Ανανεωμένο tiger 1050

Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: johnygalan στις 23/09/2011 1:12 μμ.

Η Triumph αναβαθμίζει το Tiger 1050 ABS διαμορφώνοντας έναν χαρακτήρα με… sport διαθέσεις.

Το Triumph Tiger 1050 ABS αποτελεί μια ιδιαίτερα ολοκληρωμένη μοτοσικλέτα, με δεδομένο ότι προσφέρει μια σειρά πλεονεκτημάτων που το καθιστούν ιδανική μοτοσικλέτα για την Ελλάδα. Με νέα γραφικά, αλλαγές στη ρύθμιση της ανάρτησης, νέο, fat bar τιμόνι, νέα θέση οδήγησης, δημιουργούν μια ανανεωμένη μοτοσικλέτα, που μάλιστα διατίθεται και σε πολύ καλή τιμή (€12.590).



Ακολουθεί το επίσημο δελτίο τύπου:

«Για το 2012 η Triumph παρουσιάζει την δημοφιλή Triumph Tiger 1050 ABS SE με νέα σπόρ εμφάνιση, αναβαθμισμένα τεχνικά χαρακτηριστικά, νέα χρώματα και γραφικά.

Η Triumph Tiger 1050 ABS SE παρουσιάζεται με αναβαθμισμένη ανάρτηση που συνίσταται στον επανασχεδιασμό με νέα χαρακτηριστικά απόσβεσης εμπρός και πίσω και με νέο ισχυρότερο ελατήριο πίσω. Το αποτέλεσμα είναι καλύτερος έλεγχος κατά την οδήγηση, ιδιαίτερα με συνεπιβάτη και με μειωμένο βύθισμα κατά το φρενάρισμα.

Για την καλύτερη εκμετάλλευση της αναβαθμισμένης ανάρτησης, τοποθετήθηκε ένα νέο αλουμινένιο τιμόνι fatbar σε μαύρο χρώμα κατά 20mm χαμηλότερα από το προηγούμενο, τοποθετώντας τον αναβάτη σε μία σαφώς πιο σπόρ θέση οδήγησης.

Νέα γραφικά, όμοια στον σχεδιασμό με αυτά στα μοντέλα Speed Triple και Street Triple, κοσμούν το φέρινγκ του μοντέλου 2012 Triumph Tiger 1050 ABS SE με ένα μεγάλο αριθμό εξαρτημάτων που πλέον είναι σε μαύρο χρώμα τονίζοντας την μοντέρνα εμφάνιση της μοτοσικλέτας.

Συγκεκριμένα οι τροχοί, η βάση του πίσω γραναζιού και oi δαγκάνες φρένων έχουν πλέον μαύρη βαφή και συνοδεύονται από τις βάσεις των μαρσπιέ σε απόχρωση γραφίτη, ενώ τα τελικά των εξατμίσεων έχουν πλέον βουρτσισμένο finish.

H Triumph Tiger 1050 ABS SE είναι διαθέσιμη σε τρία χρώματα, κόκκινο, λευκό μεταλλικό και σε συνδυασμό ματ μαύρο/ματ ανθρακί. Η μοτοσικλέτα διατηρεί τα στάνταρτ εργοστασιακά αξεσουάρ, όπως χούφτες, κεντρικό stand και πλαϊνές βαλίτσες.

Η Triumph Tiger 1050 ABS SE είναι διαθέσιμη στην χώρα μας από 26/9/2011 και η τιμή της παραμένει στα €12.590 συμπεριλαμβανομένης της διετούς εργοστασιακής εγγύησης χωρίς περιορισμό χιλιομέτρων.»

Copyright© MrBike - 2011

Triumph Ελλάδας

http://www.mrbike.gr/website/teleitaia- ... hmisi.html
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: lleonidas στις 23/09/2011 2:24 μμ.

Δεν το λες κακό το ανανεωμένο και rossoneri πλέον εργαλειάκι μας..
Καλώς δεν ανεβάζουν την τιμή και υποθέτω ότι οι έμποροι θα δίνουν σε χαμηλότερη τιμή ό,τι τους έχει μείνει σε stock από το υπάρχον...

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: mixalakis στις 23/09/2011 7:54 μμ.

Αυτό έλλειπε να ανέβαζαν την τιμή επειδή άλλαξαν τη ρύθμιση της ανάρτησης και τα γραφικά.

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: chris34 στις 25/09/2011 10:57 πμ.

johnygalan"
Η Triumph Tiger 1050 ABS SE είναι διαθέσιμη στην χώρα μας από 26/9/2011 και η τιμή της παραμένει στα €12.590 συμπεριλαμβανομένης της διετούς εργοστασιακής εγγύησης χωρίς περιορισμό χιλιομέτρων.»"


3 χρονια δεν ειναι η εγγυηση η σταματησε και αυτο;
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: pap43-d2 στις 25/09/2011 2:41 μμ.

Όσοι πήγαν στην έκθεση θα το είδαν και από κοντά. Πολύ ωραίο το καινούργιο χρωματάκι ματ μαύρο/ανθρακί (αν και θα το προτιμούσα μόνο ματ μαύρο) και ωραίο τιμόνι με το λογότυπο της triumph.
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: NikosV στις 25/09/2011 5:04 μμ.

pap43-d2"Όσοι πήγαν στην έκθεση θα το είδαν και από κοντά. Πολύ ωραίο το καινούργιο χρωματάκι ματ μαύρο/ανθρακί (αν και θα το προτιμούσα μόνο ματ μαύρο) και ωραίο τιμόνι με το λογότυπο της triumph."


ουτως ή αλλως σε αυτο το χρωμα δεν εβγαινε ??
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: dimchrist στις 25/09/2011 5:32 μμ.

chris34"
johnygalan"
Η Triumph Tiger 1050 ABS SE είναι διαθέσιμη στην χώρα μας από 26/9/2011 και η τιμή της παραμένει στα €12.590 συμπεριλαμβανομένης της διετούς εργοστασιακής εγγύησης χωρίς περιορισμό χιλιομέτρων.»"


3 χρονια δεν ειναι η εγγυηση η σταματησε και αυτο;"

Τριετής ήταν μόνο για το 2010.
Όσα Triumph βγάλανε άδεια από 1/1/10 μέχρι 31/12/2010 καλύπτονται με τριετή εργοστασιακή εγγύηση. Όλα τα άλλα έχουν δύο.

Triple Way

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: pap43-d2 στις 25/09/2011 7:53 μμ.

NikosV"
pap43-d2"Όσοι πήγαν στην έκθεση θα το είδαν και από κοντά. Πολύ ωραίο το καινούργιο χρωματάκι ματ μαύρο/ανθρακί (αν και θα το προτιμούσα μόνο ματ μαύρο) και ωραίο τιμόνι με το λογότυπο της triumph."


ουτως ή αλλως σε αυτο το χρωμα δεν εβγαινε ?? "

Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως όχι, και δεν έχω δει κανένα τίγρη σε ματ μαύρο... Και ελπίζω πως όχι γιατί θα μετανιώσω που το πήρα το δικό μου σε μαύρο μεταλλικό...
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: NikosV στις 25/09/2011 9:46 μμ.

[quote="pap43-d2":10c3d0s3]
NikosV"
pap43-d2"Όσοι πήγαν στην έκθεση θα το είδαν και από κοντά. Πολύ ωραίο το καινούργιο χρωματάκι ματ μαύρο/ανθρακί (αν και θα το προτιμούσα μόνο ματ μαύρο) και ωραίο τιμόνι με το λογότυπο της triumph."


ουτως ή αλλως σε αυτο το χρωμα δεν εβγαινε ?? "

Χωρίς να είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως όχι, και δεν έχω δει κανένα τίγρη σε ματ μαύρο... Και ελπίζω πως όχι γιατί θα μετανιώσω που το πήρα το δικό μου σε μαύρο μεταλλικό...[/quote:10c3d0s3]



σε αυτον τον χρωματισμο αν δεν κανω λαθος εχει βγει απο το 2010 ή 09 δεν θυμαμαι ..
καμια φωτο εχουμε εκτος απο το κοκκινο ??
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: NikosV στις 26/09/2011 4:36 μμ.






να υποθεσω οτι ειναι αυτο το μαυρο ματ ..
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: xaotikos στις 26/09/2011 5:08 μμ.

Μπαααα το γκρι μου αρεσε καλύτερα. Του πήγαινε πολυ!!

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: pap43-d2 στις 26/09/2011 9:28 μμ.

Το μαύρο με το γκρι είχε στην έκθεση και υποτίθεται ότι ήταν το ανανεωμένο, τι να πω?
Ο καλός ταξιδευτής δεν έχει σταθερά σχέδια και δεν έχει καμιά πρόθεση να φτάσει κάπου.

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: NikosV στις 26/09/2011 10:33 μμ.

pap43-d2"υποτίθεται"


http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: acratosa στις 29/09/2011 4:13 μμ.

ωραια κινηση, αλλά don't like it.. Προσωπικό γούστο και μόνο..
Συνεχίζω να προτιμώ το 2010 SE μαυρο/ανθρακι μου..

Re: Ανανεωμένο tiger 1050  

  Από: nomad στις 29/09/2011 4:42 μμ.

Η διαφορα του δικου μου τιγρη με το καινουργιο ειναι στα 19000κμ! γτ fat bar rizoma και αναρτησεις hyperpro φοραει ηδη εδω και λιγο καιρο
bikes dont leak oil,they mark their territory.