Tiger 1050 Sport

Tiger 1050 Sport  

  Από: Montechristo στις 05/07/2014 8:54 πμ.

Από προχθες άλλαξα τον παλιό μου έρωτα (800XC) με νέο....

Εκπληκτικό μηχανάκι, με απίστευτη ροπή (και το 800 είναι ροπάτο, αλλα αυτό μοιάζει να είναι από άλλο πλανήτη )

Τεράάάάστια διαφορά ο 17αρης σε σχέση με τον 21, ξεκούραστη, αν και λίγο περίεργη θέση οδήγησης, με το τιμόνι να είναι πολύ κοντά, και το μονόμπρατσο αλλάζει όλη την είκονα της μηχανής!

Βέβαια δεν θα μπορούσαν να λέιψουν τα μικρό-προβληματάκια όπως το γεγονός ότι έμεινα από βενζίνη στο επόμενο τετράγωνο (πόσο θα ανέβαζε την τιμή της μηχανής 5€ βενζίνη???), και το ίδιο απόγευμα παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα με το 800 με την μίζα... . Μετά από 1 ώρα διαδρομή μεσα στην Αθήνα, σβήνω, πάω να βάλω ξανά μπροστά και... καπούτ

Αστοχία ή έχουμε μία μίζα την φοράμε σε όλους και ότι κάτσει??

Ενιγούεϊ ΔΕΝ ξενερώνουμε ποτέ, θα διορθωθεί και συνεχίζουμε...!!!


See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Genesis στις 05/07/2014 11:03 πμ.

Την αγόρασες καινούρια?? Καλορίζικη κιόλας!!! Κούκλα! Γιατί δεν πετάγεσαι μέχρι την αντιπροσωπεία να δεις τι θα σου πούνε??

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: vemar στις 05/07/2014 12:04 μμ.

Καλορίζικη, καλοτάξιδη και πολλά όρθια σπόρ χλμ!

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: voyager1970 στις 05/07/2014 12:20 μμ.

Καλορίζικη & Καλοτάξιδη φίλε Σπύρο!

Συμφωνώ με τον Γιάννη (s_mduck), και εννοείται πως σε καλύπτει η εγγύηση της αντιπροσωπεία.

Αλλά είσαι 100% σίγουρος πως το πρόβλημα είναι στο μοτέρ της μίζας και δεν είναι στην μπαταρία;
Εχε υπόψην πως εάν "πέσει" η τάση στην μπαταρία (κακή φόρτιση, διαρροή ηλεκτρικού ρεύματος, κ.α.) μπορεί να έχεις φώτα, ενδείξεις στο κατράν, κτλ. αλλά να μην έχει αρκετή δύναμη η μπαταρία να στρέψει το μοτερ.
Αυτό το λέω γιατί δεν έχω ακούσει η διαβάσει κάτι αντίστοιχο για την μίζα του Tiger 1050 Sport.
Το σίγουρο είναι πως δεν είναι ίδια με το 800.

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Tigris3 στις 05/07/2014 2:04 μμ.

Ω ρε φίλε τι μου κάνεις τώρα και είμαι ζηλιάρικο αγόρι... Τρέλα είναι το εργαλείο!!
Καλορίζικη, καλοτάξιδη και αγρατζούνιστοι και οι δυό σας!!!
Να την χαρείς όσο πάει και ακόμα παραπάνω!

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Montechristo στις 05/07/2014 4:13 μμ.

s_mduck"Την αγόρασες καινούρια?? Καλορίζικη κιόλας!!! Κούκλα! Γιατί δεν πετάγεσαι μέχρι την αντιπροσωπεία να δεις τι θα σου πούνε??"

Ναι Γιάννη, καινούργια την αγόρασα
θα γίνει την Δευτέρα πρωί-πρωί
voyager1970"
Αλλά είσαι 100% σίγουρος πως το πρόβλημα είναι στο μοτέρ της μίζας και δεν είναι στην μπαταρία;
Εχε υπόψην πως εάν "πέσει" η τάση στην μπαταρία (κακή φόρτιση, διαρροή ηλεκτρικού ρεύματος, κ.α.) μπορεί να έχεις φώτα, ενδείξεις στο κατράν, κτλ. αλλά να μην έχει αρκετή δύναμη η μπαταρία να στρέψει το μοτερ.
Αυτό το λέω γιατί δεν έχω ακούσει η διαβάσει κάτι αντίστοιχο για την μίζα του Tiger 1050 Sport.
Το σίγουρο είναι πως δεν είναι ίδια με το 800."

Πρέπει να είναι μίζα, γιατί στα 10' που κρύωσε λίγο πήρε....
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Genesis στις 05/07/2014 4:21 μμ.

Γιατι ομως να στο κανει σε καινούριο μηχανακι αυτο? Μιζα κιόλας? ? Για βαλτους ενα χερι ακομα βγαζουν απο το εργοστάσιο μηχανες με πρόβλημα στη μιζα ήμαρτον! Ελπιζω να ειναι κατι πιο απλο απο αυτο ομως!

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Montechristo στις 05/07/2014 4:40 μμ.

s_mduck"Γιατι ομως να στο κανει σε καινούριο μηχανακι αυτο? Μιζα κιόλας? ? Για βαλτους ενα χερι ακομα βγαζουν απο το εργοστάσιο μηχανες με πρόβλημα στη μιζα ήμαρτον! Ελπιζω να ειναι κατι πιο απλο απο αυτο ομως!"

Αμήν....
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: jou στις 05/07/2014 6:46 μμ.

καλοτάξιδο φίλε μου
το μηχάνημα τα σπάει

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: memis στις 05/07/2014 8:25 μμ.

Φίλε μου καλοτάξιδο και απο εμένα... Εύχομαι να λυθεί σύντομα το πρόβλημα σου.

Αν μπορώ να σε καθησυχάσω ... εγώ έχω γράψει 7000km με το SPORT και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα τέτοιο θέμα !

Καλές βόλτες και πάντα όρθιες

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: sprint900 στις 05/07/2014 10:04 μμ.

Montechris"
s_mduck"Γιατι ομως να στο κανει σε καινούριο μηχανακι αυτο? Μιζα κιόλας? ? Για βαλτους ενα χερι ακομα βγαζουν απο το εργοστάσιο μηχανες με πρόβλημα στη μιζα ήμαρτον! Ελπιζω να ειναι κατι πιο απλο απο αυτο ομως!"

Αμήν.... "


Όχι απλώς αμήν , συν Αθήνα και χείρα κίνει , εντάξει η μίζα , έτυχε ζημιά είναι ας πούμε , να το πάρει το ποτάμι , αλλά εγώ αν έσπρωχνα καινούργιο μηχανάκι γιατί δεν του έβαλαν βενζίνη να με πάει έστω μέχρι το βενζινάδικο , θα τους το γύριζα πίσω και θα ζήταγα όχι άλλη μηχανή αλλά τα λεφτά μου πίσω , λέγοντας τους γύφτους , μόνο έτσι καταλαβαίνουν κάτι φορές , αν είναι δυνατόν !
Καλορίζικο και καλοτάξιδο να είναι φίλε , εύχομαι ειλικρινά να είναι το τελευταίο πρόβλημα αυτό .

Μάταιόν εστι παρά θεών αιτείσθαι ά τις εαυτώ χορηγήσαι ικανός εστι.

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Montechristo στις 06/07/2014 9:55 πμ.

memis"Φίλε μου καλοτάξιδο και απο εμένα... Εύχομαι να λυθεί σύντομα το πρόβλημα σου.

Αν μπορώ να σε καθησυχάσω ... εγώ έχω γράψει 7000km με το SPORT και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα τέτοιο θέμα !

Καλές βόλτες και πάντα όρθιες "

Συμβαίνουν αυτά.... Το θέμα δεν είναι τι πήγε λάθος, αλλά ποια είναι η αντιμετώπιση από την αντιπροσωπεία...
Εκεί νομίζω είναι το κλειδί!!!
Είδωμεν...
See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: johnygalan στις 06/07/2014 9:08 μμ.

Καλορίζικο Σπύρο και καλά χλμ να έχεις
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Genesis στις 06/07/2014 9:20 μμ.

Montechris"
memis"Φίλε μου καλοτάξιδο και απο εμένα... Εύχομαι να λυθεί σύντομα το πρόβλημα σου.

Αν μπορώ να σε καθησυχάσω ... εγώ έχω γράψει 7000km με το SPORT και δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα τέτοιο θέμα !

Καλές βόλτες και πάντα όρθιες "

Συμβαίνουν αυτά.... Το θέμα δεν είναι τι πήγε λάθος, αλλά ποια είναι η αντιμετώπιση από την αντιπροσωπεία...
Εκεί νομίζω είναι το κλειδί!!!
Είδωμεν... "



Σε συγχαιρω πάντως που είσαι ψύχραιμος! Πες μας τα νεα τι έγινε οταν θα πας!

Re: Tiger 1050 Sport  

  Από: Montechristo στις 06/07/2014 9:57 μμ.

[quote="s_mduck"

Σε συγχαιρω πάντως που είσαι ψύχραιμος! Πες μας τα νεα τι έγινε οταν θα πας! [/quote]

Και τι άλλο να κανω Γιάννη μου... Αν αρχίσω και βρίζω θεούς και δαίμονες προκαταβολικά θα αλλάξει κατι?

Θα σας ενημερώσω για το αποτέλεσμα!!

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline