν παλι... Για αυτο προσανατολιζομαι σε κατι μη εμπορικο και παλιο που δεν θα εχει ζητηση (λογω μη εμπορικοτητας) αλλα και φθηνα ανταλλακτικα. Εχω ακουσει πχ οτι το παλιο Tiger 955 δεν το πειραζουν και οτι μπορεις να φερεις απο εξω ανταλλακτικα σε πολυ καλες τιμες. Θελω να το ψαξω και αλλο βεβαιως αυτο.

Για το παλικαρι που του κοπηκε πλαισιο δεν γνωριζω. Πως μπορω να τον βρω? Πιθανως να μπορεσω να το βοηθησω.

Ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido