Ψαχνω λαστιχα για D675

Ψαχνω λαστιχα για D675  

  Από: nfot στις 02/03/2012 7:46 μμ.

Οπως λεει και ο τιτλος, ψαχνω για παπα για το μωρο μου.

Οι επιλογες που εχω κατα νου ειναι:

Pirelli Rosso Corsa
Bridgestone S20
Michelin Power Pure
Dunlop Qualifier II

Να υπενθυμισω οτι απο μαμα φορουσε Pirelli Supercorsa SP και τωρα φοραει Pirelli Supercorsa BSB. Και απο τα δυο ειμαι πολυ ικανοποιημενος με εξαιρεση, φυσικα, τα χιλιομετρα που βγαζουν.
Λογω κρισης ομως, λεω να βαλω λιγο πιο "ταξιδιαρικα" λαστιχα.

Καμια γνωμη;
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: Ψαχνω λαστιχα για D675  

  Από: dimchrist στις 02/03/2012 9:07 μμ.

Νίκο δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα παραπάνω. Τα Bridgestone ειδικά είναι ολοκαίνουρια. Γενικά ποτέ δε μου άρεσαν.
Για τα Rosso Corsa έχω ακούσει καλά λόγια από συμφορουμίτες σε street triple.
Τα Michelin Power Pure είναι καλό λάστιχο, πάρα πολύ ελαφρύ αλλά στο όριο του δεν έχει καλή αίσθηση.
Αν και Dunlopάκιας δε θα σου πρότεινα να βάλεις τα Qualifier II. Μόνο αν το είχες το 675 για commuting. Αν θυμάμαι καλά εχεις το fazer για αυτό το σκοπό.
Για να καταλήξουμε πιστεύω αξίζει περισσότερο να βάλεις ένα πιο αγωνιάρικο λάστιχο. Αφού πλέον έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα δε τα βγάζουμε τόσο συχνά τα μηχανάκια μας τουλάχιστον ας φοράνε καλά τακούνια. Φυσικά μιλάω για τα Dunlop GP Racer (που από ότι έμαθα έβαλα σήμερα και ο Πολύκαρπος στο Daytona! - καλορίζικα με την ευκαιρία).
Βάλε Endurance πίσω & Medium μπροστά.
Καλορίζικα ότι και αν επιλέξεις!

Triple Way