Login

Πινακας βοηθειας

Εδώ μπορείτε να βρείτε χρήσιμες απαντήσεις για ερωτήσεις που μπορεί να έχετε σχετικά με το Forum Triumph Hellas.

Εάν δε βρίσκετε απάντηση στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα στο διαχειριστή.

Βοήθεια

χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Συγκεντρώνουμε πληροφορίες και συζητάμε για γνήσια και aftermarket αξεσουάρ

Συντονιστής: dimchrist

Re: χάρηκα & στεναχωρήθηκα

Δημοσίευσηαπό maik30 » 11 Οκτ 2009, 21:48

οσο για το ολο θεμα ας κοιταξει πρωτα το κρατος να ειναι σωστο απεναντι στους πολιτες και βλεπουμε.
Άβαταρ μέλους
maik30
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: honda hornet 600 abs 08

Δημοσίευσηαπό john_street_triple675 » 11 Οκτ 2009, 22:03

Οκ, λοιπόν παίδες.... Αν κάποιο μήνα δε με φτάσει ο μισθός να την βγάλω θα έρθω να σας ληστέψω τα μαγαζιά!

Γιατί η λογική σας αυτό μου λέει... :confused
Άβαταρ μέλους
john_street_triple675
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Street Triple
Όνομα: John

Δημοσίευσηαπό kontizas giwrgos » 11 Οκτ 2009, 22:11

ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΦΤΑΣΕΙ ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΘΕΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΔΕΚΑ ΜΕΡΙΕΣ ΧΑΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ 8Α ΒΡΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑ
kontizas giwrgos
Newbie
Progress to next rank:
98%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050

Δημοσίευσηαπό kontizas giwrgos » 20 Οκτ 2009, 13:17

ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
kontizas giwrgos
Newbie
Progress to next rank:
98%

Μοτοσυκλέτα: tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Piki » 22 Οκτ 2009, 19:46

kontizas giwrgos έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
Natassa_triple έγραψε:απόδειξη! Πάντα μου έδιναν δηλ.
Τελικά μου φαίνεται ότι απλώς ξέχασε (στην κυριολεξία) να μου δώσει την απόδειξη, γιατί σήμερα που πέρασα από εκεί και την ζήτησα μου την έδωσε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ζητώ συγγνώμη που τον παρεξήγησα!
όποιος φυλάει τα ρούχα του και έχει τα μισά,
να προσέχει χρειάζεται διπλά!
Άβαταρ μέλους
Piki
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Daytona 675
Όνομα: κώστας

Δημοσίευσηαπό chris34 » 22 Οκτ 2009, 20:08

Α ρε Piki φωτιες μας αναψες!!!! :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1
Λευκος Τιγρης!!see you................
Άβαταρ μέλους
chris34
Moderator

Μοτοσυκλέτα: SYM HD2 200i
Όνομα: Χρηστος

Δημοσίευσηαπό vakis75 » 23 Οκτ 2009, 09:52

chris34 έγραψε:
Sprinter έγραψε:Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ

Δεν λεω ουτε ειπα οτι η φοροκλοπη ειναι μαγκια!Ειναι ενας τροπος επιβιωσης μιας και εμεις(εμποροι) δεν εχουμε τα λεφτα βρεξει χιονισει στην τσεπη μας σαν και εσενα π.χ.Ουτε ειπα οτι το κανουν ολοι.
Αν ημουν σαν και εσενα τα ιδια θα εγραφα και εγω!Η φοροδιαφυγη παρτο και ετσι ειναι ενας τροπος για να μπορει να ανταπεξελθει ο μικρος ο εμπορος στον ανταγωνισμο των μεγαλων καταστηματων και να μπορουν να κρατουν τις τιμες χαμηλα απ΄τις οποιες εσυ μπορεις ωφελειθεις!!
Τωρα αν εγω δεν θα μπορουσα να αντεξω ενα μηνα στην καρεκλα εσυ δεν θα μπορουσες ουτε μερα μην πω και ωρα γιατι θα ημουν και υπερβολικος!!

Συμφωνω φιλε Chris,καθοτι εμπορος και εγω...Δεν μπορουν να καταλαβουν ειναι πολυ απλο γιατι αυτοι εχουν τον μισθο τους καθε 1η του μηνα,μην ασχολεισαι με φιλε μου πολυ απλα δεν γνωριζουν.
Άβαταρ μέλους
vakis75
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Tiger 1050

Δημοσίευσηαπό Sprinter » 23 Οκτ 2009, 12:47

vakis75 έγραψε:
chris34 έγραψε:
Sprinter έγραψε:Κοιτα φίλε, όσα περισσότερα γράφεις τόσο περισσότερο δείχνεις πιο είναι ενα από τα βασικά προβλήματα της ελληνικής οικονομίας αλλα και κοινωνίας γενικότερα.

Αν δεν μπορείς να επιζήσεις κα εσύ και η επιχείρησή σου όντας ταυτόχρονα νομοταγής και πληρώνοντας τους φόρους σου ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ. Δε θα το πληρώνω εγώ.

Ελα για λίγο στην 'καρέκλα' μου και αν αντέξεις πάνω από κάνα μήνα ελα να τα ξαναπούμε. Αν νομίζεις πώς όντας υπάλληλος στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς 'white collar slave' ειναι εύκολη δουλειά, τότε προφανώς εσύ δεν ξέρεις που πατας και που βρίσκεσαι.

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΠΩΣ Η ΦΟΡΟΚΛΟΠΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΝΟΛΟΥ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΓΎΡΩ ΜΑΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΡΑΣΤΑ

Δεν λεω ουτε ειπα οτι η φοροκλοπη ειναι μαγκια!Ειναι ενας τροπος επιβιωσης μιας και εμεις(εμποροι) δεν εχουμε τα λεφτα βρεξει χιονισει στην τσεπη μας σαν και εσενα π.χ.Ουτε ειπα οτι το κανουν ολοι.
Αν ημουν σαν και εσενα τα ιδια θα εγραφα και εγω!Η φοροδιαφυγη παρτο και ετσι ειναι ενας τροπος για να μπορει να ανταπεξελθει ο μικρος ο εμπορος στον ανταγωνισμο των μεγαλων καταστηματων και να μπορουν να κρατουν τις τιμες χαμηλα απ΄τις οποιες εσυ μπορεις ωφελειθεις!!
Τωρα αν εγω δεν θα μπορουσα να αντεξω ενα μηνα στην καρεκλα εσυ δεν θα μπορουσες ουτε μερα μην πω και ωρα γιατι θα ημουν και υπερβολικος!!

Συμφωνω φιλε Chris,καθοτι εμπορος και εγω...Δεν μπορουν να καταλαβουν ειναι πολυ απλο γιατι αυτοι εχουν τον μισθο τους καθε 1η του μηνα,μην ασχολεισαι με φιλε μου πολυ απλα δεν γνωριζουν.

Εγω καταλβαίνω πώς κλέβεις όλους τους άλλους για να επιβιώσεις ή να πλουτίσεις εσύ. Εσύ καταλαβαίνεις τι είναι να πάς μια μέρα στη δουλειά σου και να σου πούνε την άλλη μέρα να μη έρθεις?

Ασε μας ρε φίλε...
Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε
Άβαταρ μέλους
Sprinter
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: ST 1050 '06 μπλέ (όχι σαν το μελιτζανί του φωτογράφου)
Όνομα: Νίκος

Δημοσίευσηαπό jimdom » 23 Οκτ 2009, 14:17

Ολοι οι εργατοπατερες εδω μαζευτηκαμε!!!
Μα ειναι δυνατον να συγκρινουμε ποιος κουραρεται πιο πολυ και ποιος εχει αβεβαιο μελλον!
Καμια δουλεια δεν ειναι ευκολη και ολες εχουν τις δυσκολιες τους.
Τωρα για την αποδειξη ο καθενας κανει τις επιλογες του κ ό,τι νομιζει.
Αν πιστευεις οτι ωφελει τους συνανθρωπους και εσενα εμμεσα να ζητας αποδειξη ή οχι,ειναι στην κριση σου.

screw u guys,i am going home...
See ain't nothing stopping me, I feel like ain't nothing after me
Άβαταρ μέλους
jimdom
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: daytona 675

Δημοσίευσηαπό harrysvr » 23 Οκτ 2009, 14:36

Piki έγραψε:
kontizas giwrgos έγραψε:ΠΑΝΤΩΣ ΧΘΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΑ Μ3 ΣΤΟΝ ΜΠΟΥΚΗ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ .ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΚΟΥΒΕΝΤΑ
Τελικά μου φαίνεται ότι απλώς ξέχασε (στην κυριολεξία) να μου δώσει την απόδειξη, γιατί σήμερα που πέρασα από εκεί και την ζήτησα μου την έδωσε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Ζητώ συγγνώμη που τον παρεξήγησα!

Μήπως διαβάζει το φόρουμ; λέω μήπως...
harrysvr
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: tiger1050accessories

Δημοσίευσηαπό kyrkyriakos » 23 Οκτ 2009, 17:53

:study :study :study :study :stars :stars :boredom

Piki έγραψε:

Μήπως διαβάζει το φόρουμ; λέω μήπως...

:lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1 :lol1
Άβαταρ μέλους
kyrkyriakos
Εγγεγραμένος χρήστης

Μοτοσυκλέτα: Speed Triple 1050

Δημοσίευσηαπό Aris. » 23 Οκτ 2009, 19:31

Εγω παλι πιστευω πως οι μεν του δημοσιου μπορει να φορολογουνται 100% και να εχουν κρατησεις που λενε , αλλα ολοι εχουν τοσο χρονο στη διαθεση τους που συγχρονως εχουν και αλλα διαφορα 'αφορολογητα hobby'
:whistle :whistle :whistle
Οι δε ελευθεροι επαγγελματιες - εμποροι - ιδ.υπαλληλοι παντως τυπου τρωνε οτι μπορουν να φανε , και κρυβουν ο,τι κρυβεται τρεχοντας συνηθως απο το πρωι μεχρι το βραδυ ...

Με λιγα λογια , ολοι κλεβουμε το κρατος και αυτο με τη σειρα του, κλεβει εμας.

Οτι φαμε και κι οτι πιουμε !

Αντε γεια μας !

:lol1
================================================================================================
Εικόνα
I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.
Άβαταρ μέλους
Aris.
Εγγεγραμένος χρήστης

Highscores: 3
Μοτοσυκλέτα: Street triple 675 '08

Advertisement
ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρετήριο Δ. Συζήτησης

Επιστροφή στο Προϊόντα και αξεσουάρ. Πληροφορίες - εντυπώσεις - συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης