σπασανε οι λαιμοι

σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 24/08/2011 9:24 μμ.

ομολογω οτι δεν ειχα φανταστει ποτε οτι μπορει να συμβει κατι τετοιο...
αλλα ω ναι! ο μεγαλος μανιτου εριξε την καταρα.. κ εσπασε τον λαιμο της εξατμισης... χωρις να την εχει ακουμπησει κανεις, χωρις να εχει πεσει κατω το μηχανακι, χωρις τιποτα...
με το που περναει 4-4500 στροφες, κανει ενα μπακακραουκακ κ αρχιζει να κανει σαν κακορυθμισμενο enfield... ή σαν πολυ καλα ρυθμισμενο guzzi ...

κλεινω καπως το γκαζι κ αρχιζω να σκεφτομαι απο που θα ανατιναχτει πρωτα... απο τους λαιμους ή απο τα τελικα...
παω κατευθειαν στον μεγαλο ντοκτορα... που μαζι με τον αναισθησιολογο του απεφανθησαν οτι ΑΠΛΑ εσπασε ο λαιμος...

εμειναν οι βιδες πανω στον κυλινδρο και ο σωληνας αιωρουνταν... στην αρχη ειχε σπασει λιγο.. μετα κοπηκε ολος ο σωληνας σαν να τον εχεις κοψει καθετα με μαχαιρι...





αυριο θα παω να τονε βγαλω φωτο κομμενο γιατι δεν μπορω να το πιστεψω πως μπορει να γινει αυτο...
οι διαφορές θερμοκρασιας ισως παιζουν ρολο αλλα κ παλι... να σπασει το σιδερο καθετα???

εγγυηση ευτυχως και αναμονη δυστυχως... ελπιζω να μην αργησει... το στερητικο συνδρομο πλησιαζει....


υγ. 1. ΑΝ κανουν καμια στραβη κ δεν μου το καλυψει εγγυηση, σταχτη κ μπουρμπερη το hinkley....

υγ.2. οταν λοιπον μου το καλυψουν... πριν μου στειλουν τα ανταλλακτικο... παιζει να τους πληρωσω την διαφορα και να μου στειλουν τους αλλους λαιμους τους πιο φαρδιους?

αντε κ περαστικα μας...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: tharis στις 24/08/2011 11:02 μμ.

Εσπασε μετα την φλατζα ?? Κακη τοποθετηση/ευθυγραμμιση της εξατμισης θα ελεγα σε συνδιασμο με πολυ κραδασμο απο το μοτερ, αν και σε κεινο το σημειο ειναι τοσο ζεστη που μου φαινεται πολυ περιεργο που εσπασε ..

Οσο για το να παρεις αλλο ανταλλακτικο απ αυτο που εσπασες λιγο δυσκολο μου φαινεται στην εγγυηση ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 24/08/2011 11:08 μμ.

haris":

αυτο που εσπασες "


δεν το κανα εγωωωωωω
λες να μου πουν παλι τις ιδιες αηδιες, οπως με τον ανορθωτη προπερσι? οτι το εκανα μονη μου??

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: tharis στις 24/08/2011 11:13 μμ.



Οχι ρε μην αγχωνεσαι.. και να θελεις να το σπασεις αυτο δε μπορεις ..

ΥΓ το τι μπορει να ακουσεις βεβαια ειναι αλλο θεμα .. αληθεια για τον ανορθωτη τι σου ελεγαν ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: Native στις 25/08/2011 3:45 μμ.

Ελπίζω να αναρρώσει συντομα η αγωνιάρα σου

Πιο πολυ σε αστοχια υλικου μου κάνει αν δεν την εχεις ακουμπησει πουθενα..έστω και παλαιότερα.

Το μονο κακο που έχουν τα ανοξείδωτα είναι οτι κόβονται σαν βούτυρο οταν ειναι ζεστα...

Αντε χώσε κάμια ανοιχτή να γουστάρεις, μερικές φορές καποια πράγματα χρειάζονται ενα κίνητρο....η μοτοσυκλέτα μίλησε μόνη της
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 25/08/2011 3:55 μμ.

μητσακο, τα τελικα ειναι αλλαγμενα... τους λαιμους δεν τους ειχα αλλαξει ομως... toooooo high budget....

θα δειξει....
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: georgevts στις 25/08/2011 10:19 μμ.

Ελπίζω γρήγορα να γ'ινει η κούκλα σου πάλι όπως πρώτα.Μην στενοχωριέσαι δεν είναι τίποτε αυτό.Σε ένα DR650 που ε'ιχα(made in Japan) ε'ιχε πόρο ο κύλινδρος και έσταζε λάδι!

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 31/08/2011 9:29 πμ.

εγκριθηκε η εγγυηση!!
first step accomplished...
στριβω, αρα υπαρχω...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: Ecobill στις 31/08/2011 9:38 πμ.

bonnie"εγκριθηκε η εγγυηση!!
first step accomplished... "


Αφού ισχύει και η εγγύηση σε κάποιες περιπτώσεις...πάλι καλά...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: dimchrist στις 31/08/2011 9:42 πμ.

Μπράβο!
Πότε το βλέπεις να το έχεις έτοιμο?

Triple Way

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: Notis στις 31/08/2011 2:59 μμ.

Το ματιάσαμε το μηχανάκι στη Κρήτη...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 07/09/2011 3:12 πμ.

εγγυηση Οκ, μηχανακι Οκ, ο Αρης στο central συνεργειο πολυ εξυπηρετικος (παρολο που του πρηξα τα συκωτια λιγο.. ), αντιπροσωπεια -περιέργως- οκ..
καβαλαμε ξανα μετα απο στερητικο συνδρομο... κ γουσταρουμε κανοντας μπραου μπραου στους δρομους...

στριβω, αρα υπαρχω...

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: Ecobill στις 07/09/2011 9:16 πμ.

bonnie"εγγυηση Οκ, μηχανακι Οκ, ο Αρης στο central συνεργειο πολυ εξυπηρετικος (παρολο που του πρηξα τα συκωτια λιγο.. ), αντιπροσωπεια -περιέργως- οκ..
καβαλαμε ξανα μετα απο στερητικο συνδρομο... κ γουσταρουμε κανοντας μπραου μπραου στους δρομους...

"


Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: mixalakis στις 07/09/2011 10 πμ.

bonnie"εγγυηση Οκ, μηχανακι Οκ, ο Αρης στο central συνεργειο πολυ εξυπηρετικος (παρολο που του πρηξα τα συκωτια λιγο.. ), αντιπροσωπεια -περιέργως- οκ..
καβαλαμε ξανα μετα απο στερητικο συνδρομο... κ γουσταρουμε κανοντας μπραου μπραου στους δρομους...

"


Δηλαδή τώρα που το κεντρικό συνεργείο το πήρε άλλος τα πράγματα είναι ΟΚ;
Θα ήταν καλό να έχουμε όσο πιο πολλές πληροφορίες μπορείς να μας δώσεις.

Re: σπασανε οι λαιμοι  

  Από: bonnie στις 07/09/2011 10:24 πμ.

mixalakis"Δηλαδή τώρα που το κεντρικό συνεργείο το πήρε άλλος τα πράγματα είναι ΟΚ;
Θα ήταν καλό να έχουμε όσο πιο πολλές πληροφορίες μπορείς να μας δώσεις."


Οταν λεω κεντρικο εννοω το athens central στην μιχαλακοπουλου.
πριν δεν υπηρχε συνεργειο εκει, παρα μονο απο οταν το πηρε ο τσουρης...
αρα, δεν νομιζω οτι πριν κατι ηταν κακο κ τωρα ειναι καλο, αφου δεν υπηρχε καν.

Εξαλλου, εκανα απλα μια αλλαγη μεσα στην εγγυηση. ουτε τακτικο σερβις, ουτε κατι πολυπλοκο, ουτε τιποτα...
απλα παραγγειλαμε το ανταλλακτικο αμεσα, ο αρης με υπεμεινε να του γκρινιαζω να κανει συντομα, ηρθε ο λαιμος, τον βαλανε (ελπιζω σωστα, θα δειξει... ) κ αυτο ηταν.

στριβω, αρα υπαρχω...