Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy

Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: rAnger στις 26/05/2008 11:55 πμ.

Γεια σας παιδες!
Νέο μελος,
χαίρομαι που μπαινω σε νεα παρεα!
Αγόρασα το 1050 σε λευκό πριν λίγες μερες.

Ομολογώ ότι ειχα ενδοιασμους για τη μεταβαση απο tdm900, αλλα εχω αρχίσει ήδη να ερωτευομαι την καινούρια οπότε θα ξεπεράσω την παλια..

Στο θέμα μας:
Εχει δει κανεις λύση για το πισινουλι του??

Εννοω το tail tidy που καταργει το πισω λασπωτηρα-βαση πινακιδας με τα φλας.
Ρε γμτ δε θελω να αρχισω να κοβω απ τη μια αλλα απο την αλλη όπως το φανταζομαι γυμνουλι πισω λεω πως θα ειναι πολυ κωλ....ρα, ε? Θα δειξει και το τελικο αλλιώς,θα δειξει η μηχανη αλλο χαρακτήρα...

Λεω εγω τώρα...
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: Case στις 26/05/2008 1:13 μμ.

Καλώ μας ήρθες nomidis. Και καλορίζικος ο νέος Τίγρης. Καμία σχέση με το TDM θα το καταλάβεις σύντομα.
Όσο για το Tail Tidy, θα σε συμβούλευα να το ξανασκεφτείς, εκτός και αν θέλεις με την πρώτη βροχούλα να γίνεται η πλάτη σου τρικολορε από τις λάσπες

Καλές βόλτες και πάντα όρθιος!!



Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:36, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: coot στις 26/05/2008 1:22 μμ.

Καλοτάξιδος και πάντα όρθιος! Μα καλά όλοι τη κινητή βαβούρα έχουν (TDM) ?? έλεος. tail tidy υπάρχουν πολλά αλλά ετοιμάσου για πολύ νερό.... θα σε διαφωτίσουν τα υπόλοιπα μέλη με tiger!
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: Costas στις 26/05/2008 1:50 μμ.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!Περιμένουμε και καμία φωτό
Κι εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά για την αλλαγή που πας να κάνεις στην ουρά.Ξανασκέψου το

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: mixalakis στις 26/05/2008 7:07 μμ.

Όπως είπαν και οι άλλοι, ακόμα και αν δεν πειράξεις τίποτα απολύτως, με την πρώτη βροχή η πλάτη του συνεπιβάτη γίνεται καλοκαιρινή.
Δεν θέλω να φαντάζομαι καν τι θα γίνει αν βγάλεις και την πινακίδα!!

Εκτός αν κυκλοφορείς μόνο με λιακάδα ή σκοπεύεις να βάλεις επέκταση του πίσω φτερού.

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: icet στις 26/05/2008 11:02 μμ.

Καλώς ήρθες και καλοτάξιδο το εργαλείο
Όσο για το Tail tidy προσωπικά δεν μου αρέσει αλλά περί ορέξεως....
Αν τελικά το αποφασίσεις θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα νερά που πετάγονται όπως είπαν και οι από πάνω
---biip biip---

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: rAnger στις 27/05/2008 10:01 πμ.

Ευχαριστώ ρε παίδες για το θερμό καλοσόρισμα!!
Case"Καμία σχέση με το TDM θα το καταλάβεις σύντομα"

Case, έχω αρχίσει να το καταλαβαίνω και (πράγμα που δεν το περίμενα) να εκτιμώ τον Εγγλέζο κατασκευαστή για κάποια πράγματα..
c"Μα καλά όλοι τη κινητή βαβούρα έχουν (TDM) ?? έλεος."

Coot, η TDM ήταν όντως κινητή βαβούρα, ειδικά με τις Termignoni που της φόραγα ατάπωτες, ΑΛΛΑ θέλω σε παρακαλώ η όποια αναφορά στην "πρωην μου" να γίνεται με το σεβασμό που της αρμόζει, την αγαπούσα και την αγαπώ ακόμα Και αυτό γιατι το άξιζε, έτσι? Πρέπει να το πούμε..
Costas"Κι εγώ θα συμφωνήσω με τα παιδιά για την αλλαγή που πας να κάνεις στην ουρά.Ξανασκέψου το "

Costas, κι εγω συμφωνω με τα παιδιά αλλά δεν αντέχω αν δεν τη δω χωρις βρακάκι ρε συ.. Κι ας με λερώσει.. Καθε τι εχει το κόστος του...

Και στα υπόλοιπα παλικάρια, εκτιμώ την αποψη σας αλλά ...αν δε φαω λάσπη μυαλό δε βάζω, οπότε αν εχετε κανενα link-καταστημα αλλο μελος που ξερετε οτι φοραει, θα σας ήμουν ευγνώμον!

Ελπίζω να σας δω από κοντά συντομα.
Μαζεύεστε πουθενα?
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: icet στις 27/05/2008 11:28 πμ.

nomidis"Μαζεύεστε πουθενα?"


Παρακολούθα το forum και όλο και κάποιο καφέ θα πιούμε
---biip biip---

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: TheFace στις 23/04/2011 12:29 μμ.

Φιλε rAnger εχω την ιδια καψουρα με εσενα... να δω την κολαρα του τιγρη χωρις βρακακι... κι ας με λερωσει

Παρ' ολα αυτα θελω να αποφυγω το κοψιμο της μαμισιας βασης και ψαχνω κι εγω καποιο ετοιμο aftermarket tail tidy.

Μιας και το thread ειναι αρκετα παλιο και κοβεται χωρις καποια συγκεκριμενη προταση, τελικα βρηκες κατι?

Thanx!
money cant buy me love

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: TheFace στις 23/04/2011 12:30 μμ.

Coot, η TDM ήταν όντως κινητή βαβούρα, ειδικά με τις Termignoni που της φόραγα ατάπωτες, ΑΛΛΑ θέλω σε παρακαλώ η όποια αναφορά στην "πρωην μου" :cool: να γίνεται με το σεβασμό που της αρμόζει, την αγαπούσα και την αγαπώ ακόμα :-D Και αυτό γιατι το άξιζε, έτσι? Πρέπει να το πούμε..

money cant buy me love

Re: Ερωτηση για Tiger1050 Tail Tidy  

  Από: rAnger στις 18/05/2011 6:12 μμ.

Οχι φίλε μου, δε βρήκα τιποτα έτοιμο κι ετσι τελικά μετά από τρία ολοκληρα χρόνια....
...η δικιά μου δεν έβγαλε ακόμα το βρακάκι της...
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb