HID 50 Watt

HID 50 Watt  

  Από: tamis στις 04/11/2009 10:07 μμ.

Επειδή τα φώτα του Τίγρη πρέπει να γίνουν μια αναβάθμιση θα βάλω Xenon φώτα...

Τα του τυφλώνω και τα λοιπά υπερ κατά όλοι τα ξέρουμε ας μην ανακυκλωνόμαστε...

υπάρχουν τα 35 watt και τα 50 watt. και τα δύο είναι συμβατά με τον Τίγρη μου και δεν υπάρχει πρόβλημα.
το θέμα είναι έχει βαλει κανεις 50 watt HID? επείσης τι διάολο έχουμε σαν λαμπτήρες στο μηχανακι μας?
1 είναι και οι 2 λαμπες Η4 στον Τίγρη η διαφέρουν?
2 Ρε παιδιά εχει κανα διο τύπους ξενον Η4... ο ένας ειναι ο λαμπτήρας ξένον και δίπλα συμβατικός
λαμπτήρας... και ο άλλος τύπος είναι ο λαμπτήρας ξένον και το ονομάζι Bi xenon παρόλο που είναι μονο ένας
λαμπτήρας χωρίς την συμβατική λαμπα απο δίπλα τι να παρω?
3 Slim ballast για οικονομία χώρου που θα βρώ στο ιντερνετ?
4 εμπειρία απο online αγορά για slim ballast εχει κανείς?
5 τα φώτα μας τα πορείας φέγγουν τοσο χαμηλά στο μηχανακι μου που βράδυ ΑΔΥΝΑΤΟ οδηγήσω βραδυ.
Δεν βρίσκω το βιδάκι που τα σηκώνω. πρέπει να ξυλώσω τα πλαστικά για να την βρω?

Βοήθεια πλζζζζ
White Tiger on the road...

Re: HID 50 Watt  

  Από: chris34 στις 05/11/2009 7:22 πμ.

Η μεσαια σκαλα στον τιγρη ειναι Η7 και η μεγαλη ειναι Η9.Αν κοιταξεις προσεχτικα το γραφει και στο κρυσταλλο της καθε σκαλας επανω!
Εγω προσωπικα εχω βαλει μονο στην μεσαια σκαλα με slim balast και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Αν κοιταξεις επισης στα αξεσουαρ θα βρεις ακριβως αυτο που ζητας!!
Τωρα για το βιδακι δες το manual σου και θα δεις ακριβως που ειναι!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: HID 50 Watt  

  Από: Sprinter στις 05/11/2009 7:55 πμ.

Βάλε 50άρα, δε θα τυφλώνεις αρκετά με την 35άρα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: HID 50 Watt  

  Από: tamis στις 05/11/2009 10:11 πμ.

τι εννοείς με τα αξεσουάρ? δείνει Η Triumph ξενον? δε κατάλαβα για ποιο αξεσουάρ μιλάς...

μαλλον θα βάλω και τις 2 σκάλες ξενον... βρήκα μερικα κιτακια στο ebay αλλα έχουν 150 ευρω...
White Tiger on the road...

Re: HID 50 Watt  

  Από: Aris. στις 05/11/2009 11:03 πμ.

Θελει να πει το section με τα αξεσουαρ εδω στο forum
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: HID 50 Watt  

  Από: chris34 στις 05/11/2009 4:43 μμ.

Aris."Θελει να πει το section με τα αξεσουαρ εδω στο forum "


Ναι εγω δεν το ειπα σωστα!!!Στο section αξεσουαρ-προιντα!!
Thanks Αρη!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: HID 50 Watt  

  Από: tamis στις 05/11/2009 4:48 μμ.

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... :MESELX:IT.

auta tha parw mono pou tha exei 1x H7 & 1x H9

otan ta balw tha sas pw ta nea moy
White Tiger on the road...

Re: HID 50 Watt  

  Από: harrysvr στις 06/11/2009 9:56 πμ.

amis"http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130341277253&ssPageName=STRK:MESELX:IT.

auta tha parw mono pou tha exei 1x H7 & 1x H9

otan ta balw tha sas pw ta nea moy "

Αν σε πρόλαβα, δέχεται προσφορά απο 50 λίρες και πάνω...

Re: HID 50 Watt  

  Από: tamis στις 06/11/2009 4:45 μμ.

οχι δε με προλαβες... κοιτα τα παραγκειλα απο τον τυπα τον ΒΕΝJAMIN τωρα εμενα μου ζήτησε 80 ευρώ ουσιαστηκα με τα εξοδα αποστολής... απο 50 λιρες που λες μεχρι τισ 57 λίρες είναι ουτε 8 ευρώ... δε μπαινω καν στον κόπο. επειδή μίλησα όμως και από αλλού μαζί του κανόνησα αν είμαι ικανοποιημένος απο την ποιότητα να κάνω ένα mass buy από τον συναδελφό του σε αρκετά καλυτερες τιμές. οπότε και όλοι όσοι θέλουμε να βάλουμε ξενον φώτα καλα και ποιοτικά χωρις προβλήματα λογο Η7 και Η9 θα μπορούμε να παραγκείλουμε!!!

White Tiger on the road...

Re: HID 50 Watt  

  Από: Harris στις 07/11/2009 8:52 μμ.

tami μέχρι να βάλεις τα xenon να ρυθμίσεις οπωσδήποτε και τις δύο σκάλες (θα παρατηρήσεις ικανοποιητική βελτίωση).

Re: HID 50 Watt  

  Από: kontizas giwrgos στις 07/11/2009 9:24 μμ.

paidia egw 8ele ena h9.an 8elei kapois na paroume paketo kai na to myrastoume

Re: HID 50 Watt  

  Από: tamis στις 07/11/2009 9:30 μμ.

κοιτα εχω 900χιλιομετρα... οπότε δευτερα - τριτη - τετάρτη πάω για το πρώτο σερβις... να κάνω και τα φώτα κτλ κτλ κτλ... και όταν έρθουν τα φώτα μου τα ξενον βλέπουμε πόσο καλύτερα θα βλέπω...

παιδιά τα τουρατεκ τα προβολάκια τα εξτρα ρτα έχει κανεισ? σκέφτομαι να τα βάλω ως εξτρά για δύσκολο οδικό δύκτιο με στροφές που θα είμαι στο σχεδόν άμεσο μελλον....
White Tiger on the road...

Re: HID 50 Watt  

  Από: Harris στις 08/11/2009 12:41 μμ.

Μάλλον θα πρέπει να τα κάνεις μόνο σου βράδυ σε ανοικτό χώρο. Εγώ τα έκανα προχθές, δεν είναι τίποτα δύσκολο.

Re: HID 50 Watt  

  Από: kontizas giwrgos στις 08/11/2009 1:23 μμ.

ΔΥΣΚΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΒΙΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΑΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Re: HID 50 Watt  

  Από: Harris στις 08/11/2009 6:53 μμ.

Ναι, αυτό είναι αλήθεια