Μερικη Κλοπη Tiger 1050

Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 6:39 πμ.

Την Τριτη ξημερωματα (11/1/2011) μου γδυσανε ολο το μπροστινο (απο και την σελα και μπρος τα παντα εκτος κινητηρα) στη μοτο μου. Htan Tiger 1050 μπλε μοντ. 2007.

Αν ακουσει δει τιποτα κανεις για μπλε ανταλλακτικα ας το πει. TO Μαιλ mou: javisti@gmail.com

Μεταχειρισμενα ανταλλακτικα μπροστινα αυτου του ειδους ειναι πολυ σπανιο να βρεθουν νομιμα.

Πρεπει να συνειδητοποιησουμε ολοι τελικα οτι υποκυπτοντας στο να αγορασουμε μεταχειρισμενα ανταλλακτικα που δυσκολα βρισκονται (μπροστινο κτλ), στηριζουμε την κλεψια (για να μην εκφραστω απρεπως) και καποτε θα ερθει και η δικη μας ωρα.

Σας ευχομαι καλυτερη τυχη απο εμενα

Σπυρος

ΥΓ: Δεστε και το 2ο ποστ για φωτο και λετπομεριες
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 14/01/2011 8:21 πμ.

Φιλε μου κριμα, να πω παλι καλα που δεν στο πηραν ολο? ... μ@λακια θα πω.

Θα εχω το νου μου .... κιαυτοι οι φουστηδες ειχαν τον χρονο κ το μερος να την λυσουν χωρις να παρει κανεις χαμπαρι???

Μακαρι να βρεις ακρη

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 10:40 πμ.

Το αποτελεσμα το καννιβαλισμου
http://www.forumtriumph.gr/gallery2.php?g2_itemId=4594
Συγνωμη αλλα δεν καταφερα να τις βαλω απευθειας στο ποστ.

edit:
[url=http://www.forumtriumph.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4599:2tndv240][url=http://www.forumtriumph.gr/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=4603:2tndv240]

Ο μηχανικος μου ειπε οτι πρεπει να τους πηρε τουλαχιστον μιση ωρα και το ελυναν τουλαχιστον 2 ατομα και σιγουρα τουλαχιστον αλλος ενας τσιλιαδορος. Η μοτο βρισκοταν σε πυλωτη και δεν φαινοταν απο μπρος. Οποτε μαλλον καρφωτη πηγε απο που αγνωστο. Ή ημουν τοσο γκαντεμης που με πηραν απο πισω οταν επεστρεφα απο δουλεια, ημουν κουρασμενος και δεν πηρα χαμπαρι. Διπλα στην πολυκατοικια υπηρχει μονοκατοικια με σκυλι που παντα γαυγιζει και απο οτι ρωτησα γαυγιζε και εκει το μαυρο βραδυ. Μεταξυ της μοτο και τους σκυλου μεσολαβουν μια θεση για παρκιν αυτοκινητου και το δρομακι του παρκινγ, δηλ το σκυλι ηταν διπλα σχεδον. Και παρολα αυτα κατσαν τουλαχιστον 30 λεπτα. Η κλοπη εγινε στην Τουφα Χαλανδριου.

Δεν πιστυω να βγαλω ακρη. Και να βγαλω πρεπει να βρω να νοικιασω κλειστο παρκινγ γιατι τωρα ξερουν οτι εχω μηχανη και θα περασουν σε κανα μηνα να δουν τι εχω παρει... Και να βρω εκει διπλα κλειστο, ενα 50ρικο το μηνα το σκεφτομαι Οποτε το ιδιο δεν μπορω να το παρω η καποιο υποδιαιστερο εμπορικο αλλο πχ TDM.

Μακαρι να τα επαιρναν ολο!!! Τοτε θα με καλυπτε (αν ειχα που θα κανω τωρα ομως) η ασφαλεια κλοπης. Οι ασφαλιστικες ομως δεν καλυπτουν μερικη κλοπη (οπως η δικια μου) αλλα μονο ολικη.... Και το βασικοτερο δεν θα το εβλεπα ετσι για τελευταια φορα...

Για μενα δυστυχως αυτος ο Ερωτας πεθανε. Η μαλλον μου το σκοτωσανε (Κοστος καινουριων ανταλλακτικων 6500+. Οτι εχει μεινει κοστιζει πολυ λιγοτερο). Το ερωτευτηκα αυτο το μηχανακι απο την πρωτη φορα που το ειδα στο αφιερωμα των 2ΤΡΟΧΩΝ τον Ιανουαριο του 2007. Καταφερα να το παρω το Μαιο του 2007. Και το ξεχρεωνα για 2.5 χρονια. Αλλα αφου εχω την υγεια μου θελω να πιστευω οτι θα καταφερω καποια στιγμη να παρω παλι κατι που θα με εκφραζει.

Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι θα μπορυσα να εχω φαει καμια χυμα, να εχω το μηχανακι παλι π***ανα και να εχω και κανα ποδι λιγοτερο....

Ερωτηση: Ξερουμε ποιες μοτο ειναι λιγοτερο πιθανες για θυματα Κανιβαλισμου? Το Tiger 955i ειναι?
Μια αποψη λεει οτι κινδυνευουν εμπορικα μοντελα με ακριβα πλαστικα. Μια αλλη οτι και κατι μη εμπορικο να παρεις πχ Tiger 955i, δεν κινδυνευει επειδη κυκλοφορουν λιγα. Οποτε δεν υπαρχει ζητηση. Ναι αλλα μηπως αν ενα απο αυτα τα λιγα πεσει παλι εμενα θα γδυσουν???

Ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: bonnie στις 14/01/2011 10:42 πμ.

καλη δυναμη, τα πραγματα εχουν ξεφυγει..
θα το εχω υποψην κ εγω παντως...

απο τον δρομο εγινε ή απο γκαραζ - πυλωτη?

η ασφαλεια σου καλυπτε μερικη κλοπη? ισχυει αυτο για τα μηχανακια ή μονο για τα αυτοκινητα?



πι ες. με προλαβες..
σοκαριστηκα με τις φωτο...
τραγικο μου φαινεται...
τι να πω...
στριβω, αρα υπαρχω...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 10:45 πμ.

Μαλλον ποσταραμε ταυτοχρονα.

Πυλωτη ηταν και Μερικη κλοπη δεν καλυπτουν. Δες παραπαω ποστ.

Σε ευχαριστω.
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: Cpt. Haddock στις 14/01/2011 10:58 πμ.

Το 955 όντως δεν κινδυνεύει.
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: mixalakis στις 14/01/2011 11:35 πμ.

Φίλε μου έχω πάθει σοκ!!
Νομίζω ότι αν έβλεπα τη μηχανή μου σε αυτήν την κατάσταση, δεν το γλίτωνα το έμφραγμα!!

Σου πήρανε και ντεπόζιτο και σέλα τα καθάρματα!!
Καλό κουράγιο.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 14/01/2011 11:42 πμ.

Ωχ ... εγω νομιζα πως σου πηραν μονο πλαστικα φερινγκ... τι λες τωρα...

..επαγγελματικοτατη δουλεια... πραγματικα εχω μεινει αφωνος.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: doohan στις 14/01/2011 11:46 πμ.

..........................
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:46, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: Panos69 στις 14/01/2011 11:54 πμ.

Κρίμα... Πολύ κρίμα να βλέπεις σε αυτή την κατάσταση κάτι που μπορεί μεν να είναι άψυχο αλλά το χαιρόσουνα και το καμάρωνες.

Όπως είπες, την υγεία σου να έχεις πάνω από όλα! Μην σε πάρει από κάτω.

Τουλάχιστον, κάνανε "καθαρή" δουλειά ή κόβανε ότι περίσσευε και τους εμπόδιζε; Τα καλώδια βασικά.

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: tharis στις 14/01/2011 12:17 μμ.

Πω ρε φιλε δεν ειναι δυνατον....... αυτο ειναι απιστευτο ...>!!!

Σε λιγο θα βρισκουμε την κλειδαρια, το συναγερμο και την πινακιδα μονο στο πατωμα δλδ ......... !@#$%^*&

Εγω στη θεση σου θα την εβγαζα στο δρομο με μια ταμπελα "παρτε την ολοκληρη ........ " που να τους κατσει το πιρουνι στο κ@λο .......

Δεν εχεις και ασφαλεια κλοπης ρε γμτ ...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: spido στις 14/01/2011 1:48 μμ.

Δυστυχως κοψανε τα καλωδια (κεντρικη πλεξουδα κτλ). Οταν τρακαρεις βλεπεις η πλεξουδα σου δεν παθαινει τιποτα ...

Κλοπης δεν ειχα αλλα και να ειχα αυτο ειναι μερικη κλοπη. Καμια αδφαλεια απο οσο ξερω δνε καλυπτει μερικη κλοπη.
Δυστυχως απο οτι ρωτησα υπαρχουν και αλλα θυμτα σαν και μενα http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=bab1d53dee9e05badd8e57c617bb18dd&threadid=97567. Κυριως TDM, Z750, XLV 650. To V-Strom οχι τοσο γιατι εχει φθηνα πλαστικα. Μακαρι να τα παιρνανε ολοκληρα ωστε να καλυψει η ασφαλεια....
Politics is the showbiz of industry...(Frank Zappa)
Spido

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: tharis στις 14/01/2011 1:56 μμ.

spid"
Κλοπης δεν ειχα αλλα και να ειχα αυτο ειναι μερικη κλοπη. Καμια αδφαλεια απο οσο ξερω δνε καλυπτει μερικη κλοπη.
"


Ενταξει αυτο ειναι το λιγοτερο ... αν ειχες θα πηγαινες και θα το πετουσες στη θαλασσα ...

Τωρα αυτοι εχουν πελατη ετοιμο ή τα κλεβουν και περιμενουν να τα πουλησουν ... ?? Ελεος ......
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 14/01/2011 3:57 μμ.

Tι ειπες τωρα ρε φιλε???

Αυτα που σου πηραν δεν ειναι απλα 30 λεπτα,πρεπει να εκατσαν πολυ παραπανω για να στην κανουν την δουλέια αυτη,μιλαμε για ατομα που μαλλον εχουν η απλα δουλευουν σε συνεργειο Triumph γιανα κανουν αυτο το επιχειρημα και ηξεραν πολυ καλα τι και πως θα το λυσουν.....ειναι κριμα να την βλεπεις ετσι,σου ευχομαι να βρεις χρηματα και να την ξαναφτιαξεις οπως ηταν το συντομοτερο δυνατον.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Μερικη Κλοπη Tiger 1050  

  Από: patapios στις 14/01/2011 4:03 μμ.

TRIUMPHAKIAS"μιλαμε για ατομα που μαλλον εχουν η απλα δουλευουν σε συνεργειο Triumph γιανα κανουν αυτο το επιχειρημα και ηξεραν πολυ καλα τι και πως θα το λυσουν....."


...μην τα παραλεμε... δεν θελει κ γνωσεις triumph για να λυσεις - ξηλωσεις ενα μηχανακι!!!

οτιδηποτε κ να ελυναν επαγγελματικα θα το εκαναν!