ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!

ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: alexandros.s στις 08/06/2010 8:46 μμ.

Καλησπερα στα αδερφια! μες στην τρελη χαρα σημερα το πρωι παω σε εξουσ.συνεργειο της Τ. για μια απλη ερωτηση για σερβις και για κατι νερα του ψυγειου.
με ενημερωνει για τα καθεκαστα τιμες κτλ κτλ και του λεω .. δεν κοιτας και την μιζα γιατι καθε φορα που το βαζω μπροστα κατι ακουω?!
ανοιγει καπακι και μενει λαλακας,τιγκα στο ρινισμα και το γραναζι φαγωμενο ολο!!!!

με τα πολλα μου βγαζει κοστουμι για μιζα και γραναζι 781ε χωρις εργατικα.καλως λεω και σπινιαρω για αλλη γνωμη...
2η σταση σε αλλο εξουσιοδ. συνεργειο του λεω για παιξε με την μιζα.. αποτελεσμα το ιδιο, new κοστουμι γραναζι-κοπλερ-μιζα 1381ε (χωρις εργατικα μαλλον)....... στο 2ο συνεργειο ηταν και αλλοι 3 tigerαδες, ο ενας το ειχε παθει στο δικο του,ασχετο αλλα κουβεντα να γινεται!!

1ο) εγγυηση δεν υπαρχει
2ο) το εχω κανα μηνα!!!!
3ο) αγοραστηκε απο μαγαζι και τα λεφτα τα πηρε κασερι!

περιττο να πω οτι στο πρωτο συνεργειο αναπτυχθηκαν συζητησεις απειρου καλλους για τακακια, μπουζι, τιμες αντ/κων.επισης μου ανεφερε οτι τα Τ. ειναι τα πιο αξιοπιστα- που πραγματικα δεν αμφιβαλω- αλλα εκεινη την στιγμη ειχε 3tiger με τα μοτορια κατω και ανοιγμενα τα σωθηκα!!!!!!!!!!!!!!!!

με τα πολλα το εργαλειο ακινητοποιηθηκε για να μην το παρω στα χερια!

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: Aris. στις 08/06/2010 9:25 μμ.

Να φανταστω πως το αγορασες μεταχειρο και εχεις βγει απο τα 2 χρονια εγγυησης , γι'αυτο δεν καλυπτεσαι , ετσι ?
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: alexandros.s στις 08/06/2010 9:44 μμ.

σωστα αρη!μτχ του 08 και σχετικα λιγα χλμ.να αρχισω να φοβαμαι και για τιποτα πιστονια που εχει γινει λογος εδω?

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: Aris. στις 08/06/2010 10:33 μμ.

Τι να σου πω , με ολα αυτα που εχω ακουσει πραγματικα δεν νομιζω να υπηρχε περιπτωση -ποτέ- να αγορασω μεταχειρο tiger 07-08 ...
Τρεις λεξεις-κλειδια ... πιστονια - σασμαν - κομπλερ μιζας ...
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: ATN PANOS στις 08/06/2010 11:13 μμ.

ατυχια φιλε
καλη δυναμη
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: doohan στις 08/06/2010 11:42 μμ.

...............
[size=200:29gvu26k]ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ
 Ανανεώθηκε στις 30 Απρ 2020 16:43, διορθώθηκε 1 φορά συνολικά.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: Sprinter στις 09/06/2010 9:07 πμ.

Παίζει αυτή η βλάβη φίλε ειδικά στα παλαιότερα. Οχι μόνο στο Ταιγκερ αλλά σε όλους τους 1050. Κάποια στιγμή αλλάξαν κάποια μαραφέτια (μίζα, κόμπλερ?) μέ άλλα ισχυρότερα - καλύτερα. Δές μήπως μπορείς να κάνεις καμμιά φασαρία βασισμένος στο γεγονός αυτό μπας και γλυτώσεις τίποτα. Θα σε συμβούλευα να πάς μια βολτα και από την Ηλιοφίλ και να το παίξεις λίγο τρέλλα πώς ξέρεις πώς ήταν ελλατωματικά γιατί η Τ τα άλλαξε στα νεώτερα μοντέλλα κλπ.

Κι εγώ ανησυχώ για το δικό μου με αυτό το θέμα.
[size=150:kwyu1eq0]Να βάλω Amsoil στη φρέζα η κάτι με μικρότερο shear strength αλλά υψηλότερο film strength και καλύτερες απορυπαντικές ιδιότητες? Ε? Τι λέτε? Για το χορτοκοπτικό τι συνιστάται?

Σήμερα φταίνε τα χιτώνια για τα πιστόνια. Αύριο βλέπουμε

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: Cpt. Haddock στις 09/06/2010 10:23 πμ.

"...all I ask is a tall ship and a star to steer her by..."

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: alexandros.s στις 09/06/2010 7:10 μμ.

τι να παω και τι να τους πω...! εχουν μυριστει λεφτα και εχουν πεσει σαν τα λυκορια!
απο οτι βλεπω το θεμα θα λυθει χωρις κοστος με καινουργια ανταλλακτικα,γιατι ειχα παρει διαπιστευσεις οτι το μοτορι μαμει και οτι αν παθει κατι σε ευλογο χρονικο διαστημα θα πληρωθει απο τους προηγουμενους.

οσο και αν ακουγεται εξω-γηινο αυτο σε σχεση με τα σημερινα δεδομενα ( αγοραπωλησιες ) κατα 95% αυτο θα γινει! γιατι υπαρχει και η μεθοδος του 1ο) σκονη και θρυψαλα και 2ο) ο πανος σομπολος μεταδιδει οτι υπαρχουν συμπλοκες σε γνωστο μαγαζι!!!

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: Aris. στις 09/06/2010 8:17 μμ.

Συγγνωμη που θα στην σπασω αλλα πιστευεις οτι καποιος απο τους προηγουμενους θα βαλει το χερι στη τσεπη και θα σου δωσει μια χιλιαδα ευρω ?

"ευλογο χρονικο διαστημα" ? Καταλαβα , κολοχαρτο με υπογραφες...

Στην καλυτερη σε βλεπω να πληρωνεις τα σπασμενα , στην χειροτερη σε βλεπω στο κρατητηριο να πληρωνεις και αλλα.... σπασμενα ....
================================================================================================

I have a simple philosophy: Fill what's empty. Empty what's full. Scratch where it itches.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: alexandros.s στις 09/06/2010 8:34 μμ.

Αρη αφου μπορω και σου γραφω και δεν με εχει χτυπησει κανα εγκεφαλικο και να μου αφησει κανα κουσουρι στο χερι σημαινει πως ολα πανε καλα.

ειμαι αισιοδοξος και απο αυριο θα εχω πιο σιγουρα νεα!την ζημια ΘΑ την πληρωσει ο μεσσιε !οχι πως θα δωσει λεφτα αλλα θα παιχτει θεμα εγγυησης!

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: harrysvr στις 11/06/2010 3:28 μμ.

Πως καταλαβαίνουμε-ακουστικά-οτι κάτι έχει η μίζα μας;

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: ATN PANOS στις 11/06/2010 3:31 μμ.

harrysvr"Πως καταλαβαίνουμε-ακουστικά-οτι κάτι έχει η μίζα μας;"


πηγαινε εξω απο την βουλη,και ρωτα οποιον υπουργο θες

ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΖΕΣ....
http://www.atn-forever.com

4 wheels move the body, 2 wheels move the soul.

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: harrysvr στις 11/06/2010 4:12 μμ.

ATN PANOS"
harrysvr"Πως καταλαβαίνουμε-ακουστικά-οτι κάτι έχει η μίζα μας;"


πηγαινε εξω απο την βουλη,και ρωτα οποιον υπουργο θες

ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΖΕΣ...."

Αφού το διευκρίνισα, ακουστικά, χωρίς ερώτηση...

Re: ΜΙΖΑ-ΚΟΜΠΛΕΡ-ΓΡΑΝΑΖΙ ΜΙΖΑΣ ΚΑΠΟΥΤ!!!  

  Από: SPEED στις 12/06/2010 10:52 μμ.

επίσης παιδιά όσοι έχουν παλιότερα Τ να έχουν φρέσκια μπαταρία διότι με παλιά μπαταρία μπορεί να φάει ανάποδη και πάλι να το διαλύσει. Αυτό συμβαίναι και σε μεγάλα δικύλινδρα.