street triple και συνεπιβατης

street triple και συνεπιβατης  

  Από: panos80 στις 30/03/2009 2:26 μμ.

γεια ξανα σε ολους.!
μιας και ειμαι πολυ κοντα στη αγορα street triple εχουν αρχισει και με πιανουν οι τελευταιες αμφιβολιες.
ξερω θα μου πειτε..η μηχανη ειναι αν σου αρεσει και τελος.
2 πραματα μονο.
ο συνεπιβατης γυρω στο 1.70 την παλευει;για μεσες διαδορμοες οχι αθηνα λαμια!
σε εθνικη ειναι τοσο κουραστικο σο λεγεται για τα naked;
αυτα και συγνωμη για την ενοχληση!

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: denthnpalevw στις 30/03/2009 3:04 μμ.

ενα θα σου πω

Η κοπελια μου με το που αγορασα το streetaki σταματησε να ανεβαινει στο μηχανακι.

ο οδηγος επειδη κανει την επιλογη της μηχανης ξερει τα αρνητικα και τα αποδεχεται, επειδη ομως ο συνεπιβατης απλα του ρχονται και δεν μπορει να κανει και πολλα ισως στραβωσει λιγο, οπως στην δικια μου περιπτωση, απλα πλεον το μηχανακι ειναι μονο για την παρτι μου και φυσικα δεν με χαλαει καθολου.
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: fethry στις 30/03/2009 3:58 μμ.

panos80"ο συνεπιβατης γυρω στο 1.70 την παλευει;για μεσες διαδορμοες οχι αθηνα λαμια!
σε εθνικη ειναι τοσο κουραστικο σο λεγεται για τα naked;"

ο συνεπιβάτης δε θα χαρεί ιδιαίτερα αλλά μπορεί να εκπαιδευτεί... καλή θέληση να υπάρχει...
στην εθνική είναι όσο κουραστικό είναι και οποιοδήποτε naked... εγώ (χωρίς μασκάκι) για διαδρομές μέχρι 200χλμ χωρίς στάση, με ρυθμούς της τάξης των 120-150 χλμ/ώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα... μετά αρχίζουν οι σβερκόπονοι...
αλλά γενικά, αν με το καλό το πάρεις, θα προτιμάς παλιά εθνική για τα ταξίδια σου...

panos80"αυτα και συγνωμη για την ενοχληση!"

συγχωρεμένος...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: john_street_triple675 στις 30/03/2009 4:44 μμ.

Η ''δικιά'' μου πάντως μου είπε ότι ένιωθε πολύ πιο άνετα στο street triple από το χτ660 super motar που είχα πριν...

Βασικά της αρέσει πολύ που μπορεί κ βλέπει πάνω από το κράνος μου(1,77 εγώ, 1,64 αυτή),οπότε νιώθει πιο άνετα.

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: Aris. στις 30/03/2009 5:15 μμ.

αν είναι να πάρεις γυμνό η SS.. πάρε το street...
ίσως είναι το πιο φιλικό, με κριτήρια το υλικό τις σέλας και θέση συνοδηγού
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: dimchrist στις 30/03/2009 5:28 μμ.

denthnpalevw"ενα θα σου πω
Η κοπελια μου με το που αγορασα το streetaki σταματησε να ανεβαινει στο μηχανακι. ."


Είναι πως θα τη μάθεις. Εμένα στο street έκατσε και πήγαινε ταξιδάκι άνετα. Μετά το Daytona όλα τα άλλα είναι τέλεια!

panos80"ο συνεπιβατης γυρω στο 1.70 την παλευει;για μεσες διαδορμοες οχι αθηνα λαμια!
σε εθνικη ειναι τοσο κουραστικο σο λεγεται για τα naked;
αυτα και συγνωμη για την ενοχληση!"


Καταρχήν δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη... δεν υπάρχει λόγος.
Στο θέμα μας... δεν είναι το πιο άνετο γυμνό μηχανάκι για συνεπιβάτη. Σίγουρα είναι καλύτερο από το Monster (δεν ξέρω για το καινούριο) και από οποιοδήποτε σύγχρονο supersport μηχανάκι.

Κουραστικό για τον οδηγό είναι στην εθνική πάνω από τα 160 ακόμα και με το μασκάκι (καλό είναι να το πάρεις). Το ξύλο από τον αέρα είναι κάτι που δε μπορεί το αποφύγεις σε αυτή την κατηγορία.

Triple Way

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: Polymhxanos στις 30/03/2009 5:57 μμ.

Ναι σιγά μην τις ρωτήσουμε...

Κάτι μα μου σου του άκουγα κι εγώ από μια δεσποινίδα (μηχανόβια η ίδια) για το σελάκι στο SP2 αλλά τελικά μέχρι Καλαμάτα πήγε κι ήρθε, κι εσείς αναρωτιέστε για το στριτριπλ που ειναι συγκριτικά σαν πολυθρόνα home cinema?

Θέμα εκπαίδευσης είναι, δεν φταίει ποτέ το μέσον, ο άνθρωπος φταίει.

Το στριτριπλ είναι ΓΑΜΩ ΣΕ ΟΛΑ και πολύ θα γούσταρα να είχα κι εγώ ένα

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: Costas στις 30/03/2009 8:33 μμ.

Polymhxanos"Ναι σιγά μην τις ρωτήσουμε...

Το στριτριπλ είναι ΓΑΜΩ ΣΕ ΟΛΑ και πολύ θα γούσταρα να είχα κι εγώ ένα

"


Εκδηλώθηκες!!!

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: Case στις 31/03/2009 12:38 μμ.

It is official. Polymhxanos is out of the closet……

Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: dimchrist στις 31/03/2009 1:38 μμ.

Polymhxanos"
Το στριτριπλ είναι ΓΑΜΩ ΣΕ ΟΛΑ και πολύ θα γούσταρα να είχα κι εγώ ένα "

Άντε με το καλό!

... ποτέ δεν είναι αργά

Triple Way

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: coot στις 31/03/2009 1:45 μμ.

panos80"γεια ξανα σε ολους.!
μιας και ειμαι πολυ κοντα στη αγορα street triple εχουν αρχισει και με πιανουν οι τελευταιες αμφιβολιες.
ξερω θα μου πειτε..η μηχανη ειναι αν σου αρεσει και τελος.
2 πραματα μονο.
ο συνεπιβατης γυρω στο 1.70 την παλευει;για μεσες διαδορμοες οχι αθηνα λαμια!
σε εθνικη ειναι τοσο κουραστικο σο λεγεται για τα naked;
αυτα και συγνωμη για την ενοχληση!"

Για μέσες διαδρομες είναι ότι πρέπει δεν έχει πρόβλημα ο συνεπιβάτης φυσικά χρειάζεται και η ανάλογη εμπειρία. Στην εθνική είναι όσο κουραστικό είναι όλα τα γυμνά. Εσύ για τι χρήση την προορίζεις τη μηχανή;
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: panos80 στις 31/03/2009 2:22 μμ.

κατ αρχην ευχαριστω ολους για τις απαντησεις
Η χρηση που προοριζω ην μηχανη ειναι καθημερινα 40 χλμ σπιτι δουλεια μεσω μιχαλακοπουλου μεσογειων
και απο κει και περα κοντινα δρομολογια για ευκολια, γιατι με το αμαξι εχω πηξει ασχημα.
Τελος, εξορμησεις μικρες (εχω εξοχικο στη λαμια ) χωρις να ειναι το μονιμο μεταφορικο μου μεσο για τετοια πραματα.

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: fethry στις 31/03/2009 2:32 μμ.

panos80"Η χρηση που προοριζω ην μηχανη ειναι καθημερινα 40 χλμ σπιτι δουλεια μεσω μιχαλακοπουλου μεσογειων"

το καλοκαίρι πηγμένος στην κίνηση με st3 θα ψιλοφρικάρεις... άσε που δεν κάνεις καλό στο μοτοσακό... πάρε κι ένα παπί...

panos80"Τελος, εξορμησεις μικρες (εχω εξοχικο στη λαμια ) χωρις να ειναι το μονιμο μεταφορικο μου μεσο για τετοια πραματα."

λαμία πας άνετα...
γενικά την ελλάδα τη γυρνάς χαλαρά ακόμα και με γυμνό... δεν έχει τόσο μεγάλες αποστάσεις...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: takis1964 στις 31/03/2009 2:50 μμ.

Ο συνεπιβατης κυριο λογο εχει τι ηλικια εχει και σε τι εχει μαθει ως τωρα

Re: street triple και συνεπιβατης  

  Από: triplepower στις 15/06/2009 7:20 μμ.

panos80"γεια ξανα σε ολους.!
μιας και ειμαι πολυ κοντα στη αγορα street triple εχουν αρχισει και με πιανουν οι τελευταιες αμφιβολιες.
ξερω θα μου πειτε..η μηχανη ειναι αν σου αρεσει και τελος.
2 πραματα μονο.
ο συνεπιβατης γυρω στο 1.70 την παλευει;για μεσες διαδορμοες οχι αθηνα λαμια!
σε εθνικη ειναι τοσο κουραστικο σο λεγεται για τα naked;
αυτα και συγνωμη για την ενοχληση!"

και γω ρε παιδια είμαι στην ίδια κατασταση.συντομα 8α αποκτήσω κ εγω το στριτ τριπλ κ ψιλοσκέφτομαι κ πως θα κα8εται πίσω η καλή μου.αλλα δν νομίζω να έχουμε πρόβλημα γιατι εγω είμαι σχεδόν 1,90 κ αυτή δν ξεπερνάει το 1,65 νομίζω,απλα 8α κρύβεται πίσω μου πιο πολυ ανησυχώ για τα φιλαράκια μ π είναι στο ύψος μ