Ηχος τρικυλινδρου

Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: Constantinos στις 04/08/2013 1:18 πμ.

Καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση!Μεσα στις επομενες μερες θα εχω στην κατοχη μου ενα στρεετ τριπλ!!υπαρχει τροπος να πετυχω εναν ηχο σαν του τιγρη(1050)!! Οταν λεω για τον τιγρη ενννοω με μια εξατμιση τυπου arrow!!μπορω να πετυχω αυτο τον ηχο!!;;; ευχαριστω!!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: Aris. στις 04/08/2013 6:37 μμ.

O ηχος του ενος ειναι σχεδον ιδιος με το αλλο ... και τα 2 ειναι τρυκιλνδρα και τα 2 εχουν το κλασσικο triumph σφυριγμα.
Το θεμα ειναι οτι ... περισσοτερα κυβικα , πιο χοντρος , μπασος ηχος.
Αυτο δεν μπορεις να το πετυχεις καπως...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: Theozed στις 05/08/2013 12:37 πμ.

Φίλε Constantinos,

Αφού Tiger με εξάτμιση Arrow ήθελες , γιατί τσίμπησες το street triple man?

Απόλαυσε αυτό που επέλεξες και σου αρέσει. Κράτα την ταυτότητά του. Μην πασχίζεις να το κάνεις να μοιάσει με οτιδήποτε άλλο! Είναι ξεχωριστό έτσι όπως είναι!



Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: orange στις 05/08/2013 11:33 πμ.

όλα τα τρικύλινδρα Triumph έχουν χαρακτηριστικό ήχο. Αν δεν τον έχεις "εντοπίσει" ...θα τον εντοπίσεις.

Από κει και πέρα ανάλογα τον κυβισμό είναι και το μπάσο του ήχου.

Αν αλλάξεις εξάτμιση, θα υπάρχει και πάλι ο χαρακτηριστικός τρικύλινδρος ήχος. Θα υπάρχει όμως διαφορά ως προς τα μπάσα του. Γίνεται πιο κροταλιστός... πιο ξερός. Ανεβαίνουν τα πρίμα και μειώνονται τα μπάσα.

Καλές βόλτες με το νέο απόκτημα!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: john doufexis στις 05/08/2013 12:32 μμ.

Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: johntar στις 07/08/2013 3:28 μμ.

Τι άλλο θα ακούσουμε και θα διαβάσουμε εδώ δεν ξέρω!!!!
Ποιος θα τονίσει τα χιλιάδες λάθη μου να μου τονίσω άλλα χίλια κ τ' αμέτρητα τα πάθη μου!!!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: Theozed στις 09/08/2013 1:39 πμ.

johntar"Τι άλλο θα ακούσουμε και θα διαβάσουμε εδώ δεν ξέρω!!!! "





Darkness makes it easier to find the "Light"!

Re: Ηχος τρικυλινδρου  

  Από: Constantinos στις 14/08/2013 8:36 μμ.

Δεν αντιλεγω στο οτι αφορα τον ηχο και τα διαφορετικα μοντελα!Το θεμα ειναι οτι ο ηχος ειναι φοβερος τοσο του triple οσο και του tiger!Αυτο που θελω να πω ειναι....βασικα θα ανεβασω αυτο το βιντεο για να ξεκαθαρισω λιγο τι εννοω !! https://www.youtube.com/watch?v=ZNSvxc4kZ6U