Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 9:42 πμ.

Παίδες όπως προειπα σε άλλο thread ετοιμαζομαι να ΑΝΤΑΛΛΑΞΩ το shiver μου με ένα sp3 του 2007 (στην ουσία ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ για ΣΤΟΚ του 06 αγορασμενο το 07)με ΠΟΛΥ λίγα χιλιόμετρα (εύχομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ),7000χιλιομετρα για την ακρίβεια .θα Ήθελα να σας ρωτήσω τι κατα τη γνώμη σας πρέπει να προσέξω πριν το αποτολμησω.Επίσης μερικά θέματα που με απασχολούν ΕΙΝΑΙ
1.πόσο εύκολο ΕΙΝΑΙ να γυρίσει το (ηλεκτρονικό) κοντέρ ;
2.αν και τα λάστιχα ΕΙΝΑΙ αφαγωτα ΕΙΝΑΙ βέβαιο ότι θέλουν αλλαγή λόγω ηλικίας ;και Μπαταρία φαντάζομαι θα θελει λόγω ακινησιας
3.ο έμπορος μου προσφέρει Εγγύηση 12 μηνών ,ξέρετε τι πρέπει να περιλαμβάνει ;
Οποία άλλη συμβουλή ή οδηγία ΕΙΝΑΙ ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτη .
Σας Ευχαριστώ θερμα!
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: crazy artist στις 14/03/2011 10:10 πμ.

redf"Παίδες όπως προειπα σε άλλο thread ετοιμαζομαι να ΑΝΤΑΛΛΑΞΩ το shiver μου με ένα sp3 του 2007 (στην ουσία ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ για ΣΤΟΚ του 06 αγορασμενο το 07)με ΠΟΛΥ λίγα χιλιόμετρα (εύχομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ),7000χιλιομετρα για την ακρίβεια .θα Ήθελα να σας ρωτήσω τι κατα τη γνώμη σας πρέπει να προσέξω πριν το αποτολμησω.Επίσης μερικά θέματα που με απασχολούν ΕΙΝΑΙ
1.πόσο εύκολο ΕΙΝΑΙ να γυρίσει το (ηλεκτρονικό) κοντέρ ;
2.αν και τα λάστιχα ΕΙΝΑΙ αφαγωτα ΕΙΝΑΙ βέβαιο ότι θέλουν αλλαγή λόγω ηλικίας ;και Μπαταρία φαντάζομαι θα θελει λόγω ακινησιας
3.ο έμπορος μου προσφέρει Εγγύηση 12 μηνών ,ξέρετε τι πρέπει να περιλαμβάνει ;
Οποία άλλη συμβουλή ή οδηγία ΕΙΝΑΙ ιδιαιτέρως ευπρόσδεκτη .
Σας Ευχαριστώ θερμα!"


NA TO ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ!!!
1) Τα ηλεκτρονικά κοντέρ απ' όσο ξέρω δεν αλλάζουν (τουλάχιστον με την ευκολία που άλλαζαν παλιά τα αναλογικά). Για να γίνει κάτι τέτοιο λογικά θα χρειάζεται πολύ εξειδικευμένη γνώση. Τεσπα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος γι' αυτό...
2) Αν η μηχανή είναι στοκ, όπως λες και φυλάσσονταν σε σκιερό μέρος μπορεί και να μη θέλουν αλλαγή. Αλλά αυτό καλύτερα να στο πει κάποιος με εμπειρία (κάποιος που να εμπιστεύεσαι) που θα του τη δώσεις να την οδηγήσει.
3) Να είναι οπωσδήποτε γραπτή και να περιλαμβάνει ότι και της αντιπροσωπείας (μηχανικά, ηλεκτρικά κλπ). Εχε όμως υπόψη σου ότι η εγγύηση που θα σου δώσει, λογικά θα αφορά ΜΟΝΟ την επισκευή στο δικό του συνεργείο. Εσύ πριν την πάρεις πήγαινε σε μια επίσημη αντιπροσωπέια triumph και κάνε οπωσδήποτε έλεγχο. Ρώτησε τους και όλα αυτά που ρώτησες εδώ και πιστεύω θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!!!!

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 11:03 πμ.

Ευχαριστώ !! Το εκανα Ήδη ,τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία θεσνικη για να κλείσω ραντεβού αλλα προέκυψαν δυο σοβαρά προβλήματα :ο Μηχανικός έχει αναρρωτικη άδεια κ το μηχανάκι ΕΙΝΑΙ Καβάλα ,εγωΒεροια κ όπως καταλαβαίνεις ο συντονισμός κ η Μεταφορά πριν το πάρω ΕΙΝΑΙ απο δύσκολα ως αδύνατα ..Δυστυχώς στην Καβάλα δεν Υπαρχει triumph ..ο υπεύθυνος μου είπε ότι ΕΙΝΑΙ σε ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (λογικό..) κ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ότι μου δίνει την Εγγύηση ακριβώς για να χω το κεφάλι μου ήσυχο ..σημειωτέον δε ότι θάναι γραπτή αλλα όπως χαρακτηριστικά ανέφερε δεν περιλαμβάνει τα ηλεκτρικά ΔΙΟΤΙ ΠΟΤΕ μια Εγγύηση δεν τα περιλαμβάνει ..δε ξερω αν Αυτό ισχύει πχ αν κάψει ηλεκτρονική ή μείνει απο Μπαταρία η αντικατάσταση ΕΙΝΑΙ στα πλαίσια της εγγύησης ;
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 11:08 πμ.

Φυσικα και περιλαμβανει και τα ηλεκτρονικα .. και αν το μηχανακι δεν εχει μπαταρια καλυτερα να σου βαλει μια πριν το παρεις..

Προς Λαρισα κοιταξες ? Ειχαν ενα ολοκαινουργιο απο test ride σε εξεφτελιστικη τιμη.. δεν ξερω αν υπαρχει ακομη ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 11:46 πμ.

Α ναι ; Ποιο ΠΟΤΕ ; Που να κοιτάξω ;
Μπαταρία ναι συμφώνησε θα βάλει
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 2:46 μμ.

Oops τωρα προσεξα οτι γραφεις speed και οχι street.. εγω για street μιλουσα sorry!

Και αν δε στη δωσει γραπτως την εγγυηση πως θα σου την δωσει δλδ ??
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 3:08 μμ.

Ααα.το street το ξέρω ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ένα ΚΟΚΚΙΝΟ ,το έχουν Ακόμα .κ η Αλήθεια ΕΙΝΑΙ ότι η τιμη του ΕΙΝΑΙ κανόνι (6900€-900 χιλ) αλλα speed δεν ΕΙΝΑΙ ...
Δε ξέρω ,μου ΦΑΙΝΕΤΑΙ λίγο σε Όλα μπροστά στο μεγαλο του αδερφο ..
Η Εγγύηση θα ΕΙΝΑΙ γραπτή απλώς δε θα περιλαμβάνει τα ηλεκτρικά .
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: crazy artist στις 14/03/2011 3:43 μμ.

φιλαράκι, λίγο ταλαιπωρία, βέβαια, αυτό που θα πω αλλά:
1)περιμένεις να γίνει καλά ο μάστορας στη Σαλονίκη
2)πας παίρνεις το μηχανάκι από την Καβάλα και του το πας Θεσσαλονίκη να το δει [αν είναι γνωστός σου και μπορεί, πρότεινέ του να πάτε μαζί Καβάλα, να το δει επί τόπου, για να γλυτώσεις το πήγαινε - έλα (καλά, αυτό είναι λίγο δύσκολο)]
3)εφόσον είναι οκ το αγοράζεις, ειδάλλως το πας πίσω και ενημερώνεις το forum μην τη πατήσει κάνας άλλος...

...θα ταλαιπωρηθείς πολύ, αλλά και τα 7000, είναι 7000...

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 4:05 μμ.

Και γτ δεν το πας στην Ξανθη..?! ειναι και πιο κοντα
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: petros paloukidis στις 14/03/2011 7:23 μμ.

doctor παρε το να κανουμε παρεα στη βεροια μολις πριν λιγες μερες αποκτησα το μικρο του αδερφακι....μην βιαστεις για την αγορα ψαξε το καλα..οτι απορια εχεις στειλε πμ..
ο τολμων νικα!

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: doohan στις 14/03/2011 7:57 μμ.

......
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:47, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 8:06 μμ.

Γιατί απο την Ξάνθη αγοράστηκε απο τον προηγούμενο κ εξ όσων έμαθα ΕΙΝΑΙ φίλοι και ..you know...
the road is made clear when viewed from above..

Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: redfoot στις 14/03/2011 8:08 μμ.

petros paloukidis"doctor παρε το να κανουμε παρεα στη βεροια μολις πριν λιγες μερες αποκτησα το μικρο του αδερφακι....μην βιαστεις για την αγορα ψαξε το καλα..οτι απορια εχεις στειλε πμ.."

Επ! Βεροιωτης με street ?? δεν είχα δει κανένα triumph ως τώρα ΕΚΤΟΣ ενός παλιού speed κάποτε ! Βεβαίως Βεβαίως ,ψοφαω για βόλτες ;-)
the road is made clear when viewed from above..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 8:26 μμ.

redf"Γιατί απο την Ξάνθη αγοράστηκε απο τον προηγούμενο κ εξ όσων έμαθα ΕΙΝΑΙ φίλοι και ..you know..."


Δε νομιζω να εχεις προβλημα, αφου ετσι κι αλλιως φανταζομαι η μηχανη εχει πουληθει ηδη στο καταστημα, αλλα εσυ ξερεις..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: Αγορα speed triple μτχ,τα φώτα σας παρακαλώ  

  Από: tharis στις 14/03/2011 8:41 μμ.

redf"
petros paloukidis"doctor παρε το να κανουμε παρεα στη βεροια μολις πριν λιγες μερες αποκτησα το μικρο του αδερφακι....μην βιαστεις για την αγορα ψαξε το καλα..οτι απορια εχεις στειλε πμ.."

Επ! Βεροιωτης με street ?? δεν είχα δει κανένα triumph ως τώρα ΕΚΤΟΣ ενός παλιού speed κάποτε ! Βεβαίως Βεβαίως ,ψοφαω για βόλτες ;-)"


Χθες περασα απο Βεροια , αλλα πολυ χαλι οι δρομοι .. δεν το ευχαριστηθηκα ..
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..