Ελευθερια Λογου.....

Ελευθερια Λογου.....  

  Από: chris34 στις 23/02/2009 12:51 μμ.

Θα σημφωνησω κατα 99,9% με τα λεγομενα του φιλου costa σε αυτα που εγραψε σε ενα αλλο θεμα συζητησης και στο οποιο δεν μπορω να απαντησω διοτι κλειδωθηκε!
Σε αυτο το 0.01% που θα διαφωνησω ειναι η ελευθερια λογου!Γι'αυτο διαβαζουμε τις "συζητησεις γενικου ενδιαφεροντος" για να μπορουμε να λεμε οτι θελουμε σε ποικιλα θεματα οτι κι αν ειναι αυτα.
Το οτι εχουμε μια διαφωνια με αλλους συμφορουμιτες π.χ εγω με τον polymhxano και καποιοι αλλοι με καποιους αλλους αυτο δεν παει να πει οτι οι τριτοι δεν μπορουν να πουν την αποψη τους.Αυτο καταργει αυτοματα την ελευθερια του λογου μας κατι που δεν μου αρεσει καθολου!Θα ηθελα καποιος τριτος να μου πει ρε Χρηστο δεν εισαι σωστος,εισαι μ.......ς σε αυτο το θεμα!Το να στειλω pm σε καποιον δεν λεει τιποτα γιατι θα ηθελα να ακουσω και την αποψη του αλλου!
Λευκος Τιγρης!!see you................

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: Polymhxanos στις 23/02/2009 1:17 μμ.

Δίκιο έχεις, αλλά όταν ένας λέει μια παρατήρηση με σκοπό την βελτίωση του άλλου, και ο άλλος αρχίζει σε απάντηση τις κακίες, τα ψέμματα και τις εξυπνάδες, για να μην του ξεπέσει ο εγωισμός να παραδεχτεί μια χαζομάρα...δεν έχει και πολύ νόημα.

Και μια και το ανέφερες, θα ήθελα επίσης προσωπικά να μάθω, ποιός διαμαρτυρήθηκε ή το ζήτησε ή το ανέφερε σαν ενόχληση, και κλειδώθηκε το ποστ αυτό. Ή ήταν ''πρωτοβουλία'';
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: spyro στις 23/02/2009 1:51 μμ.

πάντως εγώ δεν κατάλαβα γιατι η απάντηση του και απο οτι φάνηκε ο λόγος που κλείδωσε το πόστ εν τέλει ήταν για το δικό μου μήνυμα για τις βόλτες!!!!!!!!

Μήνυμα το οποίο δεν είχε κανένα ίχνος εμπάθειας η παρεκτροπής για το οποίο δεν γεννήθηκε καμιά άσχημη αντίδραση και στο οποίο συμφώνησαν και κανα 2 φίλοι εδω μέσα.......

ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω διαβάζοντας το ποστ μου πώς μπορεί κάποιος να το πάρει στραβά μιας και δεν απευθυνόμουν σε κανέναν προσωπικά. Ουτε πιστεύω οτι οι βόλτες είναι θέμα Admin .... καμία σχέση ... οι βόλτες διοργανώνονται απο τα μέλη ανάλογα τις ορέξεις, διαθέσιμο χρόνο, προορισμοί κτλ κτλ ....

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: HelenKoR στις 23/02/2009 2:42 μμ.

@ chris34 : συμφωνω οτι υπαρχει η ενοτητα "Συζητήσεις γενικού ενδιαφέροντος" για να γραφουμε διαφορα και κυριως να διαβαζουμε τις αποψεις των αλλων αλλά οταν ενα θεμα απλα δεν εχει τελος (οπως πχ. "ο Ολυμπιακος ειναι η καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα" - "Οοοοχι ! ο Παναθηναικος ειναι best " - "Ακου να σου πω ! o Ολυμπιακος εχει ... μπλα μπλα μπλα " κοκ )

καταλαβαινεις οτι ειναι ανουσιο και απλα δεν οδηγει πουθενα .

@ Polymhxanos : το ιδιο ανουσιο ηταν και τα δικα μας ποστακια . και για να σου απαντησω , κανενας δεν διαμαρτυρήθηκε ή το ζήτησε ή το ανέφερε σαν ενόχληση . Και τι σημαινει ''πρωτοβουλία'' ? γιατι το εβαλες σε εισαγωγικα ?

@ spyro : [quote:y0j4z4iu]οι βόλτες διοργανώνονται απο τα μέλη ανάλογα τις ορέξεις, διαθέσιμο χρόνο, προορισμοί κτλ κτλ[/quote:y0j4z4iu]
συμφωνω ! προσωπικη μου γνωμη ειναι να δραστηριοποιηθειτε λιγο (δηλ. μην λετε "αντε ρε Ελενη κανονισε για καφε" κτλ)
χαρηκα παρα πολυ που ο Αλκιβιαδης εβαλε ποστ για βολτα και γενικα παροτρυνω τους συμφορουμιτες (Αθηναιους και μη) να κανουν το ιδιο .


ΥΓ : τωρα πλεον καταλαβα τι εστι να εισαι Mod (εκτος απο το να σου δινει το ελευθερο να ερχεσαι στις βολτες κι ας μην εισαι αντρας -συμφωνα με τα λεγομενα του Captain - ) . πρεπει να παραδεχτω οτι ηταν λαθος μου να συνεχιζω να απαντω στα Posts του Μιχαλη . αλλαζω πολιτικη .
οπως ειπε και ο Costas
[quote:y0j4z4iu]Δεν είμαστε εδώ ούτε για ξεκατινιάσματα ούτε να βλέπουμε ποιός την έχει πιο γρήγορη[/quote:y0j4z4iu]
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: Polymhxanos στις 23/02/2009 3:13 μμ.

HelenKoR"πρεπει να παραδεχτω οτι ηταν λαθος μου να συνεχιζω να απαντω στα Posts του Μιχαλη . αλλαζω πολιτικη . "


Το λάθος δεν ήταν που απαντούσες , το λάθος ήταν το νόημα αυτού που απαντούσες, και κατά επέκταση η λανθασμένη σκέψη που συστηματικά κρύβεις πίσω από την συμπεριφορά σου, γενικότερα και όχι μόνο στο ποστ αυτό.

[quote:2e2lowcd]Δεν είμαστε εδώ ούτε για ξεκατινιάσματα ούτε να βλέπουμε ποιός την έχει πιο γρήγορη[/quote:2e2lowcd]

Αν το είπε για εμένα αυτό, αναρωτιέμαι, υπάρχει άνθρωπος που διαβάζει με ΟΥΔΕΤΕΡΗ κρίση τα γραφόμενά μου προς εσένα, και καταλαβαίνει ''κατινιά'' ή ''ποιος την έχει πιο γρήγορη'';

Ρητορικές οι ερωτήσεις, για να αναρωτηθεί ο ΥΠΟΛΟΙΠΟΣ κόσμος που μας διαβάζει εδώ μέσα και να κρίνει μόνος του, μην αρχίσετε τις ειρωνιούλες πάλι, φτάνει... Για να τελειώνουμε με αυτό το Θέμα, αυτοεξορίζομαι από το ποστ αυτό για καμιά βδομάδα, και δεν ποστάρω τπτ. Μην το παρακάνετε στην ειρωνία πάλι όμως, ΦΤΑΝΕΙ...
1748 μίλια >>> http://forcev4.blogspot.gr/2017/08/1748-miles.html

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: HelenKoR στις 23/02/2009 3:21 μμ.

καθολου ρητορικες οι ερωτησεις .
δεν νομιζω να αναφεροταν αποκλειστικα σε σενα . αλλωστε χρειαζονται τουλαχιστον 2 για να βγαλουν τα ματια τους ...
γενικα τα γραφομενα σου (προς εμενα αλλά και προς αλλους) ειναι ακρως παρεξηγησιμα .

I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: HelenKoR στις 24/02/2009 8:54 πμ.

Και κατι βασικό :


ελευθερία λογου έχουμε , αρκει να μην ειναι σε greeklish !

viewtopic.php?f=9&t=726

http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp
I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: jimalex στις 02/03/2009 6:43 μμ.

Έχω χάσει επεισόδια???? Γαμ... την δουλεια μου
The Locksmith of the Forum.

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: icet στις 03/03/2009 12:20 πμ.

Αργήσαμε λίγο αλλά τα καταφέραμε βλέπω...
---biip biip---

Re: Ελευθερια Λογου.....  

  Από: fethry στις 03/03/2009 12:42 μμ.

ice"Αργήσαμε λίγο αλλά τα καταφέραμε βλέπω... "

υπήρχει περίπτωση να μην τα καταφέρουμε?
if it's stupid and it works, it ain't stupid...