Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!

Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tooljim13 στις 24/07/2010 9:23 μμ.

Καλησπέρα...Θα ήθελα να ρωτήσω αν τό'χει πάθει κάποιος άλλος???
Απ'ότι κατάλαβα ο συνδιασμός του ήλιου και της δέσμης φωτός του τίγρη έλιωσαν το φανάρι???
Είναι δυνατόν???
"Πώς γένεν αυτό???"....που λέει κι ο Ογκουνσότο!!!!!!!!!!
Άκριβως απο εκείνα τα 2 λιωμένα σημεία φώτιζει η μικρή σκάλα...




Ευχαριστώ...

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tamis στις 25/07/2010 8:40 μμ.

βαλε σωστα λινκσ σε παρακαλω
White Tiger on the road...

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: alexandros.s στις 25/07/2010 9:26 μμ.

που το θυμηθηκες ρε αρχοντα τον ογκουνσοτο?!?!?!?! με εκανες και γελασα να σαι καλα!!!!

by the way στο δικο μου δεν εχω δει τιποτα!

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: Polymhxanos στις 25/07/2010 11:20 μμ.

Υπάρχουν και χειρότερα. Τι να πει και ο καημένος με την 458 Italia, που εκεί που πήγαινε...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tooljim13 στις 26/07/2010 10:09 πμ.

Συγνώμη αλλά έκανα οτι ακριβώς λέει στο Forum για να ποστάρω φωτό...Δεν ξέρω τι πηγε στραβά..
Ορίστε οι photos...







Πιστεύω πως φαίνεται ξεκάθαρα στην τελευταία φωτογραφία πως έλιωσε ακριβώς πανω στο σημείο απο το οποίο περνάει η δέσμη φωτός της μικρής σκάλας οπώς είχα πεί και στο πρώτο πόστ..
Το θέμα όμως είναι πως και συνέβη μόνο σε μένα και χώρις να έχω και φώτα xenon!!!!
Δηλαδή έτσι και βάλω και xenon τί θα γίνει;;;; ΘΑ ΚΑΕΙ ΟΟΟΟΟΟΛΗ Η ΜΑΣΚΑ!!!!!!;;;;;;!!!

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tamis στις 26/07/2010 12:23 μμ.

χωρις να θελω να το παιξω ειδημον αλλα... τα φωτα ξενον εχουν ποιο χαμηλη θερμοκρασια λειτουργειας... τωρα οσο αφορα το γιατι μου κανει εντυπωση!!! τι σημαινει εχει ηλιο ζεστη και βλακειες... αστοχια υλικου ειναι.. το φως του ηλιου εχει πολυ μικρότερη επιρροη απο μια λαμπα στους 10 ποντους...
White Tiger on the road...

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: chris34 στις 26/07/2010 12:31 μμ.

Αν εισαι μεσα στην εγγυηση να πας αμεσως να στο αλλαξουν!!
Ειναι απαραδεκτο αυτο που σου ετυχε!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: TRIUMPHAKIAS στις 26/07/2010 12:43 μμ.

Προφανως ο φιλος δεν μας λεει οτι ξεχασε τον διακοπτη στο on για πολυυυυυ ωρα ενω ειχε σβησει την μηχανη με kill switch και σε συνδυασμο με την απαλευτη ζεστη το επαθε αυτο....προφανως το εΖπρωξες κιολας μετα για να παρει μπροστα ετσι?

Εχει παθει ακριβως το ιδιο πραγμα φιλος με Gsxr 1000 επειδη ξεχασε τον διακοπτη ετσι οπως περιεγραψα πιο πανω.

Αν εισαι τυχερος μπορει να στο περασουτν εγγυηση αλαλ επειδη βλεπω οτι ειναι μπλε το χρωματακι σου μαλλον εισαι εκτος εγγυησης.
Και Σερρά Σερρά....δικοί μας θα'ναι και πάλι οι δρόμοι....

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: Sprinter στις 26/07/2010 1:03 μμ.

Αν είναι όπως στο Σπριντ, πάς για πολλά λεφτά...
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tooljim13 στις 26/07/2010 5:35 μμ.

Αυτό που λέει ο tamis για τα φώτα xenon πως έχουν χαμηλότερη θερμοκρασία ομολογώ πως δεν το γνωρίζω..Εμένα θα με βόλευε να είναι έτσι γιατί τοτε θα ήξερα μια σίγουρη λύση για το συγκεκριμένο πρόβλημα..

Chris34 μακάρι να ήταν μέσα στην εγγύηση,τέλη Δεκεμβρίου έληξε..

Και εννοείται πως δεν συνέβη κάτι ανάλογο με αυτό που περιγράφει ο triumphakias για 3 απλούς λόγους:
1)Δεν σβήνω ΠΟΤΕ το μηχανάκι με kill switch
2)Δεν αφήνω ΠΟΤΕ το μηχανάκι στον ήλιο παρά μόνο όταν δεν υπάρχει σκιά στα 100 μέτρα απο κεί που θέλω να πάω και
3)Δεν εχω σπρώξει σε καμία περίπτωση το μηχανάκι.
Σόρι κιόλας αλλά ο φίλος σου δλδ ξέχασε ΚΑΙ τα κλειδιά πάνω στο gsxr ΚΑΙ τον διακόπτη ανοιχτό;;; Πώς το κατάφερε;;;

Όπως και να'χει ελπίζω να μην χειροτερέψει και χρειαστώ οπωσδήποτε φανάρι γιατί μέχρι τώρα είναι μόνο αισθητικό το πρόβλημα..

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας..

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: ATN PANOS στις 26/07/2010 6:08 μμ.

για μενα φαινεται καθαρα αστοχια υλικου

δεν παιζει σημασια απο που σβηνεις το μηχανακι,η ποση ωρα εμεινε ανοιχτο το φως σταματημενο

τα φαναρια ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μπορουν να μεινουν οση ωρα χρειαζεται
χωρις το παραμικρο προβλημα.
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: tooljim13 στις 26/07/2010 6:20 μμ.

[quote:1imlkwvu]για μενα φαινεται καθαρα αστοχια υλικου

δεν παιζει σημασια απο που σβηνεις το μηχανακι,η ποση ωρα εμεινε ανοιχτο το φως σταματημενο

τα φαναρια ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μπορουν να μεινουν οση ωρα χρειαζεται
χωρις το παραμικρο προβλημα.[/quote:1imlkwvu]


Εννοείται!!!!!!!Το δικό το φανάρι έπρεπε να τύχει να μην αντέξει;;;;;

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: johnygalan στις 26/07/2010 7:32 μμ.

TRIUMPHAKIAS"Προφανως ο φιλος δεν μας λεει οτι ξεχασε τον διακοπτη στο on για πολυυυυυ ωρα ενω ειχε σβησει την μηχανη με kill switch και σε συνδυασμο με την απαλευτη ζεστη το επαθε αυτο....προφανως το εΖπρωξες κιολας μετα για να παρει μπροστα ετσι? "

Προφανώς βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα



ljim13"
Σόρι κιόλας αλλά ο φίλος σου δλδ ξέχασε ΚΑΙ τα κλειδιά πάνω στο gsxr ΚΑΙ τον διακόπτη ανοιχτό;;; Πώς το κατάφερε;;;
"
+1050


ATN PANOS"για μενα φαινεται καθαρα αστοχια υλικου

δεν παιζει σημασια απο που σβηνεις το μηχανακι,η ποση ωρα εμεινε ανοιχτο το φως σταματημενο

τα φαναρια ειναι κατασκευασμενα ετσι ωστε να μπορουν να μεινουν οση ωρα χρειαζεται
χωρις το παραμικρο προβλημα."

+1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: Aris. στις 26/07/2010 10:33 μμ.

Και 'γω τα λεφτα μου στην αστοχια υλικου τα βαζω...

Μοιαζει σαν να θρυματιστηκε. Περνα μια βολτα απο το Chips Away και ρωτα τους αν μπορουν να το σινιαρουν ... Εχουν κατι ζορικες ρυτινες εκει , παιζει να το "συνεφερουν" καπως.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Έλιωσε το φανάρι????!!!!!!  

  Από: doohan στις 26/07/2010 11:12 μμ.

.....
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.