ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: argy_kap στις 16/02/2010 7:16 μμ.

Cpt. Haddock"
Native"[...]καλό θα ηταν να μην ανοίγουμε συνεχεια καινουργια threads. "


και σε δύο φόρουμ "



+1000000

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: Sprinter στις 16/02/2010 7:18 μμ.

20 αν θυμάμαι παίρνει και ο δικός μου. Η 22??? Μπα, μάλλον το μπερδεύω με το προηγούμενο Σπριντ. Ανάθεμα..
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: ad1 στις 23/02/2010 5:54 μμ.

το ειχα γεμισει (και μου εβαλε και παραπανω). Στα 250 χλμ με πολυ συντηρητικη οδηγηση μου αναψε το λαμπακι της ρεζερβας. αμεσως πηγα να το φουλαρω και προς μεγαλη μου χαρα ειδα οτι πηρε 9,5 λιτρα! οποτε πες οτι στην αρχη ειχα βαλει κανα 1,5 λιτρο παραπανω οποτε μου εκαψε 11 λιτρα στα 250 χλμ. Παντως με κατι λιγοτερο απο μισο ρεζερβουαρ να αναβει ρεζερβα και να εχει μολις 2 μπαρες στον ενδεικτη βενζινης ειναι παρα παρα πολυ νωρις.

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: mixalakis στις 23/02/2010 11:54 μμ.

Πρώτη φορά εχτές έμεινα από βενζίνη!!
Ευτυχώς άρχισε ένα βήξιμο ο κινητήρας στην κατηφόρα πριν από ένα βενζινάδικο και μου έκατσε καλά.

Άρα με τελείως άδειο ντεπόζιτο πήρε τελικά 19,85 λίτρα.

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: ad1 στις 24/02/2010 12:33 μμ.

mixalakis"Πρώτη φορά εχτές έμεινα από βενζίνη!!
Ευτυχώς άρχισε ένα βήξιμο ο κινητήρας στην κατηφόρα πριν από ένα βενζινάδικο και μου έκατσε καλά.

Άρα με τελείως άδειο ντεπόζιτο πήρε τελικά 19,85 λίτρα."



Ποσα χλμ ειχες κανει??? Κ ποσα χλμ εκανε αφου αναψε ρεζερβα?

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: mixalakis στις 24/02/2010 3:40 μμ.

Είχα κάνει 285χλμ. με τις συνηθισμένες συνθήκες οδήγησης.
Για χιλιόμετρα από τότε που άναψε τα λαμπάκι δεν ξέρω σίγουρα γιατί δεν πρόσεξα πότε άναψε.
Νομίζω ότι έκανα 15 χλμ περίπου παραπάνω από τότε που έγραψε ότι απομένουν 0 στο trip computer. Έχω κάνει και 30 χλμ από τότε που έδειξε 0 το trip computer, αλλά ήταν στην αττική οδό και πήγαινα τσουλώντας!!
Αυτή τη φορά τα έκανα στην πόλη.

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: chris34 στις 25/02/2010 7:47 πμ.

ad1"το ειχα γεμισει (και μου εβαλε και παραπανω). Στα 250 χλμ με πολυ συντηρητικη οδηγηση μου αναψε το λαμπακι της ρεζερβας. αμεσως πηγα να το φουλαρω και προς μεγαλη μου χαρα ειδα οτι πηρε 9,5 λιτρα! οποτε πες οτι στην αρχη ειχα βαλει κανα 1,5 λιτρο παραπανω οποτε μου εκαψε 11 λιτρα στα 250 χλμ. Παντως με κατι λιγοτερο απο μισο ρεζερβουαρ να αναβει ρεζερβα και να εχει μολις 2 μπαρες στον ενδεικτη βενζινης ειναι παρα παρα πολυ νωρις."


Νομιζω οτι πρεπει να πας να στο κοιταξουν το εργαλειο φιλε!!Να σου κανουν ενα update για το λαμπακι της ρεζερβας!!Δεν γινεται να εχεις μισο ντεποζιτο βενζινη και να σου αναβει το λαμπακι της ρεζερβας!!!
Μηπως δεν εχεις δει κατι σωστα;Αυτη η καταναλωση ειναι σχεδον μονο σε εθνικη και με 6η ταχυτητα στης 4.000 στροφες!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: fpapad στις 25/02/2010 10:43 πμ.

mixalakis"Πρώτη φορά εχτές έμεινα από βενζίνη!!
Ευτυχώς άρχισε ένα βήξιμο ο κινητήρας στην κατηφόρα πριν από ένα βενζινάδικο και μου έκατσε καλά.

Άρα με τελείως άδειο ντεπόζιτο πήρε τελικά 19,85 λίτρα."

Βέβαια υπάρχει και το ενδεχόμενο η αντλία του βενζινάδικου να κλέβει λίγο.

Όπως συνήθως συμβαίνει. . .
στην Ελλαδάρα μας.
Δεν μπορώ τώρα.... !!!! είμαι στο forum . . .

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: tamis στις 03/03/2010 9:38 πμ.

Τιιιι 350 χμ???????????????????????????

πείτε καλύτερα 160-200 στην καλύτερη...
Διοτί:

1) Στην πόλη προσπερνάμε με στιμένο το γκάζι.... drift-αροντας ανάμεσα στα αυτοκίνητα
2) Με το που πιάσουμε καλη σαγρε άσφαλτο προσπερνάμε με σούζα και κλείνουμε πονηρά το μάτι στην ξανθια ή σουπερ σεξυ μελαχροινή οδήγο. Στο φανάρι όσοι είμαστε τυχεροι και ΔΕΝ εχουμε abs κάνουμε ένα rolling endo και στο καπάκι με ύφος αγέροχο και σουπουρ ουαου γαμάτο κοιτάμε την προσπερασμένη οδηγό και της την πέφτουμε με χάρ.
3) Στην εθνική οδό στίβουμε το γκάζι μέχρι να πιάσει τον ηλεκτρονικό κόφτι... οτιδήποτε λιγότερο δεν είναι αποδεκτό και μας φαίνεται ότι παμε με 10... δεν έχει σημασία να κοιταμε για ραντάρ γιατι πολύ απλα έχουμε αφήσει τυχαία την πινακίδα στο σπίτι για σουπλά (ξέρετε εκείνα να μικρά ορθογώνια υπο-πιατάδικα σκέυη για να μην λερώνουμε το τραπεζομάντιλο) Αφού πιάσουμε τα 240 λέμε γαμώτο αφού έχει και άλλο να δώσει τι το κόψανε? (1ο στάδιο τρέλλας βελτίωσης του παπιού που καβαλάμε γιατι στα 240 πάπια είναι)

γιατί ρε παιδιά καίει τόσο πολύ το μοτεράκι μας? γιατιιιι?????????????????
White Tiger on the road...

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: ATN PANOS στις 03/03/2010 4:44 μμ.

και μενα μου λεγανε οτι στις σουζες καει λιγοτερο
γιατι εχει λιγοτερες τριβες,αλλα αρχιζω και δεν τους πιστευω.....
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: harrysvr στις 03/03/2010 5:04 μμ.

amis"Αφού πιάσουμε τα 240 ................................................."

Προφανώς μιλάς για όλους τους άλλους(240) έτσι; Απ`ότι θυμάμαι το δικό σου με το ζόρι 211, σωστά;;;

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: johnygalan στις 03/03/2010 6:16 μμ.

harrysvr"
amis"Αφού πιάσουμε τα 240 ................................................."

Προφανώς μιλάς για όλους τους άλλους(240) έτσι; Απ`ότι θυμάμαι το δικό σου με το ζόρι 211, σωστά;;; "

" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: Aris. στις 03/03/2010 6:25 μμ.

harrysvr"
amis"Αφού πιάσουμε τα 240 ................................................."

Προφανώς μιλάς για όλους τους άλλους(240) έτσι; Απ`ότι θυμάμαι το δικό σου με το ζόρι 211, σωστά;;; "




================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: tamis στις 03/03/2010 11:43 μμ.

Και όμως παιδιά!!! είναι γεγονός επιασα τα 240 και μάλιστα οχι 1 οχι 2 αλλά αρκετές φορές... πλέον δε ξέρω τι έγινε πάντως στα 3.600 χιλιόμετρα που έχει πλέον επιτέλους βαράει τελικές και μπορώ να πώ με αρκετή άνεση... τι να πώ ίσως ήθελε να στρώσει λίγο το μοτερ να ανοίξει...
White Tiger on the road...

Re: ποσα χλμ για ρεζερβα σε τιγρη 1050?  

  Από: harrysvr στις 04/03/2010 9:57 πμ.

Μάλλον αυτό είναι, όσο ανοίγει θα ανεβαίνουν και τα χλμ, δηλ. για να καταλάβω, στα 240(κοντέρ ή gps;) τρώμε στόπ;(δεν το δοκίμασα ακόμη...)