Περι χρωματων ο λογος...

Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: TheFace στις 13/03/2013 6:59 μμ.

Good evening everybody!

Σκεφτομαι να κανω μια αποπειρα για undertail στον τιγρη μου αλλα θελω να αποφυγω παση θυσια να ξαναβαψω το εργοστασιακο χρωμα της δικιας του ουρας. Επισης δε θελω για κανενα λογο να κανω πολυεστερικες παρεμβασεις μη αναστρεψιμες αν το τελικο αποτελεσμα δεν με ικανοποιησει. Λεω λοιπον να πειραματιστω σε μια αλλη, μεταχειρισμενη και χαμηλου κοστους και θα ηθελα τα σχολια σας στα παρακατω:

Απο οσο γνωριζω ο τιγρης δεν εχει το ιδιο λευκο σε ολες τις χρονολογιες-μοντελα. Ο δικος μου του '11 ειναι λευκο περλα ενω για παραδειγμα του '07 ειναι λευκο απλο...

Επισης εχει λενε σημασια ο φοντος που γινεται η βαφη... δηλαδη αν βαψεις για παραδειγμα με το ιδιο παντα χρωμα δυο πλαστικα διαφορετικου αρχικου χρωματος το καθενα, τοτε θα υπαρχει διαφορα εστω και ελαχιστη στο τελικο αποτελεσμα. Αν ισχυει κατι τετοιο τοτε θα πρεπει το πλαστικο της ουρας που θα ψαξω να βρω να ειναι ασπρο αν θελω το καλυτερο αποτελεσμα...

Και τελος, οποιος ξερει και μπορει να μου συστησει καλο και δοκιμασμενο φαναρτζη για να μου κανει το βαψιμο, ειναι ευπροσδεκτος και τον ευχαριστω εκ των προτερων!
money cant buy me love

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: Polymhxanos στις 13/03/2013 8:17 μμ.

TheFace"Και τελος, οποιος ξερει και μπορει να μου συστησει καλο και δοκιμασμενο φαναρτζη για να μου κανει το βαψιμο, ειναι ευπροσδεκτος και τον ευχαριστω εκ των προτερων!"


Αν εννοείς βαφέα με το ''φαναρτζή'' έχω να σου προτείνω:

http://paintkiller.ucoz.com/index/kal_or_sate/0-9

Και καλός και πιο φτηνός σε τιμές από άλλους που ξέρω.

Θα δεις και δουλειές του στο σάιτ του, αλλά και στην σελίδα του στο ΦΒ https://www.facebook.com/pages/Paint-Ki ... 6577276318

Θα σου πω μόνο, ότι είναι ο αγαπημένος βαφέας του africa twin club , που είναι όλοι τελειομανείς με τις μοτό τους...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: TheFace στις 13/03/2013 9:16 μμ.

Polymhxanos"
TheFace"Και τελος, οποιος ξερει και μπορει να μου συστησει καλο και δοκιμασμενο φαναρτζη για να μου κανει το βαψιμο, ειναι ευπροσδεκτος και τον ευχαριστω εκ των προτερων!"


Αν εννοείς βαφέα με το ''φαναρτζή'' έχω να σου προτείνω:

http://paintkiller.ucoz.com/index/kal_or_sate/0-9

Και καλός και πιο φτηνός σε τιμές από άλλους που ξέρω.

Θα δεις και δουλειές του στο σάιτ του, αλλά και στην σελίδα του στο ΦΒ https://www.facebook.com/pages/Paint-Ki ... 6577276318

Θα σου πω μόνο, ότι είναι ο αγαπημένος βαφέας του africa twin club , που είναι όλοι τελειομανείς με τις μοτό τους..."


Thanks!

Μολις μιλησα με το Στελλιο και μου ειπε οτι μονο με τον κωδικο μπορεις να πετυχεις το εργοστασιακο χρωμα 100%. Αλλιως παντα θα υπαρχει μια αποκλιση. Μου ειπε να παω να τσεκαρω κατω απο τη σελα γιατι εκει συνηθως γραφει τον κωδικο του χρωματος.

Πηγα και τσεκαρα αλλα δεν βρηκα κατι. Ξερω οτι για παραδειγμα η yamaha δε δινει τους κωδικους των χρωματων της. Δεν ξερω τι γινεται με την Triumph...

Γνωριζει μηπως κανεις που μπορω να βρω τον κωδικο χρωματος για το μηχανακι μου?
money cant buy me love

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: bonnie στις 13/03/2013 9:31 μμ.

TheFace"
Γνωριζει μηπως κανεις που μπορω να βρω τον κωδικο χρωματος για το μηχανακι μου?"



παρε αυριο πρωι τηλ στην Τ, κεντρικα ή αντιπροσωπεια, κ ΛΟΓΙΚΑ, θα στον δωσουν.
αν τα βρεις σκουρα μαζι τους, παρε τηλ τον Κοτσιδα στο Πολυγωνο 210 6437773

μπορεις κ να αντιστρεψεις την διαδικασια φυσικα..
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: TheFace στις 13/03/2013 9:52 μμ.

bonnie"
TheFace"
Γνωριζει μηπως κανεις που μπορω να βρω τον κωδικο χρωματος για το μηχανακι μου?"



παρε αυριο πρωι τηλ στην Τ, κεντρικα ή αντιπροσωπεια, κ ΛΟΓΙΚΑ, θα στον δωσουν.
αν τα βρεις σκουρα μαζι τους, παρε τηλ τον Κοτσιδα στο Πολυγωνο 210 6437773

μπορεις κ να αντιστρεψεις την διαδικασια φυσικα.. "


Σ' ευχαριστω Αναστασια!

Σιγουρα θα την αντιστρεψω...
money cant buy me love

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: Savvas Drakakis στις 17/03/2013 7:34 μμ.

τελικα εγινε το project με την ουρα?
με ενδιαφερει
[size=150:hzlp5hbd]Me:Dear God, will I ever get another motorcycle?
[size=150:hzlp5hbd]God:Keep the Faith son.....

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: johnygalan στις 17/03/2013 10:54 μμ.

Μέσα στη σελίδα της επίσημης triumph υπάρχουν κάπου οι κωδικοί για όλα τα χρώματα.


TheFace"
Απο οσο γνωριζω ο τιγρης δεν εχει το ιδιο λευκο σε ολες τις χρονολογιες-μοντελα. Ο δικος μου του '11 ειναι λευκο περλα ενω για παραδειγμα του '07 ειναι λευκο απλο...
"


Το '07 δεν είχε άσπρο!
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: TheFace στις 18/03/2013 3:37 μμ.

Savvas Drakakis"τελικα εγινε το project με την ουρα?
με ενδιαφερει "


Το project ειναι σε πληρη εξελιξη... πιστευω μεχρι την αλλη βδομαδα να εχει ολοκληρωθει!
money cant buy me love

Re: Περι χρωματων ο λογος...  

  Από: TheFace στις 18/03/2013 3:40 μμ.

johnygalan"Μέσα στη σελίδα της επίσημης triumph υπάρχουν κάπου οι κωδικοί για όλα τα χρώματα.


TheFace"
Απο οσο γνωριζω ο τιγρης δεν εχει το ιδιο λευκο σε ολες τις χρονολογιες-μοντελα. Ο δικος μου του '11 ειναι λευκο περλα ενω για παραδειγμα του '07 ειναι λευκο απλο...
"


Το '07 δεν είχε άσπρο!"


Γραψε λαθος... αν δεν ειναι το 07 τοτε το 08.
Το νοημα ειναι οτι δεν ειναι ιδιο το πρωτο λευκο που ειναι απλο, με αυτο που εχει το δικο μου που ειναι περλα. Κανω λαθος?
money cant buy me love