TIGER SPORT 2013

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Tigris3 στις 10/01/2013 7:37 μμ.

Λοιπόν έχουμε και λέμε:
-Μονόμπρατσο και νέες ζάντες -> μ@μ@νε!!
-Νέο εμπρός φτερό.
-Νέο πλαϊνο φαίρινγκ -> ωραίο και αυτό και όμορφο το σχέδιο στο αυτοκόλλητο.
-Νέα ουρά και νέο πίσω φως (τα παλιά είναι ομορφότερα).
-Εξάτμιση αλά 800 (γιατί???!!)
-Νέα φώτα και βλέπω 2 λάμπες σε κάθε φωτιστικό και καθρέφτες. Οπότε όσοι πάρουν το καινούργιο θα βλέπουν και το βράδυ!
-Νέα σέλα με μικρότερη υψομετρική διαφορά (είναι και πιο κομψή). Σαν να μου φαίνεται ότι ο οδηγός θα κάθεται και λίγο χαμηλότερα, θα είναι λίγο πιο μέσα στη μοτοσυκλέτα.
-Νέο καπάκι μοτέρ.
-Τα κάγκελα για καλό τα έβαλαν???!
-Νέα ποδιά.
-Οι δίσκοι μπρος/πίσω μου φαίνονται μικρότεροι.

Αρκετά όμορφο το μηχανάκι με περισσότερες ακμές και γωνίες! Η εξάτμιση δεν μου αρέσει καθόλου, και αν και δεν φαίνεται το πίσω φως, υποψιάζομαι ότι θα ναι μικρότερο από το τωρινό και ασχημότερο.
Μένει να δούμε και τα όργανα!!

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: NikosV στις 10/01/2013 8:36 μμ.

Tigris3"Λοιπόν έχουμε και λέμε:
-Μονόμπρατσο και νέες ζάντες -> μ@μ@νε!!
-Νέο εμπρός φτερό.
-Νέο πλαϊνο φαίρινγκ -> ωραίο και αυτό και όμορφο το σχέδιο στο αυτοκόλλητο.
-Νέα ουρά και νέο πίσω φως (τα παλιά είναι ομορφότερα).
-Εξάτμιση αλά 800 (γιατί???!!)
-Νέα φώτα και βλέπω 2 λάμπες σε κάθε φωτιστικό και καθρέφτες. Οπότε όσοι πάρουν το καινούργιο θα βλέπουν και το βράδυ!
-Νέα σέλα με μικρότερη υψομετρική διαφορά (είναι και πιο κομψή). Σαν να μου φαίνεται ότι ο οδηγός θα κάθεται και λίγο χαμηλότερα, θα είναι λίγο πιο μέσα στη μοτοσυκλέτα.
-Νέο καπάκι μοτέρ.
-Τα κάγκελα για καλό τα έβαλαν???!
-Νέα ποδιά.
-Οι δίσκοι μπρος/πίσω μου φαίνονται μικρότεροι.

Αρκετά όμορφο το μηχανάκι με περισσότερες ακμές και γωνίες! Η εξάτμιση δεν μου αρέσει καθόλου, και αν και δεν φαίνεται το πίσω φως, υποψιάζομαι ότι θα ναι μικρότερο από το τωρινό και ασχημότερο.
Μένει να δούμε και τα όργανα!! "


τα πιο βασικα ξεχασες .. καινουριες αναρτησεις και 10 αλογα παραπανω ..



απο τιμη πιστευω οτι θα ειναι αναλογη του Speed ..
δηλαδη 2500 με 3000 € πανω απο το απλο (με ABS) δηλαδη απο 12500 που εχει το se .. αν βγαλει και το sport με βαλιτσες το βλεπω για 15000€
http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Tigris3 στις 10/01/2013 8:48 μμ.

NikosV"
τα πιο βασικα ξεχασες .. καινουριες αναρτησεις και 10 αλογα παραπανω ..
"


Αναφέρθηκα σε όσα είδα στις νέες φοτό. Αυτό που όντως ξέχασα είναι το νέο υποπλαίσιο.

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: NikosV στις 10/01/2013 8:57 μμ.

παντος εμενα ενα απο τα πραγματα που δεν μ'αρεσουν ειναι οι καινουριες βαλιτσες

http://mototriumphhellas.blogspot.com/

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Fragiask στις 10/01/2013 9:10 μμ.

Όμορφο είναι το καινούργιο,θέλουμε και άλλες επιλογές χρωμάτων ελπίζω να εισακουστούμε.Αυτό που όμως μου αρέσει περισσότερο είναι το σχήμα του που αρχίζει και γίνεται διαχρονικό.Το μονόμπρατσο καλοδεχούμενο αν συνδυαζόταν και μ΄΄ένα μονόδρομο συμπλέκτη λέμε τώρα,και ελπίζω και η σέλα να έχει μειώσει την υψομέτρικη διαφορά του μπροστά με του πίσω ο΄πως δείχνουν οι φωτογραφίες.Το περιμένουμε από κοντά να το οδηγήσουμε.

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Tigris3 στις 11/01/2013 2:05 πμ.







Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Cpt. Haddock στις 11/01/2013 8:22 πμ.

Τα άλογα εφτασαν τα 125. Η σελα βελτιωθηκε, ειδικα για τον πισω, η ουρα δυστυχως παρεμεινε κοντη χωρις μια σχαριτσα-βαση, ωραιες οι νεες ροδες, ωραιο το μονομπρατσο...

Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!

Επισης, οι νεες βαλιτσες θα εχουν μια αξιοπρεπη χωρητικότητα και όχι την αστεια των προηγουμενων.
(εννοω μονο τις πλαϊνες και όχι το άθλιο μπαούλο πισω)

Χμμμμ.....
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: georgevts στις 11/01/2013 10:20 πμ.

Το πίσω φανάρι κάτι μου θυμίζει....street triple μήπως;

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: galileos στις 11/01/2013 10:43 πμ.

Cpt. Haddock"

Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!

"


?
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Cpt. Haddock στις 11/01/2013 11:07 πμ.

galileos"
Cpt. Haddock"

Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!

"


?"


??
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Glober στις 11/01/2013 12:47 μμ.

Όντως οι πλαϊνές φαίνεται οτι επιτέλους θα χωράνε λίγο παραπάνω απο τα 10 σώβρακα (καθαρά, αν είναι βρώμικα 9) που χωράνε οι τωρινές...

Όντως οι τωρινές είναι πιο ωραίες αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα (εκτός αν η triumph ανακάλυπτε το μυστικό του Sport Billy και έφτιαχνε μικρές βαλίτσες που να χωράνε τα πάντα )

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: galileos στις 11/01/2013 1:21 μμ.

[quote="Cpt. Haddock":1k7ma8n9]
galileos"
Cpt. Haddock"

Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!

"


?"


??[/quote:1k7ma8n9]

το οδήγησες βράδυ ... και αναφωνείς "Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!"
Ταξίδια χωρίς προορισμό ...

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: johnygalan στις 12/01/2013 2:32 μμ.

Μερικές ακόμα
" Ω ΞΕΙΝ, ΑΓΓΕΛΕΙΝ ΛΑΚΕΔΑΙΜΟΝΙΟΙΣ ΟΤΙ ΤΗΔΕ ΚΕΙΜΕΘΑ ΤΟΙΣ ΚΕΙΝΩΝ ΡΗΜΑΣΙ ΠΕΙΘΟΜΕΝΟΙ"

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: nfot στις 12/01/2013 8:18 μμ.

Αυτο που βλεπω στα φωτιστικα σωματα, ειναι 2 λαμπες για τη μεσαια σκαλα και αλλες 2 για τη μεγαλη σκαλα, με κατοπτρο. Αρα λογικα θα εχει ΦΩΤΑΡΕΣ, σε αντιθεση με τα παλιοτερα και μαλιστα, θα εχει φως της προκοπης ειτε στριβει δεξια ειτε αριστερα. Το ιδιο προβλημα εχει και το Daytona, στο οποιο επισης αλλαξαν τα φωτιστικα σωματα.
"You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". -Marco Simoncelli R.I.P.

Re: TIGER SPORT 2013  

  Από: Cpt. Haddock στις 12/01/2013 8:26 μμ.

galileos"το οδήγησες βράδυ ... και αναφωνείς "Επιτέλους, ΦΩΤΑ !!!!!!!!" "


Oχι, κρινω απο τις φωτο. Ισχυουν αυτα που λεει ο αποπανω συν αυτο που φαινεται στην τελευταια φωτο, οπου βλεπουμε 2 λαμπες αναμενες σε συνθηκες ημερας.

Λογικα θα ειναι τεραστια βελτιωση σε σχεση με το υπαρχον λυχναρι (το οποιο παρεμπιπτοντως μου κάηκε )

Μεχρι στιγμης οι αλλαγες που βλεπω ειναι θετικες. Ενταξει θα προτιμουσα μια μικρη εξατμιση κατω χαμηλα, αλλα δε μπορεις να τα έχεις όλα.

Μενει να δουμε την τιμη και να παμε σε ενεχυροδανειστήριο με τα ασημικα της οικογένειας
"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."