Τί πίνετε?

Re: Τί πίνετε?  

  Από: tripletech στις 27/01/2009 9:29 μμ.

100 και ΜΟΝΟ 100.
ΜΑ ΚΑΛΑ?ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ 675ΝΤΑΚΗΔΕΣ(!!)ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ ΠΕΙΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ
ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΧΑΜΗΛΑ?ΠΩΠΩ ΤΑ ΚΑΥΜΕΝΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ!

Re: Τί πίνετε?  

  Από: tripletech στις 18/05/2009 2:29 μμ.

τελικα μετα απο εμανελειμενες δοκιμες δεν εφτεγε η 95 οκτ βενζινη αλλα το βενζιναδικο απ το οποιο εβαζα συχνα βενζινη.....

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Native στις 18/05/2009 5:02 μμ.

ripletech"100 και ΜΟΝΟ 100.
ΜΑ ΚΑΛΑ?ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ 675ΝΤΑΚΗΔΕΣ(!!)ΔΕΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΒΑΡΑΝΕ ΠΕΙΡΑΚΙΑ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ
ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΚΑΖΙΟΥ ΧΑΜΗΛΑ?ΠΩΠΩ ΤΑ ΚΑΥΜΕΝΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΝΕ!"


Βάλε το πρόγραμμα που είναι για βραζιλία, είναι φτιαγμένο να λείτουργει με λιγότερα οκτάνια βενζίνης (μικρότερη γώνια αβάνς) και δεν θα βαράει τίποτα, άσε που μπορει να πηγαίνει και καλύτερα το μηχανάκι

BTW, απλή βάζω.

Επίσης να θυμίσω οτι πιο πιθανο είναι ενα βενζινάδικο να έχει 100αρα νοθευμένη βενζίνη παρά απλή αμόλυβδη. Ρίχτε μια ματιά στα στοιχεια http://www.gasprice.gr/main/prostima1.asp
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Τί πίνετε?  

  Από: fethry στις 19/05/2009 10:10 πμ.

Native"Βάλε το πρόγραμμα που είναι για βραζιλία, είναι φτιαγμένο να λείτουργει με λιγότερα οκτάνια βενζίνης (μικρότερη γώνια αβάνς) και δεν θα βαράει τίποτα, άσε που μπορει να πηγαίνει και καλύτερα το μηχανάκι
BTW, απλή βάζω.
Επίσης να θυμίσω οτι πιο πιθανο είναι ενα βενζινάδικο να έχει 100αρα νοθευμένη βενζίνη παρά απλή αμόλυβδη. Ρίχτε μια ματιά στα στοιχεια http://www.gasprice.gr/main/prostima1.asp "

ripletech"τελικα μετα απο εμανελειμενες δοκιμες δεν εφτεγε η 95 οκτ βενζινη αλλα το βενζιναδικο απ το οποιο εβαζα συχνα βενζινη....."

το είπε κι ο ίδιος... το βενζινάδικο έφταιγε...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Native στις 19/05/2009 10:41 πμ.

Ε αφου το είπε οκ
Θέλει προσοχή που βάζουμε βενζίνη και ειδικά στα δικα μας μέρη που έχουμε την ευκαιρία να τσεκάρουμε. Τωρα αμα πας ταξιδι, ουτε που ξερεις τι σου πλασάρουνε . Παντως το σιγουρο ειναι οτι οταν μια βενζινη ειναι ακριβότερη απο καποιο αλλο βενζιναδικο δεν πάει να πει οτι είναι και καλύτερη.
Είναι γλυκό το γκάζι...στο φρένο είναι η πίκρα...

Re: Τί πίνετε?  

  Από: fethry στις 19/05/2009 11:11 πμ.

μην το συζητάς καν... μαφία είναι όλοι τους...
εδώ έχει ανέβει πάλι η βενζίνη στο 0,90 με την τιμή βαρελιού πετρελαίου να είναι ξεφτίλα και δεν ασχολείται κανείς...
μετά το καλοκαίρι θα κάνουν πάλι 2-3 μέρες απεργία ώστε να μπορούν να πουλάνε πετρέλαιο θέρμανσης στην τιμή του χρυσού και το show θα συνεχιστεί εσαεί...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...

Re: Τί πίνετε?  

  Από: coot στις 19/05/2009 2:54 μμ.

fethry"μην το συζητάς καν... μαφία είναι όλοι τους...
εδώ έχει ανέβει πάλι η βενζίνη στο 0,90 με την τιμή βαρελιού πετρελαίου να είναι ξεφτίλα και δεν ασχολείται κανείς...
μετά το καλοκαίρι θα κάνουν πάλι 2-3 μέρες απεργία ώστε να μπορούν να πουλάνε πετρέλαιο θέρμανσης στην τιμή του χρυσού και το show θα συνεχιστεί εσαεί... "

Απλά ασχολίαστο
[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Τί πίνετε?  

  Από: john_street_triple675 στις 19/05/2009 3:24 μμ.

Κι εγώ έχω ένα φίλο που δουλεύει στα διυλιστήρια στον Ασπρόπυργο και μου έχει πει ότι όλες οι εταιρίες από την ίδια κάνουλα γεμίζουν...!!!! Εκτός από την Avin κι άλλη μία που γεμίζουν από του Βαρδινογιάννη στην Κόρινθο.
Οπότε είναι καθαρά θέμα βενζινάδικου...ο κάθε βενζινάς βάζει κ τα δικά του ''βελτιωτικά'' μέσα

Re: Τί πίνετε?  

  Από: coot στις 20/05/2009 10:42 πμ.

john_street_triple675" κ τα δικά του ''βελτιωτικά'' μέσα "

[color=red:2cjktgro] Driving with my darling
faster than I should
Driving with my darling
Forever if we could

Re: Τί πίνετε?  

  Από: theatiss στις 20/05/2009 5:38 μμ.

Εγω παντως οσες φορες εχω βαλει απλη ,5 στονα αριθμο , πηγαινε το πειρακι στεφανι μετα
γι αυτο παντα 100αρα

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Aris. στις 20/05/2009 6:16 μμ.

heatiss"Εγω παντως οσες φορες εχω βαλει απλη ,5 στονα αριθμο , πηγαινε το πειρακι στεφανι μετα
γι αυτο παντα 100αρα"


το'χεις καλομαθει , γιαυτο..
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: Τί πίνετε?  

  Από: theatiss στις 20/05/2009 6:46 μμ.

Aris."
heatiss"Εγω παντως οσες φορες εχω βαλει απλη ,5 στονα αριθμο , πηγαινε το πειρακι στεφανι μετα
γι αυτο παντα 100αρα"


το'χεις καλομαθει , γιαυτο.. "


μπορει να ισχυει κ αυτο

Re: Τί πίνετε?  

  Από: SPEED στις 20/05/2009 8:21 μμ.

Η τιμή ανέβηκε πάλι. Μου έρχονται στο μυαλό εικόνες από την ταινία με τον Ψάλτη που ήθελε να φτιάξει βενζίνη από κάτουρο.....

Re: Τί πίνετε?  

  Από: WBP στις 03/06/2009 9:27 πμ.

Απο την πρωτη μερα της, Super (απ την παλια).
Ο κατασκευαστης λεει αμολυβδη, αλλα χωρις καταλυτη, οι εκπομπες ειναι καρκινογονες.
Της βαζω super (με υποκαταστατο μολυβδου πλεον) και παει μια χαρα... και οταν ανοιξα τον κινητηρα στις 100.000 Κμ για αλλαγη βαλβιδων εισαγωγης, ο κινητηρας ηταν πεντακαθαρος.

Αν χρειαστει, θα καψει και αμολυβδη... αλλα αμα δεν εχεις καταλυδη, το βενζολιο που εκπεμπεται ειναι 10 φορες χειροτερο απο το διοξειδιο του θειου.
Always regret for what u didn't do, never for what u did.

Re: Τί πίνετε?  

  Από: fethry στις 03/06/2009 10:41 πμ.

εγώ πάντως έβαλα €10 100άρα τις προάλλες γιατί δεν είχε (και καλά...) απλή το βενζινάδικο...
124 χλμ μετά άναψε το λαμπάκι...
την επόμενη φορά θα προτιμήσω να σπρώξω το μοτοσακό μέχρι να βρώ απλή αμόλυβδη...
if it's stupid and it works, it ain't stupid...