Πόσο πιτσιλάει

Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Tasos1050 στις 16/10/2010 1:57 μμ.

Βασικά δεν ήξερα που να το βάλω αυτό το post οπότε ελπίζω να το πέτυχα.Προχθές έφαγα την πρώτη μου βροχή με το τίγρη μου οπότε αναρωτιέμαι πόσο πιτσιλάει ο πίσω τροχός ;Όταν είσαι δικάβαλο φτάνει μέχρι την πλάτη του συνεπιβάτη;

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: johnygalan στις 16/10/2010 3:27 μμ.

Αν και το δικό μου είναι αλλεργικό στη βροχή (επίσης στη σκόνη και τις λάσπες)

Πάντως κανα δυο φορές(οχι παραπάνω) που έφαγα καλή βρόχη σε ταξίδι θυμάμαι οτι το
μπουφάν της γυναίκας μου είχε γεμίσει αρκετές στάμπες απο λασπόνερα, αλλά αμα έχεις
πίσω βαλίτσα τότε δεν υπάρχει πρόβλημα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Tasos1050 στις 16/10/2010 4:23 μμ.

χαχα όλα αλλεργικά είναι αλλά κάποιες φορές πρέπει να γυρνάς απο εκεί που πήγες!Οταν δεν έχεις βαλίτσα τι γίνεται..?

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: alexandros.s στις 16/10/2010 6:26 μμ.

καλησπερα!το παιζεις ανετος και ωραιος σκεπτομενος οτι υπαρχουν και χειροτερα!
τωρα ποια ειναι αυτα, δεν ξερω ακριβως αλλα σκεψου οτι π.χ βρεχει και φορας ανοιχτοχρωμα ρουχα,
η' οτι σε πετυχε βροχη για μολις 5-10 λεπτα φτανοντας σπιτι, η' οτι προ ολιγου επλυνες την μηχανη... κτλ κτλ

ουτως η αλλως βροχη ειναι και θα περασει!!!

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: doohan στις 16/10/2010 7:21 μμ.

..........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:45, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Rory στις 16/10/2010 9:52 μμ.

Για δες αυτο εδω http://translate.googleusercontent.com/ ... 2mD3y0U52Q
Keep on Rockin

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Thodoris Laskaris στις 19/10/2010 8:25 πμ.

Rory"Για δες αυτο εδω http://translate.googleusercontent.com/ ... 2mD3y0U52Q"



Ουσιαστικά αυτό είναι και το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω με τη μοτο μου....
Λάδια από την αλυσίδα και λάσπη από τον πίσω τροχό.
Τα λάδια τα αντιμετώπισα τοποθετώντας μια προέκταση (αυτσχέδια) στο φτεράκι της αλυσίδας, έτσι ώστε να καλύπτει όλο το πίσω γρανάζι. Έτσι είναι όλες οι μοτο του κόσμου, εκτός από το tiger.....
Τα λασπόνερα αντιμετωπίζονται μόνο με βαλίτσα πίσω, η οποία το χειμώνα.... μονιμοποιείται!!!!
Η λύση του πιο πάνω link, έχει μεγάλο κόστος και , προσωπικά, δεν μου αρέσει. Ούτε η βαλίτσα μου αρέσει, αλλά αυτή βγαίνει μια ηλιόλουστη μέρα που θα πάω για καφεδάκι....
Αντικειμενικά μιλώντας, είναι απαράδεκτα προβλήματα για μια μοτοσυκλέτα τόσο καλή, που κοστίζει και 13 χιλιάρικα καινούρια!

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Thimios στις 19/10/2010 5:14 μμ.

Thodoris Laskaris"
.................................................................................................................................................
..................Αντικειμενικά μιλώντας, είναι απαράδεκτα προβλήματα για μια μοτοσυκλέτα τόσο καλή, που κοστίζει και 13 χιλιάρικα καινούρια!"


Ναι αλλά...





...σου δίνει τόση μεγάλη ευχαρίστησή όταν την οδηγάς που τελικά κάνεις τον αδιάφορο

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Theophilos στις 20/10/2010 8:40 πμ.

mAlon den egrapse kanenas katoxos spe triple me kommeno ftero sto topic e??
ekei na deis neraaaaa, oso afora to grasso ths alysidas einai kathara thema lipantikou kai texnikhs efarmoghs sthn alusida!!!
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: denthnpalevw στις 20/10/2010 9:26 πμ.

speed/street triple χωρις φτερακι δεν ειναι θεμα ποσο πιτσιλαει αλλα κατα ποσο τρεχει........

αν εχει νερα κατω το νερο εχει συνεχομενη ροη και οχι απλα πιτσιλιες... σε σημειο να λουζεις και το κρανος... αρκει να χεις σαμπουαν...
Δεν έχω υπογραφή.......

http://betform.blogspot.com/

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Theophilos στις 20/10/2010 12:28 μμ.

Etsi......
Opoios fovatai,... menei spiti kai koimatai!!!...

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Aris. στις 20/10/2010 1:30 μμ.

2-3 φορες με εχει πιασει δυνατη βροχη στον δρομο....
Σαν κινητο συντριβανι εμοιαζα...

================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: takis1964 στις 20/10/2010 2:11 μμ.

Στα αξεσουαρ εχουν γραφτει διαφορα για φτερακι εμπρος , προσθηκη στο πισω ,καθως και προφυλακτηρας φτερο πισω τροχου μαζι με τιμες και τα 2 πρωτα με κωδικους απο TRIUMPH
υπαρχουν και φωτο
Επειδη τα ειχα βαλει και εγω προτεινονται ανεπιφύλακτα



topic393.html

Re: Πόσο πιτσιλάει  

  Από: Tasos1050 στις 30/10/2010 1:39 μμ.

Για το οτι είναι απαράδεκτο για τέτοιας αξίας μηχανή να πιτσιλάει δεν 8α συμφωνήσω γιατί λόγο δουλειάς είδα και άλλα μηχανάκια με αξία στα 10 χιλιάρικα και κάνει μπάνιο σχεδόν και ο οδηγός χωρίς να βγεί κανένα πίσω φτερό.Γνωστός με το multistrada 1100 χωρίς βαλίτσα έχει το ίδιο θέμα.Το πίσω carbon φτερό ειναι ομορφο αλλα μάλλον με βλέπω να καταλίγο σε βαλίτσα οσο και αν με χαλάει.