Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!

Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: tcool στις 13/04/2011 11 πμ.

καλημέρα σε όλους!
θέλω να πάω να κάνω το σερβισ στο τίγρη των 10000 και είδα στη μιχαλακοπούλου το εξουσιοδοτημένο αλλα δε ξέρω απο κριτικές τι παίζει από εμπιστοσύνη και εξυπηρέτηση.συνήθως το πήγαινα ευθυμίου αλλά είναι μακριά μου γιαυτό.

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: Sprinter στις 13/04/2011 11:09 πμ.

καινούργιο είναι, τι ψάχνεις να σου πούνε? Το πολύ κάποιος νέος να 'χει πάει για πρώτο σερβις.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: Native στις 13/04/2011 11:28 πμ.

Εδώ έχει κάποια θετικά σχόλια...δυστυχώς για κακή αιτία....

einai-dunaton-t3141-140.html#p43010
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: nafpaktios στις 14/04/2011 12:19 πμ.

Φιλε εγω ως αναφορα το γνωστο προβλημα με τα πιστονια δεν εχω καποιο παραπονο και δεν αντιμετωπισα προβλημα με το συγκεκριμενο συνεργειο.Το παλικαρι ειναι χρονια στα Triumph οπως μου ειπε και απο οσα εμαθα,μου ελυσε το μηχανακι κατευθειαν και το επισκευασε χωρις πολλα πολλα.Δυστυχως δεν εχω ακουσει τα ιδια για αλλα συνεργεια στα οποια πολλοι εχουν αντιμετωπισει προβληματα σχετικα με καλυψεις εντος εγγυησης.Κανενα παραπονο απο τον συγκεκριμενο λοιπον και τον συστηνω!Επι τη ευκαιρειας να ευχαριστησω και τον γνωστο Σακη για την καθοδηγηση του στο προβλημα μου απο τον οποιο επισης δεν ειχα ποτε παραπονο!
If it works don't fix it!!!

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: Glober στις 28/04/2011 11:14 πμ.

Έχω την τίγρη απο την αρχή του χρόνου και η μέχρι τώρα (μικρή) εμπειρία που έχω απο αυτό το συνεργείο είναι πολύ καλή. Ο μάστορας (Γιώργος νομίζω) φαίνεται οτι έχει μεγάλη εμπειρία και ξέρει τι κάνει και η μέχρι τώρα συμπεριφορά τους είναι πολύ επαγγελματική.

Το μόνο που θα μπορούσα να παρατηρήσω (πιο πολύ παίρνοντας την ευκαιρία να χαριτολογήσω παρά ως μομφή) είναι οτι όταν τον Δεκέμβριο, είχα της αναστολές μου να πάρω την μηχανή λόγω όλης της ιστορίας με τα πιστόνια, ο μάστορας ήταν ιδιαίτερα καθησυχαστικός λέγοντας μου οτι το μηχανάκι είναι σκυλί, έχει συμβεί σε πολύ λίγα μηχανάκια και μόνο το 2007 και το πάθανε μόνο καγκούρια που το σκίσανε.

Βέβαια έχοντας διαβάσει απο το φορουμ (και όχι μόνο) τι γίνεται δεν πήρα στα σοβαρά την άποψη του αλλά τελικά το μηχανάκι το πήρα ( )

Όντας πλέον κάτοχος και συμβουλευόμενος τον μαστοράκο μου. τώρα παίρνω συμβουλές οι οποίες δεν πολυταιριάζουν σε μηχανάκι "σκυλί".

Για παράδειγμα:

Πχ. Μην βάζεις σούπερ αμόλυβδη γιατί θα πιέζεται ο κινητήρας, οι after market εξατμίσεις μπορεί να χαλάσουν το μηχανάκι, πρέπει να τσεκάρω τακτικά τα λάδια γιατί αυτό το μηχανάκι καμιά φορά χάνει κτλ.

Μήπως φοβάται κάτι και δεν μου το λέει????

Να τελειώσω επαναλαμβάνοντας οτι είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστήμένος απο το συγκεκριμένο συνεργείο αλλά δεν μπορώ να μην χαμογελάω λίγο πονηρά όταν σκέφτομαι την παραπάνω αλλαγή στάσης.

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: tharis στις 28/04/2011 12:17 μμ.

Πες του .. "Τα ξερω ολα!!" .. να μη σου λεει κι αυτος τσαμπα μ@λ@κιες...
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: Native στις 28/04/2011 12:42 μμ.

Vagelis Kallianesis"
...Μην βάζεις σούπερ αμόλυβδη γιατί θα πιέζεται ο κινητήρας, οι after market εξατμίσεις μπορεί να χαλάσουν το μηχανάκι, πρέπει να τσεκάρω τακτικά τα λάδια γιατί αυτό το μηχανάκι καμιά φορά χάνει κτλ....

...Μήπως φοβάται κάτι και δεν μου το λέει????
"

Κάτι θα φοβάται κι αυτός...αλλά αμφιβάλλω αν ξέρει τι είναι....

Θέλουν και τα λένε αυτά? Η τους ξεφεύγουν εν ώρα εργασίας για να περάσει η ώρα??

Τελείωσε...πάω να αγοράσω Motorkote...
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: Glober στις 28/04/2011 12:48 μμ.

haris"Πες του .. "Τα ξερω ολα!!" .. να μη σου λεει κι αυτος τσαμπα μ@λ@κιες... "


...και να το συνδιάσω και με τσιμπιματάκι στο μάγουλο και πονηρό χαμόγελο για να το ν ψαρώσω τελείως?

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: tharis στις 28/04/2011 3:18 μμ.

Vagelis Kallianesis"
haris"Πες του .. "Τα ξερω ολα!!" .. να μη σου λεει κι αυτος τσαμπα μ@λ@κιες... "


...και να το συνδιάσω και με τσιμπιματάκι στο μάγουλο και πονηρό χαμόγελο για να το ν ψαρώσω τελείως? "


"μπαγασακο .... "
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Συνεργείο Μιχαλοκοπούλου???Γνώμη!  

  Από: black_power στις 01/05/2011 1:50 πμ.