ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!

ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: TAKS στις 08/06/2011 9:34 μμ.

Λοιπον ας παρουμε τα πραγματα απ την αρχη:
Προ λιγων ημερων απεκτησα το tiger 800 κ ειπα να εγραφω στο FOROYM για πολους λογους:
(γηρασκω αει διδασκομενος)
Για να ανταλασεις γνωμες πανω στην (αρωστεια μας)ΚΤΛ
Λεω λοιπον με την αγωνια κ συναμα μετην χαρα ενος ανθρωπου που μολις απεκτησε μια καινουρια σε ολα μηχανη(την 9ατη).
Ρε παλικαρια εσεις που την εχετε 2-3 μηνες τη ειδατε σε γενικες γραμες.
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:ποσο παλια δηλαδη(ειρωνικα)
Μην τον σπαμαρεις τον ανθρωπο (καλε)
Κουλαρισε ρε φιλε κτλ

Να πω επισης πως ειμαι εγγεγραμενος σε αλλα δυο μοτο foroym= ΑΨΟΓΟΙ

Ως εκτουτω δεν εχει νοημα να επανερθω.
ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΜΕ

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Polymhxanos στις 08/06/2011 10:01 μμ.

Τι ειναι τα foroym;

Μικρά πράσινα δίποδα, θηλαστικά με ράμφος που ζουν στην αυστραλία;

1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: ATN PANOS στις 09/06/2011 9:43 μμ.

φιλε μου δεν παρακολουθω και παρα πολυ το forum τελευταια,οποτε δεν προσεξα τι εχει γινει με σενα και δεν μπορω να σου απαντησω.

το μονο που θελω να σου πω, ειναι οτι ειναι αδικο να βαζεις στην ιδια μοιρα ολους μας,επειδη καποιοι ισως απαντησαν
ειρωνικα η δεν ξερω και εγω τι αλλο.

τους παραμεριζεις αυτους, και κρατας τους υπολοιπους. ετσι δεν συμβαινει και εξω στην πραγματικη ζωη?


οπως και να εχει παντως, καθε αποφαση σου ειναι σεβαστη, για καποιους απο εμας,και σου ευχομαστε καλα χιλιομετρα και να εισαι παντα καλα!
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 09/06/2011 9:48 μμ.

prose-ston-t3683.html
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: ATN PANOS στις 09/06/2011 9:55 μμ.

μολις τα διαβασα.

http://www.youtube.com/watch?v=LUE4J-qG5ac
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: kostas1975 στις 09/06/2011 10:20 μμ.

καλησπερα παιδες!
νομιζω δεν αξιζει να ασχολουμαστε με τον φιλο.εχουν απωθημενα καποιοι ανθρωποι τι να κανουμε!
καλη τυχη στα αλλα φορουμ!!!

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Costas στις 09/06/2011 11:12 μμ.

Βασικά,καλησπέρα σας
Ναι,υπάρχει αυτό το κακό συνήθειο μερικές φορές να ξεφεύγει η πλάκα σε όρια μη αποδεκτά από καινούρια μέλη που δεν ξέρουν ποιός είναι τί και μέ τί εννοεί με αυτό που είπε.Ναι το σχόλιο του Πολυμήχανου εδώ είναι άκυρο και χωρίς νόημα γιατί πιάνεται από κάτι,ορθογραφικό λαθος,αμάθεια ή οτιδήποτε δεν το εξετάζω,με σκοπό δεν ξέρω ποιόν.Η πρώτη εντύπωση που μου δίνει είναι οτι γίνεται κακοπροαίρετα.ΑΛΛΑ

Όχι,στην συγκεκριμένη περίπτωση φίλε δεν έχεις δίκιο σχετικά με τον τρόπο που σου μιλήσανε στο thread.Δεν ξέρω πόσο ευαίξαπτος είσαι γενικά,αλλά αν είναι να μιλάς με κάποιον και σου πει κάτι η κάνει πλάκα που δε σου αρέσει κι εσύ αρχίζεις να λες οτι δε σου μιλάνε καλά και φεύγεις τότε πραγματικά έχω απόρια,τί θες και γράφεσαι στα φορουμ και τί την θες τη συναναστρωφή με άλλους ανθρώπους;Εντάξει μπορεί να μη σου άρεσε η πλάκα ή το οτιδήποτε.Παρέκαμψε το για αρχή.Αμα κάποιος συνεχίζει και γίνεται κουραστικός τότε κάνε τα παραπονά σου.Υπάρχουνε και moderators εδώ.Κάνε ένα σχόλιο,ζήτα βοήθεια.Αλλά όχι έτσι.

Αμα δεν παίρνεις ουτε απο πλακα αλλα και ουτε καθεσαι να συζητησεις κατι που σε απασχολει (που στην προκειμένη περίπτωση κακώς έγινε θέμα) τότε καλό σου δρόμο.


Κώστας

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: mastersam13 στις 10/06/2011 1:19 πμ.

Λοιπον
Το καλωσόρισμα δεν ήταν καθόλου άξεστο.
Για του λόγου το αληθές στο link όλες οι απαντήσεις σε υποδέχονται καλοδιάθετα (εμού συμπεριλαμβανομένου)
eia-sas-traio-hdes-t3675.html#p48246

Η όποια κατά την γνώμη σου άξεστη συμπεριφορά, αφορά σε απαντήσεις σχετικά με κάποιο τεχνικό θέμα (συγκεκριμένα για το Τ800).
Εκεί ακριβώς μπορεί να έχεις δίκιο ή άδικο (ο καθένας έχει τη γνώμη του)
Στον τίτλο όμως του θέματος (περί άξεστου καλωσορίσματος στο forum δηλαδή) έχεις άδικο 100% και μην το ψάχνεις
Ευτυχία δεν είναι να κάνεις αυτό που θέλεις, αλλά να μην κάνεις αυτό που δεν θέλεις.

Ζαν-Ζακ Ρουσσώ

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Polymhxanos στις 10/06/2011 2:27 πμ.

Costas"Βασικά,καλησπέρα σας
Ναι το σχόλιο του Πολυμήχανου εδώ είναι άκυρο και χωρίς νόημα γιατί πιάνεται από κάτι,ορθογραφικό λαθος,αμάθεια ή οτιδήποτε δεν το εξετάζω,με σκοπό δεν ξέρω ποιόν."


Helllloooooooooo!!!!!!

Για το θέμα ''τι λένε οι χρήστες του Τ800'' και τις απαντήσεις που δέχτηκε ΕΚΕΙ, παραπονιέται ο άνθρωπος, όχι για αυτό εδώ.

Αλλά ακόμα και για αυτό εδώ να παραπονιότανε, λίγο δύσκολο να παραπονιέται για απάντηση που δώθηκε ΧΡΟΝΙΚΑ ΜΕΤΑ το παράπονό του, εκτός κι αν είναι ταχυόνιο...

Μου κάνει εντύπωση, που από τόσα που του γράψανε στο θέμα για το οποίο του γράψανε, εσύ έπιασες μόνο το δικό μου, και λανθασμένα μάλιστα. Κάποιο λόγο θα έχεις...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Costas στις 10/06/2011 2:44 πμ.

Ναι έχω λόγο, δεν εχω με τί να ασχοληθώ και επειδή είσαι το πιο ενδιαφέρον πράγμα στη ζωή μου είπα να σε σχολιάσω έτσι να ευθυμήσουμε λίγο.

Δεν κατάλαβες οτι αυτό που έκανα είναι να περιγράψω την κατάσταση στο φορουμ και να πω οτι υπο αλλες προυποθέσεις θα μπορούσε να έχει δίκιο.Δεν έγραψα κάπου οτι τον πείραξε αυτό που είπες,είπα οτι γίνονται άσχετα σχόλια ακριβώς σαν αυτό που έκανες εσύ,χωρίς λόγο και αιτία.Γενική παρατήρηση. Και ακριβώς από κάτω γράφω οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως ΔΕΝ έχει δίκιο.Άμα δεν κατάλαβες κάτι πες μου να στο στείλω σε pm.

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Polymhxanos στις 10/06/2011 3 πμ.

Ναι αλλά γιατί διάλεξες το δικό μου ως ''ασχετο'' και ''κακοπροαίρετο'' δεν μας λες.

(που μόνο ''ασχετο'' δεν είναι αλλά τέσπα, άλλο θέμα αυτό)

Ένας σκορπάει χαρακτηρισμούς στον άνθρωπο όπως ''παπάρας'' και δημιουργεί γενικώς κλίμα δυσφορίας στα νέα μέλη. Κανόνας δεν είναι στο φόρουμ να μην χαρακτηρίζουμε; Ή το ''παπάρας'' είναι χαριτωμενιά και δεν πιάνεται; Άλλοι πάλι του την ψιλοπέφτουνε του ανθρώπου, λες και τι είπε στην τελική.

Και εσένα σε πείραξε το ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ;

Γιατί πουλλλλάκι μου;

Επειδή με αυτόν που είπε το ''παπάρας'' είσαι κολητός και πίνετε μπύρες; Σε αυτήν την περίπτωση εσύ δεν βρήσκεις ''ασχετα'' και ''κακοπροαίρετα'', όλα καλά σου φαίνονται και φταίει ΜΟΝΟ ο Πολυμήχανος επειδή κάνει χιούμορ που έχεις τους λόγους σου να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις;
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Sprinter στις 10/06/2011 6:41 πμ.

Λίγα τα λογάκια σου Πολυπαπάρα μεγάλε προστάτη του φόρουμ Μεγαλύτερος προβοκάτορας από εσένα δεν υπάρχει εδώ μέσα, δήθεν κόπτεσαι για το φόρουμ ενω στην ουσία γουστάρεις την πρόκληση και τις εντάσεις. Θα έχεις τους λόγους σου, αλλά έχεις το θράσος να συνεχίζεις ενω ξέρεις πως καμπόσοι τους ξέρουμε και έχουμε αποφύγει να τους βγάλουμε δημόσια για να μη γίνει το φόρουμ μεσημεριανό του ΣΤΑΡ.

Μη μιλήσω για το πόσο σε χαρακτηρίζει ο τρόπος σου πρός αυτόν που οικειοθελώς σε φιλοξενεί ενω έχει κάθε λόγο να σε είχε εξωπετάξει εδώ και κάτι χρόνια, ασχέτως με τι προσωπικό έχεις εσύ μ' αυτόν. Μπορεί ίσως να σ' αφήνει εδώ μέσα για το χιούμορ σου που θα το χρειαστούμε τώρα που σφιγκουν οι ζέστες.

Την επόμενη φορά, αναφέρσου σε εμένα άμμεσα για να λάβεις την απάντηση που σου αρμόζει κι αφησε τις πονηριές για εκεί που σε παίρνει. Κοιμήσου τώρα πάλι, και τα λέμε σε κάνα δίμηνο.

ΥΓ. Περιμένω ακόμα τις φωτό από το μηχανάκι σου που δεν επιστρέφουν τα υγρά από το ψυγείο

ΥΓ2 Ναι, το δικό σου μόνο σχόλιο πρός τον τύπο ήταν το μόνο ΑΣΧΕΤΟ και ΚΑΚΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ από όσα ειπώθηκαν. Ολα τα υπόλοιπα ήταν και σχετικά και δικαιολογημένα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Montechristo στις 10/06/2011 7:47 πμ.

Παιδιά ψυχαραιμία.....!!!!!!
Νομίζω ότι εδώ είμαστε για να ξεχνιόμαστε από την καθημερινότητα, να λέμε και καμμιά μ@$%κια να περνά η ώρα και that's it....!!!!!!!!!!!
'Ολοι μας έχουμε τα προβλήματά μας, όπως λέει και ένας φίλος " ένα κασμά όλοι μας έχουμε φάει, το θέμα είναι τι τρύπα εχει αφήσει στον καθένα...." , δεν είναι ανάγκη να τα βγάζουμε εδώ.....

See these eyes so green I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long.....
And I've been putting out fire With gasoline

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 10/06/2011 9:29 πμ.

TAKS"Λοιπον ας παρουμε τα πραγματα απ την αρχη:"


Nα τα πάρουμε μπας και το δεις πιο ψύχραιμα.

Κατ' αρχην το καλοσώρισμα ήταν μια χαρα.

Στο επιμαχο θρεντ τώρα, η ερώτηση που έκανες ήταν αρκετά άκυρη. Το μηχανάκι βγηκε πριν 5 μηνες κι εσυ ρωτας να σου πούν οι παλιοι κατοχοι τι αντιμετώπισαν.

TAKS"Ως νεος κατοχος του tiger 800 abs θα ηθελα να ρωτησω τους παλιοτερους κατοχους:"

Δε στο κρύβω οτι μ' επιασαν τα γέλια. Οι παλιότεροι εχουν εμπειρία 4 μηνών και 1000 χιλιομέτρων. Τι να σουπ πουν δηλαδή;

Ο σπριντερ σου έκανε την - σαφως ειρωνικη- ερωτηση "ποσο παλιοι δλδ" εννοώντας προφανως αυτο που σου είπα πιο πάνω.

Sprinter"Πόσο παλιούς κατόχους ψάχνεις δηλαδή? "



Στο καπάκι απάντησες "παρμένος"

TAKS"Κοιταξε να δεις φιλε : Εγω ειμαι και καινουριος κατοχος αλλα κ νεος στο φορουμ .
Αμα δεν θελεις να απαντησεις γραψε με στα @@.
Αλλα φτηνες εξυπναδες τωρα "



Θα έλεγα οτι βιαστηκες
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΑΞΕΣΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΣΤΟ FOROYM!!  

  Από: Native στις 10/06/2011 9:41 πμ.

Δεν έχετε βαρεθεί ακόμα? Μια στις δυο περιπτώσεις νέων καταντάει σήριαλ....

Εξάλλου που ξέρεις?? Μπορει η φήμη του Sprinter να συζητιεται ακόμα και στις καφετέριες οτι δουλεύει πόρτα στο forum Οποτε ίσως γι' άυτο οι απότομες αντιδράσεις....
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...