Ντροπη τους!!!

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: tharis στις 10/01/2012 11:20 μμ.

Υπαρχουν τοσοι ιδιωτες που πουλανε και προσεχουν τη μηχανη τους σαν τα ματια τους! Φαινεται αυτο απ την πρωτη ματια ..

Οχι οτι θα ακυρωνα τελειως ενα test bike αλλα αμα ειναι να μπλεξεις με Μακεδονα .........
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: TheFace στις 10/01/2012 11:31 μμ.

[quote="crazyumpire"]:thinking: .................
1oν.......demo ξεdemo...ξερω κατι παλληκαρια που ''Ψωφανε''(μαζι και εγω!!)να πηγαινουμε απο μαγαζι σε μαγαζι..για τεστ ...και να ψιλο-σκιζουν..οτι μηχανη να'ναι.
quote]

Γεια σου Νικολα κ@υλιαρη!!!

Εχω κεντραρει και περιμενω να κανουν το λαθος με το panigale...

Βεβαια θα πρεπει να εχω αφησει μαλλι και μουσι για να σκασω στον ιδιο!
money cant buy me love

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: TheFace στις 10/01/2012 11:33 μμ.

crazyumpire":
και χεστηκανε αμα πεσουν...που γραφει οτι αμα πεσει καποιος πληρωνει την ζημια?? υπογραφει πουθενα???
"


+1050
money cant buy me love

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: crazyumpire στις 11/01/2012 12:06 πμ.

πιο γρηγορα θα ερθουν Αποκριες..να βαλεις περουκα ...μουσια...και γυαλια....και να πας σαν Χιπης ή Ροκας!!
VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS
Veni...Vedi....WC...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: PTiger800 στις 11/01/2012 10:40 πμ.

Λεβέντες, όσες φορές έχω κάνει test ride έχω υπογράψει αντίστοιχο έντυπο.
Μέσα στην κ@υλα του να οδηγήσω το μηχανάκι, δεν μπορώ να πω ότι διάβασα τι υπέγραφα.
Πλην όμως και ο έμπορος δεν είναι μαλάκας να μην εξασφαλιστεί.
Δηλαδή αν τρακάρεις φταίει ο έμπορος; Αν πάρεις καμία γριά από κάτω φταίει ο έμπορος;
Αν το πάρεις για να κάνεις ληστεία φταίει ο έμπορος;
ΟΚ κάποιοι από εμάς (όχι εγώ) αισθάνονται την αυτοπεποίθηση να "σκίζουν" τα μηχανάκια στα test. Μαγκιά τους. Στο τέλος τέλος αν έχεις τα @ρχίδια γι αυτό είναι τα test. Για να δεις τις δυνατότητες της μοτοσυκλέτας.

Τέλος πάντων όμως γιατι το topic έχει άλλο θέμα.
Οι πιθανότητες είναι δύο:
1. Ή ο Μ..... (και όχι δεν εννοώ Μακεδόνας) Θεο-κατι δεν είχε ξαναδεί το μηχανάκι στη ζωή του και το έπαιζε πωλητής, και προσπαθούσε να σε δουλέψει
2. 'Η προσπαθούσε να σε δουλέψει γιατί κάποιο λάκο έχει η φάβα.
Και στις δύο περιπτώσεις προσπαθεί να σε δουλέψει.
Αλλά όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος πριν από εμένα :
crazyumpire"Γαμησε το...και πηγαινε αλλου...μην χανεις την ωρα σου με Ντεντεκτιβιλικα!!"
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: bonnie στις 11/01/2012 11:51 πμ.

καλημερα κ απο μενα!

πολλα θιξατε, τι να πρωτοπιασω?

αρχικα...
οταν ενα μηχανακι ειναι test ride, ο υποψηφιος αγοραστης - καγκουρας - κ@υλωμενος - πελατης - rossi - whateva υπογραφει ενα χαρτι το οποιο λεει οτι σε περιπτωση στραβης, αναλαμβανει ολη την ευθυνη, ποινικη, αστικη, κλπ.
τα μηχανακια αυτα εχουν ασφαλεια φυσικα, απλα ειναι προς τριτους κ δεν καλυπτουν τον εκαστοτε οδηγο.
υπαρχουν αυτοι που το παιρνουν μια απλη χαλαρη βολτα για να δουν τις δυνατοτητες του σαν μηχανη, κ αλλοι που πανε επι τουτου για να ξεχαρμανιασουν. καποιες φορες, ενας καλος πωλητης μπορει να διαχωρισει ενα καγκουρα testrider απο εναν απλο ανθρωπο που θελει να δει the basics. αλλα μερικοι καμουφλαρεστε πισω απο μια καθωσπρεπει εξωτερικη εμφανιση, ακους κυριε τρελε??

τεσπα..
δεν ειναι αυτο το θεμα μας...

οσον αφορα την ιστορια με το μηχανακι του ρετσου...
1ον. το συνεργειο στην μιχαλακοπουλου 92 ΔΕΝ ειναι πλεον εξουσιοδοτημενο. το εξουσιοδοτημενο εχει μεταφερθει στην μιχαλακ 167, με μηχανικο τον Βαγγελη κ τον Τριανταφυλλο κ τον Στεφανο.
στο 92, υπαρχουν και καποιες μοτο triumph, ορισμενες απο τις οποιες ηταν τεστ στην εκθεση απεναντι μεχρι προσφατα. το γεγονος οτι ενα μηχανακι ειναι τεστ, δεν το μειωνει, ουτε σημαινει οτι εχει θεμα, οτι δεν εχει στρωθει, κλπ.
οπως ειπε κ ο πανος ptiger , τα μηχανακια δεν μπαινουν για τεστ με 0 χλμ...

2ον. ο Αθηνοδωρος, ο οποιος εργαζεται εκει, δεν ειναι μηχανικος, ειναι πωλητης, κ μαλιστα χωρις προηγουμενη εμπειρια, οποτε δωστε λιγο χωρο κ δικαιολογειστε τον ως ενα σημειο. δεν γνωριζω τους λογους που εδωσε καποιες ανακριβειες για το συγκεκριμενο μηχανακι, ειδικα απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποιο τεχνικο-μηχανικο προβλημα κ να χριζει αμεσης πωλησης ή κατι τετοιο. δυστυχως αυτο μονο εις βαρος του καταστηματος μπορει να οδηγησει, κ ειναι κριμα. ευχομαι πραγματικα να μην ξανασυμβει.
δεν εκπροσωπει την triumph , παρα μονο το συγκεκριμενο καταστημα, το οποιο ειναι ανεξαρτητο.


3ον. ο ρετσος εψαχνε μηχανακι μτχ ετσι κ αλλιως, πιστευω οτι δεν εφταιγε το γεγονος οτι το μηχανακι ηταν τεστ, παρα μονο οι ανακριβειες του πωλητη. κριμα απο την μια... αλλα παντα υπαρχει the sunny side of it... κσσερεις τωρα..

4ον. μην τα τσουβαλιαζουμε ολα.. υπαρχουν κ καλοι πωλητες... εμενα ας πουμε αμα ερθει κανενας να με ρωταει για το θραξτον, θα τονε διωξω, οσο λιγοτεροι, τοσο καλυτερα..
κ αμα μου ζητησει ταιγκερ, θα του δωσω του βεντετα nikosV που παλευει να το πουλησει απο τον Μεσαιωνα.

αυτα πανω κατω....
ελπιζω τετοια αρνητικα να μην συμβαινουν στον χωρο, γενικα των μοτοΜαγαζιων.. ειναι κριμα κ καλο ειναι να το ψαχνουμε λιγο παραπανω εμεις σαν αγοραστες κ να μην πιστευουμε τα παντα.
αντε, καλημερες... προσευχηθειτε για κανεναν ηλιο, το μηχανακι κοντευει να βγαλει λειχηνες!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: tharis στις 11/01/2012 12:10 μμ.

bonnie"
αρχικα...
οταν ενα μηχανακι ειναι test ride, ο υποψηφιος αγοραστης - καγκουρας - κ@υλωμενος - πελατης - rossi - whateva υπογραφει ενα χαρτι το οποιο λεει οτι σε περιπτωση στραβης, αναλαμβανει ολη την ευθυνη, ποινικη, αστικη, κλπ."


Αυτο δε γινεται παντα και παντου .. Απλα αφηνεις μια ταυτοτητα και φευγεις

bonnie"
2ον. ο Αθηνοδωρος, ο οποιος εργαζεται εκει, δεν ειναι μηχανικος, ειναι πωλητης, κ μαλιστα χωρις προηγουμενη εμπειρια, οποτε δωστε λιγο χωρο κ δικαιολογειστε τον ως ενα σημειο. δεν γνωριζω τους λογους που εδωσε καποιες ανακριβειες για το συγκεκριμενο μηχανακι, ειδικα απο την στιγμη που δεν υπαρχει καποιο τεχνικο-μηχανικο προβλημα κ να χριζει αμεσης πωλησης ή κατι τετοιο. δυστυχως αυτο μονο εις βαρος του καταστηματος μπορει να οδηγησει, κ ειναι κριμα. ευχομαι πραγματικα να μην ξανασυμβει. "


Αναστασια ειναι αδικαιολογητος!! Δεν ειπε απλα ανακριβειες επειδη δεν ηξερε.. ειπε 1002 ψεματα και αν συνεχισει ετσι δεν κανει για πωλητης ....
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: HelenKoR στις 11/01/2012 12:26 μμ.

Ισως τελικα το common sense να μην ειναι και τοσο common...
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: galileos στις 11/01/2012 12:34 μμ.

SPAM ON

bonnie" ... προσευχηθειτε για κανεναν ηλιο, το μηχανακι κοντευει να βγαλει λειχηνες! "


Η τελευταία μου βολτούλα (περίπου 45-50 χλμ), για να μην τα παίξει η νέα πλέον μπαταρία, ήταν με 5 βαθμούς στο θερμόμετρο, αρκετό αέρα και λίγο ψιλόβροχο !!!

Τι να πεις κανείς!!

SPAM OFF
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: NikosV στις 11/01/2012 3:04 μμ.

bonnie"
4ον. μην τα τσουβαλιαζουμε ολα.. υπαρχουν κ καλοι πωλητες... εμενα ας πουμε αμα ερθει κανενας να με ρωταει για το θραξτον, θα τονε διωξω, οσο λιγοτεροι, τοσο καλυτερα..
κ αμα μου ζητησει ταιγκερ, θα του δωσω του βεντετα nikosV που παλευει να το πουλησει απο τον Μεσαιωνα.
"





http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: bonnie στις 11/01/2012 3:10 μμ.

haris"[

Αναστασια ειναι αδικαιολογητος!! Δεν ειπε απλα ανακριβειες επειδη δεν ηξερε.. ειπε 1002 ψεματα και αν συνεχισει ετσι δεν κανει για πωλητης ...."


δεν θα διαφωνησω μαζι σου... εχεις δικιο... απλα προσπαθω να σκεφτω κ τις 2 πλευρες... :/
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: madbiker στις 11/01/2012 3:12 μμ.

galileos"SPAM ON

bonnie" ... προσευχηθειτε για κανεναν ηλιο, το μηχανακι κοντευει να βγαλει λειχηνες! "


Η τελευταία μου βολτούλα (περίπου 45-50 χλμ), για να μην τα παίξει η νέα πλέον μπαταρία, ήταν με 5 βαθμούς στο θερμόμετρο, αρκετό αέρα και λίγο ψιλόβροχο !!!

Τι να πεις κανείς!!

SPAM OFF"


SPAM ON
αστα χθες φευγωντας απο τη δουλεια δεν επαιρνε μπροστα, λογικα λογω μπαταριας απο το κρυο....δοξα τω θεο και τον johnygalan που με την θετικη τους ενεργεια εκανε ενα τσακ καποια στιγμη και πηρε...αντε να δουμε αυριο το πρωι
SPAM OFF
[size=150:19cvyl53] its better to burn out, than to fade away

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: PTiger800 στις 11/01/2012 4:49 μμ.

Αναστασία, έλυσες αρκετές απορίες.
Βάζω λοιπόν μερικές ακόμα για να έχεις να ασχολείσαι
bonnie"1ον. το συνεργειο στην μιχαλακοπουλου 92 ΔΕΝ ειναι πλεον εξουσιοδοτημενο. το εξουσιοδοτημενο εχει μεταφερθει στην μιχαλακ 167, με μηχανικο τον Βαγγελη κ τον Τριανταφυλλο κ τον Στεφανο."

Ανήκει στον Τσιουρή ή στον Πιερράκο; Μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι το 167 είναι συνέχεια του 77 αλλά σε άλλο topic έγραψες ότι το 167 είναι του Πιερράκου. Τι είναι το σωστό;

bonnie"2ον. ο Αθηνοδωρος, ο οποιος εργαζεται εκει, δεν ειναι μηχανικος, ειναι πωλητης, κ μαλιστα χωρις προηγουμενη εμπειρια, οποτε δωστε λιγο χωρο κ δικαιολογειστε τον ως ενα σημειο."

Το θέμα είναι κυρίως ηθικό και δευτερευόντως επαγγελματικής εμπειρίας. Αν ο Αθηνοδωρος συνεχίσει αυτή τη δουλειά, δυστυχώς έχει κάνει πρωτίστως κακό στον εαυτό του.

bonnie"αντε, καλημερες... προσευχηθειτε για κανεναν ηλιο, το μηχανακι κοντευει να βγαλει λειχηνες!"

Γιατί στη βροχή λιώνει;
...metal under tension, begging you to touch and go...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: bonnie στις 11/01/2012 5:22 μμ.

γεια σου ρε παναγιωτη!!
λοιπον... παμε αλλη μια.. μιας κ ξεκλεβω λιγο χρονο..

PTiger800"
Ανήκει στον Τσιουρή ή στον Πιερράκο; Μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση ότι το 167 είναι συνέχεια του 77 αλλά σε άλλο topic έγραψες ότι το 167 είναι του Πιερράκου. Τι είναι το σωστό;"


μεχρι τελη 2011, ηταν ο τσιουρης @ 77 κ 92.
πλεον, τσιουρης @ 92 οχι σαν εξουσιοδοτημενος πλεον
κ πιερρακος @ 167 εκθεση κ συνεργειο εξουσιοδοτημενο.




bonnie"αντε, καλημερες... προσευχηθειτε για κανεναν ηλιο, το μηχανακι κοντευει να βγαλει λειχηνες!"





PTiger800"Γιατί στη βροχή λιώνει;"


εγω θα λιωσω απο την στασιμοτητα μου!
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: Ντροπη τους!!!  

  Από: Native στις 11/01/2012 6:55 μμ.

Εγω ρε παιδια που ειχα πάρει test ride πάντως το 800, μου έκανε εντύπωση που η πρώτη δεν πήγαινε πάνω απο 150 και αναγκάστηκα να βάλω δευτέρα...Στην περιφερειακή υμητου πάντως πέρασα και ενα Busa με 200 πριν μπει στους κόφτες η τρίτη.

Τελικά δεν μου άρεσε πάντως το μηχανάκι, άσε που μύριζε και κάτι οταν το επέστρεψα...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...