Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: Sprinter στις 30/04/2009 3:51 μμ.

Μ3
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: spyro στις 30/04/2009 4:25 μμ.

stratis" Τα rosso σιγα σιγα τα αποκλειω, οποτε ειμαι μεταξυ των δυο αλλων. "


γιατί τα αποκλείεις? εγώ πάντως οπου να ναι θα τα βάλω για να τα δοκιμάσω. Έχω αποφασίσει να δοκιμάσω 2-3 μάρκες πριν καταλήξω. Αυτή την στιγμή φοράω ΒΤ-016 τα οποία είναι πάρα πολύ καλά αλλά θα σου κρατήσουν κάνα 7.000 αν κάνεις πολύωρα ταξίδια και κανα 9.000 αν κάνεις μικρές βολτούλες τριγύρω από την Αθήνα.

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: Cpt. Haddock στις 30/04/2009 4:33 μμ.

spyr"
stratis" Τα rosso σιγα σιγα τα αποκλειω, οποτε ειμαι μεταξυ των δυο αλλων. "


γιατί τα αποκλείεις? εγώ πάντως οπου να ναι θα τα βάλω για να τα δοκιμάσω. Έχω αποφασίσει να δοκιμάσω 2-3 μάρκες πριν καταλήξω. Αυτή την στιγμή φοράω ΒΤ-016 τα οποία είναι πάρα πολύ καλά αλλά θα σου κρατήσουν κάνα 7.000 αν κάνεις πολύωρα ταξίδια και κανα 9.000 αν κάνεις μικρές βολτούλες τριγύρω από την Αθήνα.

"


Μεχρι να καταλήξεις θα αλλαξεις μηχανάκι
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: Sprinter στις 30/04/2009 4:36 μμ.

Ασ' το παιδί να πειραματίζεται. Ψάχνει λάστιχο είδικό για τα χαλίκια 51-Καλοσκοπή
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: spyro στις 30/04/2009 5:39 μμ.

θα τα δοκιμάσουμε όλα λέμε, που θα πάει θα την βρούμε την άκρη. Η αλήθεια είναι ότι είμαστε απαιτητικοί τα θέλουμε όλα δικά μας. Και πολλά χιλιόμετρα και καλό κράτημα

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: spyro στις 06/05/2009 4:20 μμ.

Τα έβαλα τα Rosso τελικά, εντυπώσεις μετα το επικείμενο 36ωρο αυτό το Σ/Κ

Μάλλον σόρυ γράψτε λάθος, εντυπώσεις θα σας δώσω όταν κάνω 6-7.000 γιατι στην αρχή όλα καλά είναι δε μαμιέται…………. μετά να δούμε τι κάνουν.

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: stratis στις 06/05/2009 4:25 μμ.

Περιμενουμε εντυπωσεις. Γραψε και τιποτα μετα το ΣΚ να ξερουμε!!

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: giannisx στις 13/05/2009 1:31 μμ.

Και εγώ τα Rosso έβαλα τελικά παιδιά...
Εντυπώσεις προσεχώς.
Πάντως τα Angel δεν τα προτείνει ούτε η ίδια η Pirelli για τον Τίγρη...

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: Native στις 20/08/2009 12:09 μμ.

Μουφα το angel για τον Τίγρη...
Αλλαξα σε Μ3 μετα απο 15000 και ειναι η μέρα με την νύχτα. Πολυ σκληρό λάστιχο. Ισως για Busa να είναι καλό γιατι κρατάει πολλά χιλιόμετρα...εκανα 15000 και είχε αλλα 3000 άνετα (το μπροστά τουλάχιστον άλλα 10000) αλλα τα έβγαλα γιατι γλυστρούσα πολύ απο την αρχή....τολμω να πω οτι το μηχανακι "εγραφε" ευκολότερα κι απο το μαμα λάστιχο, Michelin Road!!! Κι επειδή συνήθως δεν τα λυπάμαι τα λάστιχα...πιστεύω με νορμαλ οδήγηση θα έβγαζαν 25000 ανετα. Όποιος κάνει Αθηνα - Θεσσαλονίκη 2 φορες την εβδομάδα να το βάλει Οπως καταλαβαίνετε είναι πολυ σκληρο για να πεθάνει...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: denthnpalevw στις 20/08/2009 12:40 μμ.

Native"Όποιος κάνει Αθηνα - Θεσσαλονίκη 2 φορες την εβδομάδα να το βάλει "


δεν πιστευω να υπονοεις κατι!!!!!!!!!
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: Native στις 20/08/2009 12:47 μμ.

Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: spyro στις 24/08/2009 3:25 μμ.

spyr"Τα έβαλα τα Rosso τελικά, εντυπώσεις μετα το επικείμενο 36ωρο αυτό το Σ/Κ

Μάλλον σόρυ γράψτε λάθος, εντυπώσεις θα σας δώσω όταν κάνω 6-7.000 γιατι στην αρχή όλα καλά είναι δε μαμιέται…………. μετά να δούμε τι κάνουν."


μετά απο 7.000χλμ με τα ROSSO (πώ ρε φούστη μου ακου εκει 7.000χλμ μέσα σε 4 μήνες, δεν πάμε καλά πρέπει να ηρεμήσουμε λίγο ) μπορώ να πώ με σιγουριά οτι το λάστιχο είναι πάρα πολυ καλό για τον Τίγρη.

Απο την αρχή μέχρι τώρα έχει ακριβώς την ίδια συμπεριφορά. Δεν ξέρω πόσο θα με κρατήσουν ακόμα αλλά σίγουρα θα ξεπεράσουν τις 10.000χλμ έτσι όπως τα βλέπω.

Η αλήθεια είναι οτι το ΒΤ έχει καλύτερη πρόσφυση μέχρι τα 5.000χλμ αλλά απο εκεί και έπειτα το ΒΤ δεν ενέπνεε πολυ εμπιστοσύνη. Με το ROSSO ότι είχα στα 2.000 έχω και τώρα. Μην φανταστείτε όμως οτι μιλάμε για καμιά τεράστια διαφορά στην πρόσφυση μεταξυ των 2. Βέβαια άς μην ξεχνάμε οτι τον Τίγρη τον έχω μάθει καλύτερα μετά απο τόσα χλμ γεγονός που πρέπει να σημειωθεί γιατί σίγουρα βοηθάει σε πολλά πράγματα. Πάντως σε γενικές γραμμές πιστεύω οτι το ΒΤ δεν κάνει για 1000αρια και βαρβάτες ροπές, παραείναι μαλακό. Περισσότερο κατάλληλο για 600αρια είναι.

Βέβαια έαν κάποιος απο εμάς έχει τα χρήματα να αλλάζει λάστιχα κάθε 5.000 χλμ δεν το συζητώ. Αλλά και σε αυτήν την περίπτωση καλύτερα θα του έρθει να πάρει το CORSA III η το Pilot Power 2CT πάρα το BT.

Οπότε προς απογοήτευση του Cpt και του Sprinter δύσκολα θα συνεχίσω το ψάξιμο σε άλλο λάστιχο (εκτός και αν δόσουμε και μια ευκαιρία στο Pilot Power )

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: giannisx στις 26/08/2009 4:40 μμ.

giannisx"Και εγώ τα Rosso έβαλα τελικά παιδιά...
Εντυπώσεις προσεχώς.
Πάντως τα Angel δεν τα προτείνει ούτε η ίδια η Pirelli για τον Τίγρη..."


Μετά από 5000χλμ με τα Rosso σε όλες τις χρήσεις και συνθήκες (Εθνική, βροχή, πίστα, πόλη) έχω πολύ καλή γνώμη αλλά και ένα θεματάκι...
Ενώ μέχρι τις 4000+ χλμ όλα ήταν άψογα τώρα έχει αρχίσει και γλυστράει πολύ εύκολα και δεν εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη... Βέβαια μιλάω για κίνηση μέσα στην πόλη για τα τελευταία 1000 περίπου χλμ....όλα τα υπόλοιπα ήταν Εθνική και πίστα ( 1 track day & 1 CSS) μαζί με πόλη ενδιάμεσα φυσικά...όλα καλά μέχρι τότε... τα τελευταία 1000 όμως που έιναι αποκλειστικά μέσα στην πόλη έχω θέμα...γλυστράει πολύ εύκολα ακόμη και το μπροστινό...(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση μου δίνει...). Ίσως φταίει ότι τα λάστιχα έχουν μαζέψει σκόνη και βρώμα από την όχι και τόσο "πλήρη" χρήση....δεν ξέρω...
Με την πρώτη ευκαιρία που θα βγω και λίγο πιό έξω και θα δουλευτούν καλύτερα τα λάστιχα θα δω...

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: spyro στις 27/08/2009 1:17 πμ.

giannisx"
giannisx"Και εγώ τα Rosso έβαλα τελικά παιδιά...
Εντυπώσεις προσεχώς.
Πάντως τα Angel δεν τα προτείνει ούτε η ίδια η Pirelli για τον Τίγρη..."


Μετά από 5000χλμ με τα Rosso σε όλες τις χρήσεις και συνθήκες (Εθνική, βροχή, πίστα, πόλη) έχω πολύ καλή γνώμη αλλά και ένα θεματάκι...
Ενώ μέχρι τις 4000+ χλμ όλα ήταν άψογα τώρα έχει αρχίσει και γλυστράει πολύ εύκολα και δεν εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη... Βέβαια μιλάω για κίνηση μέσα στην πόλη για τα τελευταία 1000 περίπου χλμ....όλα τα υπόλοιπα ήταν Εθνική και πίστα ( 1 track day & 1 CSS) μαζί με πόλη ενδιάμεσα φυσικά...όλα καλά μέχρι τότε... τα τελευταία 1000 όμως που έιναι αποκλειστικά μέσα στην πόλη έχω θέμα...γλυστράει πολύ εύκολα ακόμη και το μπροστινό...(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση μου δίνει...). Ίσως φταίει ότι τα λάστιχα έχουν μαζέψει σκόνη και βρώμα από την όχι και τόσο "πλήρη" χρήση....δεν ξέρω...
Με την πρώτη ευκαιρία που θα βγω και λίγο πιό έξω και θα δουλευτούν καλύτερα τα λάστιχα θα δω..."


με ενα TD και ενα CSS τι περιμένεις.

Η πίστα τα ξεραίνει τα λάστιχα

Re: Καινούργιο Pirelli sport touring - Angel ST  

  Από: giannisx στις 27/08/2009 10:47 πμ.

[quote="spyro":3lcyowal]
giannisx"
giannisx"Και εγώ τα Rosso έβαλα τελικά παιδιά...
Εντυπώσεις προσεχώς.
Πάντως τα Angel δεν τα προτείνει ούτε η ίδια η Pirelli για τον Τίγρη..."


Μετά από 5000χλμ με τα Rosso σε όλες τις χρήσεις και συνθήκες (Εθνική, βροχή, πίστα, πόλη) έχω πολύ καλή γνώμη αλλά και ένα θεματάκι...
Ενώ μέχρι τις 4000+ χλμ όλα ήταν άψογα τώρα έχει αρχίσει και γλυστράει πολύ εύκολα και δεν εμπνέει καμιά εμπιστοσύνη... Βέβαια μιλάω για κίνηση μέσα στην πόλη για τα τελευταία 1000 περίπου χλμ....όλα τα υπόλοιπα ήταν Εθνική και πίστα ( 1 track day & 1 CSS) μαζί με πόλη ενδιάμεσα φυσικά...όλα καλά μέχρι τότε... τα τελευταία 1000 όμως που έιναι αποκλειστικά μέσα στην πόλη έχω θέμα...γλυστράει πολύ εύκολα ακόμη και το μπροστινό...(τουλάχιστον αυτή την αίσθηση μου δίνει...). Ίσως φταίει ότι τα λάστιχα έχουν μαζέψει σκόνη και βρώμα από την όχι και τόσο "πλήρη" χρήση....δεν ξέρω...
Με την πρώτη ευκαιρία που θα βγω και λίγο πιό έξω και θα δουλευτούν καλύτερα τα λάστιχα θα δω..."


με ενα TD και ενα CSS τι περιμένεις.

Η πίστα τα ξεραίνει τα λάστιχα[/quote:3lcyowal]


Και τώρα τι κάνουμε? Ελπίζω όχι καινούργια λάστιχα...