Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 800

Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 800  

  Από: mastersam13 στις 24/07/2012 8:30 μμ.

Με ειδοποίησαν σήμερα από την αντιπροσωπεία για αλλαγή ενός ελατηρίου στις ταχύτητες, που είναι λέει ελαττωματικό.
Είναι εντός εγγύησης και η εργασία και η αλλαγή θα γίνει δωρεάν.
Λεπτομέρειες από Δευτέρα που επιστρέφω.
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 24/07/2012 8:39 μμ.

mastersam13"Με ειδοποίησαν σήμερα από την αντιπροσωπεία για ...."


Η είδηση βέβαια εδώ, είναι αυτό που υπογράμμισα.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: mastersam13 στις 24/07/2012 8:45 μμ.

Είμαι ο πρώτος... ή ο μόνος?
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 24/07/2012 8:53 μμ.

mastersam13"Είμαι ο πρώτος... ή ο μόνος?"


Το έχω κάνει καιρό τώρα. Πάνω από ένα μήνα ίσως.

Επισήμανα το γεγονός ότι σε ειδοποίησαν γιατί απλά μπορεί να σημαίνει ότι η αντιπροσωπεία άρχισε επιτέλους να ασχολείται σοβαρά με την υποστήριξη και τις ανακλήσεις (μικρές ή μεγάλες). Αυτό είναι καλό αρκεί να συνεχιστεί.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: mastersam13 στις 24/07/2012 10:01 μμ.

Panos69"
Επισήμανα το γεγονός ότι σε ειδοποίησαν γιατί απλά μπορεί να σημαίνει ότι η αντιπροσωπεία άρχισε επιτέλους να ασχολείται σοβαρά με την υποστήριξη και τις ανακλήσεις (μικρές ή μεγάλες). Αυτό είναι καλό αρκεί να συνεχιστεί."


Τι μας πέρασες? Πάτρα εδώ
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: TAKS στις 24/07/2012 11:33 μμ.

Αυτό το ελατήριο πρέπει να το αλλάξουμε όλοι?

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 25/07/2012 8:32 πμ.

TAKS"Αυτό το ελατήριο πρέπει να το αλλάξουμε όλοι?"


Όχι, αφορά συγκεκριμένα VIN μόνο. Καλύτερα να ρωτήσεις το συνεργείο σου.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Lio στις 27/07/2012 1:26 πμ.

Και σε μένα χρήζει αλλαγης αλλα επειδη είναι στην εγγυηση κ θελει καμία ώρα κ βαλε με γραφουν καταλληλως στον πιερρακο!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 27/07/2012 9:06 πμ.

Li"Και σε μένα χρήζει αλλαγης αλλα επειδη είναι στην εγγυηση κ θελει καμία ώρα κ βαλε με γραφουν καταλληλως στον πιερρακο!!"


Φαντάζομαι ότι το κάθε εξουσιοδοτημένο συνεργείο πληρώνεται (από την Triumph) για τον χρόνο που θα αφιερώσει για να σου αλλάξει κάτι εντός εγγύησης (δωρεάν για σένα).

Βέβαια ίσως δεν τους συμφέρει η τιμή και προτιμούν να βγάζουν περισσότερα αλλάζοντας λαδάκια και τακάκια...

Πήγαινέ το αλλού.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: john doufexis στις 27/07/2012 10:08 πμ.

εγω την επαθα κ μοθ εσπασε, ευτηχως ημουν κοντα στον Σακη κ ημουν κ κολοφαρδος γτ ειχε ηδη, μοθ το αλλαξε στα καπακια κ μια χαρα. Καμια χρεωση!!!

επισης το θεμα με το κοπανημα του τιμονιου εχουμε κ αλλους παθοντες ? τι γινετε με αυτο ? ξερει κανεις ?
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 27/07/2012 10:21 πμ.

john doufexis"
επισης το θεμα με το κοπανημα του τιμονιου εχουμε κ αλλους παθοντες ? τι γινετε με αυτο ? ξερει κανεις ?
"


Για πες λεπτομέρειες...

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: john doufexis στις 27/07/2012 11:16 πμ.

εδω κ καμποσο καιρο μου κανει εναν ηχο το τημονι οταν πεφτω στα φρενα (κατι σαν κλακ) ειμαι 98% οτι ειναι ρουλεμαν (μπιλιες) λαιμου, εχθες μιλαγα κ με το VISK κ του κανει το ιδιο, επισης να σας προλαβω εχω ηδη σφηξει το παξιμαδι του λαιμου (Σακης) αλλα δν αλλαξε κατι, απλα θελω να ξερω αν ειμαστε πολλοι κ αν εχοθμε κανα νεο περι αυτου τοθ προβληματος
Βρε θα αργησεις και θα σου κρυωσει η μπριτζολα !!!!

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Panos69 στις 27/07/2012 11:22 πμ.

john doufexis"εδω κ καμποσο καιρο μου κανει εναν ηχο το τημονι οταν πεφτω στα φρενα (κατι σαν κλακ) ειμαι 98% οτι ειναι ρουλεμαν (μπιλιες) λαιμου, εχθες μιλαγα κ με το VISK κ του κανει το ιδιο, επισης να σας προλαβω εχω ηδη σφηξει το παξιμαδι του λαιμου (Σακης) αλλα δν αλλαξε κατι, απλα θελω να ξερω αν ειμαστε πολλοι κ αν εχοθμε κανα νεο περι αυτου τοθ προβληματος"


Α, αυτό; Υπάρχει διόρθωση από την Triumph αλλά και πάλι για συγκεκριμένα VIN. Τσεκάρετε με το συνεργείο σας.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: Visk στις 27/07/2012 2:36 μμ.

Καλησπερα και απο εμενα, οσον αφορα το ελατηριο, το Συνεργειο στον Πειραια μου λεει θα μου το αλαξει στο σερβις των
10 000 Κμ.
Εγω Ποτε θα Μαθω να Κανω Σουζες?
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:54, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Αλλαγή ελατηρίου στις ταχύτητες (εντός εγγύησης) Tiger 8  

  Από: TZANNSPY στις 27/07/2012 6:24 μμ.

Visk"Καλησπερα και απο εμενα, οσον αφορα το ελατηριο, το "Παλικαρι" στον Πειραια μου λεει θα μου το αλαξει στο σερβις των
10 000 Κμ. η μηχανη εχει μωλις 5000 οποτε με βλεπω να τσακονομαι...."


Αν σου "κάτσει" και σπάσει Αυγουστιάτικα σε κανά ξερονήσι/κατσικοχώρι θα αναλάβει αυτός το κόστος μεταφοράς/ταλαιπωρίας;

Ενημερωτικά στον "Π" στον Άλιμο μετά από την χθεσινή μου επίσκεψη για επίσημο VIN check -γιατί ανεπίσημα το γνωρίζω εδώ και δύο μήνες- έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη, χωρίς πολλά-πολλά, γρήγορα, εύκολα, αβίαστα, αβασάνιστα...
Μπαμπά μην... Πέφτεις !!!