street triple or speed triple

Re: street triple or speed triple  

  Από: Aris. στις 08/07/2010 11:54 μμ.

haris"
Αυτο ακουγεται λιγο τραγικο για ελευθερη εξατμιση, με προγραμμα, χωρις καταλυτη που κοστιζει 1200euro .. δε νομιζεις... ??"



viewtopic.php?f=7&t=1301

Βεβαια μπορει να ηταν καπως... "αυστηρο" το δυναμομετρο... ή δεν ξερω γω τι αλλο , δεν εχουμε ιδιαιτερες πληροφοριες

Αν βαλεις ποτε εξατμιση παντως, θα σου προτεινα να κανεις δυναμομετρηση πριν και μετα.
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple or speed triple  

  Από: grgasteus στις 08/07/2010 11:56 μμ.

Aris."Πολυμηχανε , στριτ εχεις και ξερεις ή στριτ εχεις και το στρωνεις ?
Να φανταστω οτι το εχεις ανοιξει μεχρι τις 10κ , γιαυτο τα λες αυτα ?
Ειμαι μια 100αρα κιλα και τα 204 στο κοντερ τα βλεπω με 4η στα ΜΠΑΜ χωρις να πεσει το κοντερ κατω απο τις "


κοιτάζοντας το αβαταρ σου ... δε σου φαίνετε ! ! !
..κοίτα...δεν το έχω πάρει ακόμα, αλλά...

Re: street triple or speed triple  

  Από: tharis στις 09/07/2010 12:08 πμ.

Aris."
haris"
Αυτο ακουγεται λιγο τραγικο για ελευθερη εξατμιση, με προγραμμα, χωρις καταλυτη που κοστιζει 1200euro .. δε νομιζεις... ??"



viewtopic.php?f=7&t=1301

Βεβαια μπορει να ηταν καπως... "αυστηρο" το δυναμομετρο... ή δεν ξερω γω τι αλλο , δεν εχουμε ιδιαιτερες πληροφοριες

Αν βαλεις ποτε εξατμιση παντως, θα σου προτεινα να κανεις δυναμομετρηση πριν και μετα."


Εγω το πηρα κατευθειαν με την arrow .. οποτε ποιος μετραει τωρα τα αλογα...

Ο ηχος και τα μειων κιλα μου φτανουν !!
. Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θες ..

Re: street triple or speed triple  

  Από: n.g.k στις 09/07/2010 1:13 πμ.

Παιδιά και όσο αφορά με το r1 για το ότι είναι 197 άλογα ..με βελτίωση το έφτασα εκεί δεν ήταν ΜΑΜΑ 197..αλλά βλέπω ότι πιάσαμε πάλι τρελή κουβέντα περί αλογα..έχουμε Πλάκα..κάθε φορά που πάω με τα φιλαράκια για καφέ και λέμε για άλογα ..αυτά ακριβώς λέμε...χαχαχα

Re: street triple or speed triple  

  Από: doohan στις 09/07/2010 1:20 πμ.

..........
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: street triple or speed triple  

  Από: bekris στις 09/07/2010 10:51 πμ.

έβαλα την SC-project 3σε1+ το και καλάουα πρόγραμμα της triumph για την Arrow 3σε1 ... (έβγαλα πινακίδες, βάσεις, μαρσπιέ συνοδηγού...)...αρκετά κιλά -...
πήγα την παρασκευή Μέγαρα (την προηγούμενη οχι σήμερα...)




εκτός του ότι η εξάτμιση βρίσκει κάτω ( ) να πω ότι ... πάει χειρότερα ???? ... περισσότερη ροπή στις μεσαίες ναι... αλλά ψηλά... κάτι δε μ αρε... (οι χρόνοι μου καλύτεροι ήταν βέβαια αλλά εγώ σαν αίσθηση νομίζω ότι κάτι δεν είναι οκ)
Σε e-mail μου στην sc μου είπαν ότι θα χρειαστώ και το memjet για να δω σοβαρές βελτιώσεις...


π@π@ριές marketing με άλλα λόγια... θα μπω στο τρυπάκι όμως

ο ήχος που βγάζει το ρημάδι όμως (με την τάπα) είναι όλα τα λ7 !!!!
επόμενη επέμβαση θα είναι το μπλιμπλίκι + φίλτρο + γρανάζι


EDIT μην ακούτε την KRYSTA είναι γυναίκα τι ξέρει απο μηχανάκια ...
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:44, διορθώθηκε 2 φορές συνολικά.

Re: street triple or speed triple  

  Από: Aris. στις 09/07/2010 10:53 πμ.

n.g.k"Παιδιά και όσο αφορά με το r1 για το ότι είναι 197 άλογα ..με βελτίωση το έφτασα εκεί δεν ήταν ΜΑΜΑ 197..αλλά βλέπω ότι πιάσαμε πάλι τρελή κουβέντα περί αλογα..έχουμε Πλάκα..κάθε φορά που πάω με τα φιλαράκια για καφέ και λέμε για άλογα ..αυτά ακριβώς λέμε...χαχαχα "



Αν εβγαλες με βελτιωση 197 αλογα ,τροχο, (χωρις τουρμπο , νιτρομπουκαλα και τα συναφη) εγω θα σου χαρισω το στριτ και ας το πληρωνω ακομα...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple or speed triple  

  Από: Aris. στις 09/07/2010 11:02 πμ.

@bekris το memjet μην το βαλεις , κατα γενικη ομολογια και απο γνωστο μου που το εχει βαλει , ειναι μια παπαρια και μιση. Υποσχεται γραμμικοτητα αλλα ... τα @@ μου.

Επισεις το μονο προβλημα σου ειναι σιγουρα το οτι ξυνει κατω.... Εκει που μπαινει η cs... τι περιμενες ?
Σαν custom setting μοιαζει... Οιτ δινΤς Παιρντς .. που λεν και οι κοντοχωριανοιμ ..
Ολα τα αλλα ,κατα 99%, ειναι η ιδεα σου...
Την εχω πατισει και εγω (ε... Jimdom? )

Καλα και εσυ...ασχολισε με το θεμα , τρεχεις , μετρας , την ψαχνεις... Ενα δυναμομετρο πριν και μετα το τσιγκουνευτηκες ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple or speed triple  

  Από: bekris στις 09/07/2010 11:11 πμ.

Aris."@bekris το memjet μην το βαλεις , κατα γενικη ομολογια και απο γνωστο μου που το εχει βαλει , ειναι μια παπαρια και μιση. Υποσχεται γραμμικοτητα αλλα ... τα @@ μου.

Σε 675 ?? γιστί σε kawa μου έχουν πει πολύ καλά λόγια

Επισεις το μονο προβλημα σου ειναι σιγουρα το οτι ξυνει κατω.... Εκει που μπαινει η cs... τι περιμενες ?
Σαν custom setting μοιαζει... Οιτ δινΤς Παιρντς .. που λεν και οι κοντοχωριανοιμ ..
Ολα τα αλλα ,κατα 99%, ειναι η ιδεα σου...
Την εχω πατισει και εγω (ε... Jimdom? )

η sc βρίσκει αφού βρει πρώτα το παρσιπιέ (χωρίς τις "μπίλιες") .. .όπως και να έχει επειδή μπορεί να κάνει μοχλό και bye, bye θα περάσω μιά από την racetech για μια επέκταση...με την arrow είναι χειρότερα...

Καλα και εσυ...ασχολισε με το θεμα , τρεχεις , μετρας , την ψαχνεις... Ενα δυναμομετρο πριν και μετα το τσιγκουνευτηκες ..."


τα άλογα του δυναμόμετρου δεν λένε και πολλά στην Μπίστα... μόλις τελειώσει το πρότζεκτ όμως θα κάνω μια έτσι για να δω τι λένε και τα νούμερα

Re: street triple or speed triple  

  Από: krysta στις 09/07/2010 11:22 πμ.

@ bekris
"diobo'...!"

Re: street triple or speed triple  

  Από: bekris στις 09/07/2010 11:24 πμ.

krysta"@ bekris "



bekris"

EDIT μην ακούτε την KRYSTA είναι γυναίκα τι ξέρει απο μηχανάκια ... "


Για πλάκα το έβαλα ... εεε ... μη μου θυμώσεις...

Re: street triple or speed triple  

  Από: Aris. στις 09/07/2010 11:54 πμ.

bekris"
Σε 675 ?? γιστί σε kawa μου έχουν πει πολύ καλά λόγια

"


Φιλος , γνωστης, που την ψαχνει αρκετα (αν δεις τη μηχανη του θα καταλαβεις) με vstrom1000.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bekris" με την arrow είναι χειρότερα...

"


Οι επαγγελματιες που τρεχουν με στριτ στα parkingo series, με arrow, πλαγιαζουν λιγοτερο απο εσενα ?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bekris"
τα άλογα του δυναμόμετρου δεν λένε και πολλά στην Μπίστα... "


Αν μια χαρτογραφηση ,πριν και μετα , δεν λεει πολλα στην πιστα... τοτε ποιο λεει ? Η λανθασμενη αισθηση σου ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple or speed triple  

  Από: bekris στις 09/07/2010 12:10 μμ.

Aris."
bekris"
Σε 675 ?? γιστί σε kawa μου έχουν πει πολύ καλά λόγια

"


Φιλος , γνωστης, που την ψαχνει αρκετα (αν δεις τη μηχανη του θα καταλαβεις) με vstrom1000.

Αυτό τώρα για καλό το έγραψες ???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bekris" με την arrow είναι χειρότερα...

"


Οι επαγγελματιες που τρεχουν με στριτ στα parkingo series, με arrow, πλαγιαζουν λιγοτερο απο εσενα ?

Εννοήται !!! Το να πλαγιάζεις τέρμα δεν είναι απαραίτητα καλό

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bekris"
τα άλογα του δυναμόμετρου δεν λένε και πολλά στην Μπίστα... "


Αν μια χαρτογραφηση ,πριν και μετα , δεν λεει πολλα στην πιστα... τοτε ποιο λεει ? Η λανθασμενη αισθηση σου ?
Έχεις μπει πίστα ... ?? Στα λόγια όλοι τα ξέρουμε όλα...
"

Re: street triple or speed triple  

  Από: Aris. στις 09/07/2010 12:31 μμ.

[quote="bekris":3sqxz74b]
Aris."
bekris"
Σε 675 ?? γιστί σε kawa μου έχουν πει πολύ καλά λόγια

"


Φιλος , γνωστης, που την ψαχνει αρκετα (αν δεις τη μηχανη του θα καταλαβεις) με vstrom1000.

Αυτό τώρα για καλό το έγραψες ???

Τι εννοεις ?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

bekris" με την arrow είναι χειρότερα...

"


Οι επαγγελματιες που τρεχουν με στριτ στα parkingo series, με arrow, πλαγιαζουν λιγοτερο απο εσενα ?

Εννοήται !!! Το να πλαγιάζεις τέρμα δεν είναι απαραίτητα καλό

Να μην τρως τις ξυστρες δεν ειναι απαραιτητα καλο και δεν χρειαζεται , το να πλαγιαζεις ειναι..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
bekris"
τα άλογα του δυναμόμετρου δεν λένε και πολλά στην Μπίστα... "


Αν μια χαρτογραφηση ,πριν και μετα , δεν λεει πολλα στην πιστα... τοτε ποιο λεει ? Η λανθασμενη αισθηση σου ?
Έχεις μπει πίστα ... ?? Στα λόγια όλοι τα ξέρουμε όλα...
"
[/quote:3sqxz74b]

Τα θες και τα λες ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: street triple or speed triple  

  Από: bekris στις 09/07/2010 12:38 μμ.

Aris."
Τα θες και τα λες ?"


εσύ άρχισες πρώτος