Γιατι??

Re: Γιατι??  

  Από: Natassa_triple στις 05/10/2009 7:16 μμ.

Δεν καταλαβαίνω πώς κάποιος θα ρισκάρει την ίδια του τη ζωή, γιατί όλοι λέμε 'σιγά μην τύχει σε εμένα', αντί να είναι οργανωμένος κ να πηγαίνει τα TD του στις Σέρρες.
Απορώ κιόλας γιατί οι δημόσιοι δρόμοι μας είναι μόνο για τουριστική χρήση κ όπως είπα... δημόσια. Τί σημαίνει αυτό: Σεβόμαστε όλους όσους κάνουν χρήση αυτού.

Έτσι όπως δεν θέλω λοιπόν να μου'ρθει από το αντίθετο ρεύμα πιτσιρικάς -ή μη- που 'χασε τον έλεγχο στη στροφή κ πέφτει επάνω μου, ενώ εγώ απολαμβάνω τη διαδρομή κ την οδήγηση, έτσι δεν θέλει κανένας από εμάς.

Κ επειδή έτυχε να έχω την ατυχία να'μαι παρούσα σε πολλά δυστυχήματα με 2 τροχούς σε κάποια από τα οποία υπαίτιοι ήταν άλλοι οδηγοί κ επειδή δεν χρειάζεται να πάθουμε για να μάθουμε, αλλά να προνοούμε..., πάω στην πίστα σχεδόν σε όλα τα TD του Trackbike.gr (4 τον χρόνο δηλ.) στις Σέρρες κ παρακολουθώ κ μαθήματα CSS.

Εδώ στη Γερμανία οι δρόμοι είναι απίστευτα καλοί κ η πρόσφυση είναι σχεδόν σαν της πίστας. Ευχαριστιέσαι τη βόλτα σου, αλλά σέβεσαι κ όλους τους άλλους, γιατί -πολύ απλά- σε σέβονται κ αυτοί.
Οδηγική παιδεία πάνω από όλα

Re: Γιατι??  

  Από: strani στις 06/10/2009 6 μμ.

ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ 800 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ?ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΡΑΝΟΣ......

Re: Γιατι??  

  Από: johnygalan στις 06/10/2009 9:51 μμ.

strani"ΑΛΗΘΕΙΑ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ 800 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ?ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΡΑΝΟΣ......"

Φιλικά το λεω, το θέμα δεν είναι να έχεις κράνος των 800 ευρω, και με 350 ευρω πέρνεις καλο και ασφαλές κράνος.Το θέμα ειναι να το φοράς ΠΑΝΤΑ!!!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Γιατι??  

  Από: Barkos στις 09/10/2009 10:01 πμ.

πάντος δεν ξέρω τι έχει γίνει την τελευταία εβδομαδα και έχω τρείς γνωστούς με ατυχήματα
με μηχανή που οδηγάνε χρόνια και το πιο ελαφρύ απο τις τρείς περιπτώσεις έχει
συντριπτικό κάταγμα στο πόδι και κάτι "ψιλα".

τι να πω περαστικά στα παιδιά, και γρήγορη ανάρρωση

Re: Γιατι??  

  Από: Costas στις 12/10/2009 11:17 πμ.

Για να καταλάβω,τί είναι τα 800 ευρώ του κράνους;Σου κάνουν μαζί και κανα συμβόλαιο οτι δεν πρόκειται να πεθάνεις;
Η λύση είναι να έχεις πρώτα μυαλό σου κεφάλι σου και μετά ακριβό κράνος.Το κράνος δεν πρόκειται να κάνει θαύματα,απλά πιθανώς να σε προστατεύσει λίγο παραπάνω.

Re: Γιατι??  

  Από: strani στις 23/10/2009 2:43 μμ.

Costas"Για να καταλάβω,τί είναι τα 800 ευρώ του κράνους;Σου κάνουν μαζί και κανα συμβόλαιο οτι δεν πρόκειται να πεθάνεις;
Η λύση είναι να έχεις πρώτα μυαλό σου κεφάλι σου και μετά ακριβό κράνος.Το κράνος δεν πρόκειται να κάνει θαύματα,απλά πιθανώς να σε προστατεύσει λίγο παραπάνω."

ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ Η ΛΟΓΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 800 ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ Κ Ρ Α Ν Ο Σ