καλησπερα σε ολους

καλησπερα σε ολους  

  Από: manos2902 στις 29/02/2012 3:55 μμ.

καλησπερα παιδια! ενδιαφερομαι να αγορασω ενα Tiger 1050 μετραχειρισμενο. την προηγουμενη εβδομαδα πηγα στην Triumph στη Μιχαλακοπουλου κ το εκανα test drive (αφου δεν το εχει καποιος γνωστος μου). το μηχανακι ειναι εξαιρετικο, με καταπληκτικο στησιμο και αφθονη δυναμη! Οταν ρωτησα τον πωλητη για το γνωστο θεμα με τα πιστονια εκεινος μου απαντησε κατι το οποιο δεν το εχω διαβασει στο forum.. Μου ειπε οτι σε αυτους που παρουσιασε το προβλημα ειχαν βαλει αλλη εξατμιση κ δεν ειχαν ρυθμισει το προγραμμα οπως θα επρεπε.. Ξερει καποιος κατι παραπανω γι αυτο?

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: Glober στις 29/02/2012 5:16 μμ.

Γειά σου Μάνο...

Αν ψάξεις λίγο το forum θα δείς οτι το πρόβλημα με τα πιστόνια έχει παρουσιαστεί σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις (με και χωρίς after market εξατμίσεις, βενζίνες διαφόρων ειδών, οδηγοί επιθετικοί/αμυντικοί/δεξιά χαφ κτλ).

Εάν θέλεις λοιπόν να αγοράσεις το μηχανάκι (και καλά θα κάνεις) απλά έχε στο μυαλό σου οτι υπάρχει η πιθανότητα αυτού του προβλήματος και αφορά όλα τα Tiger 1050 και μετά.

Παρεπιπτόντως και εγώ το δικό μου απο το ίδιο μαγαζί το πήρα (Μιχαλακοπούλου) και τα ίδια μου λέγανε (το μηχανάκι χαλάει μόνο στους κάγκουρες με τις περιεργες εξατμίσεις που κάνουν σούζες και οδηγούνε με σαγιονάρα κτλ).

Θα σου έλεγα να ψάξεις λίγο το φορουμ και θα δείς οτι αυτά που σου λέω παραπάνω επαληθεύονται!

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: leonithastz στις 29/02/2012 5:20 μμ.

και μένα κάτι τέτοια μου έλεγαν. ότι αυτά τα παθαίνουν οι πιτσιρικάδες, που τα πειράζουν μόνοι τους και ότι εγώ!!!
ήμουνα η εξαίρεση.
το μηχανάκι ήταν και είναι μαμά και
έχω αλλάξει μια φορά.
νομίζω τα λένε για να τα πιστεύουν οι ίδιοι
[size=200:1w8ajxcf]μη σκας για ότι μπορείς να διορθώσεις και για ότι, δεν μπορείς να διορθώσεις

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: Glober στις 29/02/2012 5:32 μμ.

Μπαααα... Για να τα πιστεψουμε εμεις τα λενε... Απλα ειναι τοσο κουτοι που θεωρουν οτι ειμαστε τοσο κουτοι ωστε να τους πιστεψουμε!

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: manos2902 στις 01/03/2012 9:17 πμ.

σας ευχαριστω για τις απαντησεις! οπως κ να εχει το μηχανακι θα το παρω αφου πουλησω βεβαια την δικια μου.. Το καλο παντως που εχω διαβασει ειναι οτι η Triumph αντικαθιστα τα πιστονια ειτε ειναι στην εγγυηση ειτε εκτος εγγυησης οποτε θα κοιμαμαι (σχεδον) ησυχος!

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: HelenKoR στις 01/03/2012 9:34 πμ.

Kαλώς όρισες! Βλέπω εχεις R6 και θέλεις να πας στον τίγρη; Μεγάλη αλλαγή!
Μην αγχώνεσαι πάντως. Αν είναι να συμβεί κάτι, θα συμβεί. Οπότε relax!

Kαλά χιλιόμετρα σου ευχομαι με όποια μηχανή κι αν κυκλοφορείς.
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: georgevts στις 01/03/2012 9:44 πμ.

Καλώς όρισες και γρήγορα με Triumph!

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: petros1479 στις 01/03/2012 10:47 πμ.

καλως ηρθες. Παρε το μηχανακι που σου αρεσει και μην ακους τιποτα!
HIGHWAY TO HELL.

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: galileos στις 01/03/2012 12:30 μμ.

Καλώς όρισες και ΠΑΝΤΑ κράνος ....
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: green-675 στις 01/03/2012 4:52 μμ.



να το παρεις αν το γουσταρεις και μετα το test drive τα υπολοιπα θα σε προβληματισουν μετα.......
το triple 675 εγινε sprint st 1050 το 2009, το st έγινε tiger sport τέλους του 2016 και το tiger sport έγινε tiger 1200xca τον Φεβρουάριο του 2020!!!!

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: Γιωργος στις 01/03/2012 5:21 μμ.

Καλώς ήρθες και με το καλο να ταιριάξει να το πάρεις..οσο για τα πιστόνια...... θα βρεις όλες τις απαντησεις μέσα στο forum

Re: καλησπερα σε ολους  

  Από: johnygalan στις 01/03/2012 7:20 μμ.

petros1479"καλως ηρθες. Παρε το μηχανακι που σου αρεσει και μην ακους τιποτα!"

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"