Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα

Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: captainl στις 16/09/2013 11:04 μμ.

Καλησπερα και απο εμενα!

Προσφατα αγορασα το νεο Tiger σε λευκο και μολις εχω κανει τα πρωτα μου 300 χιλ.

Ειμαι νεος οδηγος σε "μεγαλη" μηχανη .....(πριν ειχα ενα innova ) και οπως καταλαβαινεται οι δυσκολιες/φοβιες , ειναι αρκετες οπως και οι αποριες! Ελπιζω ολα να πανε καλα και σιγα σιγα να εγκλιματιστω με το νεο μου αποκτημα!

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: galileos στις 16/09/2013 11:13 μμ.

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα πάντα με κράνος !

Επίσης, υπομονή και προσοχή γιατί το γκάζι είναι γλυκό!

Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: Costas στις 16/09/2013 11:14 μμ.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Καλές βόλτες και με προσοχή

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: billy the kid στις 17/09/2013 12:01 πμ.

Καλώς ήρθες φίλε, έλα και σε καμία βόλτα να σε γνωρίσουμε

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: Tigris3 στις 17/09/2013 12:17 πμ.

Από το παπί στο Tiger πήγες και συ με τη μία ρε αθεόφοβε??!
Έχε στο νου σου ότι έχει πολύ ροπή και χαμηλά και ανεβάζει στροφές διαολεμένα γρήγορα! Ειδικά σε βρεγμένο και γλιστερό οδόστρωμα (και σε πλακόστρωτα, πλακάκια, βενζινάδικα, κλπ) με πολύ πολύ προσοχή και σύνεση στο δεξί σου καρπό!

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: HelenKoR στις 17/09/2013 10:38 πμ.

Καλώς όρισες!
Καλά χιλιόμετρα να έχεις με προσοχή και σύνεση!
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: captainl στις 17/09/2013 11:23 πμ.

Να ειστε καλα ολοι σας !! Το καταλαβα απο την πρωτη στιγμη οτι πρεπει να εχω το μυαλο μου στο δεξι μου καρπο !!!!!!
Και βεβαια θα φροντισω να παμε βολτα αλλα και να γνωριστουμε!

Απο το παπι στο τιγρη......και αν σου πω οτι δεν ειχα ξανακατσει και σε αλλη μηχανη θα το πιστεψεις????

Το μονο προβλημα που αντιμετωπίζω ειναι το βαρος.....δεν μπορω να το συνηθίσω με τιποτα! ( καλα 15 μερες την εχω ) Το αριστερο συνήθισε την απομόνωση μιας και τις πρωτες μερες με πονουσε αφανταστα !

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: HelenKoR στις 17/09/2013 12:56 μμ.

captainl"[...] Το αριστερο συνήθισε την απομόνωση μιας και τις πρωτες μερες με πονουσε αφανταστα !"




ο,τι απορία έχεις και σε ο,τι μπορούμε να βοηθήσουμε, εδώ είμαστε
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: orange στις 17/09/2013 1:37 μμ.

καλές βόλτες και μη φοβάσαι τίποτα!

Όλα θα πάνε καλά!

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: captainl στις 17/09/2013 1:42 μμ.

Χαχαχαχα


πρεπει να αγορασω μανιταρια!!!
2 φορες μου εχει πεσει σταματημενος που ειμαι !!!! ευτυχως χωρις να πληγωθει πουθενα ,..... εκτος το ηθικο μου!
Το καλυτερο που ειχα μεχρι τωρα ειναι που την παρκαρα αναμεσα σε δυο αυτοκινητα στην ακρη του δρομου και η μπροστα μου ροδα ηταν μεσα στο λουκι του πεζοδρομιου για τα νερα.......... ε την συνεχεια οταν πηγα να την ξεπαρκαρω νομιζω την ξερεται ολοι! 10 λεπτα να την βγαλω και μια ουρα απο ιχ να με μπινελικονουν που ειχα κλεισει τον δρομο...χαχαχαχαχα

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: HelenKoR στις 17/09/2013 1:47 μμ.

χαχαχα! μάθε να παρκάρεις με την όπισθεν
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: HelenKoR στις 17/09/2013 1:55 μμ.

(μου έχει τύχει να έχω την πίσω ρόδα του παπιού σε λούκι -γυαλί- και να ανοιγω γκάζι και να γλιστράει ο κώλος πότε αριστερά και πότε δεξιά. και αναγκάστηκα να σπρώξω το μηχανάκι -χωρίς γκάζι- λίγο μπροστά ωστε να βγει απο το λούκι η ρόδα)
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: PTiger800 στις 17/09/2013 2 μμ.

captainl"Ειμαι νεος οδηγος σε "μεγαλη" μηχανη .....(πριν ειχα ενα innova ) και οπως καταλαβαινεται οι δυσκολιες/φοβιες , ειναι αρκετες οπως και οι αποριες! "


Έκανα παρόμοια μετάβαση πριν από 2 1/2 χρόνια. Είναι λίγο ζόρικο είναι η αλήθεια...
Υπομονή

captainl"2 φορες μου εχει πεσει σταματημενος που ειμαι !!!!"

Σε νοιώθω. Και εμένα μου είχε πέσει έτσι "χαζά"

captainl"Το καλυτερο που ειχα μεχρι τωρα ειναι που την παρκαρα αναμεσα σε δυο αυτοκινητα στην ακρη του δρομου και η μπροστα μου ροδα ηταν μεσα στο λουκι του πεζοδρομιου για τα νερα.......... "

Πάντα μπροστά ρόδα στην ανηφόρα και stand στην κατηφόρα. Θα συνηθίσεις. Εκτός αυτού όμως πρέπει να συνηθίσεις και το σπρώξιμο χωρίς να είσαι πάνω στη σέλα. Σε τέτοιες περιπτώσεις (παρκάρισμα σε κατηφόρα), αν προσπαθήσεις να βγεις όντας πάνω στη σέλα είναι πρακτικά αδύνατο (όπως είδες). Το να το σπρώξεις όμως ενώ πατάς κάτω είναι κάτι που γίνεται (ειδικά για τους άρρενες...)
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: tharis στις 17/09/2013 2 μμ.

captainl"
2 φορες μου εχει πεσει σταματημενος που ειμαι !!!! "


ποσα κιλα εισαι ?? Ξεκινα γυμναστηριο και πρωτεινες!! χαχαχ

Καλοταξιδη και με προσοχη!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Νεος οδηγός ....Νεο απόκτημα  

  Από: captainl στις 17/09/2013 4:48 μμ.

haris"
captainl"
2 φορες μου εχει πεσει σταματημενος που ειμαι !!!! "


ποσα κιλα εισαι ?? Ξεκινα γυμναστηριο και πρωτεινες!! χαχαχ


Καλοταξιδη και με προσοχη!"


85 δεν φτάνουν?? Χαχαχα εντωμεταξύ μονο αριστερα δεν τα καταφερνω καλά δεξια δεν εχω θεμα!!!
Στα τελευταια παρκαριζματα αποφεύγω ανηφόρες , κατηφορες και γενικά κακοτοπιές!! Χεχεχε.
Έριξα μια ματια γενικά για αξεσουάρ αλλά δεν υπάρχουν και πολλά ή μήπως δεν έψαξα καλά