Τί πίνετε?

Τί πίνετε?  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 12:43 μμ.

Απλή ή Σούπερ? Γιατί?
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τί πίνετε?  

  Από: JOSBI στις 10/10/2008 12:55 μμ.

ΟΤΙ ΠΙΝΕΤΕ!!!!
VALE FOR EVER

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 1:12 μμ.

Οτι πίνεται θα εννοείς
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τί πίνετε?  

  Από: JOSBI στις 10/10/2008 1:27 μμ.

NAI ΔΑΣΚΑΛΕ!!!!
VALE FOR EVER

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Case στις 10/10/2008 1:57 μμ.

Εκει που έχει πάει η βενζίνη, απλή, πάντα. Δεν με έχει πείσει ακόμα το μάρκετινγκ των εταιρειών. Άσε που σε νορμάλ κινητήρες τα περισσότερα οκτάνια δεν προσφέρουν σχεδόν τίποτα. Ίσως η ιστορία με τα πρόσθετα (για πιο καθαρούς κινητήρες) να έχει κάποια βάση αλλά μπορώ ανα πάσα στιγμή να γεμίσω 2-3 τανκ στο καπάκι με super αμόλυβδη και να πετύχω τα ίδια αποτελέσματα.

Αν οι Αμερικάνοι μπορούν και την βγάζουν καθαρή με 87 οκτάνια, τα 95 είναι μια χαρά για μένα.
Recipe for happiness.
1. Lean it.
2. Twist it.
3. Love it.
4. Repeat.

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 2 μμ.

Τα Αμερικάνικα είναι τελείως διαφορετική μέτρηση και μονάδες μη μπερδεύεσαι.

Αλλα συμφωνώ. Στο Σπριντ διαφορά δεν έχω καταφέρει να αντιληφθώ και αυτό μου φτάνει (σε αντίθεση με ενα αμάξι που είχα παλιά που αν δεν έβαζα κατοστάρα έβηχε κι έφτυνε ).
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τί πίνετε?  

  Από: chris34 στις 10/10/2008 2:09 μμ.

JOSBI"ΟΤΙ ΠΙΝΕΤΕ!!!! "


Etsiiiiiiiiiiiii................!!!!!!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τί πίνετε?  

  Από: chris34 στις 10/10/2008 2:11 μμ.

Egw tin estrwsa me 100ara kai exakolouthw na vazw 100ara!oxi oti dinei tipota parapanw apla thelw na vazw me 100 oktania benzinh.etsi tin ematha.....xexe
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Τί πίνετε?  

  Από: takis1964 στις 10/10/2008 4:48 μμ.

chris34"Egw tin estrwsa me 100ara kai exakolouthw na vazw 100ara!oxi oti dinei tipota parapanw apla thelw na vazw me 100 oktania benzinh.etsi tin ematha.....xexe"



Εσυ εισαι επιχειρηματιας Χρησταρααα
Αλοιμονο σε μας τους μισθωτους

Re: Τί πίνετε?  

  Από: Sprinter στις 10/10/2008 5:38 μμ.

Ελπίζω μόνο να μην έχει τοποθετήσεις σε παράγωγα
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: Τί πίνετε?  

  Από: T595 στις 10/10/2008 8:07 μμ.

Sprinter"Οτι πίνεται θα εννοείς "


Ό,τι πίνεται, θέλετε να πείτε, σωστά;

SELECT * FROM ForumUsers WHERE Clue > 0

0 rows returned

Re: Τί πίνετε?  

  Από: HelenKoR στις 10/10/2008 8:13 μμ.

T595"
Sprinter"Οτι πίνεται θα εννοείς "


Ό,τι πίνεται, θέλετε να πείτε, σωστά;

"



μόλις ανακηρύχθηκες το σπασικλάκι-φυτό του forum
ο τίτλος σου ανήκει

και εις ανώτερα !



και για να ειμαι on : εγω βαζω απλη αλλά αν δω οτι σε καποιο πρατήριο η τιμη των 100οκτανιων ειναι στα ιδια επίπεδα με αυτη της απλης κάποιου αλλου πρατηρίου , βαζω 100αρα (να χαρει και το 50ρι )
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Τί πίνετε?  

  Από: ATN PANOS στις 11/10/2008 12:21 πμ.

κ εγω απλη βαζω παιδια..
κ ο λογος ειναι οτι δεν εχει καμια διαφορα.και να ειχε δηλαδη οπως λενε οι εταιριες,
μεχρι να παει στα πρατηρια γινεται ακριβως η ιδια....
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: Τί πίνετε?  

  Από: antonis lironis στις 11/10/2008 12:34 πμ.

Εγω είμαι της άποψης οτι με την 100 ο κινητήρας δεν αποδίδει καλύτερα αλλά παραμένει πιο καθαρός απο την απλή. Εγω βάζω 100. Το θέμα είναι όμως άλλο. Βλέπεις την απλή π.χ σε shell 1ευρό και την 100 στο 1,34 ευρό. Ενω σε ένα π.χ. aegean την απλή στο 1,12 και την 100 στο 1,25 ευρό. Που βάζεις βενζίνη? οεο? Που πιστεύεις οτι είναι καλά? Προχθές πέτυχα στην Κύπρου στην Τερψιθέα σε shell την απλή 0,989 και την 100 1,432. Έλεος!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Τί πίνετε?  

  Από: spypetr στις 11/10/2008 12:56 πμ.

Απλή βάζω πάντα.
Αν είναι βρώμικη, δεν έχει να κάνει με τα οκτάνια, αλλά με την δεξαμενή.
Η 100αρα αποκλείεται να είναι 100σταρα στα ελληνικά πρατήρια, πλην εξαιρέσεων.
Βέβαια, τώρα τελευταία άκουσα ότι 2 εταιρίες (που θεωρούνται και φθηνές) κάνουν ελέγχους στα πρατήρια που προμηθεύουν βενζίνη.
Στο εξωτερικό πάντως οι αυτονομία και καθαρότητα της 95αρας, είναι καλύτερες και από τις ελληνικές "100αρες". Και μην φανταστείτε ότι μιλάω για χώρες Δυτικής Ευρώπης, αλλά για την Βουλγαρία.......
Άρα το συμπέρασμα είναι πως ότι και να βάλεις, ελάχιστα, ως καθόλου κερδισμένος θα είσαι......