ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......

ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: nikbalance στις 21/11/2009 12:02 μμ.

Δεν ειναι κατασταση αυτη..να με κρεμαει με τριτη στη πιο ανοιχτη στροφη της αττικης και να περναει το haya μπροστα απο τα ματια μου ...ελεος....τον ειχα σε ολη την περειφεριακη το μαγκα και ευκολα κιολας.....
Μεχει ξανακρεμασει σε ευθειες εκκινησης με κατι βαρκες, ντακσει εκει να το δεχτω...ας αλλαζα...στη στροφη ομως να σκορπισω?....ε δε γινετε....
Προς το παρον δεν ειμαι για να αλλαζω εξατμιση κλπ.,οποτε σκεφτομαι εναν αντικοφτη.
Βρηκα εναν απο μια..nikko...εταιρεια...μαρκα αυτου..G pack....
Το pack...με παραπεμπει αλλου ομως και ειπα να σας ρωτησω προτου κανω κινηση.
Εχει κανει εμπειρεια με το θεμα?
Ναστε καλα ,καλα χιλιομετρα σε ολους
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: CHRISTOS στις 21/11/2009 11:43 μμ.

Αδελφε μην φρικαρεις...μην ακους για αντικοφτες και παπαριες καμαροτες.αυτο το παπαρακι της g-pack απλα θα σου μετατοπισει τον κοφτη 500 περιπου στροφες πανω.Ε και;θα παρεις στην μεγαλη στροφη τα αμετρητα χιλιομετρα και θα φυγεις ρουκετα; Θα δωσεις μονο τα γκαφρα και διαφορα δεν θα δεις ΠΟΥΘΕΝΑ.Και σου μιλαω εκ πειρας που σαν μ@λ@κ@ς το ειχα βαλει σε ενα v-stromaki που ειχα ακουγοντας εναν αλλο μ@λ@κ@ φιλο μου.ΔΙΑΦΟΡΑ;150 ευροπουλακια-τοτε- στην τσεπη μου.(ευτηχως το εδωσα σε καποιον που το ηθελε σαν τρελλος).Παντος εχει ευκολη τοποθετηση, μια φισα ειναι μονο...

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Piki στις 23/11/2009 6:12 μμ.

Χάρηκα που κάποιος καθάρισε αυτό το post από τις βρωμιές! Ανακούφιση!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: johnygalan στις 23/11/2009 6:16 μμ.

Piki":) Χάρηκα που κάποιος καθάρισε αυτό το post από τις βρωμιές! Ανακούφιση! "

+ 1050
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Γιωργος στις 23/11/2009 6:41 μμ.

PIKI για σένα το κανα
αφου έχεις θέμα με την καθαριότητα

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: dimchrist στις 23/11/2009 11:43 μμ.

Ο αντικόφτης δεν πρόκειται να βελτιώσει την κατάσταση.

Αλλού είναι το θέμα

Triple Way

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: nikbalance στις 24/11/2009 12:46 πμ.

Admin νασε καλα,
η παρεκτροπη ηταν αναποφεκτη, ειμαι λιγο διαστημα στο forum και θεωρω πως το παραδειγμα του παλαιοτερου μελους εχει καποια βαρυτητα και φερει περισοτερη ευθηνη.
Ανηκω σε αρκετα forum του εξωτερικου και τετοιο κομπλεξ δεν συναντησα ποτε και πουθενα.
Οι ανθρωποι εχουν μια σχετικη παιδεια,απαντουν μονο για να βοηθησουν και στηριζουν τα νεοτερα μελη.
Σαφως και δεν αλλαζει ο ανθρωπος ,οποτε καποια ορια ειναι απαραιτητα.
Και παλι ευχαριστω και καλα χιλιομετρα σε ολους!!
dimchrist μπορεις να τεκμηριωσεις και να διαφωτισεις?
We dont need I.M.F
I.M.F needs us

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: dimchrist στις 24/11/2009 1:31 πμ.

nikbalance" dimchrist μπορεις να τεκμηριωσεις και να διαφωτισεις?"

Να αφήσεις την Αττική οδό, τους αντικοφτες και τα Μπούσα εκεί που είναι και να πας σε καμια πίστα (καλό θα ήταν σε συνδιασμό μαθηματων -όπως riding school, fast & safe κτλ.) να μάθεις να στρίβεις τον Τίγρη σου.

Triple Way

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Greem στις 24/11/2009 2:15 πμ.

εγω λεω να τα αφησεις ολα αυτα και να πας να παρεις κανενα TDM να βρεις την υγεια σου.
επισης παρακαλω παρα πολυ τον κυρ admin να σβησει το post μου γιατι ειναι εριστικο...






εεεεε δεν φταιω εγω που ο μ....ακας λεει οτι παταει busa.
There goes one of God's own creatures. Too weird to live, too rare to die.

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: chris34 στις 24/11/2009 7 πμ.

Παρακαλω πολυ τον admin να μου εξηγησει ΓΙΑΤΙ εσβησε το δικο μου post!!!!
Ουτε προσβαλλα ουτε ειρωνευτηκα το παλικαρι σε αυτα που εγραψα!
Επισης δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσα delete στις απαντησεις.....υπαρχει "περιορισμος" αποψης και γνωμης;Αν ναι τοτε να γραφουμε μονο αυτα που θελετε ρε παιδια!!!!
Και η βρισια μεσα στην ΕΛΕΥΘΕΡΗ αποψη ειναι!!
Ξερω οτι εχετε ριξει πολυ δουλεια για να φτιαχτει αυτο το φορουμ και να το κρατησετε σε σωστη λειτουργια ειναι ακομα πιο δυσκολο αλλα εσεις ρε παιδια πηρατε πολυ φορα και ειναι κριμα μαζι με τα ξερα να καιγονται και τα χλωρα....!!!
Πειτε μας αμα ειναι να απανταμε με ενα ναι η με ενα οχι για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις και διασταση αποψεων!!

Υ.Γ sorry για το σπαμ!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Sprinter στις 24/11/2009 8:46 πμ.

nikbalance"Admin νασε καλα,
η παρεκτροπη ηταν αναποφεκτη, ειμαι λιγο διαστημα στο forum και θεωρω πως το παραδειγμα του παλαιοτερου μελους εχει καποια βαρυτητα και φερει περισοτερη ευθηνη.
Ανηκω σε αρκετα forum του εξωτερικου και τετοιο κομπλεξ δεν συναντησα ποτε και πουθενα.
Οι ανθρωποι εχουν μια σχετικη παιδεια,απαντουν μονο για να βοηθησουν και στηριζουν τα νεοτερα μελη.
Σαφως και δεν αλλαζει ο ανθρωπος ,οποτε καποια ορια ειναι απαραιτητα.
Και παλι ευχαριστω και καλα χιλιομετρα σε ολους!!
dimchrist μπορεις να τεκμηριωσεις και να διαφωτισεις?"



Δε τα αφήνεις τα σάπια ρε καγκουράκο δήθεν με τα σείς και με τα σάς, από την ώρα που μπήκες εδώ μέσα όλο τέτοιες παπαριές είσαι αλλά φασαρία γυρεύεις! Οπως μπορουν να διαβεβαιώσουν οι παλαιότεροι εξ ημών, εχω καλή μύτη για τους φασαριόζους και τους παπαράκους (όπως και για τους κατα καιρούς απατεώνες), κάπως κάνω κλικ με το πρώτο ποστ τους και καταλαβαίνω τι κουμάσια είναι και τείνω να τους απαντάω όπως τους αρμόζει. Μέχρι τώρα δουλεύει αυτό, βαριόνται και φεύγουν ή βάζουν μυαλό και μένουν. Κρινε και πράξε..

ΥΓ
Παρακαλώ τον αντμίν να μη σβήσει το μην εκτός κι αν θέλει να μεινει με το φόρουμ και τους κάγκουρες στο χέρι... μέχρι τώρα καλά δουλεύαμε εδώ μέσα 2 χρόνια, χωρίς delete και χαζομάρες λέγαμε δυό κουβεντες και τα πράγματα αργά ή γρήγορα ερχόνταν στη θέση τους. Ο μικρός ειναι μικρός μεν αλλα είχε το μυαλό να καταλάβει πώς ετσι δουλεύει καλύτερα το πράγμα και κράταγε τα delete για ακραίες περιπτώσεις. Δυστυχώς μας τον πήρε πρώτα η μικρή και μετά η μαμα πατρίς.. Αν αρχίζει να πέφτει ψαλίδι τότε δύσκολα σταματάει και γίνεται το πράγμα κατα τη γνώμη μου σκατά. Αν νομίζει ο κ. αντμίν ότι χρειάζεται να αλλάξει η μεθοδολογία, σπίτι του ειναι οτι θέλει κάνει, αλλά όπως εχω δηλώσει πρό πολύ καιρού, εγώ όπου δω πολλα-πολλα delete και αυθαίρετες λογοκρισίες την κάνω και μη τον είδατε. Αν έτσι θέλει να γίνει, τότε να του πώ από τώρα με γειά το φορουμ να το χαίρεται και ας τα βρεί μόνος του.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: spyro στις 24/11/2009 9:51 πμ.

Piki":) Χάρηκα που κάποιος καθάρισε αυτό το post από τις βρωμιές! Ανακούφιση! "



δεν καθαρίζει έτσι ευκολα αυτό το thread

Τέσπα σοβαρά τώρα.

Ρε συ Νικόλα το οτι το παιδί είναι κάγκουρας και προσπαθεί να βγάλει τα απωθημένα του ήταν δεδομένο. Δέν είναι η πρώτη φορά ουτε η τελευταία.

Αντί εμείς όμως να κάνουμε χαβαλέ και να τον πειράξουμε του την πέσαμε στο βρισίδι. Γιατί ρε συ Νικόλα να πάει χαμένη η ευκαιρία έτσι, που θα είχε και πιο χαρμόσυνο χαρακτήρα? Και στην τελική δεν είναι τρόπος αυτός. Με την μια ... in your face ... βρίσιδι κάργα ρε συ?

Και τι καταλάβαμε τώρα. Ωρίστε, αντι να χαβαλεδιάζουμε ήμαστε στην απειλή και στην μαγκια για το ποιος την έχει μεγαλύτερη ..

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: chris34 στις 24/11/2009 10:16 πμ.

Εχει πολυ μεγαλο δικιο ο Νικος(sprinter) και ολοι τα βαλατε μαζι του που αρχισε να βριζει........καλα εκανε, ετσι χρειαζεται σε ανθρωπους που μας περνανε για μικρα παιδακια η νομιζουν οτι καβαλαμε ποδηλατα!!
Ουτε ο πιο βλακας μοτοσυκλετιστης δεν θα μπορουσε να βαλει ουτε καν στα ονειρα του την συγκριση ταιγκερ με μπουσα!!!!
Το thread ολο επρεπε να σβησει που μας μειωνει σαν μοτοσυκλετιστες και οχι μεμονομενες απαντησεις η τουλαχιστον να το μεταφερει στις συζητησεις γενικου ενδιαφεροντος για να αρχισει εκει το πειραγμα!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: Sprinter στις 24/11/2009 11:04 πμ.

Εγ'ω φίλοι δεν έβρισα κανέναν. Βαριέμαι τώρα αλλα οποιος θυμάται ενα σχολιάκι ειρωνικό έκανα για τον 'κόφτη ισχύος' του Tiger. Οταν βέβαια ο παπαράκος γύρισε κι άρχισε τις παπαριές για τα στησίματα κι άλλες φούτσες απλώς του επέστησα την προσοχή στη μέση του μη τον πονέσει από το βάρος το τεράστιο των γεννητικών του οργάνων.

Πράγμα που φαντάζομαι θέλατε να πείτε και σείς αλλα ντρεπόσαστε. Βρίσιμο ειναι αυτό? Την τέτοια του την τεράστια επαίνεσα! βρίσιμο είναι να στην πουνε μικρή...

Αλλωστε κάτι τέτοιοι βλακάκοι με το βρίσιμο τρέφονται. Την ειρωνία δεν μπορούνε γιατί μπερδεύονται. Δεν βρίζω εγώ. Ειρωνεύομαι ναι, αλλα δε βρίζω.

Αλλωστε δεν ειναι η πρώτη φορά με τον συγκεκριμένο καγκουράκο εχει ιστορία το πράγμα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΝΤΙΚΟΦΤΗς ΙΣΧΥΟς για τον τιγρη......  

  Από: rAnger στις 24/11/2009 12:14 μμ.

Δεν ξέρετε τι λέτε όλοι!

Εγώ πιστέυω ότι με τον αντικόφτη ισχύος ο φίλος μας ο Νικ θα το ξεφτίλιζε το suzukaki γιατι βγαίνοντας από τη στροφή αν δεν είχε κρεμάσει, θα είχε περισσότερα χιλιόμετρα τα οποία αφού θα προστιθονταν στα ήδη πολλά που είχε μαζέψει άντε να τον πιάσει ο αλλος με το καραβι του...

Δηλαδή με σπασμένη τρίτη όταν βγαίνεις και είσαι στα 150+ (δε μπορώ να υπολογίσω τώρα πόσα+..) και έχεις και καμια 10ρια μέτρα από τον βαρκάρη, μετά έχεις να ανεβάσεις και μέχρι τα 200+ στα επόμενα 6-7 δευτερόλεπτα. Αν κάνετε τα μαθηματικά όλοι σας οι εξυπνάκηδες θα καταλάβετε ότι ο busa και τέρμα γκάζι να πάταγε θα ήθελε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 3 δευτερόλεπτα να περάσει τα 200 ώστε να καλύψει τη διαφορά των μέτρων και να αρχίσει να απομακρύνεται από τον ηρωικό μας φίλο Νικ.

ΟΠΟΤΕ ΕΠΙ 3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ!!

Για να μη σας πω ότι λίγο παρακάτω μετά το τούνελ του περιφεριακού θα πέφτανε και στο μποτιλιάρισμα, οπότε συνεχίζοντας να οδηγά ο ηρωικός μας φίλος παλικαρίσια αναμεσα από τους αργοκίνητους οδηγούς αυτοκινήτων με 200+ θα τον είχε τον suzukakia μεχρι και την πλατεία Ηλιουπόλεως!!!

Εκεί το Τιγκερ έχει και πλεονέκτημα, είναι πιο γρήγορο γιατί το busa έχει τους καθρέφτες στο ίδιο ύψος με τα αυτοκίνητα αυτοκίνητα και θα τα χτύπαγε όλα οπότε θα επιβράδυνε αναγκαστικά.

Πωπω με φτιαχνουνε τέτοιες καταστάσεις!! Εκει φάινεται ποιος είναι μάγκας οδηγος, και άσε τους χέστηδες να φοβούνται για τη ζωούλα τους και τη ζωούλα των άλλων (άσχετων) οδηγών. Πφ!

ΕΚΕΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!

Λοιπόν πέρα από την πλάκα, προτείνω να μεταφερθεί το thread στις γενικές συζητήσεις!

ΥΓ: Admin νομίζω έσβησες τα ποστ που είχανε βάλει link τα παιδιά γι αυτό το εξαρτηματακι, να το βάλουμε πάλι ρε σεις γιατι το χρειάζομαι??
"Do not blame God for having created the tiger, but thank him for not having given it wings."
[size=85:o7r8m6d3]Indian proverb